Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR ] stukanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR ] stukanie
Autor Wiadomość
moore715 



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 43



  Wysłany: Sro Lut 18, 2015 19:21   [MG ZR ] stukanie
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Witam Was Panowie

Mam nowy problem z moim MG ZR
Dzis bylem w trasie wracajac juz do domu zajechalem na parking cos zjesc i auto stalo jakies 30 min ,
Po ponownym odpaleniu zaczelo cos glosno stukac , i stuka do teraz za kazdym razem jak odpale auto . Stukot przedstawiam na filmiku.
Podejzewam ktorys samoregulator
Ale wole sie upewnic

link
Kod:
https://drive.google.com/file/d/0B1LeOl7WyWYDMXVweEdvRmJxejg/view?usp=sharing
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 18, 2015 19:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
m166 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 165



Wysłany: Sro Lut 18, 2015 19:41   

nie wiem czy to będzie pomocne
miałem renault lagune diesel i po krótkim postoju tez tak się zdarzyło identyczny stukot - dojechałem ostrożnie do mechanika okazało się że przeskoczył o jeden ząbek pasek rozrządu z powodu dostania się jakiegoś futrzaka po zdemontowaniu osłony widok był niesamowity ;) chłopaki nie wyrabiali :) czyszczenie chemią tego czegoś wymiana paska na nowy no i 450zł poszło się...... :(
pozdrawiam
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Sro Lut 18, 2015 19:56   

moore715, na sto procent popychacze, dawno olej zmieniałeś?
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
moore715 



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 43



Wysłany: Sro Lut 18, 2015 20:30   

no wlasnie o to chodzi ze tydzien temu robilem uszczelke pod glowica , rozrzad i uszczelka pod klawiatura i nowy olej castrol 10w40
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Lut 18, 2015 21:02   

To nie jest popychacz. Brzmi na tłok! Poczekaj na odpowiedź kolegów i raczej nie jeździj.
Popychacze brzmią tak. W 0:46 sekundzie najbardziej wyraźne. Dźwięk klikania wyższej częstotliwości

 
 
moore715 



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 43



Wysłany: Sro Lut 18, 2015 21:15   

czekam na odpowiedzi bo nie ukrywam ze chce to zrobic jak najszybciej.
Jak okaze sie ze to tlok kolego to chyba najgorsza wiadomosc dla mnie bo wtedy juz lipa totalna raczej.
Jutro chce jechac do miechanika zobaczyc swiece jezeli to by byl popychacz to zapewne bedzie swieca czarna prawda ?
 
 
MultecFSO 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 456
Skąd: Radom



Wysłany: Sro Lut 18, 2015 22:38   

Ani tłok ani popychacze. Ani panewka, ani korba. :) To dźwięk mechanizmu VVC, strzelam, że tylnego... jak głowica była rozbierana (na połówkach) i została przy montażu posklejana np. na silikon, który wlazł w kanał olejowy to jest szansa, ze uszkodziło się łożysko w mechaniźmie (niewymienne) i takowy jest do wymiany.

Tak pracuje mój VVC po nagrzaniu (przebieg mechanizmów 170tyś, reszta w większości nowa) :
https://www.youtube.com/watch?v=yZGTpVWyUWY
Jest już delikatnie ten stuk słyszalny i jak zrobi się ciepło to planuje wymienić ten tylny mechanizm...
 
 
 
moore715 



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 43



Wysłany: Sro Lut 18, 2015 23:55   

Oki. To już wogole mnie zalamales, uszczelka pod głowice była dawana nowa , z tego co wiem to pod dekiel dawał mechanik silikon tylko. Powiedz mi kolego co sugerujesz nowy silnik :( gdzie dostanę ten mechanizm co o nim mowa. I ile to może kosztować. Jeżeli się okaże że mechanik dał silikon na uszczelke to jego to wina.
Jutro chciałem jechać sprawdzić ciśnienie w tlokach.Od czego mam zacząć teraz żeby to naprawić :(
 
 
MultecFSO 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 456
Skąd: Radom



Wysłany: Czw Lut 19, 2015 00:09   

Ten mechanizm jest umocowany do głowicy. Są dwa (przedni oraz tylny) i znajdują siię pod kołami pasowymi wałków ssących. Jego wymiana to kwestia zdjęcia mostka głowicy. Głowicy oczywiście nie trzeba demontować.
Ciśnienia sprężania nie ma sensu sprawdzać.
A nie ma co się załamywać, lepiej mechanizm niż tłok... :)
Wiele silników VVC stuka i mimo to kręcą spore przebiegi, ale jeśli u Ciebie było ok i nagle się tak zrobiło to obstawiam zablokowany kanał olejowy i trzeba to rozebrać, wyczyścić i poskładać od nowa na uszczelniaczu anaerobowym, a nie druciarskim silikonie...
Co do dostępności takiego mechanizmu to ciężko... i nie ma gwarancji, że też nie będzie stukał. A nowy kosztuje w UK z 2000zł jak nie lepiej... :wink:
 
 
 
moore715 



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 43



Wysłany: Czw Lut 19, 2015 07:05   

To wystarczy wyczyścić kanał olejowy i poskładać do kupy i będzie ok czy ten mechanizm jest już na 100% do wymiany. Jeżeli tak to jak fachowo ten mechanizm się nazywa.

[ Dodano: Czw Lut 19, 2015 07:05 ]
A jeszcze mi powiedz kolego chce pojechać na warsztat żeby go wyczyscili. Dobry pomysł czy nie jeździć nim już. Mam do zakładu 15km.
 
 
MultecFSO 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 456
Skąd: Radom



Wysłany: Czw Lut 19, 2015 11:29   

Tzn jeżeli kanał olejowy jest zapchany i nie ma smarowania to najlepiej w ogóle nie jeździć bo uszkodzi się na amen łożysko.
A fachowo to się w Polsce nie nazywa, bo tego nie ma jako część zamienna i nie kupisz nowej. Możesz jedynie znaleźć na allegro część używaną, ale raczej na zasadzie głowica MG ZR 160, głowica VVC i kupić w całości, bo oddzielnie może być ciężko...

http://allegro.pl/mg-1-8-...5013326032.html
Tu możesz zapytać. Chodzi o element na trzecim zdjęciu. Musi być wymieniony razem z wałkiem.
 
 
 
krzychunh 




Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Czw Lut 19, 2015 19:57   

Jeśli jesteś z okolic
Krakowa to polecam pana Midowicza AUTO-SERWIS PAWEŁ MIDOWICZ, sprawdzony dobry fachowiec odnośnie wymiany uszczelek pod głowicą, myśle że możesz spróbować przedzwonić i doradzić się ;)

AUTO-SERWIS PAWEŁ MIDOWICZ
Krzyżtoporska 7
30-437 Kraków
woj. małopolskie

telefon: +48 12 2622246
 
 
 
moore715 



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 43



Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 21:37   

jestem z okolic koszalina :mrgreen: a obecnie z okolic Utrechtu :mrgreen: ale dzieki wielkie za info.
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Kwi 13, 2015 21:37 ]
Witam Koledzy
Wkoncu moge sie pochwalic ze uparalem sie ze swoja ZR-ka, z tym magicznym pukaniem.
Powiem krotko , to zadna awaria ktora podpowiadaliscie ale dzieki za checi.
Dajac auto do mechanika , gosciu calkowicie !@!$# sprawe,
wymieniajac uszczelke pod glowica , nie dokrecil jej na 2ch srubach :mrgreen: debil :!: .
Nastepna rzecz poprzestawial calkowicie waliatory mi VVC i dlatego to bylo to pukanie ,
Spial to tak ze sie rozsypalo i moj mechanik obecny powiedzial ze to cud ze te auto dojechalo 1000km.
Wszystko od nowa zrobione , waliatory ustawione tak jak powinny byc i autko chodzi jak burza :mrgreen: .
Polecam mojego mechanika jezeli chodzi nawet o ustawienie waliatorow bo wiem ze nie jest to latwe i nie duzo osob to potrafi.
Jezeli ktos bedzie potrzebowal dobrego fachowca do tego silnika dam namiary , jest on z zachodniopomorkiego.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r25]Stukanie
lardis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pon Lis 28, 2011 11:16
maniaq
Brak nowych postów [rover 216 si ] stukanie
Siwy_028 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Lip 18, 2010 19:58
Siwy_028
Brak nowych postów [R25]Stukanie,popychacze?
dejv89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Maj 25, 2016 01:28
NoPE
Brak nowych postów [Streetwise 1.4] Stukanie
Wojtek_zmc Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Sie 01, 2013 10:07
damianos016ns
Brak nowych postów [25] Stukanie w silniku.
adamk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 29 Wto Lip 03, 2012 21:16
Biernik20



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink