Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]brak iskry
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]brak iskry
Autor Wiadomość
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Mar 10, 2016 20:46   

masz Rave? tam są schematy. układ zapłonu jest prosty do bólu komp silnika i dwa złącza jedno po drodze a drugie przy cewkach. przez to złącze po drodze idzie plus i masa. Plus masz z akumulatora przez styki przekaźnika R4 w komorze silnika na bezpiecznik F2 (20A) potem na złącze C0171 pin 11 i do cewki. sprawdzałeś czy masz plus na obu cewkach bo jest wspólny dla obu. Komp silnika podaje masę na cewki tylko przez to złącze C0171 przez piny 15 i 16 z kompa wychodzi na pinach 52 i 26 zmostkuj przewodem do samej cewki i po temacie albo chociaż sprawdź multimetrem czy jest ciągłość przewodu do cewki i tak samo dla plusa. masz na dobra sprawę do ogarnięcia 3 przewody.
Możesz też spróbować rozpiąć złącze C0171 i na pinach sprawdzić czy dostajesz masę jak ktoś będzie kręcił rozrusznikiem, choć nie wiem czy będzie kręcił po rozpięciu, bo nie wiem co jeszcze przez to złącze idzie.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 10, 2016 20:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
daniolas 




Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 61



Wysłany: Czw Mar 10, 2016 21:35   

plus jest na obu cewkach sprawdzałem multimetrem. To teraz będę sprawdzał dalej te kable :) Dzięki ci wielkie :) na weekend się tym zajmę :) Ląduje wielki plusik :) Pocieszyłeś mnie i man nadzieje ze to gdzieś w tym jest problem :)
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Mar 10, 2016 21:58   

Plus idzie przez przekaźnik i może być styk podpalony, sprawdź czy ten plus jest jak kręcisz rozrusznikiem bo może jest za słaby.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
daniolas 




Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 61



Wysłany: Sro Mar 16, 2016 19:06   

Sprawdziłem na kablach czy są przejścia od kompa do złącza i od złącza do cewek itd. Wszystko się zgadza przejście jest. Plus po przekręceniu się pokazuje na cewkach ale już z kompa nie wychodzi masa. Sprawdzałem multimetrem z kompa pinami 26 i 52 nic nie wychodzi nic jak kreci silnik. Teraz to już nie wiem. Żeby nowy komp też był uwalony ? czy jeszcze coś podaje masę na kompa i ona dopiero wychodzi ? tymi pinami ?

[ Dodano: Pią Mar 11, 2016 18:40 ]
Będę miał od znajomego cały zestaw do odpalenia załatwił z jakiegoś szrotu wyjęty z rozbitka na chodzie. Zobaczę jeszcze raz na innym zestawie.

[ Dodano: Sro Mar 16, 2016 19:06 ]
I rover odpalił. Okazało się ze kolega z forum sprzedał mi uszkodzonego kompa. Kupiłem następnego i pali.
 
 
Tequila 



Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 48

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 24, 2016 17:04   

sknerko napisał/a:
masz Rave? tam są schematy. układ zapłonu jest prosty do bólu komp silnika i dwa złącza jedno po drodze a drugie przy cewkach. przez to złącze po drodze idzie plus i masa. Plus masz z akumulatora przez styki przekaźnika R4 w komorze silnika na bezpiecznik F2 (20A) potem na złącze C0171 pin 11 i do cewki. sprawdzałeś czy masz plus na obu cewkach bo jest wspólny dla obu. Komp silnika podaje masę na cewki tylko przez to złącze C0171 przez piny 15 i 16 z kompa wychodzi na pinach 52 i 26 zmostkuj przewodem do samej cewki i po temacie albo chociaż sprawdź multimetrem czy jest ciągłość przewodu do cewki i tak samo dla plusa. masz na dobra sprawę do ogarnięcia 3 przewody.
Możesz też spróbować rozpiąć złącze C0171 i na pinach sprawdzić czy dostajesz masę jak ktoś będzie kręcił rozrusznikiem, choć nie wiem czy będzie kręcił po rozpięciu, bo nie wiem co jeszcze przez to złącze idzie.


Cześć, pozwolę się podpiąć pod temat bo wynika z niego, że mam ten sam problem. Moje spostrzeżenia:
Jest ciągłość przewodów masowych od kompa do cewek. Na jednej z cewek jest zasilanie na drugiej nie ma. Ponieważ chcę dzisiaj podłączyć 3 z kolei zestaw do odpalania chciałbym się upewnić, że nie ma nigdzie zwarcia. Czy dobrze robię: Łączę multimetrem (w trybie sprawdzania ciągłości) przewód wychodzący z kompa z pinów 52 i 26 z minusem akumulatora i jest sygnał z multimetra. Robię podobnie z tymi przewodami tylko dla odmiany łączę z plusem akumulatora i też jest sygnał. Czy to oznacza, że jest gdzieś zwarcie?
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 24, 2016 22:43   

Żeby sprawdzić poprawnie trzeba jeszcze rozpiąć wtyczki od kompa i od cewek
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 25, 2016 12:28   

Sprawdziliscie bezpiecznik w kolorze silnika 150A? Samochód będzie kręcił, ale nie odpali
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
batyrhan 



Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 36



Wysłany: Wto Paź 18, 2016 11:00   

Witam,
Panowie na forum jestem już jakiś czas ale pierwszy raz mam problem z samochodem więc szukam pomocy.
mg ztt 2.5 v6 rok 2002 jechałem i samochód zgasł.
Brak iskry na wszystkich świecach, czujnik wału wymieniony na używkę ( czy i jak można go sprawdzić???) ale iskra nie wróciła, bezpieczniki sprawdzone.
Gdzie jeszcze szukać????
_________________
MG ZTT 190
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Brak iskry
v6 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Maj 16, 2010 18:41
Julian85
Brak nowych postów [MG ZT] Brak iskry na wszystkich świecach
batyrhan Rover serii 75, MG ZT 24 Pią Lut 24, 2017 10:14
sTERYD
Brak nowych postów [ MG ZT ] Brak iskry, paliwa, centralki
przemekMG Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Sie 27, 2019 09:26
przemekMG
Brak nowych postów [R75] Nie ma iskry nie działa centralny
asiorex111 Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Maj 06, 2013 11:41
asiorex111
Brak nowych postów [R75] Nie ma iskry na jednej z cewek VN
roadking Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Paź 06, 2012 21:51
automechanik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink