Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czy to pompa sprzegła? Prosze o szybką rade...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czy to pompa sprzegła? Prosze o szybką rade...
Autor Wiadomość
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 17, 2013 18:28   

tazOR napisał/a:
Niestey po tym jak dolalem bylo to samo... zauwazylem ze jak mocniej wciskam to wylatuje gora od strony mocowania do pedalu i tego takiego kapturka ktory sie spreza i rozpreza


Jak wciskasz pedał to generujesz duże ciśnienie pod tłoczkiem. Tam gdzie ci cieknie jest bardzo małe ciśnienie i jest ono wynikiem tylko przepychania niewielkiej ilości płynu do zbiorniczka. Płyn wpychany do zbiorniczka powinien tam łatwo trafić bo wkład gumowy się kurczy. Chyba, że masz naprawdę zużytą uszczelkę lub jakąś nieszczelność na tym białym wkładzie za uszczelką.
Rozumiem, że masz kapturek gumowy w zbiorniczku?

Jak Ci pedał zostaje w podłodze a płynu nie ubywa to na pewno wina zaworu. Płyn zamiast trafiać do wysprzęglika przeciska się nad tłok poprzez częściowo otwarty zaworek.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 17, 2013 18:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Gru 30, 2013 10:14   

Witajcie ponownie chlopaki :) Poszedlem za waszymi radami i wymontowalem pompke, wyczyscilem i dziala :)))) odpowietrzylem wg filmikow i porad, weszlo ok 200-300 ml plynu. Jednak mimo ze nigdzie nic nie cieknie. Mam czasem problem z tym zeby wbic jedynke. Zdarza sie to 1 raz na 20... czy to normalne? gdzie ewentualnie jeszcze moze plyn uciekac? Musze znow zanurkowac pod kierownice i zobaczyc jak sytuacja w pompce. No chyba ze dolalem za malo plynu i przez to czasem nie lapie. Chociaz przy odpowietrzaniu metoda: odkrec odpowietrznik, popompuj 2x, pedal w dol. zakrec i pedal w gore :) czy jakos tak... caly czas lecialo z odpowietrzenika... wiec procedure wydaje mi sie ze wykonalem ok. Pedal tez sie zachowuje idealnie. Odbija, nie ucieka, nie jest miekki. Troszke tylko skrzeczy przy wciskaniu :) ale moze cos musze naoliwic :)
 
 
rtoip69 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 139
Skąd: jasło



Wysłany: Pon Gru 30, 2013 11:04   

Odkręć odpowietrznik pedal w dół , zakręć i pedal w górę bez pompowania bo zasysasz powietrze .
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Sty 08, 2014 09:10   

Aha :) dzieki za info :) gdzies w ktoryms poscie bylo ze mozna zrobic dol gora dol i wtedy zakrecic czy cos w ten desen. no coz. to widze ze znow czeka mnie bieganie wokol auta :)

[ Dodano: Sro Sty 08, 2014 09:10 ]
Hej ponownie.

Niestety zawuazylem ze pompka znow deliktnie cieknie od gory (od tej gumowej nakladki gdzie jest przyczepione wszystko do pedalu sprzegla). Co wy na to? Wymienic uszczelke? czy juz pompka na umarciu?
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Sty 16, 2014 09:45   [R75] Uszczelka pompki sprzęgła
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Hej chłopaki. Niestety po ostatnim zabiegu czyszczenia pompki znow zaczely sie jaja (po miesiacu). Pompka cieknie delikatnie od góry (przymocowania do pedalu) :( Wiecie jaka dokładnie tam znajduje sie uszczelka? ta taka mala czarna okragla. Widzialem ze jest lekko naderwana wiec chce jeszcze raz sprobowac i wymienic sama uszczelke i moze zastosowac się do instrukcji naprawy pompki dostepnej na forum.

Z góry dzieki za info.
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 10:41   

Jak juz pisałeś to kontynuwać należy w tym samym temacie a nie tworzyć nowy.
Jaka dokładnie to chcyba nikt Ci nie powie.
Na pewno jest tam nietypowa, więc takiej samej nie dostaniesz
Osobiście nie znmieniałem jej ale jest tam o średnicy 19 mm
Taka powinna pasować
http://allegro.pl/zestaw-...3813187364.html
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Sty 16, 2014 23:18   

Pieta sorry za smietnik ale tamten temat umarl mimo ze tam jeszcze pisalem... a ze znowu mi sie dzieja jaja to zalozylem nowy... w razie czego skasujcie :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Sty 16, 2014 23:32   

Scaliwszy
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sty 17, 2014 09:04   

Podziekowal ;-) Ide dzis kupic reparaturke... zobaczymy czy to pasuje :) zamontuj, odpowietrze i zdam relacje czy pomoglo. Myslicie zeby pod uszczelke dac jeszcze troche jakiegos dodatku jak to jest opisane tu: http://www.roverki.pl/zro...roverku-75.html ?
 
 
djrafix 




Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 21
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Sty 21, 2014 19:57   

Witam, mam do was pytanie poniewaz nabylem okolo miesiac temu rovera 75 w zasadzie jest on na handel nie zostawiam go dla siebie, ale mam problem w nim taki ze gdy chce z jedynki na dwójke włączyć szybko bieg to mi zgrzyta,jezeli to robie pomału to nie, jaka moze byc przyczyna ? Pedał bierze normlanie, choć chodzi tak w miare mocno. Czy to jest juz koniec pompki czy sprzegła ogólnie?. Co zrobic zeby temu zaradzić?;) przynajmniej aby sprzedac nie duzym kosztem, mozliwe ze oleju w skrzyni moze nie byc bo nie wiem nie sprawdzalem stanu czy ma to tez jakieś znaczenie ? Co poradzicie?.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Sty 21, 2014 20:02   

Nie zawadzi sprawdzić. U minie jak było mało oleju, to tylko dwójka właśnie wchodziła ciężko.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Sty 21, 2014 22:40   

Zużyty synchronizator,niepełne wysprzęglenie lub jak twierdzi sTERYD, niski poziom oleju (choć to jest często przyczyną głośnej pracy skrzyni)

[ Dodano: Wto Sty 21, 2014 22:35 ]
Jeśli chodzi by zdziałać coś na szybko i tanio możesz spróbować zaaplikować jakiś ceramizer

[ Dodano: Wto Sty 21, 2014 22:40 ]
Jeśli chodzi o niepełne wysprzęglenie możesz spróbować odpowietrzyć sprzęgło (ale wtedy raczej wszystkie biegi nie wchodziłyby bez zacięć i zgrzytów)
_________________
rom
 
 
djrafix 




Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 21
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 01:33   

No dobrze, a gdy bedzie oleju za mało ? Jakiego dolać tam?. Synchronizatora na pewno nie bede robił to nie ma nawet takiej opcji. Auto mam na sprzedaz jak przyjdzie mi jeszcze skrzynie wyciagać to załamka. Doleje oleju + doktora to skrzyń biegów i może sie eksperyment uda, przynajmniej oby :razz: . Pytanie teraz jaki olej dokładnie poleciacie do tej skrzyni?,bo raczej trzeba by zmienic od nowa..bo nie wiadomo jaki tam siedzi.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 07:41   

olej to mtf 94 innego tam sie nie stosuje. co do doktorów itp, to jak chcesz, ja się odcinam. sprawdż jeszcze końcówki linek.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
djrafix 




Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 21
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 10:14   

I co na nich sprawdzić?, ewentualnie czy dam rade na oko zobaczyć,że coś z nimi nie tak i ewentulalnie naprawić ;) ?
Zaczneo od tego oleju,a później najwyzej sprawa linek bedzie:).


Czy taki olej z ten aukcji bedzie ok tej firmy bo jest tez texaco tez samej lepkości


OLEJ 1

lub

OLEJ 2

Róznica w cenie paru zł jest :)
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 15:13   

dasz radę zobaczyć, czy się nie porozlatywały. Oridżinalny mtf 94 jest produkcji texaco. a ten drugi to nie wiem.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
djrafix 




Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 21
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 16:21   

Teraz pojawia sie pytanie, gdzie sie sprawdzan ten stan oleju bo nie moge znalezc, zamieszczam kilka fotek moze mnie ktos nakieruje jak sprawdzic ten stan oleju ?

http://www.fotosik.pl/pok...c7bc8d56cf.html

http://www.fotosik.pl/pok...9f895542a0.html

http://www.fotosik.pl/pok...c66771e398.html
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 22:51   

od strony lewego koła masz korek na imbus 10 schowany w takiej rurce zaraz za przegubem wewnętrznym.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
djrafix 




Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 21
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Sty 23, 2014 01:18   

i czy przez niego sie rowniez dolewa ?
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Sty 23, 2014 06:57   

tak,dolewasz do krawędzi otworu kntrolnego.
_________________
rom
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Auto nie odpala... Prosze o szybką rade...
Maciek1924 Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Sty 23, 2014 19:27
Maciek1924
Brak nowych postów [R75] Pompa sprzęgła
Makis Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Maj 24, 2008 23:09
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] pompa sprzęgła
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Lis 27, 2016 01:19
dj_darco
Brak nowych postów [R75] Pompa sprzęgła
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 13 Sob Lip 29, 2017 07:58
Bandzior
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 75 Pompa sprzęgła]
grzegorz1975 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Lut 13, 2016 21:59
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink