Forum Klubu ROVERki.pl :: Czujnik lakieru
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Czujnik lakieru
Autor Wiadomość
rafalmis1 




Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 18:46   Czujnik lakieru

Polecicie jakiś czujnik do 200 zł. Najważniejsze aby pokazywał pomiar co 1 a nie 10 i był w miarę dokładny.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 18:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Oskar 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 428
Skąd: Międzywodzie

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 22:46   

Ja sobie zamówiłem teraz MIERNIK LAKIERU GL-1S FE. Jak przyjdzie to powiem czy dobry. Cena na alledrogo 175 zł.
 
 
 
rafalmis1 




Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 09:11   

Oskar, w takim razie czekam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Oskar 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 428
Skąd: Międzywodzie

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 18:50   

rafalmis1, Dzisiaj przyszło urządzenie. Trochę się bawiłem i tak co mogę napisać: U mnie była malowana maska wiem o tym bo sam to robiłem, co ciekawego na dole maski i po prawej stronie wychodzą pomiary, że była malowana ale od strony kierowcy przy szybie pomiary są takie jak by nie była malowana a wiem, że była wszędzie po za tym pomiary jak powinny być z wyjątkiem klapy bagażnika gdzie wychodzi tak jak by ktoś w fabryce zapomniał pokryć jakąś warstwą... Nie wiem czemu tak jest mierzyłem też na aucie kolegi mercu E klasie 2003 i u niego nie chciało w ogóle zmierzyć na masce i na nadkolach z przodu... Też nie wiem dlaczego. Nie miałem styczności z droższymi miernikami więc jeśli mierzą dokładniej i lepiej to chyba wolał bym jednak dorzucić więcej kasy. Tata mój ma nowe auto więc u niego powinno się sprawdzić dokładnie, ale dopiero w listopadzie to sprawdzę. Ja osobiście uważam, że chyba lepiej dać więcej kasy, pod warunkiem, że droższe mierzą lepiej.
 
 
 
rafalmis1 




Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 19:21   

Dziękuję Ci ślicznie. Do tego co ja chciałem, wychodzi ze potrzebowałbym wydać około 1000 a to mija się z celem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 19:47   

Do 200 pln, to ciężko mi cokolwiek polecić. W pracy korzystam z MGL6/7/8 do aluminium głownie i CEM DT156 rzadziej(sprawdzamy grubość warstwy anodowanej), tu w miarę jest powtarzalność pomiarów. Do cięcia lakieru to może GL-6S, chociaż fajerwerków nie ma. Jak masz możliwość to lepiej pożycz dobry miernik niż kupić najtańszy. Jako,że już jesteś na KA to możesz prześledzić ten temat http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=257. może coś znajdziesz :wink:
Pozdrawiam
_________________
Andrzej
 
 
 
rafalmis1 




Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 23:10   

andrew0503, dzięki, temat już widziałem. Raczej skłonie się pożyczyć, niż kupić i ma leżeć. Dzięki za pomoc na KA. Jestem w trakcie polerki i mam nadzieje, że w tym tygodniu skończę, dzisiaj coś koło 10 godzin pracowałem i zrobiłem ledwo 1/3 samochodu i to tylko Cutting-em
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 21:15   

rafalmis1 napisał/a:
Jestem w trakcie polerki i mam nadzieje, że w tym tygodniu skończę, dzisiaj coś koło 10 godzin pracowałem i zrobiłem ledwo 1/3 samochodu i to tylko Cutting-em

No wiesz, porządna korekta to może i z tydzień zabrać, robisz dla siebie, więc zwracasz uwagę na szczegóły, przemywasz detale z wypełniaczy po paście. Ja jakoś nie wierzę w metamorfozy auta po korekcie jednodniowej, a tym bardziej ręcznej. Kiedyś próbowałem ręcznie doprowadzić kawałek zderzaka do stanu przed porysowaniem, niestety nie udało się, co przemyłem IPA to wracało do stanu początkowego. Lakier w Roverkach łatwo jest uszkodzić, ale niesamowicie trudno doprowadzić do idealnego stanu.
Powodzenia
_________________
Andrzej
 
 
 
dokos9 



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 10



Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 18:01   

te wszystkie mierniki lakieru przecież to taka ściema że hej ;p jak ktoś ma nas zrobić w jajo z malowanymi częściami to i tak nas zrobi dobrze polerując i w ogóle chwytów na takie mierniki handlarze mają teraz mnóstwo, wiem bo mam kilku znajomych którzy właśnie tak mówią i robią niestety ;p
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 21:58   

taaa i spolerują szpachle albo drugą warstwę lakieru co do mikrometra :-)
ja bawiłem się takim za 2,5tys. jedyny sposób na oszukanie go, to poprostu wymiana elementu np. drzwi na taki sam, nie ruszany w tym samym kolorze
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
dokos9 



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 10



Wysłany: Pią Wrz 19, 2014 13:42   

no to już pewnie porządniejszy sprzęt więc wymaga się od niego większej dokładności - tu się nie czepiam, ale widzisz, oszukasz go jedynie nowymi elementami, ale znowu nowy element nawet w tym samym kolorze też zwykle minimalnie różni się od "starego" na reszcie autka także to takie troche szczęście dla handlarza jak ktoś nie ma oka :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Poszukiwany, poszukiwana... Mój czujnik grubości lakieru...
maciej Offtopic 3 Czw Paź 10, 2013 18:21
maciej
Brak nowych postów Polerowanie lakieru łódź
Harry Offtopic 1 Sob Kwi 02, 2011 18:36
SyntaX
Brak nowych postów [R All] Pochwal się swoim kolorem lakieru
adamsky Offtopic 62 Czw Cze 02, 2011 16:50
des
Brak nowych postów Tester grubości lakieru - Wawa
maciej Offtopic 3 Wto Kwi 29, 2008 10:21
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink