Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ciężko wchodzą biegi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ciężko wchodzą biegi
Autor Wiadomość
Professor 



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sty 09, 2011 04:23   [R75] Ciężko wchodzą biegi
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich! Znalazłem i przeczytałem kilka postów dotyczących problemów ze sprzęgłem i biegami w R 75, jednak nadal nie mogę zidentyfikować usterki. Bardzo proszę o pomoc! Problem jest taki:

- od pewnego czasu przy ruszaniu zaczęły się zacinać wszystkie biegi. Na zgaszonym silniku wchodzą idealnie, ale jak odpalam, wciskam sprzęgło, próbuję włożyć 1 - nie wchodzi, 2 też nic i tak po kolei. Puszczam sprzęgło, wciskam ponownie - wchodzi bez problemu. Tak się działo przez miesiąc, pojechałem do mechanika, odpowietrzył cały układ, sprawdził czy nie ma wycieków na pompce i wysprzęgliku - wszystko było ok. Po krótkim czasie zaczęło się powtarzać. Na kolejnej wizycie mechanik wykrył, że wyrobiły się gumki na cięgnach, wymienił cały wybierak wraz z linkami, podczas wymiany okazało się, że automat wybierania biegów na skrzyni ma lekki luz. Wymiana wodzików i kolejne odpowietrzenie nic nie dało. Problem występuje nadal, jak próbuję włożyć na siłę na uruchomionym silniku, to słychać lekki zgrzyt i biegi nie chcą wejść, natomiast jak zgaszę silnik, włożę jedynkę i odpalę, to najpierw słychać podobny zgrzyt, jak ruszam i wkładam 2, 3, 4 to jest dobrze i zgrzyt znika. Zdarza się też, że na wolniejszych obrotach w trakcie jazdy nie wchodzi żaden z biegów. W czym może być problem - automat wybierania biegów na skrzyni z synchronizatorami, koło dwumasowe, docisk, olej w skrzyni czy w ogóle skrzynia do wymiany?

Będę bardzo wdzięczny za porady!!!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 09, 2011 04:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 09, 2011 11:17   

Jeżeli z wysprzeglika nie cieknie i pompka sucha, najprawdopodobniej masz problem z zaworkiem zwrotnym i uszczelnieniami wewnątrz pompki. Nie ma przecieków a mino to sprzęgła nie wysprzęgla z powodu tego, że jak wciskasz pedał, płyn zamiast iść do wysprzeglika cofa się za tłok w pompce. Dlatego czasami pomaga kilkukrotne dynamiczne podpompowanie.

Masz do wymiany pompkę sprzegła.
Dla informacji, pompki do benzynowego, diesla, zarówno z kierownicą z lewej jak i z prawej są takie same. Róznica jest w kształcie przewodu. W samochodzie możesz wymienić samą pomkę.

Nastepnym razem zanim zapytasz zajżyj tutaj. Jest tam mnustwo informacji na temat twojego problemu i nie tylko
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757
 
 
Professor 



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sty 09, 2011 16:16   Dziękuję za info!

A mógłbyś podpowiedzieć w jaki sposób sprawdzić to o czym piszesz:

"Nie ma przecieków a mimo to sprzęgła nie wysprzęgla z powodu tego, że jak wciskasz pedał, płyn zamiast iść do wysprzeglika cofa się za tłok w pompce."

Chodzi o to, by wykluczyć pozostałe możliwości i mieć 100% pewności, że to właśnie pompka nawala.
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 09, 2011 20:43   

Ubywa ci płynu?
Sprawdź również cały przewód od wysprzęglika do pompki, czy nie ma przecieków.
Sprawdź pod spodem na łaczeniu skrzyni biegów i silnika czy nie jest mokro. Jeżli widać ślady przecieków płynu ta oznacza, że wysprzęglik puszcza.
Jeżeli nie to znaczy, że nie masz przecieków i wina pompki jest w 100%.
Może źle odpowietrzony układ i źle uzupełniony płyn. Przed wlaniem płynu trzeba wyjąć ze zbiorniczka pomki gumowy kapturek.
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Sty 09, 2011 22:45   

napisz do Boncky, on jest od pompek :wink:
http://forum.roverki.eu/p...profile&u=10321
 
 
Professor 



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Sty 10, 2011 02:05   

Właśnie dzisiaj zauważyłem, że jak biegi nie wchodzą i wkładam jedynkę na zgaszonym silniku a następnie odpalam, to oprócz zgrzytu tez są lekkie drgawki na pedale sprzęgła. Kiedyś już były podobne zajścia. W trakcie jazdy natomiast jak szybko i mocno dociskam sprzęgło, to nic się nie dzieję, chodzi jak w zegarku. Ok, w tygodniu sprawdzę wszystko jeszcze raz zgodnie z zaleceniami i odpowietrzę układ. Jak wykonam te wszystkie zabiegi i przetestuję, to napisze jak wygląda sytuacja! Gdyby się okazało, że to pompka - czy opłaca się regenerować?
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Pon Sty 10, 2011 08:24   

Professor napisał/a:
czy opłaca się regenerować?

oczywiscie lub opcja BMW z czego ja zkozystałem i ponad dwa lata spokuj :mrgreen: odpukać :razz:
 
 
Warager 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 93
Skąd: Szczecin

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 09:24   

Nie widziałem żebyś napisał, czy płynu ubywa, ale sprawdż końcówkę do odpowietrzania układu, może wyrobił się gwint w środku końcówki przewodu pod maską masz mały wyciek i od tego ci się zapowietrza.

pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sty 10, 2011 09:29   

Professor napisał/a:
zgrzytu tez są lekkie drgawki na pedale sprzęgła.
Wychodzi na to że kończy się tarcza sprzęgła. Może też być koło dwumasowe. Czy próbowałeś ruszać z 2 biegu i w ten sposób sprawdzić koło dwumasowe?
Sprawdź płyn w zbiorniczku pompki tak jak piszą koledzy.
Jaki masz przebieg?
 
 
sebols 




Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 56
Skąd: Marki



Wysłany: Pon Sty 10, 2011 19:30   [R75] Ciężko wchodzą biegi

Miałem dokładnie taki sam problem tzn. pedał sprzędła łapał dopiero przy samej podłodze.
Najgorsze, że nic nie zapowiadało nadciągających kłopotów o dziwo następnego dnia sprzęgło znowu zachowywało się normalnie. Po kilku dniach znowu to samo ledwo wchodziły biegi z pracy do domu wracałem mocno zestresowany, że zaraz nie ruszę ze świateł.
Autko postało sobie (weekend) nie używane do poniedziałku w niedziele jeszcze sprawdzałem na wyłączonym silniku że jest bez zmian a dzisiaj wsiadam żeby jakoś dotelepać się do mechanika a tu niespodzianka! sprzęgło znowu reaguje normalnie. I ktoś wie o co tu chodzi ?

Dodam tylko że wycieków nie zauważyłem a wysprzęglik, wraz z dociskiem i tarczą wymieniane były w zeszłym roku.
_________________
Sebol,
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Rover/75/78463
 
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Pon Sty 10, 2011 20:03   

sebols, moze cos z zaworkiem zwrotnym,pompka pewnie do wymiany
 
 
sebols 




Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 56
Skąd: Marki



Wysłany: Sro Sty 12, 2011 06:01   

domel-x napisał/a:
sebols, moze cos z zaworkiem zwrotnym,pompka pewnie do wymiany

A może to być wina źle odpowietrzonego sprzęgła ?
Jak był mróź problemu nie było (gęstszy płyn?), pojawił się po ociepleniu.
Być może mam jakąś wędrującą bańkę powietrza, słuszna koncepcja ?
_________________
Sebol,
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Rover/75/78463
 
 
 
Professor 



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Sty 12, 2011 19:42   

Teraz już wiem na czym polega problem - poszła pompka i tarcza, wrrrrr :))) Jedno i drugie było z LUKa (proszę nie traktować tego jako reklamy, tylko jako doświadczenie z wyrobem od konkretnego producenta), założone ponad 1,5 roku temu w tym samym czasie, a dzisiaj jest do wymiany. Pozostałe elementy są w dobrym stanie. W sumie i tak dość długo wytrzymało, aczkolwiek powinno moim zdaniem pochodzić trochę dłużej. Pompkę spróbuję zregenerować, zobaczymy ile przetrwa, co do tarczy to raczej założę nową. Wszystkim bardzo dziękuję za uwagi i podpowiedzi! Drogi szerszej niż samochód i jak najmniej miśków!!! :)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sty 12, 2011 20:16   

Professor napisał/a:
co do tarczy to raczej założę nową.
http://forum.roverki.eu/v...p=469848#469848
 
 
sebols 




Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 56
Skąd: Marki



Wysłany: Pon Sty 17, 2011 17:30   

domel-x napisał/a:
sebols, moze cos z zaworkiem zwrotnym,pompka pewnie do wymiany

No niestety miałeś rację "poleciała" pompa sprzęgła, wyciekał płyn co było widoczne po otwarciu maski.

Biję się teraz z myślami czy kupić nową (TomaTeam 1000 PLN orginał), czy skorzystać z opcji regeneracji ?
Możecie podzielić się własnymi doświadczeniami w tej kwestii ?
Od razu dodam, że głównie zależy mi na spokoju na jakieś następne 135 tyś. (po tylu padła mi obecna pompa).
_________________
Sebol,
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Rover/75/78463
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sty 17, 2011 18:44   

sebols napisał/a:
Biję się teraz z myślami czy kupić nową (TomaTeam 1000 PLN orginał), czy skorzystać z opcji regeneracji ?
wyjdzie taniej http://cgi.ebay.co.uk/CLU...=item20b074a17c :wink:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 29, 2011 01:14   

podepnę sie pod temat... nie wiem czy właściwy bo pełno tutaj podobnych.

Pojawił się u mnie w R75 nagle problem z biegami... jakiś czas temu wymieniałem pompkę bo przy dłuższym przytrzymaniu wciśniętego sprzęgła auto ruszało, pompka przepuszczała płyn. Od wczoraj Problem jest taki, że nagle jest problem z wrzuceniem któregokolwiek biegu od 1 po R przy odpalonym silniku. Jak zgaszę wszystko chodzi idealnie. Jutro jeszcze sprawdzę poziom płynu i odpowietrzę układ. Czy takie objawy wskazują na wysprzęglik? dodam jeszcze, że z 2 tygodnie temu po odpaleniu auta pedał sprzęgła został mi w podłodze, po odciagnięciu ręką wszystko było ok aż do teraz
_________________
75 Red Edition
 
 
sebols 




Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 56
Skąd: Marki



Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 08:32   [R75] Sprzęgło - znowu się zbuntowało
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Wymieniłem w zeszłym roku wysprzęglik wraz z tarczą i dociskiem a na początku tego roku pompę i... znowu to samo, czyli pedał przy ziemi, nie można wrzucić biegu.
Panowie i Panie, czy coś jeszcze może być za to odpowiedzialne poza wyżej wymienionymi częściami ?
Przez trzy miesiące od wymiany pompy wszystko chodziło jak malina, zero symptomów że coś jest nie tak.
_________________
Sebol,
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Rover/75/78463
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 18:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 838
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 08:50   

Sprawdź czy masz płyn w zbiorniczku wyrównawczym.
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 09:52   

witam,
-wsadż łape pod skrzynie zobacz czy wysprzeglik cieknie
-zobacz czy jest płyn ,ewentualnie dolej i spróbuj odpowietrzyc układ
-mozesz tez sprawdzic szybkozłączke
pompe kupiłes nową czy używka, regeneracja?
co sie dzieje jak pedał sam cofniesz też wpada z powrotem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Biegi ciężko wchodzą
rudolfinho Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lis 26, 2014 22:27
roverr
Brak nowych postów [R75]Ciężko wchodzą biegi
wopal99 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Maj 24, 2012 21:49
wopal99
Brak nowych postów [R75] Biegi ciężko wchodzą
juraz Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Maj 27, 2010 14:41
Boncky
Brak nowych postów [R75] Ciężko wchodzą biegi ..
xytras Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Kwi 09, 2010 21:08
szamanpl
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZT] 2.0 CDTi MANUAL- Biegi ciężko wchodzą
lagi Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lut 11, 2013 14:11
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink