Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Webasto działa na okrągło
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Webasto działa na okrągło
Autor Wiadomość
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Gru 17, 2009 20:08   

witia24 jak chodzi przed i po to musi być sprawne. Odpowietrz może układ najpierw porządnie. Jakby było nie sprawne to byś go w ogóle nie słyszał. Pompa pracuje pod siedzeniem pasażerem z tyłu?

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 20:08 ]
Odpal auto i stój z boku z 5 min. i dotknij potem rury od webasto. Może być gorąca.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 17, 2009 20:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nnneeeooo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 59
Skąd: kalisz



Wysłany: Czw Gru 17, 2009 20:18   

Gdy auto stało w garażu otworzyłem maske(nic nie włączałem ani silnika ani nic)
nad webastem wyciągłem taką szeroką kostke i za nią kostke z 2 przewodami. Czyli w sumie 2 kostki. Poczekałem z minute, podłączyłem , przekręciłem kluczyk i webasto zaczyna chodzić a licznik dzienny się zresetował. Odpaliłem gdy zgasła lampka o działaniu świec żarowych. Webasto chodziło . Po dojechaniu pod dom silnik był w 50 % nagrzany. Webasto chwile pochodziło,gdy wył. silnik. Później już się nie włączało jak kiedyś na wył silniku
_________________
Pierw i nadal Poldek ;]
Teraz 75 hmmm nie ma co porównywać :)
 
 
witia24 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 192
Skąd: opole



Wysłany: Czw Gru 17, 2009 21:02   ok

ale ono nie chodzi rora nie ejest goraca ani troche ani przed jazda ani po jezdzie

ono sie zalancza na 1minute przed odpaleniem auta na 10 sek zaciaga powietrze, i sie wylanacza i to samo po wylaczeniu auta czasem sie wlaczy i to nie odrazu po zgaszeniu auta tylko po chwili ale jest zimne

w srodku od strony co zaciaga powietrze jest jakas gabka w ksztalcie rurki to jakis filtr czy co

jak odpowietrzyc zmienainy byl filtr paliwa powietrza oleju olej , a pompka od paliwa to ta kolo akumulatora brzeczy po przekreceniu kluczyka z minute , a ta pod siedzeniem nie zagladalem tam nie slyszalem aby chodzila

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 21:02 ]
neo a kluczyk w stayjce w jakiej pozycji miales wlozony w trakcie wyciagania wtyczek ,
mi sie nie skasowal licznik dzienny,
ile miales kilosa do domu
 
 
nnneeeooo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 59
Skąd: kalisz



Wysłany: Pią Gru 18, 2009 12:07   

Jak wyciągałem to nawet kluczyka nie było w stacyjce tylko drzwi otwarte.
A do domu miałem 1,1 km, Zanim wyrusze to troche wiadomo na postoju go zagrzeje.
Mój roverek jest bez kompa ma zwykły wyświetlacz jak coś
_________________
Pierw i nadal Poldek ;]
Teraz 75 hmmm nie ma co porównywać :)
 
 
dyla_m 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Mikołów

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 19, 2009 18:54   

Moje webasto też się nie włącza. Dzisiaj odłączylm akumlator na ok 2h i nic to nie dało. -12 na dworze, a po odpaleniu silnika webasto nie uruchamia się (nie wydaje żadnych dźwięków, rura wydechowa z webasta zimna).

Proszę o pomoc, może ktoś ma jakiś pomysł jak je zreanimować ?

Dodam, że to ta uboga wersja webasta bez programatora, która niby powinna włączać się sama jak temp. spadnie poniżej 5st po odpaleniu silnika, ale niestety tak się nie dzieje :cry:
 
 
 
DiaboloRR 



Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: rybnik



Wysłany: Sob Gru 19, 2009 20:47   

To ja też opisze dziwne działanie mojego Webasta. Włącza sie ono przy każdym otwarciu zamka, drzwi ,bagażnika, maski,przekręceniu stacyjki. Włącza się też co jakiś czas jak samochód stoi nie odpalany(bez względu na temp.). Ostatnio po tygodniowym postoju rozładowało mi aku. Odłączyłem zasilanie i jest dobrze bez Webasta.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Gru 19, 2009 21:33   

Wstrzymajcie się z kombinacjami do Wigilii. Może samo powie co je boli :grin:

witia24 jak już jeździsz nim to filtr paliwa się sam odpowietrzył. Pompka chodzi prawidłowo. Masz chyba za dużo czasu, niedługo rozbierzesz i złożysz R w 24h
 
 
lukasz5992 




Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 194
Skąd: Świętokrzyskie

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 31, 2012 18:33   

Mój problem polega na tym że webasto praktycznie chodzi ciągle ostatnio 100km miasto i trasa a ono ciągle pracuje. W czym tkwi problem? To spojrzenie przechodnia gdy widzi kłęby dymu unoszące się z przodu samochodu - bezcenne :rotfl:
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 22:11   

Może czujnik temperatury dla webasto do bani jest
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
lukasz5992 




Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 194
Skąd: Świętokrzyskie

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 08:19   

Obecnie mam termostat do wymiany na odcinku 70 km pokazuje temperaturę poniżej połowy zakresu. Webasto działa mi non stop może dlatego, że właśnie termostat mam do wymiany???
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 20:56   

lukasz5992 napisał/a:
Obecnie mam termostat do wymiany na odcinku 70 km pokazuje temperaturę poniżej połowy zakresu. Webasto działa mi non stop może dlatego, że właśnie termostat mam do wymiany???


Właśnie dlatego. Gdy temp powietrze jest poniżej 5st.C i silnik nie dogrzany to włącza się webasto i działa aż dogrzeje.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
kaisor1 



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 37
Skąd: opole



Wysłany: Pią Lis 16, 2012 22:15   

Witam. Mój zegar też tak pokazywał i w aucie było zimno, gdy wymieniłem termostat jest ok.
 
 
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 17, 2012 14:36   

witam ja tez chyba mam problem z moim poniewaz tez mam tak wskazowke jak kolega w dislu dodam ze po okolo jezdzie 7 km i wiecej to stanie w korkach podjezdzanie po 2-3m zchodzi to okolo 30 min wskazowka dalej tak jest co moze byc nie tak,dodam ze mam webasto menualne wsadzilem bezpiecznik bo nie bylo ale nie ma roznicy w nagzrewaniu.
_________________
sew
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 17, 2012 14:38   

sew87 napisał/a:
witam ja tez chyba mam problem z moim poniewaz tez mam tak wskazowke jak kolega w dislu dodam ze po okolo jezdzie 7 km i wiecej to stanie w korkach podjezdzanie po 2-3m zchodzi to okolo 30 min wskazowka dalej tak jest co moze byc nie tak,dodam ze mam webasto menualne wsadzilem bezpiecznik bo nie bylo ale nie ma roznicy w nagzrewaniu.


termostat i pewnie padnięte webasto
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 17, 2012 14:54   

czyli za tyle czasu co napsialem powinien sie nagrzac bez problemu, jaki termostat polecacie( i czy da sie jakos sprawdzic czy w 100% to on) ,i co z webasto zrobic odkrecic da sie bez wiekszych problemow pzreczyscic czy jak? i dodam ze na dworze jest 2 stopnie a co jak bedzie minus 15
_________________
sew
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 17, 2012 16:44   

sew87, widzę że samochód odpalony . Napisz co było przyczyną brak zasilania w całym samochodzie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 17, 2012 16:47   

przyczyna byl przetarty kabel od sterownika gdzie kolo lewego nadkola ocieral o cos i sie przetarl , ale juz wracam do gry:) wiec tak wymienilem bezpecznik jeszczeraz i odpalam i chodzi zasysa powietrze tylko strasznie slabo a u was jak jest mocna ssa
_________________
sew
 
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sro Lis 21, 2012 21:10   

Panowie a moje na zimnym w ogóle sie nie załącza ale za to idzie z kompa dagnostycznego i jak sie zagrzeje to go zegarkiem odpale i klima też sie załączy ale po jakiś 3h znowu du.. nie startuje z tajmera trzeba pod kompa rozgrzać to działa i tak w kółko
Co radzicie w ramach własnego garażu :)
 
 
 
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Gru 06, 2012 22:05   

U mnie natomiast webasto nie działało przez kilka dni(temp. była ujemna)wyjąłem wtyczkę z webasto czekałem 10 minut i po włożeniu wtyczki nic. Więc wyjąłem ja ponownie i tak zostawiłem na kilka dni
(jeżdżąc przy tym samochodem) po tych dniach gdy wsadziłem wtyczkę webasto zaczęło pracować od razu
więc jak czytam w opisach raczej jest coś nie tak z programatorem -zgodzicie się??? (tak gdzieś wyczytałem że nie powinno się załączyć od razu). Teraz załącza się po odblokowaniu zamka centralnego(z kluczyka) i pracuje przez -jeden dzień 30s innego dnia 45s temp otoczenia ujemna.

jak to się mówi mózg staje :lol: i nie wiem o co biega co auto to inny przypadek :/
_________________
Filip
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Gru 07, 2012 08:02   

Filip napisał/a:
Teraz załącza się po odblokowaniu zamka centralnego(z kluczyka)

ale grzeje,czy nie? Domyślam się że chodzi sam wentylator,ale wydech ma zimny- jeśli tak jest to objaw walniętego sterownika.U mnie tak właśnie było-potrafiło włączyć się na kilkadziesiąt sekund po otwarciu drzwi lub bagażnika nawet w upalny dzień.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Webasto nie działa
przestało po rozładowaniu akumulatora
jarema Rover serii 75, MG ZT 14 Pon Lis 12, 2007 21:58
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Webasto nie działa
nitta Rover serii 75, MG ZT 16 Pią Lut 13, 2009 00:29
henryk
Brak nowych postów [R75]webasto nie działa
raby1b Rover serii 75, MG ZT 49 Czw Mar 10, 2016 00:19
christopher7
Brak nowych postów [R75] Jak działa webasto
bartostap81 Rover serii 75, MG ZT 130 Pią Lis 02, 2018 06:47
dawidd
Brak nowych postów [R75] Webasto - nie działa na włączonym silniku
tomaszlenka Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Lut 06, 2012 14:06
VMatas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink