Forum Klubu ROVERki.pl :: Windows Vista
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Pią Sie 29, 2008 14:18
Windows Vista
Autor Wiadomość
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:09   

Wersja Visty jest na pewno wybierana dopiero w momencie wpisania klucza systemowego. Jest tylko jeden obraz systemu dla każdej wersji więc nie ważne jaką ściągniesz i tak ci dobrze się zainstaluje.
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:13   

misi3k napisał/a:
Jest tylko jeden obraz systemu dla każdej wersji więc nie ważne jaką ściągniesz i tak ci dobrze się zainstaluje.


Niestety ale nie. Wsadź nośnik z Home Basic i wpisz klucz z Home Premium. Nie działa. Jedyną "uniwerslaną" wersją Visty jest Ultimate właśnie.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:23   

Hmm testowałem na Bussines i łykała bez problemów Ultimate, no chyba, że miałem jakiś lewy obraz :roll:
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:28   

Jeśli dobrze zrozumiałem to miałeś ULTIMATE i instalowałeś z niego BUSSINES'a. Tak??
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:31   

Odwrotnie miałem Bussines i instalowałem Ultimate. A dokładniej wybrałem testowanie i wersję Ultimate i przeszło. A obraz był na 99% Bussines przynajmniej taki klucz miał oryginal i z tego wniosek, że obraz jest ten sam.
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:41   

To dziwne. Tego jeszcze nie testowałem. Sprawdzę :wink:
Ja ostatnio instalowałem Viste H Basic i pomyłkowo atakowałem kluczem z H Premium i nie poszło. Wtedy wyszło że nalepki mam w nośnikach pomylone.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 23:49   

A jak nie poszło? Wywaliło błąd jakiś czy się nie zainstalował czy się źle zainstalował? Bo ja parę razy to próbowałem, nawet gdzieś mam płytę to mogę sprawdzić. Co do pytania z tematu, niech autor ściągnie Ultimate i będzie pewny działania :twisted:
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Sie 30, 2008 14:47   

Cherman napisał/a:
nigdzie nie ma wersji Visty która by mnie interesowała (Home Premium PL). Wersja musi być taka sama jak na naklejce na lapie - żeby wszystko było na legalu.

Ale jest Ultimate na przyklad, a tam jest opcja do wybory czy chcesz Home Basic, Home Premium czy Ultimate.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
coldmanns 




Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 22:29   

Kule jak to czytam ... :/
Instalowales XP i co ... ni poszly stery? Babcia google nie spi i chetnie momoze.
Kazdy producent (szanujacy sie na rynku) udostepnia cala game sterow przypisanych do danego modelu.
Jak juz wywaliles tego XP (nie wiem po co i dlaczego) to instaluj Viste z plytki takiej samej jaka masz wersje windy (lub ultimata :smile: ), klucz musi isc.
nieprawda ze kazda plyta ma powiazania z dana naklejka na budzie komputera.
Plyty wszystkie wychodza jednakowe, a naklejki sa kazda inna (kody generowane na podstawie klucza Microsoftu).
Nie wiem jaki to Lapek i jaki model, ale na bank stery znajdziesz na necie albo na stronie producenta.
Co do dostarczanych plyt w zestawach z kompem to jest kilka mozliwosci:
1. Zalaczas po raz pierwszy kopa (po raz pierwszy po przyniesieniu ze sklepu) i instaluje sie winda z dysku (preinstalacyjny) ktory w zasadzie nie ma oznaczenia literowego. Po instalacji program prosi o wlozenie czystej plyty cd/dvd w zaleznosci czy to xp czy vista.
2. Dostajesz w zestaweie z lapkiem plyte: recovery disc. Jest to plyta ktora zawiera winde+sterowniki+programy narzedziowe+inny chlam nikomu do szczescia nieporzebny. Zapinasz boot'a z cd/dvd w biosie lub podczas wlaczania kompa klawisz f11/f12 (zalezy jaki model) i leci. Wpisujesz tylko klucz z naklejki i ustawienia regionalne i jezykowe (win xp, czasem vista)
3. Dostajesz normalnie wygladajaca plytke z windowsem i z naklejka osobno, poniewaz doplaciles do ceny lapka za winde aby miec oryginal. Tutaj tlumaczyc chyba nie trzeba.

Jedna wazna sprawa. Aby system byl w pelni uznany za oryginalny nalezy posiadac trzy rzeczy:
1. Fakture zakupu komputeraz z wyszczegulnieniem iz zakupiono winde
2. Naklejke na niezdejmowalnej części obudowy komputera lub w przypadku lapkow na dolnej obudowie (tez w miejscy nie rozbieralnym)
3. Plyte cd/dvd z oryginalnym systemem ( przypadku lapkow to nie jest potrzebne)

Tyle.

Pamietaj google nie spi :smile:
powodzenia
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 14:28   

Paul napisał/a:
:hm: dziwne .... żadnych płyt z lapkiem nie ma? Zwykle jest specjalna płyta do przywracania/instalacji systemu, dedykowana do modelu lapka. Zgłoście się do sprzedawcy.

BTW XP MUSI zadziałać, tylko może wymagać innych sterów g\do grafy i muzyki -> patrz strona producenta ww sprzętu :D


Moja znajoma kupiła HP i już Vista była jakgdyby wgrana tylko trzeba było by ją jakby "popchnąć" żeby się zainstalowała. Docelowo była na dysku twardym, potem da się nagrać na DVD (3x).
_________________
Roverlution
 
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 15:45   

Jak dla mnie : "Vista ssie" :neutral: Jest to jedna wielka pomyłka i mam nadzieję, że powstała na okres przejściowy (tak jak WinME), aby zapchać dziurę pomiędzy WinXP a Win7.
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Heju 



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 98
Skąd: Poznań/Wybrzeże



Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 16:09   

Cherman nie słyszałem o FSC Amilo 2350, chyba raczej 2530
a wtedy pomoże Ci ta stronka
http://support.fujitsu-si.../downloads.html
_________________
http://www.youtube.com/us...s/0/BpQYd6zm-Ws
http://www.streetforce.fora.pl/
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:30   

Moje odczucia co do visty zaczynaja sie zmieniac ;)
Polubilem ten system. Od wtedy, kiedy wyszly laty, ktore nie uprzykrzaja mi juz zycia.
Z doswiadczen wiem, ze ciezej go zepsuc niz XP i potrafi sie sam naprawic ;)

Czekam na Win7 :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
marcin8c 




Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:56   

Podobno win 7 ma wygladac jak vista a w obsludze ma byc zblizony do xp-ka. Co nie zmienia faktu ze i tak ja najbardziej lubie swojego Leoparda :cool:
_________________
O_o
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:10   

Ja sie bawilem Vista przez ostatnie 3 tygodnie i ten system mnie poprostu drazni. Wkurzaja mnie gigantyczne ikony na pulpicie, wkurza mnie ze menu kontesktowe dla plikow robi co chce i czasami mam tam opcje winampa, a czasami nie, to samo dotyczy innych programow, ktore sie dopisuja do menu kontekstowego. Wkurza mnie, ze za kazdym razem jak klikne jakis guzik to baran sie mnie pyta, czy napewno kliknalem ten guzik (pozniej chyba po tygodniu udalo mi sie to w koncu wylaczyc ale nie pamietam juz jak). Jest jeszcze kilka innych rzeczy, ktore mnei wkurza...
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:17   

No mnie właśnie czeka zaprzyjaźnienie z Vistą, bo zamówiłem siostrze nowego lapka no i już obowiązkowo z Viśtą, a do tego MS-Office 2007 dla domu - będzie ciężka walka. ;)

Szczęśliwie moja korporacja uznaje tylko XP, więc mi bezpośrednio na razie Viśta nie gro(d)zi. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 13:01   

maciej napisał/a:
już obowiązkowo z Viśtą


więc jak najszybciej zrób legalnie downgrade do XP ;)

maciej napisał/a:
MS-Office 2007


Ja obecnie nie wyobrażam sobie innego ;) 2003 był OK, ale 2007 po pewnym czasie używania staje się niezastąpiony :)
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 13:14   

Skiba napisał/a:
więc jak najszybciej zrób legalnie downgrade do XP

To dla siostry, nie dla mnie, więc zostanie Viśta - niech się Młoda przyzwyczaja. ;)
Skiba napisał/a:
Ja obecnie nie wyobrażam sobie innego 2003 był OK, ale 2007 po pewnym czasie używania staje się niezastąpiony

Hmm... No właśnie - znajomi strasznie się wkurzali, że po przestawiali skróty klawiszowe i opcje w menu...

A niezastąpiony, to dlatego, że zapisuje w tak dziwnym formacie, że już innym Office'm tego nie odczytasz, czy co? ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 13:39   

To zalezy jak ustawisz. Ja mam profilaktycznie ustawionego 2007 tak, zeby domyslnie zapisywal jako .doc a nie .docx.

A Vista mnie wkurza i koniec. XP uber alles (Windowsen) :D
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 13:39   

maciej napisał/a:

A niezastąpiony, to dlatego, że zapisuje w tak dziwnym formacie, że już innym Office'm tego nie odczytasz, czy co? ;)


2007 spokojnie zapisuje w formacie kompatybilnym z 2003 ( i w dół) ... a 2003 spokojnie czyta format 2007 z jednym dodatkiem :)

Niezastapiony za swoją funkcjonalność ... Człowiek popracuje z 2007 i nagle 2003 wydaje mu się " niedorobiony ... mało intuicyjny, wolny :P " ;)

Chociaż i tak, niewyobrażam sobie napisać dokument zawierający więcej niż 3 strony w MS Word ... do grubszych zadań tylko i wyłacznie: LaTeX :twisted:
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów EPC na Windows Vista
marthinez Offtopic 28 Pon Cze 01, 2009 22:20
TomC
Brak nowych postów windows vista business dell oem
riki Offtopic 9 Wto Mar 03, 2009 10:36
michone
Brak nowych postów GTA IV jak odpalić instalkę na Vista 64
Dam-Kam Offtopic 15 Pon Gru 15, 2008 17:27
Rowan
Brak nowych postów Drukarka LPT i Windows 7
TheArt Offtopic 3 Wto Maj 03, 2011 17:23
xtek
Brak nowych postów Windows Mobile 6.5
poszukiwany bardziej żywy niż martwy :)
wiciu2xlc Offtopic 3 Wto Mar 02, 2010 18:40
wiciu2xlc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink