Forum Klubu ROVERki.pl :: Windows Vista
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Pią Sie 29, 2008 14:18
Windows Vista
Autor Wiadomość
Cherman 




Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 12:11   

W końcu sprawa zakończona. Fujitsu przysłał płytę z dedykowaną Vistą, sterownikami i oprogramowaniem dedykowanym do tego laptopa.

Kiedyś do każdego nowego komputera dawano taki zestaw. Teraz firmy przerzuciły się na partycje Recovery - niewielka oszczędność, dlatego nie potrafię zrozumieć takiego posunięcia. Z płytami było znaczniej wygodniej.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 08, 2008 12:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bujak19 




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 25
Skąd: z Anglii



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 12:32   

zgadzam się w 100% nawet mogłeś przinstalować system jak ci sie zachciało a teraz to niebardzo wiem jak to zrobić pozatym Vista mnie troszke wkuża ma zaduzo do powiedzenia jak chodzi o udostęonianie przez administratora troche to chore i to mi sie nie podoba nie było takich glupot w XP
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Paź 15, 2008 19:37   

Paul napisał/a:
dziwne .... żadnych płyt z lapkiem nie ma

Większość producentów lapków daję płyty CD z Windowsem.... ale nie wszystkie(przynajmniej tak było jakieś 1,5-2 lata temu). Wiem z własnego doświadczenia że IBM/Lenovo nie daje. Robi się już wspomniany Recovery i się ma niby Win'a na CD. Ja zrobiłem Recovery ale czy wszystko dobrze tego nie wiem.... i tu niestety jest ten ból :/
Ostatnio zmieniony przez xROnx Sro Paź 15, 2008 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zouza 




Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 19:39   

Teraz większośc producentów nie daje płyt, zdecydowana większość :/
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 21:21   

zouza napisał/a:
Teraz większośc producentów nie daje płyt, zdecydowana większość

Oszczędzają padalce sobie kosztów a zwiększają je userom - jak kto sobie nie poradzi, to musi $$$ wyłożyć na serwis/znajomego, co sobie z tym poradzi :wnerw:
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 00:04   

w służbowym HPku też nie było płyty, ale na początku konfiguracji bprzechodziło się przez krok nagrywania "wingrozy" dla chetnych przezornych ... w kazdym rzie LIPA i powinni jednak dawać CD/DVD z systemem.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 00:19   

Powinni, to dawac w ogole wybór systemu ;)
Znajdź dziś nowego lapka np z XP:) Notebooka, nie Netbooka :/
Na szczęście z jednej strony Vista już nie taka straszna, z drugiej natomiast przesiadac sie na inny system chyba bym sie nie zdecydowal, ze wzglegu na niepewnosc o sterowniki...a nie chcialbym np zeby mi wi-fi w lapku nie dzialalo:)

A co do plytek, to tak jak mowicie, cala czolowka, z HP, Toshiba, Asus, plytek nie daja - tylko preinstalowany program do wypalenia sobie z partycji recovery. Z tego co kojarze, w niektorych FS sie czasami jeszcze zdarzaja....
a tak, to LIPA ;)

Paul napisał/a:
jak kto sobie nie poradzi, to musi $$$ wyłożyć na serwis/znajomego, co sobie z tym poradzi

Co to za znajomy, co $$$ bedzie wolal za taka pomoc, szczegolnie ze nie jest to AZ TAK praco i czaso chlonne...
Na piwo co najwyzej takiego zaprosic, i przy okazji w miedzyczasie wypalic z recovery ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 07:30   

Wzlednie mozna nabyc lapa bez systemu i kupic system w wybranej przez siebie wersji. Sek w tym, ze teraz wiekszosc lapkow jest z Vioska niestety i trzeba sie procesowac o zwrot kasy za system.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 07:52   

Azazel85 napisał/a:
A co do plytek, to tak jak mowicie, cala czolowka, z HP, Toshiba, Asus, plytek nie daja - tylko preinstalowany program do wypalenia sobie z partycji recovery.


No nie zawsze, zależy jaki model notebooka się bierze w sumie. Osobiście w ciągu roku czasu miałem 5 notebooków, więc mogę co nieco powiedzieć w tej sprawie. Kupowałem Toshibe, płytki z recovery juz otrzymałem, nie musiałem nic wypalać, to samo z Asusem. Jedynie przy Lennovo/IBM i Acer oraz teraz ostatnio również wzięta Toshiba nie miały płytek w komplecie i trzeba było je wypalić, ale to nie problem.

Jeśli natomiast chodzi o HP, to można do nich zadzwonić/napisać, aby dosłali takie płytki, zero problemów, wiem bo kolega tak zrobił, napisał że nie może poradzić sobie z utworzeniem recovery i otrzymał pod swój model notebooka płytki. Zero kosztów co też mnie zdziwiło, bo np. Toshiba woła sobie 120 zł za taką płytkę, to samo Lenovo.

Azazel85 napisał/a:
Powinni, to dawac w ogole wybór systemu


Żaden problem, kupujesz notebooka z Vista Bussines i masz prawo wyboru systemu.

Azazel85 napisał/a:
Znajdź dziś nowego lapka np z XP:)


Znajdę, bez żadnego problemu jeśli trzeba, ale ogólnie ja bym się już na takiego notebooka z XP nie zdecydował. Vista, to jest system, który ma być systemem przyszłościowy, który ma wypierać Windows XP i powoli mu się to udaje. Na początku może Vista nie była dość super, bo nie była jeszcze dopracowana, ale teraz już jest znaczny krok do przodu. No, a do tego w najbliższym czasie wychodzi SP2 pod Vistę, więc będzie jeszcze lepiej.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10908
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 09:30   

wiesz wszystko ok tylko, ze viśta stała sie popularna nie dlatego, że jest dobra, tylko właśnie dlatego, ze jest wciskana w każdy nowy lapcior w który sie da. Poza tym skoro system był niedopracowany to po ch... wypuszczali go na rynek??
przecież przez 2 lata wcześniej był testowany pod nazwą longhorn, to nie mozna było wtedy zauważyć, ze nic z tym nie chciało działać i od razy wydać z SP1??
Poza tym viśta różni sie od xp tym, ze jest "ładna" i ma wymagania jak stąd do tamtąd.
te wszystkie fajerwerki powodują, że jest 5 razy wolniejsza a wiesza sie tak samo jeśli nie gorzej... wiem co mówię, bo mamy z kumplem w pracy dwa klony komputerów (Quadx i 4GB DDR3-1600), tylko on ma viśtę, a ja jeszcze xp. Praca takich maszyn na tych dwóch systemach różni się znacznie.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 09:31   

ywis napisał/a:
Żaden problem, kupujesz notebooka z Vista Bussines i masz prawo wyboru systemu.

Taaaaaa, np. na Linuxa ..... albo WIN XP ..... ;p :hahaha:
ywis napisał/a:
Vista, to jest system, który ma być systemem przyszłościowy, który ma wypierać Windows XP i powoli mu się to udaje.

ywis, Micro$hit Ci za reklamę płaci, czy co ? ;)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 10:06   

Widows Vista juz odchodzi do lamusa...
Teraz bedzie Windows 7 ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 10:35   

pewnie kolejny badziew :boisie:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 10:50   

Paul napisał/a:
ywis, Micro$hit Ci za reklamę płaci, czy co ?


Nie, ja po prostu mam swoje zdanie i to wszystko. Nie każdy musi je popierać.

sTERYD napisał/a:
te wszystkie fajerwerki powodują, że jest 5 razy wolniejsza a wiesza sie tak samo jeśli nie gorzej


Hm. System Aero można wyłączyć, to samo tą całą wizualizację skinu i masz standardowego Windowsa. Co do wieszania się. Windows Vista mam od zeszłego października i jakoś do tej pory nie zdarzyła mi się jeszcze żadna zawieszka, abym musiał resetować komputer, czy jest coś innego, poważniejszego robić. Zawsze wszystko dało się tak zrobić, aby normalnie powrócić do pracy.

Nie wiem, ale wnioskuję, że małą masz styczność z tym Windowsem i niestety piszesz, to co piszesz. Wszyscy tak narzekają na tego Windowsa, a ile jest osób, że nawet nie widziało na oczy tego Windowsa, jak on działa, etc. a już mówi, że to masakra, takich osób to ja kompletnie nie rozumiem. Skoro nie mam z czymś styczności, nie wyrpóbowałem czegoś, to się nie wypowiadam w tym temacie.
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:47   

Ja celowo zainstalowalem sobie Vioske, wlasnie zeby zobaczyc jak ten system faktycznie wyglada w codziennym zyciu. Ja go nielubie. Po ponad tygodniu znalazlem gdzies ta cholerna opcje, zeby ten baran sie mnie nie pytal za kazdym nacisnieciem dowolnego klawisza "czy napewno chcesz to uruchomic?". Jakbym nie chcial to bym k..a nie klikal. Dobre 2 dni szukalem opcji, zeby zmienic w menu Start domyslny guzik wylaczenia kompa na wylaczeie, a nie wstrzymanie. I prawde mowiac jakbym teraz mial to zrobic jeszcze raz, to nie pamietam gdzie to bylo. Panel sterowania jest podzielony na jakies zaczarowane funkcje. Kiedys caly dzwiek byl w jednym miejscu, wszystko co dotyczylo ekranu bylo w drugim i byl spokoj. Teraz musze wchodzic w menu, dalej w jakeis podmenu, pozniej wybierac jakies opcje i miec nadzieje, ze w koncu ktorys link zabierze meni do okna, w ktorym bede mogl zmienic to co chce. Zreszta, "czego sie spodziewac od systemu, w ktorym naciskasz START, zeby go wylaczyc". Dodatkowe godziny stracilem na dochodzeniu, ze musze faktycznie jeszcze raz instalowac wszystkie programy, ktore juz mam zainstalowane (z racji ze Vioska byla drugim systemem, obok swietnie dzialajacego XP) musze instalowac jeszcze raz, bo Vioska strzeze powiazan do rozszerzen jak dziewictwa swojej siostry. Nawet Opere musialem przeinstalwoac, bo Vioska nie zauzawyla, ze moze istniec jakas inna przegladarka poza IE. To samo z WinAmpem, MPC, kilkoma elumatorami itp itd. To, ze program ma guzik, ktory w "normalnych" okolicznosciach (tj pod XP i nizej) powodowal skojarzenie plikow z programem nie robi na Viosce najmniejszego wrazenia. Programu nie ma i juz. Pozniej jak juz doszedlem do tego, ze programy musza byc zainstalowane, pojawil sie problem menu kontekstowego. Winampa w nim nie widac, liste trzeba skladac najstarszym znanym grang&drop na playliste, zamiast prostego menu/enqueue. Ten sam problem mial Daemon-Tools, tez uparcie unika pobytu w kontekstowce... Niby sa to pierdoly, ale w zyciu codziennym jest to upierdliwe jak kamien w bucie.

Zeby nie wyjsc na kompletnego krytyka, sama Vioska wyglada dosc ladnie, chodzi w miare gladko (przynajmniej na IC2D E8200 3.5GHz i 2GB DDR2 4-4-4-12), laduje sie i zamyka tez szybciej niz XP. Lepiej dziala tez wsparcie dla dzwieku 5.1.

Podsumowujac, nie lubie tego systemu i raczej sie nie przekonam.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:52   

Eddek, to o czym piszesz, to wszystko idzie dostoswać wedle swojej osoby i wymagań, można wszystko tak zrobić, aby wyglądało jak na XP :) ...nic nikomu nie mam zamiaru wpychać na siłę, ale jeszcze tak z ciekawości się Ciebie zapytam. Przez jaki czas miałeś/użytkowałeś Visty?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10908
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:59   

ja używam już ponad rok..
faktycznie w codziennym uzytkowaniu nie jest uciążliwa, ale jak przychodzi do 100% obciażenia procy przez kilka godzin, to potrafi się wywalić na plecki...
a jak już zająć mu większą ilość pamieci to masakra... :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 13:50   

ywis, wytrzymalem jakies 2 meisiace. Dosotosowanie systemu, fakt, jest do zrobienia, ale to jak do tego dojsc, to bez encyklopedii eksperta nie podchodzic... Raz po resecie cos dziala, po nastepnym zniknelo... Nie trawie tego systemu, jest koszmarem w obsludze, jesli sie zna poprzednie wersje. Co innego, jesli sie ma peirwszy w zyciu komputer i Vioska jest pierwszym kontaktem z obrazkami na ekranie to moze i jest latwiej. Mi po 10 latach jest sie koszmarnie ciezko przestawic na to badziewie :)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3637
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 16:17   

a mi ten badziew nie pozwala zmieniac maca karty sieciowej bezprzewodowej w lampku
juz 3 programami probowalem
w karcie nie wifi, ethernet 100 M udalo mi sie

niby wszystko ok, ale jak sprawdzam ipconfigiem to dalej jest stary adres MAC
gdzies na necie wyczytalem ze nie pozwala na to sterownik od karty wifi na viscie
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 10:21   

Nic tylko narzekacie :!: :!: :!: :!: Za karę wszyscy na Win 95 i po kłopocie :razz: :mrgreen:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów EPC na Windows Vista
marthinez Offtopic 28 Pon Cze 01, 2009 22:20
TomC
Brak nowych postów windows vista business dell oem
riki Offtopic 9 Wto Mar 03, 2009 10:36
michone
Brak nowych postów GTA IV jak odpalić instalkę na Vista 64
Dam-Kam Offtopic 15 Pon Gru 15, 2008 17:27
Rowan
Brak nowych postów Windows Mobile 6.5
poszukiwany bardziej żywy niż martwy :)
wiciu2xlc Offtopic 3 Wto Mar 02, 2010 18:40
wiciu2xlc
Brak nowych postów Windows XP profesional SP2 + SP3
Miłe zaskoczenie
michone Offtopic 34 Sob Cze 28, 2008 19:10
misi3k



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink