Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Woda na podłodze.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Woda na podłodze.
Autor Wiadomość
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Cze 25, 2015 01:14   [R75] Woda na podłodze.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Hej,

borykam się z problemem wody w samochodzie (dokładnie po stronie lewej - kierowca, pasażer za nim), dziś wziąłem się za sprawdzanie odpływów, wydaje się, że są w porządku, lałem wodą w okolicach podszybia i bezpośrednio w otwory odprowadzające, woda wylatywała dołem elegancko.
Filtr kabinowy czysty, suchy, w grodzi nie ma grama wody, która by zalegała.

Wewnątrz natomiast jeziorooo. Zwłaszcza z tyłu, jakieś 5 litrów spokojnie dziś wypompowałem. Sprawdzałem w okolicach pedałów - gdzieś tam przecieka - pytanie czy jest tam jakaś uszczelka / inny otwór odprowadzający? Dodaję zdjęcia może ktoś będzie w stanie mi pomóc co jeszcze przy okazji sprawdzić, może to po prostu blacha gdzieś przegniła i jest dziura? Zauważyłem to ok. 2 miesiące temu po kilkudniowych opadach deszczu
z początku się nie przejąłem, wyciągnąłem wycieraczki, okno otworzyłem na noc i wyschło po 2-3 dniach, do czasu kolejnych opadów. Boje się o elektronikę, dużo kabli idzie podłogą, kontrolka poduszki powietrznej świeci się już dobre 4 miesiące...wcześniej wystarczyło fotelem po manewrować, teraz już nawet kabelków poprawianie nie pomaga...

Uprzedzam, że przeczytałem tematy już na forum zawarte o podobnej tematyce. Proszę ten temat potraktować jako indywidualny przypadek. Jeśli uda się naprawić przeciek na pewno podzielę się informacją, może pomóc w przyszłości innym
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 25, 2015 01:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 25, 2015 01:43   

ja do dziś nie zlokalizowałem gdzie mi przecieka woda, ale jakimś cudem ograniczyłem to zjawisko, jeśli nie pomaga poprawianie kabli pod fotelami od poduszek to od nadmiaru wody mógł pożegnać się z nami czujnik poduszki montowany pod fotelem kierowcy pod wykładziną, woda mu nie służy.

Widzę że masz automat więc odpada otwór pompki sprzęgła, choć może tam brakuje uszczelki? mała okrągła w ścianie grodziowej, ewentualnie opcja z tą duża gumą która osłania kolumnę kierowniczą. Czy tam wszystko w porządku?
_________________
75 Red Edition
 
 
Wodny 




Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 24



Wysłany: Czw Cze 25, 2015 02:42   

U mnie woda lała sie do środka na miejsce pasażera, okazało sie że szyba sie odkleiła ponieważ u poprzedniego właściciela auto stało prawie 2 lata i sie odparzyła ;) szyba przeklejona na nowo i problem znikł
 
 
Zarek 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 37



Wysłany: Czw Cze 25, 2015 08:15   Re: [R75] Woda na podłodze.

Apolyon napisał/a:
Hej,

borykam się z problemem wody w samochodzie (dokładnie po stronie lewej - kierowca, pasażer za nim), dziś wziąłem się za sprawdzanie odpływów, wydaje się, że są w porządku, lałem wodą w okolicach podszybia i bezpośrednio w otwory odprowadzające, woda wylatywała dołem elegancko.
Filtr kabinowy czysty, suchy, w grodzi nie ma grama wody, która by zalegała.

Wewnątrz natomiast jeziorooo. Zwłaszcza z tyłu, jakieś 5 litrów spokojnie dziś wypompowałem. Sprawdzałem w okolicach pedałów - gdzieś tam przecieka - pytanie czy jest tam jakaś uszczelka / inny otwór odprowadzający? Dodaję zdjęcia może ktoś będzie w stanie mi pomóc co jeszcze przy okazji sprawdzić, może to po prostu blacha gdzieś przegniła i jest dziura? Zauważyłem to ok. 2 miesiące temu po kilkudniowych opadach deszczu
z początku się nie przejąłem, wyciągnąłem wycieraczki, okno otworzyłem na noc i wyschło po 2-3 dniach, do czasu kolejnych opadów. Boje się o elektronikę, dużo kabli idzie podłogą, kontrolka poduszki powietrznej świeci się już dobre 4 miesiące...wcześniej wystarczyło fotelem po manewrować, teraz już nawet kabelków poprawianie nie pomaga...

Uprzedzam, że przeczytałem tematy już na forum zawarte o podobnej tematyce. Proszę ten temat potraktować jako indywidualny przypadek. Jeśli uda się naprawić przeciek na pewno podzielę się informacją, może pomóc w przyszłości innym


A szyberdach masz?
 
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Cze 25, 2015 09:01   

Szyberdach jest, często z niego korzystam jednak nie zauważyłem od środka by było coś mokre w jego okolicach - chyba, że spływa gdzieś na dół ale dziwne by to było, że tylko na lewą stronę, po prawej jest suchutko.

Stawiam, że przecieka gdzieś w okolicach tego oparcia na nogę z lewej strony, nie dowiem się jak go obficie nie zleje wodą z obserwatorem ustawionym w środku.
Temat założyłem głównie po to, bo może coś przeoczyłem a nigdy wcześniej z tym problemem styczności nie miałem.

Sugestie @longer86 sprawdzę to w sobotę, tak samo jak szybę...
Mam jeszcze w planach wyjąć fotel całkiem i podłogę wyciągnąć, tylko najchętniej bym ją przeciął z tyłu na progu środkowym, bo całej mi się nie chce demontować. :D
 
 
Zarek 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 37



Wysłany: Czw Cze 25, 2015 10:18   

Apolyon napisał/a:
Szyberdach jest, często z niego korzystam jednak nie zauważyłem od środka by było coś mokre w jego okolicach - chyba, że spływa gdzieś na dół ale dziwne by to było, że tylko na lewą stronę, po prawej jest suchutko.

Stawiam, że przecieka gdzieś w okolicach tego oparcia na nogę z lewej strony, nie dowiem się jak go obficie nie zleje wodą z obserwatorem ustawionym w środku.
Temat założyłem głównie po to, bo może coś przeoczyłem a nigdy wcześniej z tym problemem styczności nie miałem.

Sugestie @longer86 sprawdzę to w sobotę, tak samo jak szybę...
Mam jeszcze w planach wyjąć fotel całkiem i podłogę wyciągnąć, tylko najchętniej bym ją przeciął z tyłu na progu środkowym, bo całej mi się nie chce demontować. :D


oj spływa spływa od szyberdachu w słupkach idą wężyki odpływowe i własnie wychodzą na zewnątrz pod nogami niziutko z lewej strony i od strony pasażera po prawej a często jest tak ze wyskakują bo są za krótkie i wszystko spływa pod nogi :) ja tak miałem od strony pasażera wiec sprawdź to bo raczej to z tego zalewa ci podłoge :)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Cze 25, 2015 10:41   

Apolyon, zacznij od odpływów szyberdachu , nie bedę opisywał co i jak bo tu jest : https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=94589
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1000
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 25, 2015 16:54   

Temat jest przerobiony tu gdzie SeniorA podaje i tutaj na angielskim forum jest dużo zdjęć http://www.the75andztclub...ad.php?t=118622 za za LSM masz króciec odpływu szyberdachu który się zapycha. Jak zrobiłem to to mi jeszcze sączyło się tyłem pod kanapą z odpływu na tylnym słupku. Zrzuciłem podsufitkę i okazało się że przed kupnem auta mi ktoś zostawił spróchniałego patyka w odpływie szyberdachu.

Najlepiej z węża polej wodę od razu w rogi szyberdachu i zobacz czy gdzieś jeszcze nie leci.
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Cze 25, 2015 20:12   

Mały update Panowie - zlokalizowana "dziura" tzn. jakaś zaślepko-uszczelka wypadła, bądź wpadła do środka. Ona powinna być od strony kabiny wciśnięta, czy od strony podwozia? Na co to najlepiej przykleić? Podłączam zdjęcia do tematu.

Szyberdachem nie leciało, przynajmniej nie zauważyłem nic. Pytanie - biała "rurka" wewnątrz słupka (tego gdzie pas kierowcy) co to jest?

Dołączam też zdjęcie wycieku oleju, ktoś może poradzić?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 25, 2015 23:45   

Biala rurka to regulacja wysokości pasa zalezna od przesunięcia fotela... A zaslepka hmmm to chyba miejsce gdzie w manualu przechodzi wężyk od sprzęgła
_________________
75 Red Edition
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Cze 26, 2015 20:32   

Update, tym razem bez fotek.

Leciało wężykiem od odpływu szyberdachu. Wężyk wypadł z tej uszczelki-otworu, która de facto się rozpadła jak ją chciałem wyciągnąć. Rozwiązałem to przedłużką z węża ogrodowego i silikonu - teraz się trzyma.

Po stronie pasażera to samo będzie, wilgoć jest wyczuwalna pod nogami, nie chlupie nić więc pewnie wyciek jest mniejszy. Po stronie pasażera z prawej jest coś więcej niż odpływ szyberdachu?

PS. Wydaje mi się, że uszczelka szyberdachu jest do wymiany skoro tyle wody przepuszczała na zamkniętym szyberdachu. Idzie to wymienić, czy trzeba do specjalisty jechać? Czy może powinno przelatywać tyle wody do tych odpływów?

PS 2. Myślicie , że ta gumowa uszczelka otworu od wężyka szyberdachu jest do dostania? Warto ją zakupić, czy rozwiązanie doraźnie wystarczy?
 
 
Zarek 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 37



Wysłany: Sob Cze 27, 2015 09:51   

Tak jak pisałem też miałem z tym problem :) myślę że to normalne ze leci woda szyberdachem dlatego zrobili odpływy. Wystarczy ze przedłużysz te wężyki wsadzisz na miejsce i będzie gitara. Ja zrobiłem to z wężyków do pneumatyki. Ewentualnie możesz jeszcze przepchać jakimś cienkim wężykiem żeby mieć pewność że na całości są drożne :)
 
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Lip 01, 2015 01:01   

Test wody przeszedł pozytywnie. Myślę, że wyeliminowałem wszystkie przecieki wody do kabiny... Zastanawia mnie tylko jedno - nie widzę by ściekała woda z klimy pod samochodem, odpływem. Gdzie on dokładnie się znajduje, jak ewentualnie sprawdzić czy jest drożny? Dziwnie mi "pachnie" jak zamykam obieg powietrza (nawet jak klima nie chodzi tylko zwykły nawiew), dodatkowo po nocy też nieciekawie "pachnie" - to akurat może być jeszcze po wilgoci na podłodze, która de facto jeszcze schnie (gąbka).
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Lip 01, 2015 15:39   

Apolyon napisał/a:
Zastanawia mnie tylko jedno - nie widzę by ściekała woda z klimy pod samochodem, odpływem. Gdzie on dokładnie się znajduje
szukałeś o tym na forum ( bo jest) i pod samochodem ?.
Są dwa odpływy -rurki gumowe o średnicy ok. 15 mm po obu stronach katalizatora, wygięte pod kątem około 110 stopni na wysokości początku drugiego katalizatora.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 02, 2015 07:17   

Apolyon napisał/a:
Test wody przeszedł pozytywnie. Myślę, że wyeliminowałem wszystkie przecieki wody do kabiny... Zastanawia mnie tylko jedno - nie widzę by ściekała woda z klimy pod samochodem, odpływem. Gdzie on dokładnie się znajduje, jak ewentualnie sprawdzić czy jest drożny? Dziwnie mi "pachnie" jak zamykam obieg powietrza (nawet jak klima nie chodzi tylko zwykły nawiew), dodatkowo po nocy też nieciekawie "pachnie" - to akurat może być jeszcze po wilgoci na podłodze, która de facto jeszcze schnie (gąbka).


czytałem kiedyś wpis, że kopmuś przewody na skropliny od klimy sparciały na przejściu przez podłogę i pekły. W efekcie woda lała się pod nogi w kabinie.
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Czw Lip 02, 2015 08:46   

U mnie po zatrzymaniu od razu pod autem robi się "kałuża", strasznie dużo tej wody wypływa, aż się zacząłem zastanawiać czy nie za wiele. W żadnym aucie tak dużo mi nie kapało.
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lip 07, 2015 00:38   

Dostałem się do parownika, była tam wilgoć i jakaś dziwna pianka albo zaschłe błoto - choć nie wiem skąd tam przy tych odpływach było by błoto. Nie mniej jednak udało się je udrożnić i teraz elegancko woda się skrapla wylatując odpływami. Nie jest to kałuża jak wspomniał Koenig, ale widać, że wylatuje kropelkami pod samochodem dwoma odpływami. Kurcze... ile zachodu z tym wszystkim było, teraz już mam nadzieje koniec z przeciekającą wodą do kabiny. Pozostaje tylko teraz wymienić filtr kabinowy i odgrzybić klime dla spokojności, bo o dziwo nie śmierdzi jeszcze :D

Niestety błędu z poduszką powietrzną nie udało mi się rozwikłać, pewnie kable dostały wody pod siedzeniem, albo bezpiecznik do wymiany. Próbowałem wykasować błąd z pomocą kolegi OBD II po BT, ale nic prócz obrotów silnika appka na telefonie pokazywać nie chciała, błędów 0 podejrzewam, że raczej tym sposobem tego nie załatwię. :(

Myślę, że temat rozwiązany, wszystkim dziękuję za udział i wskazówki! :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 07, 2015 09:33   

bezpiecznik raczej nie, kable na 90% też nie, jeśli miałeś wodę pod wykładziną to może być czujnik uderzeń bocznych pod fotelem lub po prostu kostka połączeniowa też pod fotelem
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 / ZT-T] Woda w podłodze?
loopo Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Cze 27, 2013 12:14
loopo
Brak nowych postów [R75] Woda w podłodze
Mr.Oven Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Lis 08, 2016 03:18
mack007
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75]Sprzęgło w podłodze.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 18 Czw Mar 24, 2016 19:19
sknerko
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło w podłodze :(
dobreokulary Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Paź 22, 2010 18:11
apples
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło w podłodze pomocy !!
Rvs123 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Cze 26, 2017 23:16
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink