Forum Klubu ROVERki.pl :: Czego nie może zabraknąć w dobrym pubie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Czego nie może zabraknąć w dobrym pubie
Autor Wiadomość
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 27, 2012 21:40   

Przemas83, przecież wiem, i wiem, że to co piszę może brzmieć dość abstrakcyjnie. Ale co poradzę, że taką mam wizję, marzyć każdy może ;)

A co nagle to po diable, małymi kroczkami do celu. :)
Oglądałeś tę stronę i ofertę peppera?
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 27, 2012 21:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 27, 2012 21:48   

Ależ oczywiście walkie,a marzenia trzeba spełniać nie?

Tak oglądałem i zapisałem na dysku,bo może się jeszcze przydać.Co do samego klubu,przeglądają menu dań zastanowiło mnie czy czuć w Pubie kuchnią?
Fajna sprawa np z przystawkami,sery to ciekawa ,smaczna i szybka alternatywa.
Jeżeli chodzi o wystrój,to dla mnie jest za jasno,ale to kwestia gustu.a co do wystroju i wyposażenia to wszystko zależy jaki kierunek ma klub,bo Pepper jak przeczytałem idzie w klimaty afryki.
Oceniając pod kątem ogólnym to wygląda ciekawie i przyjemnie.Niestety nie byłem i nie mogę powiedzieć nic więcej na ten temat.
Ale mają duże menu drinków.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 27, 2012 22:31   

Przemas83, nie, w knajpie nie czuć kuchnią.
Właśnie deska serów i wędlin, to jest świetna sprawa. I jeszcze można takie małe chlebki piec, można kupić takie juz podpieczone, które potem wsadzasz do piekarnika i można je podawać z masłem ziołowym np.
Co do wystroju, ja tam byłąm wieczorem, było ciemno ;) klimat afryki mi akurat jakoś nie leży, zwłaszcza w zestawieniu z kuchnią włoską. bardziej mi chodziło o zakładkę menu ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 27, 2012 22:39   

Menu rozumiem,a więc już piszę.Bardzo rozległe,ale jak nazwa wskazuje to restauracja i Pub,więc to nic dziwnego.Jednak dania są bardzo złożone a co za tym idzie będzie trzeba tego bardzo pilnować i dbać o szczegóły,bo to żywność.To już nie to samo co frytki,hamburgery i grillowana kiełbaska.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 27, 2012 22:44   

zgadza się, zobacz że oni zapraszają na niedzielne obiady
w zależności gdzie będziesz miał tę knajpę, możesz pomyśleć czy schodziłyby jakieś lunche dla firm, jeśli masz jakiś biurowiec to można też o tym pomyśleć
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 27, 2012 23:01   

Ciekawy pomysł,ale nie wiem czy nie za szeroka woda na początek...
Warte przemyślenia,jednak naszym głównym założeniem jest typowy Pub.Jednak nie mówię,że w miarę możliwości się nie rozrośnie bardziej.
 
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 00:04   

Przemas83 napisał/a:
Co do samego klubu,przeglądają menu dań zastanowiło mnie czy czuć w Pubie kuchnią?

z doświadczenia wiem,że lepiej unikać frytek itd. bo później fryturą śmierdzi :razz: głównie produkty smażone. Jak nie będziesz wymieniał frytury to bardziej będzie śmierdziało :razz: ( Większość mówi,ze zmienia często...taaa..to dlaczego wali frytami?) :wink: , Tak będzie czuć, jeżeli będzie to małe pomieszczenie.
Sam dokładnie nie wiesz co chcesz prowadzić z tego co czytam. Jak pub to może być na coś ukierunkowany. Jak ze sportem to na ścianach mogą wisieć jakieś szalki klubowe itd.
Np. zebrać szalik każdej drużny piłkarskiej w Polsce. Ktoś oddaje szalik to jakiś bonus dla niego.
Co do menu:
Klient w takim miejscu nie może długo czekać na posiłek
Głownie piwo+ soki+ drinki ( jeżeli chodzi o drinki wszystko możesz na początek mieć,że tak powiem "zestaw podstawowy" W Vademecum Barmana Nowickiego masz ładnie wszystko wyjaśnione. )
Jak nie masz doświadczenia w barmaństwie lepiej zatrudnij kogoś,ale z kwalifikacjami,a nie ze pracował bez kursu barmańskiego lub nie jest po szkole- dlaczego? jak ktoś zna się na robieniu drinków, nalewaniu piwa i zostanie obsłużony przez niewykwalifikowaną osobę to w ogóle już słabo w jego oczach wygląda takie miejsce.


Co do posiłków:
Szybkie proste jedzonko, W PL zazwyczaj wszędzie jest hamburger i hot dog
Ale możesz np. zrobić jakiś pub poznański gdzie będziesz serwował szybkie dania regionalne. Chłop zje jakiegoś hamburgera,ale Panie wolą coś innego.
Deska serów moim zdaniem to nie miejsce na takie rzeczy
Ale musisz o czymś pomyśleć na szybko i żeby było ciepłe.
Teraz do głowy za bardzo nic oryginalnego mi nie przychodzi
Do pubu łownie się przychodzi, żeby ze znajomymi pogadać, obejrzeć jakiś meczyk itd.
Głównie piwo + przekąski
Przekąski głównie chipsy,paluszki,orzeszki i możesz tez serwować Diablotki na ostro ( sa to paluszki z cista francuskiego)

walkie napisał/a:
w zależności gdzie będziesz miał tę knajpę, możesz pomyśleć czy schodziłyby jakieś lunche dla firm, jeśli masz jakiś biurowiec to można też o tym pomyśleć


Wtedy to już trzeba mieć zaplecze kuchenne, piec konwekcyjny, bemary itd.
Jak restauracje chcesz to konkretnie jakiś typ. a nie że będziesz miał dania włoskie + polskie itd. Jak coś do wszystkiego to do niczego.

Zabawa;
Tv mogą być 2 lub projektor. Najlepiej, żeby z każdego miejsca było dobrze widzieć, chociaż czasami ciężko jest ot wykonalne. Muzyka to podstawa jak nie ma nic w TV :wink: Mogą być darty 2, 2 stoły do bilarda,ale jakieś normalne,a nie zabaweczki, gdzie stół jest niewymiarowy i bile dziwne, piłkarzyki, unikał bym cymbergaja-fajna zabawa,ale niektórych dźwięk irytuje
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 10:35   

Mi w pubach zawsze brakuje duzego asortymentu jesli chodzi o piwo.W Wawie gdzie chodze jest zazwyczaj Krolewskie oraz Tyskie, czasem Lech.
Mnie zawsze cieszy mozliwosc zakupienia do piwa paluszkow, orzeszkow itp.
Nie lubie jak muzyka jest za glosno-ide pogadac a nie sluchac.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 11:40   

Cóż wolę pić do północy niż nie pić w ogóle, albo udawać że piję.

Co musisz mieć w knajpie koniecznie !

- Klimat, musisz go stworzyć poprzez wystrój, musi być oryginalny po to ze jeśli otwieracie knajpe w tego co widze w poznaniu to raczej konkurencja spora. Podobała mi się podłoga w RAPORCIE w poznaniu właśnie :)

- Tak jak Pływak pisał - przykład z wczoraj: było juz po pierwszej troche podbijam do baru i chce coś do żarcia i słyszę "kuchnia do 23" nosz.....

- Nawet nie zatrudniajcie jakiś starych grubych bab z wąsami

- Jak mnie wkurza (napisałbym inaczej) jak wchodzę do kibla a tam wszędzie woda na podłodze, brak papieru, mydła etc i jeszcze śmierdzi, nie ma nic lepszego niż zarzygany pisuar.

- Co do muzyki to oczywiście można dyskutować i dyskutować.



Tutaj jest fajnie http://tubywam.pl/place/p...ski-i-przekaski

Knajpa otwarta 24/7, wszystko po 4 złoty, menu napisane na ścianie. Leci muzyka jakaś stara czasami się przycina przez 2 minuty ale to właśnie tworzy świetny klimat :)

- Nie przesadzajcie też a tak mocno z cenami :) Sam wczoraj wniosłem pod bluzą do knajpy 3 flaszki...Sklep obok taniej ponad 2 razy więc wiadomo.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 12:20   

W kiblu brak papieru to raczej norma, nie wspominajac o cieplej wodzie.
Najgorsza toaleta w jakiej bylem znajduje sie w Zielonej Gesi.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 12:50   

Harry,sprawa wygląda następująco.Jesteśmy świeżo po pomyśle i naprawdę zbieramy informacje gdzie tylko się da.Co do jednego masz niezaprzeczalną rację,musimy wybrać jeden wariant albo to albo to.Tak jak pisałem wcześniej nastawieni jesteśmy na typowy Pub.
Przyjść,usiąść pogadać,obejrzeć mecz i napić się piwa.Darty,bilardy,flipery to kwestia dodatkowa,ale też ważna.
O tym,iż klimat jest ważny wiemy,i na pewno będzie stworzony z głową,chodzi mi o to,że wszystko musi być ze sobą powiązane,wygląd,menu,nawet muzyka.
Ale błędem jest nie wysłuchanie walkie,ponieważ to są zawsze jakieś wskazówki,a ja jestem nauczony wysłuchać każdego.
Kierunek żródłowy będzie związany ze sportem,ale nie piłką nożną.
Napisałeś,że z własnego doświadczenia,więc wielkie dzięki,że się nim podzieliłeś.

Nastawiłem się na wystrój,przecież kibel to też ważna sprawa i podzielam zdanie kzrr.
Co do piwa to z tym nie będzie problemu mam nadzieję,bo także uważam,iż duży wybór trunków to podstawa.
 
 
 
pajda 




Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 13:05   

Cześć, po pierwsze życzę powodzenia. Ja trochę zwiedziłem świat. Przez 3 lata mieszkalem we Lwowie (Ukraina) i zobaczylem najlepsze PUBy pod słońcem.

po pierwsze

'Dom Legend'
7 pieter, waskie schodki, kazde pietro zrobione na wzor malego muzeum o roznej tematyce, na jednym z pieter wszytsko jest pomniejszone i obsluguja karły.

zobaczcie prezentacje 3D
http://welcome.lviv.ua/in...estorans&id=409

aaa jeszcze jedno, na dachu znajduje się miejsce na 3 stoliki (jak wiadomo 7 pieter wiec widać całą panorame miasta) i komin ktory ma drabine w srodku i mozna sie wdrabac kilka metrow wyzej. A obok stoi TRABANT do którego można wejsc

http://www.google.pl/imgr...t:429,r:10,s:20



kolejna klimatyczna restauracja, z malym 'ale

http://welcome.lviv.ua/in...&id=115&lang=pl

jest to restauracja kryjiwka, zrobiona na wzor UPA. Dlatego bylem tam tylko raz.

Restauracja znajduje sie na samym rynku, wchodzi sie w kamienice i znajduja sie tam wielkie drewniane drzwi. Pukasz, otwiera sie maly lufcik w drzwiach, facet z karabinem pyta o haslo- slawa ukraini. Po czym otwiera drzwi, daje Ci 50ml wodki i wpuszcza do srodka. Tutaj sa dwie opcje, poniewaz wchodzac widzisz sale, ok 10 stołow. Ale facet przesowa szafe,a za nia sa ukryte drzwi w podziemia i tam znajduje sie glowna restauracja. Jedzenie podawane w menażkach, na bokach stanowiska strzeleckie z PPSZami i rysunki stalina na scianach do ktorych mozna strzelac. Wszyscy chodza w munudurach itd klimat naprawde świetny, gorzej że tematyka taka mało Polska :/





I jeszcze jedno :mrgreen:

Restauracja MAZOCH, opis z netu
Mazoch Cafe wystrojone w klimacie kamery opisanej w utworach Leopolda von Zacher Mazocha, na ścianach przedmioty zwiazane z tematem mazochizmu, drzwi restauracji wykonane w postaci szczeliny zamkowej, symwolizującej wuajeryzm.
Przed wejsciem do lokalu stoi pierwszy na świecie postament Leopoldowi von Zacher Mazochowi. Kuchnia lokalu: dania z afrodyziakami, indywidualne ekstremalne koktajle, atrakcyjne obslugiwanie, atrybuty oraz upominki tematyczne.

restauracja w której na prośbę możesz być wychłostany pejczem przez piękne kelnerki, możesz ty lub Twoja partnerka zostać przypietą kajdanami do ściany. Zjeść dobrze, pobawić się, napawać się świetną atmosferą. Naprawdę polecam

http://welcome.lviv.ua/in...&id=171&lang=pl

prezentacja 3D, po prawej macie kilka zdjęć





to tak na dobry poczatek opisalem

tutaj reszta linkow
http://welcome.lviv.ua/in...storans&lang=pl

http://welcome.lviv.ua/in...ce=pubs&lang=pl

warto zaczerpnąć informacji z tych stron bo gwarantuje, że atmosfera niespotykana


Jeszcze ciekawa rzecz co do Domu Legend, np w toaletach jest porozwieszane prania, wiszą na sznurkach skarpety, wielkie gacie, podarte spodnie, a na drzwiach sa telewizory 15 calowe (lcd) i jak zamykasz drzwi to one sie wlaczaja i na nich jest puszczony film jak 5 starych facetow sie patrzy i smieje sie, wyglada to tak jakby Cie podpatrywali
Ostatnio zmieniony przez pajda Sob Sty 28, 2012 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 13:06   

Cześć pajda,kurde super jest to wszystko,ale dla Nas to za wysokie progi niestety,żeby stworzyć takie knajpy to potrzebny jest nie mały kapitał...
Ale naprawdę knajpki warte odwiedzenia.
Lecz dzięki za linki,bo zawsze coś nowego do głowy wpadnie.
 
 
 
pajda 




Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 13:09   

Wiem wiem, te wszystkie knajpy posiada jeden właściciel. Nie chodzi o ich odwzorowanie, ale o zaczerpniecie pomysłu. Niewielkim kosztem też da się wymyślić ciekawe rzeczy. Pozdrawiam
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 13:17   

U nas ostatnio otworzyli knajpę pt " na opak" wszystko jest do góry nogami ;) Może znajdę jakieś foty to wrzuce :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 13:19   

Wrzucajcie,wrzucajcie,będę niezmiernie wdzięczny.
 
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 17:19   

Przemas83 napisał/a:
Ale błędem jest nie wysłuchanie walkie,ponieważ to są zawsze jakieś wskazówki,a ja jestem nauczony wysłuchać każdego.
Kierunek żródłowy będzie związany ze sportem,ale nie piłką nożną.


tylko taki luźny pomysł zarzuciłem. Najlepiej jest zrobić coś nowego, czego na co nikt nie wpadł, jeżeli będziesz patrzył na oferty innych pubów głównie wystrój to lipa,bo Twój będą porównywali do pierwowzoru- a ma być odwrotnie, żeby do Twojego inne porównywali. :!:
Co do piwa na Twoim miejscu bym spróbował z piwami regionalnymi, zawsze coś innego, niż piwa wielkich marek, a niejednokrotnie mają lepszy smak :wink: a w Wielkopolsce macie dobre piwa regionalne :wink:
Możesz stworzyć np. pub piwny, czyli różne warianty piw smaków od czekoladowych po jakieś owocowe np. śliwkowe, niepasteryzowane itd.
Walki ma dobre pomysły, ale jak zrobisz wielki mix wszystkich pomysłów to lipa
Doświadczenia nie mam dużego, głownie to co Ci piszę to z kierunku wykształcenia :razz: oraz z różnych obserwacji swoich i znajomych jak się wychodzi do pubow/klubów.
Gdybym miał kasę to bym otworzył coś niezwykłego- ale tego nie powiem,bo może kiedyś sie uda :wink:
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 20:13   

Wybaczcie mi,ale jaki będzie wystrój Pubu to nie zdradzę.Ale z tego co się orientujemy,to nie ma jeszcze takiego w Poznaniu.
Jak już pisałem,właśnie temu służy ten temat,nowych pomysłów,spostrzeżeń i poglądów nigdy za mało.

Oglądałem kiedyś taki program,pokazywali toalety dla facetów w angielskim Pubie.Pisuary były podłączone z urządzeniem,które w czasie sikania rejestrowało miejsce oddania moczu,a na ekranie wyświetlała się gra z narciarzem.Liczony był czas przejazdu i ilość zaliczonych bramek.Jakby nie było to sposób na to,by klient więcej wypił jest.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 20:24   

kiedyś w jednej z wroclawskich dyskotek, nie wiem czy dalej jest, bo juz nie chadzam ;)
wchodziło się do kibla męskiego, na ścianie w rządku pisuary, tylko ściana to była lustro weneckie, i widziało się cały parkiet i ludzi łażących jakieś pol metra od swojego interesu ;)

[ Dodano: Sob Sty 28, 2012 20:24 ]
a apropo fajnych klimatów i fajnego pubu z fajnym żarciem, to jeszcze dodam wrocławską setkę. :)
http://www.setkabar.pl/
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 22:34   

Fajne knajpki macie w tym Wrocławiu.

http://www.oferty.net/lok...miasto,62784398
http://www.nieruchomosci....5022,,,611.html
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyzwoity smartfon z dobrym zasięgiem
Markzo Offtopic 13 Pią Cze 09, 2017 18:45
Markzo
Brak nowych postów Rover P5 w bardzo dobrym stanie około 15000zł.
Perez Offtopic 2 Wto Lis 29, 2011 23:10
Perez
Brak nowych postów Od czego jest ta kontrolka?
Mix Offtopic 9 Pon Lip 27, 2009 21:28
Mix
Brak nowych postów Czego to ludzie nie wymyślą
Kultura techniczna w narodzie... czyli jak niektórzy próbują zaoszczędzić.
praktis Offtopic 11 Czw Lut 19, 2009 13:55
thef
Brak nowych postów czego to ludzie nie wymyślą
_papa_ Offtopic 5 Wto Lut 16, 2010 08:35
Tomson40075



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink