Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Silnik nie osiąga temperatury i brak ogrzewania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Sob Lut 04, 2012 21:24
[R75] Silnik nie osiąga temperatury i brak ogrzewania
Autor Wiadomość
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Mar 22, 2012 09:42   

pytanie do tych, którzy wymieniali termostat - ile wołali u was za usługę ? bo właśnie dzwoniłem do "Gawina" we Wrocławiu i za samą usługę zawołali 300zl informując mnie, że oczywiście trzeba będzie oprócz termostatu wymienić też rurkę i kolanko .... lekka masakra
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 22, 2012 09:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 22, 2012 10:21   

rurka i kolanko musowo ;) ile za robote? 0zl, bez problemu da sie to samemu zrobic.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Mar 22, 2012 10:21   

nie mając dostępu do podnośnika ? przydałby mi się ktoś z Wrocka, kto wsparłby mnie w tej operacji :-) niech mi ktoś napisze jak się zabrać do roboty krok po kroku bo co jak co ale tego typu wyzysku mechaników nie trawię.
 
 
mondigo 



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 125



Wysłany: Sro Sty 15, 2014 09:49   

witam dopadł mnie chyba ten sam problem tzn
temperatuta silnika osiaga ok 60-62 stopnie po ok 15-20 min na komputerze oraz 1 kreska czasem sie podnosiła przy szybszej jezdzie a czasem opadała w zakresie 1-2 cwiartka przy dodatniej temp zew typu +8 +10 ogolnie powietrze idzie ciepłe z nawiewów

przy nizej temp tympu 3 stopnie załacza sie webasto i po 15-20 min dochodzi do ok 70- 71 stopni na kompie

moje pytania samochod 2.0 cdt:
1. czy to jest walniety termostat
2. czytałem ze jakies kolanka/uszczelki warto tez wymieniac przy okazji czy to trzeba osobno zakupić czy mogłbym prosic o jakies linki
3. czy można jakis czas jezdzic na temp silnika ok 60 stopni pytam poniewaz jestem obecnie poza granicami i jezeli nic by sie konkretnie nie działa zadnych konsekwencji wolałbym poczekac na wymiane po powrocie
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 15, 2014 18:19   

Czy przy wymianie termostatu w silniku CDTI trzeba oproznic z plynu uklad chlodniczy?
_________________
Stanislaw
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sro Sty 15, 2014 18:43   

kazde rozszczelnienie ukladu chlodzenia wiaze sie z uzupelnieniem ubytku plynu lub jego całkowita wymiana


osobiscie oproznilbym caly uklad chlodzenia a po wymianie termostatu nalal nowego płynu ale mozna tez czesciowo z chlodnicy i przewodow
 
 
markdania 



Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 7



Wysłany: Czw Sty 16, 2014 21:34   Termostat

marecki6 napisał/a:
pytanie do tych, którzy wymieniali termostat - ile wołali u was za usługę ? bo właśnie dzwoniłem do "Gawina" we Wrocławiu i za samą usługę zawołali 300zl informując mnie, że oczywiście trzeba będzie oprócz termostatu wymienić też rurkę i kolanko .... lekka masakra


Wymiana nic nie da ja tez myslalem ze to termostat wymienilem choc mechanik powiedzial mi ze jak by byl uszkodzony to bys sie nie otwieral a nie bylby otwarty caly czas ale to nie wazne Termostat mam nowy jak grzal tak grzeje ledwo ledwo temp sie podnosi minimalnie wskaznik sie wychyla grzanie praktycznie zadne Ale rovery 75 z tego co slyszalem nie grzeja dlatego montowano w nich dodatkowe ogrzewanie To jedyne wyjscie jak chcesz by ci grzal dobrze
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Sty 16, 2014 22:20   

mój tam grzeje nawet bez webasto bardzo dobrze i wskazówka mi spadła dopiero przy -15 w korku , tak to zawsze stoi po środku skali, z doświadczenia wiem że termostat po wyciągnięciu może sie odwierać we wrzątku a w aucie świruje :D i tu pozdrowienia dla kolegi Punx :D
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Wto Paź 07, 2014 08:34   

Podepnę się pod ten temat bo nie chcę rozpoczynać nowego. Ostatnio zauważyłem że mój "niedomagający" termostat zaczął działać wzorowo. Rzadko osiągał temperaturę ( połowa skali na wskaźniku) nawet z webasto zimą rzadko to się zdarzało ale ostatnio (od miesiąca) zauważyłem że już po ok. 4-5 minutach jazdy temperatura osiąga prawidłowe wskazanie i trzyma cały czas. :smile: Czy termostat mógł się "odblokować" i zaczął działać prawidłowo ? Czy to po prostu wpływ temperatury zewnętrznej ?

[ Dodano: Wto Paź 07, 2014 08:34 ]
Temat powraca , zrobiło się chłodniej i znów brak temperatury. Bez wspomagania webasto ciężko uzyskać właściwą temperaturę. Czy ktoś z kolegów montował termostat z FATIMEXU Numer OEM: PEL100570 . O dziwo na ich stronie go nie ma. Cena godna uwagi. http://allegro.pl/pel1005...4622154245.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Brak ogrzewania na tył
kazio Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Sty 31, 2014 19:11
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] brak ogrzewania
zaku4 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Sty 06, 2013 23:15
apples
Brak nowych postów [R75] Brak ogrzewania
bbeata Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Sty 27, 2014 00:24
MaReK
Brak nowych postów [R75] Brak ogrzewania i sie grzeje
domellooo Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Paź 10, 2010 11:52
apples
Brak nowych postów [R75] Brak ogrzewania na postoju??
matrix215 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Lis 18, 2010 07:41
matrix215



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink