Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zamiana Skrzyni Automatycznej na Manualną 1.8
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zamiana Skrzyni Automatycznej na Manualną 1.8
Autor Wiadomość
Gesior 



Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 29
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Gru 02, 2015 20:54   

Opiłki może są dlatego, że olej nie był długo wymieniany i jakieś syfy wleciały. Ale jak bym wymienił olej i ten elektrozawór to jak długo by się dało na tym pojeździć? prawdę mówiąc te opiłeczki są prawe w ogóle nie zauważalne, trzeba się bardzo dobrze przyjrzeć by je zauważyć. Jeszcze nie mogę znaleźć w którym miejscu w skrzyni są elektrozawory, a to dzisiaj dopiero zauważyłem, że nie ma koreczka we wlewie, bo nigdy tam nie sprawdzałem. To co sądzicie o tej całej sytuacji?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 02, 2015 20:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Gru 02, 2015 22:06   

Gesior napisał/a:
Jeszcze nie mogę znaleźć w którym miejscu w skrzyni są elektrozawory,
sterownik z elektrozaworami jest z przodu skrzyni pod miską ( 21 śrub ), elektrozaworów jest 9 .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 03, 2015 08:45   

A jakiego koloru jest olej?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Gesior 



Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 29
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Gru 03, 2015 11:06   

Olej jest koloru takiego ciemnego brązu i jak wroce do domu to moge podeslac zdjecie jak to wyglada, bo do 14 jestem w pracy. Byl tez olej przelewany zez czysta sciere i nie bylo na niej. Ciekawe ile moze trwac rozkrecenie i wymiana elektrozaworu, do tego wymiana oleju w skrzyni.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 03, 2015 21:18   

w mojej skrzyni olej był ciemny przed wymianą, ale dało się zauważyć ze jego odcień jest czerwony. U kolegi gdzie stracił 4 bieg i szarpało na wstecznym, ojej był czarny, śmierdział i jak poświeciłem latarką to świecił, tyle było opiłków.
W skrzyni jest 9l oleju, a przy wymianie statycznej wchodzi niecałe 4l. Mimo to, inny kolega jak wymienił olej w ten sposób, to skrzynia przestała szarpać przy zmianie miedzy D, a R i odwrotnie, dodam, że nie szarpała przy jeździe. Po zmianie oleju kolega obleciał Niemcy, wrócił i skrzynia działa normalnie.
U mnie po wymianie oleju nie pomogło przy szarpaniu z 2 na 3 bieg. Dopiero jak skrzynia mało nie wyrwała całego układu napędowego, zabierałem się za to. Oj przepraszam, między czasie wymieniłem sterownik od skrzyni, ten koło schowka i to pomogło na szarpanie, ale nie na długo.
W końcu tak musiałem wyciągnąć skrzynie, ten plus, że zrobiłem to u siebie w garażu wiec coś zaoszczędziłem. Założyłem używkę i tu była porażka, bo okazała się też uszkodzona. Dlatego jak zdecydujesz się na używkę, to albo naszego formułowego dostawce części, albo przez swoich znajomych.
W konsekwencji moja skrzynia została rozebrana przez specjalistę i sprawdzona pod względem uszkodzeń mechanicznych. Nie stwierdził nic, wymienił 1 elektrozawór i powiedział, że jak będzie coś się działo mam pokazać się z samochodem, bo tak łatwiej będzie zdiagnozować, po miesiącu wróciłem bo skrzynia wpadała na luz. Zostało w sumie wymienione 4 elektrozawory.
Łącznie z nowym olejem 9l kosztowało mnie to 1800 zł, ale sam wyciągnąłem i włożyłem skrzynie. Drugim razem nie trzeba było jej wyciągać, tylko zostały wymienione elektrozawory
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Gesior 



Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 29
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Gru 05, 2015 06:56   

Wiec tak, musze wymienic olej w skrzyni 9l i wymienic jeden elektrozawor( tylko nie wiem jaki to elektrozawor, bo mi nie powiedzial a ja zapomnialem zapytac przez to ze walnal mi cene do 1000 zl za sama wymiane elektrozaworu).
Teraz bede mial nocki, to akurat bedzie czas na zrobienie tego wszystkiego, a olej w skrzyni i tak jest ladniejszy niz olej w silniku przed wymiana.
Koszty teraz za wszystko moga wyniesc okolo 800zl i mam nadzieje, ze zrobi sie to dobrze.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 05, 2015 18:32   

Mam elektrozawory, tylko nie wiem czy sprawne, mogę sprawdzić na stole, ale z tego co mi mechanik mówił na stole mogą pracować a w skrzyni różnie. Mogę Ci dać za darmo jaki chcesz, tylko dowiedz się jaki ci trzeba. Jak odkręcasz miskę do wymiany elektrozaworu to większość oleju się wyleje, 9l raczej nie, ale między 7-8l. Kup uszczelek do miski
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Gesior 



Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 29
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Gru 13, 2015 21:34   

To jutro tak z rana pojadę do tego elektromechanika i się zapytam jaki to elektrozawór.
Chętnie mogę wziąć elektro, jak wyleci 7-8l oleju chyba starczy i nie będzie dalej szkodziły te resztki starego oleju.


Gościu coś nie pamięta za bardzo ale ponoś to: zawór elektromagnetyczny hamulca.

[ Dodano: Nie Gru 13, 2015 21:34 ]
Gdzie można kupić elektrozawory do skrzyni, ponieważ szukałem wszędzie i nie mogę znaleźć.
 
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 628
Skąd: Gliwice



Wysłany: Nie Gru 13, 2015 23:09   

Gesior, jeden post wyżej rafalmis1 napisał że ma, napisz na PW.
PW -> prywatna wiadomość.
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
Gesior 



Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 29
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Sty 18, 2016 10:36   

A gdzie kupic uszczelke pod miske olejowa do skrzyni automatycznej? szukalem na internecie i nie moge nigdzie znalesc, nawet u Tomiego nie ma.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Sty 18, 2016 12:10   

Gesior napisał/a:
A gdzie kupic uszczelke pod miske olejowa
np. w MIDPARTS http://www.midparts.com.p...i-olejowej/1184
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Olej do skrzyni automatycznej
kehtron11 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Lis 05, 2021 15:52
marek501
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Wymiana automatycznej skrzyni
dgaleza Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Sie 28, 2010 12:16
dukat11
Brak nowych postów [R75 2.5v6] sterownik skrzyni automatycznej
Krissback Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Paź 21, 2020 20:39
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Chłodnica automatycznej skrzyni biegów!!!!
tommi197 Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Lis 07, 2009 18:21
dukat11
Brak nowych postów [R75] Uszczelka automatycznej skrzyni biegów
maciekstasio Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Paź 26, 2013 19:42
tomi24lbn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink