Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75] Widoczność w lusterkach podczas deszczu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75] Widoczność w lusterkach podczas deszczu
Autor Wiadomość
stelman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 56

Rover 75

  Wysłany: Sob Sty 02, 2016 10:34   [r75] Widoczność w lusterkach podczas deszczu
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam!
Chciałbym się spytać czy też macie problem z widocznością w lusterkach bocznych w czasie deszczu. Mianowicie chodzi o to że u mnie jak mocno pada to woda ściekająca z szyby przedniej i ogólnie z auta zbiera się na szybie bocznej i zasłania widok na lusterka. Tam się robi takie zawirowanie tej wody akurat na wysokości lusterek.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100558&highlight=stelman
W garażu jeszcze: Mazda 323 1.3 Si
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 02, 2016 10:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 11:02   

Tez to zauważyłem, ale zazwyczaj jeżdżę szybciej, wiec woda scieka na boczne szyby dużo wyżej ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 11:07   

W czasie jazdy takie coś Ci się dzieje? Nie spotkałem się z podobnym problemem jeszcze.

Możesz spróbować potraktować szybę jakimś środkiem hydrofobowym z gatunku "niewidzialna wycieraczka", pewnie będzie woda lepiej spływać.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 11:20   [r75] Widoczność w lusterkach podczas deszczu

Problem kiepskiej widoczności (nie tylko szyby boczne ale przede wszystkim tylna w sedanie i reflektory) problem rozwiązują preparaty typu niewidzialna wycieraczka. Ja stosuję co jakiś czas RainX i przy większej prędkości praktycznie nie trzeba używać wycieraczek. Niestety trzeba co~ miesiąc powtarzać... Szkoda, że Rover nie robił fabrycznie szyb z jakąś stałą nanopowłoką...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
stelman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 56

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 11:41   

No z tą nanopowłoką to racja. Raz użyłem tego i było ciut lepiej ale mimo wszystko. Ja jeżdżę ze stałą autostradową prędkością 120km/h i tak się robi. Ta nano powłoka wydawało mi się że daje mierny efekt mimo że użyłem jej poprawnie. Myślicie że to ma związek z tym że moja szyba czołowa jest już trochę porysowana? W nocy najbardziej to widać. Dużo takich małych zarysowań.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100558&highlight=stelman
W garażu jeszcze: Mazda 323 1.3 Si
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 13:33   [r75] Widoczność w lusterkach podczas deszczu

Testowałem rożne preparaty, na razie ten małych żółtych opakowaniach najbardziej mi się sprawdza. Żeby był efekt niestety trzeba jednorazowo położyć go 2x na czyste szyby a potem bardzo dokładnie przetrzeć szmatka spryskując wodą demineralizowaną. Wtedy faktycznie krople praktycznie nie trzymają się szyb
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Sob Sty 02, 2016 14:24   

Zazwyczaj jak myję auto na myjni bezdotykowej, to dużo czasu poświęcam płucząc (standardowo ostatni program) wodą demineralizowaną szyby wszystkie, wtedy widać jak krople wody spływają inaczej.
Nie mam, zatrzymującej się wody w okolicach lusterek, czy też na nich..
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 14:35   

nie zauważyłem, żeby mi po szybach ciekła woda z szyby czołowej. Może dlatego, że mam zamontowane owiewki nad bocznymi przednimi szybami to wywala tę wodę "w kosmos" ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
stelman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 56

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 14:59   

Kurcze to chyba niewiele osób ma ten problem... Bo tam jakby się tworzy taki wir jakby opływające powietrze tam tworzyło strefę mniejszego ciśnienia i wodę wracało... A panowie jak wam pracują wycieraczki? Bo jeśli to ma związek z chropowatością szyby to pytam. U mnie choćbym wstawił nowe boscha albo valeo to i tak bardzo szybko zaczynają hałasować +-4 miesiące. A w momencie jak wycieraczka jest w pozycji maksymalnie odchylonej i kiedy ma nastąpić powrót jest dosyć głośny przeskok. nawet na nowych wycieraczkach. Wkurza mnie ta woda już a mieszkam w Belgii a tu strasznie często pada i na autostradach ciągle się pasy zmienia a tu widoczność przez wodę jest bardzo mała. Ja też myje na myjni bezdotykowej tyle ze wspomagam się ręcznie gąbką ale też spłukuje tą wodą na ostatnim programie ale nadal jest jak jest :roll:
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100558&highlight=stelman
W garażu jeszcze: Mazda 323 1.3 Si
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 15:08   

stelman, na wytrzymałość wycieraczek z pewnością będzie miała wpływ "chropowatość" szyby. Jeśli jest już mocno zniszczona to zostaje Ci raczej tylko wymiana. Nie zaleca się polerowania szyby czołowej.

Niemniej nie odprowadzanie wody z przedniej szyby nie powinno mieć wpływu na przepychanie jej na szyby boczne. Po to szyba czołowa leży w takim jakby "rowku", żeby tamtędy spychana przez wycieraczki woda spływała do podszybia i zlokalizowanych tam odpływów.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 15:17   [r75] Widoczność w lusterkach podczas deszczu

A no właśnie. Jeśli chodzi o boczne szyby to zamontowanie owiewki też powinno rozwiązywać problem. Są chyba różne typy jeśli chodzi o mocowanie?. Teoretycznie mają służyć możliwości jazdy z lekko uchyloną szybą ale mają też inne zalety... Opinie co do ich estetyki są podzielone. Jak ktoś to ma u siebie to opinia o ich funkcjonalności mile widziana :grin:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
stelman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 56

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 15:19   

Kurcze to już sam nie wiem... Szybę i tak muszę zmienić przez małe pękniecie na dole. I szyba rzeczywiście ma na bokach taka gumową rynienkę i też sobie pomyślałem że teoretycznie powinna ona zatrzymywać spływającą wodę. Ale w takim razie gdzie teraz szukać przyczyny? Ty welmann nigdy nigdy nawet podczas dużego deszczu nie masz zasłoniętych lusterek przez spływającą wodę? A co do owiewek to ja raczej wyrażam krytyczną opinie co do ich estetyki lekko to ujmując :P
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100558&highlight=stelman
W garażu jeszcze: Mazda 323 1.3 Si
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 15:21   

Mnie się takie dodatki nie podobają :p

Co do użytkowania to tata ma w Vectrze C - niby się jakoś sprawują ale powyżej tych 100-120 km/h już generują spory hałas (opory powietrza, w nowych samochodach zaburzają aerodynamikę).

A co do samego problemu ja powiem szczerze nie zauważyłem. Jedyny moment, w który mam problem to jak samochód stoi po deszczu i na szybie są kropelki wody ale to wystarczy szybę otworzyć i zamknąć ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 15:29   [r75] Widoczność w lusterkach podczas deszczu

stelman, Zaaplikuj sobie na szyby+ lusterka Rain X lub podobny preparat i ocenisz czy wystarczająco poprawi ci widoczność. U mnie powyżej 200km/h na autostradzie też robią się wiry powietrza przy lusterkach ale od razu to spływa i nie ma problemu :wink:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
stelman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 56

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 15:37   

No dobra. spróbuje sobie to zaaplikować. Mam nawet w domu taki preparat. Raz go użyłem ale nie byłem zadowolony i odłożyłem w kąt ale spróbuje zrobić twoją metodą. A propo szyby to jak będę chciał wymienić to najlepiej na jakąś nową czy używaną w dobrym stanie? Może macie sprawdzonych producentów?
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100558&highlight=stelman
W garażu jeszcze: Mazda 323 1.3 Si
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 15:40   

stelman, jedynie tak jak prebenny - zaraz po deszczu, ale to albo właśnie opuścić-podnieść szybę, albo po prostu przejechać kawałek i samo spadnie. :-)

Owiewki, moim zdaniem, pasują do R75 jak do świni koszula, nie oszpeciłbym tak auta nawet, gdyby były złot... nie... chromowane. :P

christopher7, z aplikacją takich preparatów na podgrzewane lusterka bym uważał. Sam nie sprawdzałem, ale niektóre środki mają to nawet na opakowaniu opisane i w opiniach o takich specyfikach czytałem, że po kilkukrotnym załączeniu grzania pojawiają się jakieś dziwne plamy.

stelman, szybę mam Pilkingtona, założona w ubiegłym roku. Oryginalna - zapewne od zrytych wycieraczek poprzedniego właściciela - miała spore, grube rysy. Na początku wymieniłem na NordGlass, ale po tygodniu sama pękła (trudno orzec czy przez wadę fabryczną, czy niewłaściwy montaż) i warsztat, gdzie to zakładali, wymienił w ramach gwarancji na taką.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
Ostatnio zmieniony przez wellman Sob Sty 02, 2016 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 15:42   

wg mnie owiewki są nieestetyczne, ale praktyczne. Można jechać z uchylonymi oknami w deszczu, co by nie parowały, można sobie zajarać bez ryzyka, że popiół będzie wpadał do środka, można zrobić rundę honorową pod dyskoteką z głośną muzyką i uchylonymi szybami (lepiej słychać bass xD ), jest parę plusów jak i minusów - kwestia gustu. Ja kupiłem z owiewkami i nie planuję ich się pozbywać. Chyba, że same odpadną od prędkości :hahaha:
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
stelman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 56

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 16:13   

A znacie jakieś miejsca zaufane do wymiany szyby? Bo się boję że po wymianie będą jakieś szumy albo coś. Może być Wrocław albo Poznań albo Ostrów Wlkp / Kalisz.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100558&highlight=stelman
W garażu jeszcze: Mazda 323 1.3 Si
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 16:20   

W poznaniu koledze Sandmanowi w Pilkingtonie robili i jest zadowolony. Drogo też nie mieli (taniej jak nordglass).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 17:54   [r75] Widoczność w lusterkach podczas deszczu

wellman, używam Rain X na lusterkach od paru lat. Przebarwień na razie nie zauważyłem a brudu jest mniej.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] Gaśnie podczas deszczu
eveline1987 Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Cze 07, 2014 16:31
eveline1987
Brak nowych postów [R75] czujnik deszczu sensor deszczu instalacja doposażenie
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 81 Sro Lip 13, 2016 19:19
adam_26
Brak nowych postów [R75] Różnice w lusterkach EU a UK
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lis 20, 2015 19:06
Maciej23
Brak nowych postów [R75] Sensor deszczu
sknerko Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Lip 14, 2015 22:49
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Czujnik deszczu
Zukowaty Rover serii 75, MG ZT 32 Nie Cze 23, 2013 13:01
radi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink