Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] stuki w zawieszeniu, brak klaksonu, problem z bagażnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] stuki w zawieszeniu, brak klaksonu, problem z bagażnik
Autor Wiadomość
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Mar 02, 2015 09:36   

cin1391,

Wymień cały ten słupek lepiej(popielniczka,zapalniczka uchwyty na kubki) za grosze to kupisz, mechanizm szyby też kilka zł, drożej kosztuje zestaw naprawczy.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 02, 2015 09:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 10:22   

longer86 napisał/a:
z tym plastikiem to może byc grubsza sprawa, taniej i szybciej kupisz uzywany mechanizm i wymienisz.

Co do zapalniczki, to zalezy co poszło, trzeba by rozebrać, jak coś jest połamane to nie warto grzebać i lepiej wymienić cały wkład(cały element poniżej klimatyzacji)


Czyli sam dolny element ponizej klimatyzacji mozna wymienic? Czyli popiolke, gniazdo zapalniczki i uchwyt na kubek?

widzialem, ze wymiana mechanizmu szyby to niezla gimnastyka...
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 11:24   

cin1391 napisał/a:
Czyli sam dolny element ponizej klimatyzacji mozna wymienic?


Tak samo to...

roboty na godzinkę na gotowo.

ściagasz boczek luzujesz 2 śruby trzymające szybę, odkręcasz 3 śruby mechanizmu, wyciągasz, podmieniasz i odwrotnie.
_________________
75 Red Edition
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Mar 02, 2015 13:49   

cin1391, nie wiem czy tak wiele gimnastyki. Na gotowo robię to nie dłużej niż 20 minut, to nie wiem ile moze Tobie to zająć, 30-40 min.

Wymiana tego pod pod panelem klimy to tez chwila.

W godzinkę masz wszystko zrobione :-)

A że roboty trochę jest to cóż, trzeba przeboleć i zakasać rękawy. Lepsze to niż nie otwierająca sie szyba :-)
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 14:56   

AdaskoC napisał/a:
cin1391, nie wiem czy tak wiele gimnastyki. Na gotowo robię to nie dłużej niż 20 minut, to nie wiem ile moze Tobie to zająć, 30-40 min.

Wymiana tego pod pod panelem klimy to tez chwila.

W godzinkę masz wszystko zrobione :-)

A że roboty trochę jest to cóż, trzeba przeboleć i zakasać rękawy. Lepsze to niż nie otwierająca sie szyba :-)


Jasne, tylko tak sobie narzekam, żeby lżej mi było. Kupię dwie paczki fajek i wezmę się za wymianę. Mam szyberek, więc nawet przebolałbym nieotwierającą się szybę :D

Ale widziałem, że ładnie tam rzeźbione było - boczki poskręcane na "gipsiaki", a szyba podparta ułamanym kijem od szczotki. Za takie druciarstwo to bym ludzi za jajka wieszał.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Mar 02, 2015 17:02   

cin1391 napisał/a:
szyba podparta ułamanym kijem od szczotki


Jak klientowi naprawiałem niedziałającą tylną prawą szybę, to zamiast mechanizmu miał podpartą szybę drewnianym wieszakiem do ubrań :) Tak już kupił auto.

cin1391 napisał/a:
Kupię dwie paczki fajek i wezmę się za wymianę


Uff jaki fart że nie palę, za te pieniądze miał bym kasę na mechanizm szyby i ten stelaż zapalniczki :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 18:29   

AdaskoC napisał/a:
Uff jaki fart że nie palę, za te pieniądze miał bym kasę na mechanizm szyby i ten stelaż zapalniczki :)


Celna uwaga, widocznie poprzedni właściciel palił, namiętnie używał zapalniczki w aucie aż ją wcisnął, szyba pewnie uchylana bo się kopciło w aucie, więć zajechał mechanizm, a że nadal palił to nie wystarczyło na wymianę mechanizmu ;) sprawa rozwiązana
_________________
75 Red Edition
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 09, 2015 10:28   

1. Diagnostyka wykazała martwy amortyzator, zużytą końcówkę drążka kierowniczego i sparciałe gumy stabilizatora - wjeżdżają amorki SACHS, nowe drążki DELPHI i jakieś gumki, a przy okazji komplet nowych klocków ATE.

2. Taśma zamówiona, będzie wymiana.

3. Bagażnik już chodzi dobrze - regulacja na odbojach i po problemie.

4. Walnięty był jeden czujnik, wymieniono na drugi ze szrotu i wszystko działa jak powinno.

5. Szyba już działa - wymiana całego mechanizmu zajęła mi 30 minut. Nie był potrzebny zakup. Okazało się, że jedna rolka, przez którą przechodzi linka, wypadła z mechanizmu. Tak więc mam zapasowy mechanizm :)

6. Wyświetlacza centralnego nie tykam. Jeszcze jest czytelny, więc niech sobie siedzi. Jak się zwali do końca, to go zregeneruję.

7. BMW Scanner zamówiony - czekam na dostawę i będę się bawił.

8. Śmieszna sprawa - stopy robiły za żarówki pozycyjne, dlatego nie zorientowałem się, że są spalone. Wymienione, błąd zniknął.

9. Termometr sprawdziłem - kable nie są przerwane, ale nadal nie wskazuje poprawnie. Ale też nie stoi w miejscu. Czasem -30, czasem -11, a wczoraj to nawet był bliski prawdy, bo pokazywał 8 stopni, a było 11. Nie wiem już, gdzie tego szukać.

10. Wymiany eksploatacyjne poczynione: olej Valvoline MaxLife Diesel 10w40, filtr oleju Mann, filtr paliwa FILTRON, filtr kabinowy HART, płyn wspomagania STP, nowe chłodziwko do chłodnicy, a w drodze - przy okazji wymiany klocków hamulcowych - nowy płyn hamulcowy DOT4 :D

BTW. wątpiłem, ale zwracam honor - po zalaniu Valvoline poczułem zmianę pracy samochodu - silnik wyciszył się, drgania są o wiele mniejsze, a praca, szczególnie przy przyspieszaniu stała się o wiele bardziej elastyczna i jakby turbo dostało trochę więcej życia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Nagły brak klaksonu
daniel18c Rover serii 75, MG ZT 18 Nie Kwi 30, 2017 11:33
prebenny
Brak nowych postów [R75]brak wiazki klaksonu
blabson Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Lip 19, 2015 10:49
blabson
Brak nowych postów [R75] Stuki w zawieszeniu
markozalko Rover serii 75, MG ZT 21 Wto Sie 25, 2015 14:29
AdaskoC
Brak nowych postów [R 75] stuki w zawieszeniu
kosa_2020 Rover serii 75, MG ZT 14 Pią Mar 29, 2013 14:36
kosa_2020
Brak nowych postów [R75] Stuki w tylnym zawieszeniu
andrzej360 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Cze 21, 2009 19:17
andrzej360



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink