Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR/R25/R214] PILNE Centralny [Problem rozwiazany]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR/R25/R214] PILNE Centralny [Problem rozwiazany]
Autor Wiadomość
Pers123 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 17

MG ZR

  Wysłany: Sob Paź 04, 2014 01:10   [MG ZR/R25/R214] PILNE Centralny [Problem rozwiazany]
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2003

Witam!

Otóż wczorajszego dnia wymieniałem plastikowy panel srodkowy, wszystko wygladalo w porzadku i bylo ok po ponownym zalozeniu.

Po przejechaniu wieczorna pora malej trasy, zaparowała mi lekko tylna szyba.
WLACZYLEM PODGRZEWANIE TYLNEJ SZYBY, niestety w momencie wlaczenia, zaczely mi dzialac wszystkie silowniki od centralnego, po wylaczeniu przycisku podgrzewania przestaly. Dodam że podgrzewanie zadzialalo!!

Po tej akcji zatrzymalem sie i sprawdzilem czy dziala mi pilot. Otoz zamykam z pilota normalnie, ale przy otwieraniu wlacza sie tylko immo, a silowniki ani drgna. Dzialaja tylko gdy wlacze ogrzewanie tylnej szyby! I wtedy dzialaja caly czas, tj stuk za stukiem w silownikach.

Sprawdzilem kabelki wchodzace do przyciskow w panelu glownym ale nie widze zadnej przerwy, sa w dobrym stanie, nawet nie potargane. Poza tym, czemu otwieranie przestalo dzialac dopiero po kilknieciu Podgrzewania? 1min przed kilknieciem - normalnie dzialal central z pilota!


Jutro z rana sprawdzę okablowanie na tylnej klapie.
Chociaz zastanawiam sie czy mozliwe jest wogole to zeby problem z kablami na tylnej klapie powodowal zeby podgrzewaniem szyb wlaczac otwieranie drzwi?
Czy ma ktos jeszcze jakies sugestie?
Proszę o pomoc!



EDIT!!

Nie moglem zasnac wiec sprawdzilem wziazke i byla niezle pocharatana. Zaizolowałem wszystkie kable, sprawdzilem i juz nie wlacza otwierania przy wlaczaniu podgrzewania szyby.
Natomiast zamek wciaz sie nie otwiera uzywajac pilota.
Pamietam ze podczas klikniecia podgrzewania po raz 1szy, zapalil sie blad silnika.
Czy teraz trzeba 'zresetowac centralny', skasowac ten blad?
Ostatnio zmieniony przez Pers123 Nie Paź 05, 2014 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 04, 2014 01:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10908
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Paź 04, 2014 09:00   

raczej nie.
Może przez zwarcie trzeba zsynchronizować pilota, a może po prostu spalił się bezpiecznik od alarmu.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
siejson 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Paź 05, 2014 12:10   

a ja mam takie pytanie, jesli szwankuje centralny i nie chce zamykac drzwi to jak zamknac auto kluczykiem??skoro w drzwiach od kierowcy kluczyk obraca sie tylko w jedna strone??
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Nie Paź 05, 2014 12:17   [MG ZR] centralny

hej, jak to obraca sie w jedna strone? prawidlowo powinno byc w obie ja zamykam z kluczyka mg i otwieram, w lewo zamykam w prawo otwieram. robie tak poniewaz z pilota tez mam co jakis czas problem z otwarciem lub zamknieciem drzwi.wkladki napewno nie byly u ciebie wymieniane? kluczyk jest pasujacy do tych zamkow?
 
 
siejson 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Paź 05, 2014 12:20   

ja mam roverka 200 i obraca sie tylko w prawo , w lewo nie idzie , zobacze jak to w drzwiach u pasazera ale z tego co mi wiadomo kluczyk pasuje w drzwi wiec wkladki nie byly wymieniane
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Nie Paź 05, 2014 12:21   [MG ZR] centralny

kolega pers moze z pilota nie otwieraja sie dzrzwi,bo problem tkwi w silowniku,na wykonczeniu jest ,a otwierajac z kluczyka sie da? po przekrecajac kluczykiem wspomagasz go.lub tez niema sily po nacisnieciu pilota,moze trzeba poczyscic posmarowac te prety tzn cyple ktore sie dzwigaja podasz otwarcia ...
 
 
Pers123 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 17

MG ZR

Wysłany: Nie Paź 05, 2014 13:18   

Rozwiazanie mojej sprawy:

Bylem u elektromechanika.
W momencie wlaczenia podgrzewania szyby doszlo do zwarcia w wiazce idacej na tylnia klape. Przepalil sie plus na module komfortu, przez co opcja otwierania nalinii immo -> central nie dziala.
Naprawa:
1. zlutowanie plusa przy module komfortu -50zl
2. Naprawa calej wiazki, ktora byla w bardzo zlym stanie i zlutowanie jej przed dojsciem do gumki przy tylniej klapie, by zapobiec dalszemu zuzywaniu. -50zł

Wniosek ogolnie taki - jesli cos spowodowalo otwieranie drzwi przez silowniki a nie jest to zwiazane z systemem centralki - zwarcie na module sterujacym.
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi!
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 15:30   [MG ZR] centralny

hej, na module? to znaczy chodzi o te czarna skrzynke pod nogami kierowcy?otwierasz ja i tam jest plytka z sciezkami? tam sie przepalilo?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r214i 96 1.4 ] Problem z wieszającymi obrotami rozwiązany.
pawel4580 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Cze 17, 2011 11:30
Jago
Brak nowych postów [214i 1,4 8V 98r] wymiana silnika problem rozwiązany
pawel.o83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Sob Wrz 05, 2009 12:31
pawel.o83
Brak nowych postów [R200 ALL bez ABS] Problem z kiepskimi hamulcami rozwiązany!
Kozik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pon Lut 02, 2009 10:09
Kozik
Brak nowych postów [R200 1.4i 97r] ubytek płynu problem rozwiązany polecam!!!
pawel4580 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Pon Lip 19, 2010 09:48
iwan00
Brak nowych postów [R200]Brak światła w bagażniku- problem tak jakby rozwiązany
tak jakby bo wiem so cię stało ale nie wiem jak naprawić
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Lut 29, 2008 18:39
R-200



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink