Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Centralny zamek - problemy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Centralny zamek - problemy
Autor Wiadomość
Physixc 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 123

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 23:58   [R75] Centralny zamek - problemy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam szanownych kolegów i koleżanki. Mam niemały problem z moją R'ką. Otóż nie otwierają mi się wcale drzwi kierowcy i oba z tyłu. Przy pierwszym przyciśnięciu otwierania na pilocie słychać kliknięcie przy drzwiach kierowcy ale się nie otwierają, przy przyciśnięciu otwierają się jedynie drzwi pasażera. Z zamykaniem nie ma problemów żadnych. Czy macie może jakieś podpowiedzi? Nie mam możliwość teraz podpięcia samochodu do diagnostyki, a chciałbym ten drażniący problem rozwiązać własnymi siłami. Patrzyłem pod dźwignię ręcznego na ten moduł i górna pokrywa się rusza swobodnie. Czytałem różne tematy na forum ale nic nie mogę dopasować do mojego przypadku.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 20, 2014 23:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Paź 21, 2014 07:55   

Ni to wygląda na uszkodzone zamki, moze ktos nie naprawiał i sie aż trzy nazbierały. To taka moja teoria. Chyba ze stało sie to nagle?
Czy jak przysuniesz ucho do drzwi które sie nie otwierają, to podczas otwierania z pilota słychać zamek wewnątrz drzwi? Jesli tak to raczej na pewno są uszkodzone.
 
 
Physixc 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 123

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 08:26   

Przyznam, że drzwi z tyłu nie słuchałem ale dzisiaj jadę R'kę zarejestrować więc się przyjrzę. Takie pytanko. Czy w razie uszkodzenia tych silniczków możliwe jest zastąpienie ich jakimiś zamiennikami czy konieczne jest użycie oryginalnych? Gdzieś na forum czytałem, że można coś dobrać? To prawda?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Paź 21, 2014 08:33   

Ja sprzedawałem jakiś czas silniczki, znajomy miał do tego dostęp w anglii i mi wysyłał. Nie widziałem żeby ktoś jakieś zamienniki sprzedawał, szukaliśmy kiedyś zamienników, ale z marnym skutkiem. Mozesz kupić tylny zamek i z niego wsadzić silniczek do swojego przedniego zamka. Bo tylnych się raczej nie opłaca rozkręcać.

[ Dodano: Wto Paź 21, 2014 08:33 ]
Tylne to jedynie wymienić, no chyba ze same silniczki dostaniesz gdzies ;)
 
 
Physixc 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 123

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 14:04   

Słychać we wszystkich drzwiach kliknięcie, linki luźno chodzą, ta dźwigienka na silniczku też. Jednak zauważyłem dużą wilgotność w drzwiach kierowcy. Będę musiał chyba rozebrać jeszcze raz wszystko na części 1, przeczyścić i wtedy szukać efektów. Takie jedno pytanko. Jak ściągnąć ten zatrzask na lince przy zamku do klamki?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Paź 21, 2014 15:30   

Physixc napisał/a:
Słychać we wszystkich drzwiach kliknięcie


To mają padnięty silniczek, tzn są to już wyeksploatowane silniczki i robi się zwarcie, nie mają siły otworzyć. Ja jeszcze wskrzeszam takie silniczki, czasami chodzą miesiąc czasami rok, dwa, różnie. Jak chcesz to podeślij

Physixc napisał/a:
Jednak zauważyłem dużą wilgotność w drzwiach kierowcy.


Na dole drzwi masz otwory odprowadzające wodę, może są zapchane.

Physixc napisał/a:
Jak ściągnąć ten zatrzask na lince przy zamku do klamki?


Rozumiem że chodzi o linkę klamki wewnętrznej, bo to jedyna linka w drzwiach(pomijając linkę do szyby). Tylko tam nie ma żadnego zatrzasku.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 21:26   

jak chodzi o klamkę która montowana jest w boczku to ciągniesz za pancerz linki w tył i wysuwasz linkę przez nacięcie w plastiku.

Jeśli idzie o linkę od klamki w miejscu zamka to otwierasz taką jakby zaslepkę na obudowie zamka wyciągasz biały plastik na pancerzu z jego miejsca przeznaczenia w obudowie zamka i wypinasz oczko linki z metalowego cięgna
_________________
75 Red Edition
 
 
Lesnik985 



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 74



Wysłany: Wto Paź 21, 2014 22:07   

Mam podobny problem, tylko że u mnie z pilota nie otwierają się tylko drzwi kierowcy, ale słychać kliknięcie. Nie stało się to z dnia na dzień tylko raz się otwierały, a raz nie.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Paź 21, 2014 22:25   

Lesnik985 napisał/a:
Mam podobny problem, tylko że u mnie z pilota nie otwierają się tylko drzwi kierowcy, ale słychać kliknięcie. Nie stało się to z dnia na dzień tylko raz się otwierały, a raz nie.


Jak raz sie otwierają, a raz nie, to już prawdopodobnie koncówka silniczka. Jeśli się nie otwierają już wcale, to już jego koniec nastąpił.
 
 
szymon75 



Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 31
Skąd: Piła



Wysłany: Sob Gru 27, 2014 11:16   

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem po wymianie silniczka w zamku kierowcy, odpowiedzialnego za otwieranie drzwi. Podłączając wtyczkę do zamka wszystko działa prawidłowo, problem natomiast jest z otwarciem zamka z kluczyka. Najprawdopodobniej podczas składania popełniłem jakiś błąd. Czy posiada ktoś zdjęcie rozpołowionego zamka kierowcy, abym wiedział gdzie szukać błędu.
_________________
Nic nie dzieje się bez przyczyny...
 
 
Piotr84 



Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 15



Wysłany: Czw Sty 01, 2015 20:00   

Lesnik985 napisał/a:
Mam podobny problem, tylko że u mnie z pilota nie otwierają się tylko drzwi kierowcy, ale słychać kliknięcie. Nie stało się to z dnia na dzień tylko raz się otwierały, a raz nie.


U mnie jest to samo. Z pilota nie otwierają się drzwi kierowcy, ale się zamykają. A z panelu wewnątrz samochodu nie idzie otworzyć, ani zamknąć ( tylko drzwi kierowcy, cała reszta działa)

Dodam ze u mnie stało się to z dnia na dzień i tak zostało
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek
Ozi546 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Cze 01, 2022 22:21
tomi_zog
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek
Kazio_75 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Gru 08, 2008 21:55
Kazio_75
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Centralny zamek
yoyo_85 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Paź 09, 2012 12:51
apples
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek
tomczyk32 Rover serii 75, MG ZT 12 Nie Paź 26, 2008 13:37
tomczyk32
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek
marcello Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Kwi 09, 2010 00:40
marcello



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink