Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zasilanie pompki Webasta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zasilanie pompki Webasta

brak zasilania pompki
Autor Wiadomość
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 20:02   

RafałG napisał/a:
Podejrzewam uszkodzenie sterownika

Nie jestem w tym temacie aż tak dobry jak np. Marian K, ale też tak sądzę, obserwując pracę webasto oraz porównując z opisami na forum. Dobrze byłoby wyeliminować niesprawność leżącą po stronie żarnika - łatwiej szukałoby się innych przyczyn.

Jak będę miał już to drugie webasto i okaże się sprawnym, to pokuszę się o sprawdzenie wszystkich istotnych elementów (podmieniając pojedynczo na sprawne) i spróbuje dojść co jest przyczyną niesprawności.

RafałG napisał/a:
niechlujne uszczelnienie

Co masz na myśli i jak temu ewentualnie zapobiec ?
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 20:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 20:39   

Pod pokrywką z prawej strony WEB... znajduje się owy sterownik umieszcony w plastikowej ramce pod nim znajduje się uszczelka -- i tu cały problem ta uszczelka nie wytrzymuje dużych różnic temperatur w zimie(gorące webasto- zimne otoczenie) często pęka lub się rozszczelnia patentem jest albo zakitować to silikonem albo skleić.
Proponuję ci zostawić sobie stare web na części i nie rozbierać nowego celem eksperymentowania ponieważ w środku znajduje się bardzo czuły tyrystor który jesli po niewłaściwym montażu sterownika i uruchomieniu całego web będzie w złym położeniu tzn będzie dotykał obudowy to daję mu czas pracy na ok tydzień.
_________________
ROVER 75 ......:::Lublin:::.......
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 17:35   

RafałG napisał/a:
Proponuję ci zostawić sobie stare web na części

Dzięki za radę - ew. wypełnię wzdłuż obudowy silikonem - czy tak ?

[ Dodano: Nie Kwi 27, 2008 18:05 ]
RafałG napisał/a:
Podejrzewam uszkodzenie sterownika

Poznałem Gościa, który na co dzień montuje i naprawia ogrzewania postojowe w Niemczech w różnych markach samochodów. Spotkałem się z Nim (z ogłoszenia), aby kupić programator (nowy) wraz z oryg. kablem z wtyczkami. Okazuje się, że posiada tester do diagnozowania uszkodzeń (umówiony jestem na poniedziałek) i ciekawy jestem co tak naprawdę "padło" w moim webasto.

Co ciekawego się dowiedziałem, że pod żadnym pozorem nie wolno odkręcać komputerka webasto, ponieważ następuje zerwanie - uszkodzenie fabrycznego uszczelnienia i powoduje rychłe (do roku) uszkodzenie elektroniki i żadne podmiany, celem sprawdzenia, nie wchodzą w rachubę.

Jeśli diagnoza się uda i nie będzie jakiegoś problemu, to poinformuje o wynikach.

Pokazywał mi jak winno startować i pracować sprawne webasto, na przykładzie zamontowanego w swoim VW. Moje uruchamia sie na kilka sekund, po czym robi krótką przerwę a potem po prostu przewietrza komorę spalania, tak jak po zakończonym cyklu grzania.
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 15:16   

edward25 napisał/a:
Jeśli diagnoza się uda i nie będzie jakiegoś problemu, to poinformuje o wynikach.

Czekamy :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 20:38   

piter34 napisał/a:
Czekamy

Do diagnozy nie doszło ze względu na stan zdrowia Pana, który zaoferował mi pomóc. Moze za jakieś 2 tygodnie.
Na ten moment otrzymałem używane webasto, wymieniłem i uruchomiłem "od strzała". Teraz już wiem jak to urządzenie winno działać poprawnie.
Zacząłem także wykonywać instalacje pod programator Webasto (taki jaki był montowany w oryginale), wykorzystując opis ze strony http://roverki.pl/index.p...cle/21-inne/448 , tam też zamieściłem swój komentarz i czekam na ocenę.

Prac nie skończyłem, bo napotkałem na problem, a mianowicie: sygnał OUT z programatora ma napięcie (po załączeniu w stan pracy) ok. 10,7 V, a ja chciałbym aby tym napięciem włączać przekaźnik, który zasiliłby pin 1 webasto oraz panel ATC. Po podłączeniu do cewki przekaźnika napięcie spada do 5 V i rzecz jasna niczego nie uruchamia :roll:

W załączeniu: schemat sterowania webasto (wyjście OUT jest bezpośrednio podłączone do pin 1 webasto - może tak faktycznie ma być, bo ja nie próbowałem takiego podłączenia) oraz programator jaki próbuje montować.

Czy jest szansa, aby tym sygnałem z pin OUT programatora sterować przekaźnikiem 12V ?

[ Dodano: Czw Maj 01, 2008 19:47 ]
Zakończyłem prace nad sterowaniem webasto.
Sygnał z programatora OUT podałem bezpośrednio na pin 1 webasto i działa (tak jak na poniższym schemacie).
Nieco inaczej zrealizowałem włączanie panelu klimatyzacji - zasiliłem je napięciem (X2), poprzez przekaźnik sterowany sygnałem (X5) pompki recyrkulacyjnej, zasilającym webasto.

Kiedy uruchomi się webasto, to także za pośrednictwem przekaźnika uruchamia się panel ATC. Załączenie webasto sygnalizowane jest takim małym symbolem płomienia na wyświetlaczu programatora oraz jego czerwonym podświetleniem.

Zrezygnowałem z przekaźnika, który wyłącza webasto po uruchomieniu silnika. Mam nadzieję, że praca w takim układzie nie przysporzy kłopotów czy jakichś niespodzianek :!:
_________________
Pozdrawiam
Edward
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lip 20, 2010 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 17:14   

edward25 napisał/a:
Zakończyłem prace nad sterowaniem webasto.

Gratulacje :lol:
Opis na pewno się przyda wszystkim zainteresowanym ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Wto Maj 06, 2008 17:55   

piter34 napisał/a:
Opis na pewno się przyda wszystkim zainteresowanym

Chętnie służę pomocą w granicach mojej skromnej wiedzy.
Najbezpieczniej eksperymentuje się na własnym autku, bo w razie niepowodzenia to mniej jest przykro :lol:
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
Cmdr.Kisiel 



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 42
Skąd: Bielsko



Wysłany: Sro Sie 24, 2016 21:15   

Czy mógłby ktoś podać linka do konkretnej pompki paliwa? Moja niestety się rozleciała i muszę pilnie ją wymienić a nie wiem jaką kupić.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Sie 28, 2016 11:01   

kup se z mazdy 6, są jak nówki,wszystkie montowane pod podłogą rdzewieją mocno
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Mam problem z dymieniem z webasta
Bluagrana110 Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Kwi 03, 2012 20:22
VMatas
Brak nowych postów [R75] regularny płomień z wydechu webasta
basket56 Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Gru 20, 2016 15:57
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Zasilanie z zapalniczki
warp Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Maj 08, 2009 11:11
warp
Brak nowych postów [r75] zasilanie paliwem
jezan Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Mar 29, 2015 08:31
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Zasilanie w bagażniku
murecki Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Sty 06, 2011 17:36
murecki



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink