Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Maska przednia - awaryjnie otwieranie maski
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Maska przednia - awaryjnie otwieranie maski
Autor Wiadomość
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 11:05   

timba napisał/a:
SKNERKO ma rację (miałem to samo).Jedna osoba musi naciskać maskę adruga ciągnąć za
linkę najlepiej kombinerkami aby nie urwać klapki.Wyregulować bolce aby maska poszła
wyżej bo jak wchodzi za głęboko to mocno zapiera ozaczep i ciężko otworzyć

a jak sobie z tym poradziłeś?
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 27, 2009 11:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 12:19   

sknerko napisał/a:
ona sie nie wypina i to nie jest ta przyczyna
a mnie się właśnie wypięła i nie tylko mnie. Założyliśmy dodatkowe zabezpieczenie z blaszki by nie było możliwości wyskoczenia z zaczepu i jest spokój ,bez kombinowania z maską.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
timba 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Gniewkowo



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 12:31   

w moim przypadku to była sprawa regulacji bolców,wykreciłem je trochę i jest ok.Trzeba też wyregulować całą płytkę na której jest bolec aby idealnie wchodziła w otwór. Na płytce są
podłużne otwory pod śrubkami (służą do regulacji poziomej a bolce pionowej
Timba.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 13:13   

SeniorA napisał/a:
a mnie się właśnie wypięła i nie tylko mnie. Założyliśmy dodatkowe zabezpieczenie z blaszki by nie było możliwości wyskoczenia z zaczepu i jest spokój ,bez kombinowania z maską.

ale najpierw musiało to plastikowe pudełeczko sie wyczepić z nadkola bo inaczej fizycznie niemożliwe to jest
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 16:04   

hej,
koledzy moglibyście poratować mnie jakimiś zdjęciami ?? Niby odciągnąłem lewe nadkole ale powyżej idzie tylko jakiś zwój kabli ale linki tam nie widzę :/ Chodzi mi o jakiś szkic w którym miejscu tego szukać bo naprawdę nie widzę tego :(
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 16:22   

dostaniesz się do tego przez otwór do wymiany żarówek
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 16:43   

ściągnij klapkę ( nie nadkole ) jak pisze sknerko i ręką poszukaj nad lampą 2 pancerzy linek i za nie pociągnij.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 19:10   

ok, dzięki wielkie :ok: wiem teraz gdzie szukać bo przedtem już zgłupiałem i zacząłem sprawdzać nawet nad prawym nadkolem :lol: ale tą przyjemność zostawię sobie na poniedziałek bo od tak sobie dziś mnie naszło żeby zaglądnąć pod maskę więc nie śpieszy mi się :grin:

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 09:54 ]
desperado67, wiem, że pokierowali Cię na ten wątek więc przy okazji napiszę co było u mnie. Linka mi nie zeskoczyła ale i tak nie otwierało maski. Okazało się że wystarczyło przesmarować zatrzaski które są na masce (te ze sprężynkami).
 
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 838
Skąd: Kielce

Rover 75

  Wysłany: Nie Lip 11, 2010 11:16   

Po wczorajszej walce (wygranej ;) ) z silnikiem wentylatora postanowiłem składając wszystko do kupy zamocować przedni pas (ten czarny element, do którego przymocowany jest klakson) nieco wyżej niż był pierwotnie w celu zmniejszenia szpar między zderzakiem, a elementami karoserii. Puszeczka z linkami sprawdzona i wpięta na swoje miejsce. Po dokręceniu ostatniej śrubki pod zderzakiem pozostało tylko zamknąć maskę... no i właśnie, już jej nie mogę otworzyć :beczy:

Były próby ciągnięcia za linkę w kabinie przy pomocy kombinerek, jednoczesne ciągnięcie za linkę i pancerze w nadkolu oraz to samo z dociskaniem i puszczaniem maski. Bez rezultatu.

Czy przesunięcie górnej części przedniego pasa (w zasadzie tylko na dwóch skrajnych śrubach) mogło spowodować taki efekt?
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 11, 2010 11:20   

0l0 napisał/a:
Czy przesunięcie górnej części przedniego pasa (w zasadzie tylko na dwóch skrajnych śrubach) mogło spowodować taki efekt?


0l0, niestety mogło spowodować klinowanie zamków.

Możliwe również że linki są źle ułożone. Jak chcesz otworzyć to musisz wypiąć dwie linki z plastikowego uchwytu i ciągnąć za nie a nie w kabinie.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



  Wysłany: Nie Lip 11, 2010 20:10   

0l0 napisał/a:
jednoczesne ciągnięcie za linkę i pancerze w nadkolu oraz to samo z dociskaniem i puszczaniem maski. Bez rezultatu.

Tak jak napisał dukat11 przez nadkole ciągnij za dwie linki, a nie za pancerz!
_________________
rover forever
 
 
monia0023 




Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 11, 2010 22:36   

Witajcie, miałam ten sam problem w maju, Maskę udało się otworzyć metodą sknerko. Ciężko się otwierała od początku, aż w końcu odmówiła dalszej współpracy. Po dokładnych oględzinach okazało się, że jeden z zamków się zacinał i po jego wymianie otwieram machę jednym paluszkiem :wink:
_________________
Monika
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 838
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 20:04   

OK, ja się poddaję. Dzisiaj ściągnąłem koło i nadkole, wydobyłem linki we w miarę wygodne miejsce i siłowałem się z nimi przeróżnymi sposobami... bez rezultatu.
Linki wyszły nieco, ale powinny raczej po zwolnieniu naciągu lekko się schować w pancerz, u mnie siedzą nieruchomo. Nie idą ani w jedną, ani w drugą stronę. W tej chwili przymierzając linki wpięte w kostkę do czarnej puszeczki to ów kostka jest prawie maksymalnie po stronie linki idącej do kabiny.

Jakieś pomysły? :załamka:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lip 24, 2010 20:16   

0l0 napisał/a:
Jakieś pomysły?
Tylko taki abyś poprosił kogoś aby dociskał (pulsacyjnie) maskę w momencie kiedy Ty ciągniesz za linki. Łatwiej będzie pociągnąć zapadki.
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 838
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 08, 2010 09:37   

Już to przerabiałem :(

Jedyne co mi teraz chodzi po głowie to zakup nowych bolców i przecięcie starych :roll: (bo szpara między zderzakiem a maską jest wystarczająca).

[ Dodano: Nie 08 Sie, 2010 09:37 ]
No, to z mojej strony temat można uznać za zamknięty :lol:

Wujek, wieloletni mechanik kieleckiego PKSu, po 10min pieszczot z maską po prostu otworzył ją. Żadnego ciągnięcia za linki. Zamki i tak były w pozycji otwartej, gdyż było tam pełno różnego rodzaju syfu i nie pracowały prawidłowo.

Zamki rozebrane na części pierwsze, wymyte, nasmarowane... pas przedni zamontowany prawidłowo :lol:
Teraz do otwarcia maski z kabiny wystarczy pociągnięcie małym paluszkiem :mrgreen:
 
 
niedzia 



Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 8



Wysłany: Wto Paź 06, 2015 19:51   

Witam,
mam ten sam problem. Dziś chciałam otworzyć maskę i nic. Uchwyt do otwierania przedniej klapy luźny. Dostałam się do linki w miejscu nadkola (do tej kostki). Ciągnę za te dwie linki i nic. Ani drgnie. Nawet druga osoba pulsacyjnymi ruchami naciskała na maskę. Jestem obecnie za granicą i jeśli pojadę do mechanika to albo weźmie nie wiadomo ile (o ile w ogóle uda mu się to otworzyć), albo będzie chciał wszystko wymieniać :/ Jakieś jeszcze sugestie? Może jest jakiś ruch jak mam to ciągnąć ? Długo to trzeba ciągnąć? Mocno ?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 19:54   

Jak juz dostaniesz sie do linek, to ciągnąc za linkę, musisz przytrzymać pancerz
_________________
75 Red Edition
 
 
niedzia 



Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 8



Wysłany: Wto Paź 06, 2015 20:01   

Jedna linka wyszła z kostki (podczas pociągania) a jak wyjąć drugą ? Bo jeśli pociągam za przewody to być może nie pociągam za pancerz, tak? O to chodzi ?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 20:16   

Jak masz ten plastik od strony kabiny wchodzi jedna linka, a z drugiej strony idą dwie do 2 zamkow.
_________________
75 Red Edition
 
 
niedzia 



Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 8



Wysłany: Wto Paź 06, 2015 20:19   

Tak, to jedna z tych dwóch linek wyszła z tej plastikowej kostki. Tylko wyciągnęłam ją raczej przypadkowo, teraz się zastanawiam jak wyciągnąć tę drugą linkę?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Otwieranie maski
monia0023 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Maj 05, 2010 15:00
monia0023
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r75] awaryjne otwieranie maski
sew87 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Lip 20, 2012 20:07
apples
Brak nowych postów [R75] Przednia maska
Gość Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Gru 23, 2007 11:13
przemo285
Brak nowych postów [R75] Jak awaryjnie otworzyć klapę bagażnika?
Mateusz_Radom Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Lis 28, 2017 19:21
AdaskoC
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] jak awaryjnie otworzyc tylne drzwi?
bubas83 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Mar 13, 2016 17:02
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink