Forum Klubu ROVERki.pl :: Mg TF- trzy pytania laika.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Mg TF- trzy pytania laika.
Autor Wiadomość
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 02, 2015 22:43   

bo tutaj jest układ napędu MR - middle rear. Silnik centralnie a napęd na tył ;) jeździ się tym świetnie wg mnie, choć jest narowisty i trzeba mieć się cały czas na baczności ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 02, 2015 22:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
herbatkowy 




Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 19



Wysłany: Wto Cze 02, 2015 22:59   

Tinuviel napisał/a:
hmm... tylko wiesz, jak lubisz RWD i to takie pełnoprawne/klasczne jak w BMW to nie wiem czy nie zawiedziesz się TFem. To nie jeździ jak klasyczne RWD, to jest ciężko puścić bokiem, owszem da się, ale przy większych prędkościach bardzo ciężko to kontrolować. To auto ma lekki przód, trzeba dobrze balansować masą w zakrętach, inaczej potrafi Ci odpłynąć jak w FWD. Cała sztuka polega na tym żeby utrzymać trakcje na przodzie i nie rzucić tyłem. Ja przejechałem moim z 12-15k km i dopiero powoli ogarniam jak tym jeździć, gdzie np. w Imprezie wystarczyły mi z dwa-trzy tygodnie:) Nie wiem czy jak lubisz klasyczne RWD to nie byłbyś bardziej zadowolony z czegoś z większym %masy na przodzie. MX5 ma 50/50, slk będzie miało zdecydowanie cięższy przód (i mocniejsze silniki), podobnie pewnie Alfa Spider.


Nie no, ja sobie zdaje sprawe ze to nie bedzie auto do jazdy bokiem, nie takiego szukam, poprostu mowie co mnie najbardziej kręci w autach. Od roadstera oczekuje fun'u w formie bardziej rekreacyjnej niz sportowej i przyznam ze TF jest najladniejszy ze wszystkich roadsterow w tym segmencie cenowym.

PS: Jak jest z akcesoriami do tego auta u nas? Mozna bez problemu znalezc windshota czy hardtopa ?
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sro Cze 03, 2015 10:09   

https://www.youtube.com/watch?v=y3oQPKss-s4



windshoty są, hardtopy sa gorzej dostepne, i do tego drogawe, ale z tym jest tak wszedzie
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
herbatkowy 




Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 19



Wysłany: Sro Cze 03, 2015 11:09   

flapjck1 napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=y3oQPKss-s4



windshoty są, hardtopy sa gorzej dostepne, i do tego drogawe, ale z tym jest tak wszedzie


Hehe ten filmik jest jak Rafaello, wyraża więcej niż 1000 słów. Wiadomo że granica między poślizgiem kontrolowanym a takim bąkiem jak na filmie jest niewielka, ale to i tak dla mnie plus, przynajmniej coś się dzieje :p
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sro Cze 03, 2015 14:40   

w jutubie

haslo "mgf cup" "mgf challenge"


kupa filmikow edukacyjnych :)

https://www.youtube.com/watch?v=PrSxM-YIbyg
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Tinuviel 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 75



Wysłany: Sro Cze 03, 2015 19:30   

Hardtop 1500-2000zł, ale to w sumie włókno szklane, całkiem lekki jest ten dach, chyba lżejszy trochę niż miękki a na pewno poprawia aerodynamikę. Innych akcesoriów jest masa ale na ebay.co.uk w przyzwoitych cenach i trzeba za przesyłkę wybulić.
 
 
herbatkowy 




Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 19



Wysłany: Sro Cze 03, 2015 20:15   

W sumie to niepotrzebnie pytalem o hardtopa, samochod i tak nie bedzie uzywany w zime. Ostatnie pytanie co do auta, co z miekkim dachem, jezeli kupie auto z uszkodzonym itp. to sie jakos naprawia czy trzebaby szukac innego?

Tak poza tym to chyba wiem juz wystarczajaco duzo zeby zdecydowac sie na to auto, musze miec tego szkraba i w tym roku lub max w nastepnym cos znajde :)
 
 
Tinuviel 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 75



Wysłany: Sro Cze 03, 2015 22:44   

Koszt miękkiego dachu w dobrym stanie to 800-1200zł. Koszt uszycia nowego dachu to 1500-1700zł. Ja kupiłem do siebie w bardzo fajnym stanie dach miękki za 1000zł, ale drugi raz bym nie kupił a kazał uszyć nowy. Inne materiały, lepsza szybka, warto dopłacić moim zdaniem. Do tego jak kupisz używany dach to będziesz musiał go spasować z autem a to droga przez mękę, jak dasz do obszycia to tam już zadbają o to żeby pasował dobrze. Drobne naprawy typu przetarcia itp możesz pewnie i sam zaszyć, albo tapicer rozgarnięty to naprawi. Są też spece od dachów cabrio ale to raczej w dużych miastach tylko. Uszkodzenia tylnej szyby to gorsza sprawa, trzeba oddać do fachowca, koszt pewnie koło 600zł (trochę strzelam) za wymianę.
Z popularnych "modów" jest wymiana tej pleksji na normalną szybę, ale trochę drogo i trzeba z UK ciągnąć, a że to szkło to ryzyko że przyjdzie w proszku.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Cze 04, 2015 14:05   

co do dachow to sa dwie dobre firmy, w niedzwiedzi kolo lublina i gdzies w okolicach gorzowa? zielonej gory? ceny jak wyzej - okolo 1500-1600, zreszta na allegro jest chyba ogloszenie

jedna rzecz co do dorabianych dachow: w orginalnym mozna suwaczkiem odpiac tylna polac z szyba, i wtedy uzyskuje sie zajebisty przewiew przy oslonie przed sloncem, dorabiane chyba tego nie maja

nowy w uk kosztuje duza forse ale za to mozna wybierac w kolorach
patrz www.rimmerbros.co.uk


wysylka do pl - pikus byle nie gabaryty - ja robie w uk bardzo duzo zakupow - paczka do 31,5 kg kosztuje aktualnie okolo 90 pln - byle nie byly to gabaryty :)

generalnie w uk czesci multum - tylko hamulce z trophy sa drogie - cala reszta smiesznie tania czasami

hardtop jest dobry jak sie jezdzi alltime - jak tylko na ladna pogode to olac :) zakladanie troche trwa, potrzebna druga para rak, i czlowiek traci przyjemnosc z jezdzenia cabrio - ale fakt jest wiecej miejsca nad glowa niz pod szmata - plusy mgf-owego i teefowego hardtopa ze mozna zakladac na szmaciany dach - nie trzeba demontowac

szklana szyba - dobra rzecz - zwlaszcza z ogrzewaniem - chyba kazde auto ma wyprowadzone wiazke, trzeba tylko ewentualnie wlacznik dokupic
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
herbatkowy 




Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 19



Wysłany: Sob Cze 13, 2015 18:52   

flapjck1 napisał/a:
co do dachow to sa dwie dobre firmy, w niedzwiedzi kolo lublina i gdzies w okolicach gorzowa? zielonej gory? ceny jak wyzej - okolo 1500-1600, zreszta na allegro jest chyba ogloszenie

jedna rzecz co do dorabianych dachow: w orginalnym mozna suwaczkiem odpiac tylna polac z szyba, i wtedy uzyskuje sie zajebisty przewiew przy oslonie przed sloncem, dorabiane chyba tego nie maja

nowy w uk kosztuje duza forse ale za to mozna wybierac w kolorach
patrz www.rimmerbros.co.uk


wysylka do pl - pikus byle nie gabaryty - ja robie w uk bardzo duzo zakupow - paczka do 31,5 kg kosztuje aktualnie okolo 90 pln - byle nie byly to gabaryty :)

generalnie w uk czesci multum - tylko hamulce z trophy sa drogie - cala reszta smiesznie tania czasami

hardtop jest dobry jak sie jezdzi alltime - jak tylko na ladna pogode to olac :) zakladanie troche trwa, potrzebna druga para rak, i czlowiek traci przyjemnosc z jezdzenia cabrio - ale fakt jest wiecej miejsca nad glowa niz pod szmata - plusy mgf-owego i teefowego hardtopa ze mozna zakladac na szmaciany dach - nie trzeba demontowac

szklana szyba - dobra rzecz - zwlaszcza z ogrzewaniem - chyba kazde auto ma wyprowadzone wiazke, trzeba tylko ewentualnie wlacznik dokupic


Masz racje, hardtop w moim przypadku bedzie bezuzyteczny :) Tych samochodow jest strasznie malo, ciekawe czy wogole bedzie cos do kupienia u nas w kraju...

[ Dodano: Sob Cze 13, 2015 18:52 ]
Słuchajcie mam jeszcze jedno ostatnie pytanie, czy felgi 4x100 beda pasowac do TF'a?
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Cze 14, 2015 15:24   

nie

mgf + mgtf maja najbardziej pomerdany rozstaw srub na swiecie

4x 3,75' czyli 4x95,25 mm

identyczny byl w roverze metro, austinie allegro i starych triumphach :)


ale nie kombinuj, orginalne kola mgf/ mgtf sa bardzo ladne i zasadniczo latwo dostepne
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
herbatkowy 




Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 19



Wysłany: Sro Cze 17, 2015 14:33   

flapjck1 napisał/a:
nie

mgf + mgtf maja najbardziej pomerdany rozstaw srub na swiecie

4x 3,75' czyli 4x95,25 mm

identyczny byl w roverze metro, austinie allegro i starych triumphach :)


ale nie kombinuj, orginalne kola mgf/ mgtf sa bardzo ladne i zasadniczo latwo dostepne


Nie ma mowy, zbyt bardzo jestem zboczony na punkcie felg. Musi być 17 cali 9 cali minimum z tyłu :P zaloze jakies dystanse zmieniajaca rozstaw i znajde fajna felge 4x100.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Cze 17, 2015 14:35   

herbatkowy, wiesz czemu brz/gt86 miedzy innymi zawdziecza super wlasciwosci jezdne? wąskie felgi i opony :ok:
 
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sro Cze 17, 2015 15:42   

herbatkowy napisał/a:
flapjck1 napisał/a:
nie

mgf + mgtf maja najbardziej pomerdany rozstaw srub na swiecie

4x 3,75' czyli 4x95,25 mm

identyczny byl w roverze metro, austinie allegro i starych triumphach :)


ale nie kombinuj, orginalne kola mgf/ mgtf sa bardzo ladne i zasadniczo latwo dostepne


Nie ma mowy, zbyt bardzo jestem zboczony na punkcie felg. Musi być 17 cali 9 cali minimum z tyłu :P zaloze jakies dystanse zmieniajaca rozstaw i znajde fajna felge 4x100.



to poszukaj w UK customowych felg do mgf-a / mgtf-a , sa dostepne bezproblemowo compomotive


aczkolwiek wsadzanie jakis wielkich i ciezkich badziewi imho poza wygladem nic ci nie da, a prawie jestem pewny ze wlasciwosci jezdne to wrecz pogorszy
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
herbatkowy 




Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 19



Wysłany: Czw Cze 18, 2015 20:52   

Zakładając felgi raczej nie mam zamiaru osiągnąć niczego innego niż lepszy wygląd. Niekoniecznie muszę zakładać szersze opony, można naciągnać 215 na tył 9 cali i 205 na przód 8j :P Te customowe felgi do MG to raczej grube ceny co?
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pią Cze 19, 2015 09:11   

grube to pojecie wzgledne, ale fakt ze w PL beda juz raczej niesprzedawalne
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Cze 19, 2015 09:24   

herbatkowy, szersza felga tez moze pogorszyc prowadzenie, mysle ze tak czy siak najpierw kup Tf-a a potem kombinuj z felgami ;-)
 
 
 
herbatkowy 




Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 19



Wysłany: Sob Cze 20, 2015 23:37   

bociannielot napisał/a:
herbatkowy, szersza felga tez moze pogorszyc prowadzenie, mysle ze tak czy siak najpierw kup Tf-a a potem kombinuj z felgami ;-)


Jasne że tak, ale to tylko kestia czasu :)
 
 
koroviov 



Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 4



Wysłany: Nie Lip 26, 2015 13:43   

No już pomału zimno sie robi, a nic nie słychać w temacie. Kupiłeś coś?
A co do kółek to skoro jesteś motocyklistą to pewnie maż i tu jakieś doświadczenie. Nie obawiasz się, ze ten słaby silniczek nie uciągnie takiego koła?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 25/Street/ZR] - kupno = pytania laika
DJVahn Chcę kupić ROVERka 5 Sro Wrz 16, 2015 19:12
Vigoslaw
Brak nowych postów [416 Si] Pytania przedzakupowe
krzy90 Chcę kupić ROVERka 22 Nie Gru 25, 2011 12:11
Adrian
Brak nowych postów rover 75 pytania
ptasznik1 Chcę kupić ROVERka 12 Nie Paź 23, 2011 10:57
Markzo
Brak nowych postów [Rover 25] Pytania
kikan Chcę kupić ROVERka 4 Sob Lip 03, 2010 14:46
kychu5
Brak nowych postów [mg zr ] pytania przy kupnie
vipkrzych Chcę kupić ROVERka 3 Sob Lip 05, 2014 10:25
bialy114



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink