Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 200] Polerowanie przednich lamp
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 200] Polerowanie przednich lamp
Autor Wiadomość
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sro Cze 08, 2011 20:09   

ja przy okazji montowania soczewek przetarłem odbłyśnik i efektem trochę zostało na szmacie ;o kupiłem dupli color chrome efekt , efekt jakby stary zaśniedziały ocynk nie odbije się od tego nawet słońce więc kto wie czym można to przemalować żeby było lusterko jak w odbłyśniku być powinno ;/ ?

tak ps uważajcie na tą ruchomy wkład w lampach (r25 ,zr) nie jest z plastiku nie pospawacie go w razie pęknięcia gdyż jest z żywicy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 08, 2011 20:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Sro Cze 08, 2011 22:45   

Odbłyśnika nie wolno w ogóle niczym dotykac, bo nic mu to nie pomoze. Jeśli płukać to też z rozwagą, bo jak jest zakurzony to wszystko co na nim jest ładnie się rozprowadzi po calej powierzchni. Można dmuchnąć sprężonym powietrzem i tyle. A jak już koniecznie trzeba coś z nim robić - to wysłać trzeba do regeneracji. Koszt to około 60zł za jeden odbłyśnik, a efekt nieporównywalny do jakiegokolwiek czyszczenia.
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Cze 19, 2011 18:41   

Możesz podać przykład takiego miejsca, gdzie regeneruja?
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Nie Cze 19, 2011 18:58   

http://www.regeneracja-hc.com/

Sam jeszcze nie korzystałem, ale bardzo dużo czytałem na ich temat, same pozytywne opinie i pewnie niebawem się zdecyduję na regenerację lamp do R600 (pytałem ich mailowo - cena jak napisałem post wyżej - 60zł za sztuke). Oczywiście to przy wysyłce samych odbłyśników, wysyłając całe lampy rosną koszty o montaż/demontaż, plus paczka droższa, bo i cięższa.
Mają też swoje aukcje na allegro.
 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 16:21   

W aucie posiadam 2 różne reflektory, i u mnie różnica jest widoczna na 1 rzut oka. Kilka razy podchodziłem do tematu, mam nadzieję, że będzie to dla kogoś przydatne:

- 1 próba:

Polerowanie z wykorzystaniem pasty polerskiej do regeneracji, usuwania rys z wyświetlaczy LCD, telefonów komórkowych, etc. Efeków brak...

- 2 próba:

Pasta polerska typu Tempo. Tutaj już różnicę widać i to dużą, lampa przestała być "żółta" i matowa, chociaż fakt, że 2 reflektory są inne ciągle widać. Większe chropowatości nie zostały usunięte, niemniej jest dużo lepiej

- 3 próba:

Papier ścierny wodny 1000, następnie 1500, potem polerka pastą Tempo. Najlepsze rezultaty, powierzchnia reflektora stała się w końcu gładka, różnica pomiędzy reflektorami niezauważalna.

Przed 3 próbą:



Po:


Wnioski:

Najlepiej oczywiście zrobić polerkę z wykorzystaniem papieru ściernego. Rozbieranie klosza lampy/ płukanie od wewnątrz raczej nie ma sensu. Tutaj jeszcze mała uwaga - z racji tego, że jak pisałem prawy reflektor był u mnie wymieniany, polerowany był tylko jeden (ten stary oczywiście :razz: ) . Niestety ale po pewnym czasie zaczyna z powrotem matowieć, i w trakcie eksploatacji (od mycia, do mycia) szybciej traci blask. No cóż - coś za coś.
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 18:33   

Miałem dylemat właśnie czy kupować nowe lampy czy poddać je polerce i wybrałem 2 opcję :)
Ziomek u mnie w Mielcu poleruje już od dawna lampki ale od nie dawna nagłośnił sprawe :) co do efektu to zobaczcie sami na moim Rover 400 i jeszcze na Cherokiee
Więc najpierw polecam polerkę a dopiero później zakup nowych. Efekt niesamowity!
 
 
 
dokos9 



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 10



Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 17:56   

mówisz ze polerowanie Ci się opłaciło? a drogo brał Twój fachowiec? :) ja mam już troche zdewastowane lampy więc też zastanawiam się co z nimi zrobić i sam nie wie,m wolałbym oczywiście uniknąć wielkich kosztów ale co do cen polerki u mnie to się nie dowiadywałem :D
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 19:59   

polerke zrób sam. nic nie zepsujesz. polecam filmiki na YT i lecisz z robotą, praca uszlachetnia, wydasz z 10 zł na towar i robisz, albo skorzystaj z pasty do zębów ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 09:14   

Ja do tej pory reflektory polerowałem tylko raz.

Miałem fiata barchettę, a moje reflektory wyglądały podobnie do tego:



Zmatowienie było naprawdę solidne - takie, że nocą już nie dało się normalnie jechać, bo światło się rozpraszało.

Procedura wyglądała następująco:
1. Dokładne umycie reflektora i okolic, żeby mieć pewność, że nie pozostaną żadne zabrudzenia, które podczas polerki mogą powodować nowe rysy.
2. Zabezpieczenie dookoła reflektora przy pomocy taśmy maskującej (malarskiej)
3. Usuwanie rys przy pomocy papieru wodnego 3200 i wody destylowanej (bo jest tania i na pewno nie ma żadnych zanieczyszczeń - w zwykłej obawiałem się, że może zostać jakiś paproszek z rur i trzeba będzie polerować od nowa). Po tym zabiegu cały reflektor pokrywała mgiełka, ale już było widać, że jest postęp - nie ma głębokich rys.
4. Polerowanie przy pomocy pasty tempo i miękkiej szmatki. Tylko to miałem pod ręką, ale podobno inne pasty radzą sobie jeszcze lepiej, choć nie wiem czy mogło być bardziej idealnie. Udało mi się usunąć wszystkie rysy, a reflektor wyglądał podobnie do tego ze zdjęcia powyżej.

Po polerce tym sposobem efekt był mniej więcej taki (niestety nie mam własnych zdjęć):


Koszt operacji to jakieś... 15zł (papier 4zł, woda 3zł, pasta 8zł, szmatka i kawałek taśmy z domu ;) )
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 10:28   

dokos9, w zależności od stanu kloszy... u mnie nie było tak dużo darcia mimo że zeszło 2 godziny. Podjedz autkiem, oglądnie, wyceni i do roboty :D
 
 
 
capsoft 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 113
Skąd: Rzeszów

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 13:52   

Może i moje klosze nie wymagały polerowania, ale je przepolerowałem lekko ręcznie :)

Np tył przed czyszczeniem wyglądał tak:


natomiast po czyszczeniu już tak:




może nie widać diametralnej różnicy ale lekka poprawa jest :)
Natomiast jeśli chodzi o przód to tak:

Przed:



PO:
_________________
http://www.motostat.pl/vehicle-stats/61256
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 12:48   

Jest git ale na krótką metę :)
 
 
 
capsoft 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 113
Skąd: Rzeszów

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 23:35   

może i na krótką ;) Polerke mam ale zwyczajnie robiłem to do "testów" :)
_________________
http://www.motostat.pl/vehicle-stats/61256
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R ALL] Polerowanie kloszy lamp na gładko. Renowacja
Armandoo Tuning wizualny 8 Sro Gru 17, 2008 23:16
Armandoo
Brak nowych postów [R 200 1.4 98r.] Żarówki do lamp przednich.
sdm1 Tuning wizualny 78 Sro Maj 09, 2012 15:19
rovek
Brak nowych postów [R45/MG ZS] modyfikacja przednich i tylnych lamp
Markzo Tuning wizualny 29 Pią Gru 30, 2011 16:08
Bartek8508
Brak nowych postów [620Ti] Regeneracja przednich lamp
BorysOpole Tuning wizualny 21 Pon Kwi 12, 2010 17:04
thef
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [ROVER 420] WYMIANA LAMP PRZEDNICH NA NOWSZE
silesius Tuning wizualny 5 Nie Lip 28, 2013 21:40
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink