Forum Klubu ROVERki.pl :: OT z tematu "[MG ZS 180] zabawe czas zacząć -> 2.0T&
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
OT z tematu "[MG ZS 180] zabawe czas zacząć -> 2.0T&
Autor Wiadomość
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 09:45   

Pływak napisał/a:
ani czy kierowca na pewno się z tobą ściga


tak to są najlepsze kille objeżdżasz gościa ze świateł tylko że on skręca w prawo :)

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2012 09:45 ]
maniaq napisał/a:

Jak Markzo pisze, ze jego ZS ze zmierzonymi 173 Km, ma 6,4 s do setki, to mnie to interesuje i ciekawi, bo moj ma z hamowni 181 a IMO tyle to nigdy z niego nie wycisne


no tak tylko że jest jeszcze jedno ale co hamowania to inny wynik... tylko w PL ehhh
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 09:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 09:58   

Jugol napisał/a:

A cała ta walka na wiosła, przez czerwony altek :hahaha:


I tu jest racja... przez czerwony altek, który tak jak i reszta osprzętu był taki od poprzedniego właściciela.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 10:50   

dobryziom napisał/a:
no tak tylko że jest jeszcze jedno ale co hamowania to inny wynik... tylko w PL ehhh


Markzo do Radomia nie dojechal, wiec nie sprawdzimy na tej samej, ale w Radomiu sprawdzalo sie kilka ZS-ow i nie wszystkie wyszly tak dobrze :) Ja nie patrze dokladnie na konie, bo zeby urywac sekunde do setki to nie wystarczy +5 KM ;) i o to mi sie ciagle rozbija. Markzo ciagle unikal odpowiedzi, a tu sie teraz okazuje, ze on ciagle pisal o dokladnie 6,4 ... ale nie dokladnie, bo przeciez wiadomo, ze licznik klamie, stoper klamie, starty rozne... raz z groki raz pod gorke ...

NIE WIERZE, ze jego ZS kiedykolwiek zszedl ponizej 7 do 100 :) placebo ciagle dziala, zrobil wydech szedl jak wsciekly, pomiary pokazaly, ze za luzny i ze ubylo a nie przybylo raczej przez to ;)

Ty ziomie wierzysz ze z 173 KM z hamowni, bez odelzonej budy to auto urwalo prawie sekunde od danych producenta ? bo ja raczej twierdze, ze zawsze jest ciezko wykrecic dane porducenta, bo to jest pomiar przez profesjonalnych kierowcow, w celu dobrego marketingowego pokazania, cos jak ze srednim spalaniem ;) czy znacie kogos komu pali mniej niz porducent napisal ? :rotfl:

Po prostu chodzi mi o to, by nie pisac bzdur i fantazji... stanmy na ziemi.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 11:23   

maniaq napisał/a:

Markzo do Radomia nie dojechal, wiec nie sprawdzimy na tej samej, ale w Radomiu sprawdzalo sie kilka ZS-ow i nie wszystkie wyszly tak dobrze :) Ja nie patrze dokladnie na konie, bo zeby urywac sekunde do setki to nie wystarczy +5 KM ;) i o to mi sie ciagle rozbija. .


wiesz wydawało by się że silnik dość nowy technologicznie który na dobra sprawę nie jest jakoś bardzo wyżyłowany powinien trzymać serie a może ją nawet przekraczać bo możliwości są co widać po modelu ZT190... ale jak widać nie do końca. Jednak co tu sie dziwić kolega kupił Clio RS po przebiegu 12tys. pojechał na hamownie i zamiast deklarowanych 203km wyszło 188km... a to nowy samochód <wow>

maniaq napisał/a:
Markzo ciagle unikal odpowiedzi, a tu sie teraz okazuje, ze on ciagle pisal o dokladnie 6,4 ... ale nie dokladnie, bo przeciez wiadomo, ze licznik klamie, stoper klamie, starty rozne... raz z groki raz pod gorke ...


wiesz odczucia to temat bardzo subiektywny, jednak jak pisał że samochód po swapie zbiera się lepiej to nie ma co nie wierzyć... ja po zmianie kół z 17stek na bardzo lekkie 15stki również odczułem że samochód szybciej się wkręca ale na wykresie może tego nie być widać i ktoś powie różnicy w mocy nie ma i pieprzysz trzy po trzy... więc nie można też wszystkiego zawierać w cyferkach. Chociaż jak wiadomo poprawa z czegoś musi wynikać...

maniaq napisał/a:
NIE WIERZE, ze jego ZS kiedykolwiek zszedl ponizej 7 do 100 :) placebo ciagle dziala, zrobil wydech szedl jak wsciekly, pomiary pokazaly, ze za luzny i ze ubylo a nie przybylo raczej przez to ;)

Ty ziomie wierzysz ze z 173 KM z hamowni, bez odelzonej budy to auto urwalo prawie sekunde od danych producenta ? bo ja raczej twierdze, ze zawsze jest ciezko wykrecic dane porducenta, bo to jest pomiar przez profesjonalnych kierowcow, w celu dobrego marketingowego pokazania, cos jak ze srednim spalaniem ;) czy znacie kogos komu pali mniej niz porducent napisal ? :rotfl:


czy wieżę czy nie to nie ma znaczenia bo nie jechałem tym autem... jednak możliwe ze jest poprawa w przyspieszeniu może liczby i odniesienie są inne ale ważne że jest różnica względem tego co było i o to głownie chodziło :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 11:33   

No to po co pisac bzdury o mierzalnym 6,4 do setki ? mozna napisac ze lepiej sie zbiera i skonczyc. Ze lepiej sie zbiera, ok, moge wierzyc, ale nadal trzeba troche uwazac co sie pisze ;) bo tylko Markzo takimi kwiatkami sam dyskredytuje co pisze.

No ok, zmiana kol, zmiana mocy, zmiana wagi.. Tylko tu moc okreslona, kola te same, waga ta sama... TO skad to auto szybciej jedzie ? moze po prostu Markzo ledwo do serii wyporwadzil swojego ZS-a. Ale ja sie uczepilem tych jego cyferek, bo sa nierealne :) w 2.0 moze sie pokusic o cos takiego, jak go dlubnie moze i lepiej, ale nie w kv6 z taka moca ;) Po prostu pobozne zyczenia i fantazja, a potem bolesna weryfikacja na hamowni....

Zr diesel na zimowym 195/15 bo kolo mniejsze, chlodniejsze powietrze = idzie lepiej.. ale to jest suma kilku rzeczy ;) ktore sie zmienily, ale nadal nie powiem, ze robi 100 ponizej 9 :D bo bym sie tylko na smiesznosc narazil ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 11:49   

A mnie się wydaje, że czerwony kolor wygląda groźnie (nawet sam belzebub ma czerwone widły, rogi i ogonek) , lansersko i pewnie dodaje ze 40 kucy pod machę. I tu pytanie do znawców tematu, czy jak pomaluję sobie na czerwono dajmy na to górną osłone silnika w moim dieselku, to ile przybędzie mi koni? Bo wiecie, chodzi mi o to, żeby łyknąć te wszystki KV6 i SDI kręcące się prawie co niedzielę na warszawskim bemowie :)
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 11:59   

jak już przeszliśmy na ten poziom konwersacji to proponuje dać naklejkę na szybkę plus nakładkę na pedały oraz wydech i powinno dać rade wszystkim monster car na Bemowie :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 12:05   

spróbuje, zobaczymy, czy pomoże
dzięki :)
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 12:11   

Oj dajcie spokój. Zadziwiające jest to że można tyle dyskutować o tym że ktoś pomalował sobie silnik. Tu przecież nie chodzi o dodawanie sobie mocy.

Mi się pomysł podoba, bo widać że auto jest zadbane - to jest "ulubiona zabawka" Markzo i bardzo o niego dba. Nie ma pordzewiałych części, wszystko odnowione i pomalowane.
I super, tak trzymać.
Dlaczego na czerwono? A dlaczego nie? Bo komuś się nie podoba?

A czy ja bym tak chciał, czy nie to już zupełnie inna sprawa. Pewnie bym chciał, choć raczej na srebrno. De gustibus non est disputandum. Autko generalnie bardzo mi się podoba, choć ja bym chyba zostawił V6.

Dyskutujcie o osiągach OK, ale z tym kolorem to dajcie już spokój :ok:
Ostatnio zmieniony przez sobrus Wto Wrz 04, 2012 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 12:14   

kris-tofer napisał/a:
spróbuje, zobaczymy, czy pomoże
dzięki :)


a gdzie pomógł?
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 12:17   

dobryziom, a chesz warn'a? :)

nie no w offie chyba się nie da dodawać punkcików :)
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 12:20   

kris-tofer napisał/a:

nie no w offie chyba się nie da dodawać punkcików :)


szkoda :(
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 12:24   

Co do osiągów i mocy jeszcze...
Przykładowo
BMW E36:
325i R6 - 192KM - 245 N·m (181 lb·ft) @4700 rpm - 8.0 do setki
328i R6 - 193KM - 280 N·m (210 lb·ft) @3950 rpm - 6.9 do setki

Silnik T z turbo jest chyba lżejszy i dzięki turbo ma maksymalny moment obrotowy większy i dostępny niżej niż KV6 (co jest właśnie powodem dużej różnicy osiągów w w/w BMW).

Teraz jeżeli seria ZS180 175KM ma 7.3 do setki to myśle że Markzo powinien zejść poniżej 7s.
Nie śledziłem tematu, to tylko moje trzy grosze. Ciekaw jestem dlaczego nie jest tam 200KM tak jak w 600ti.
Ostatnio zmieniony przez sobrus Wto Wrz 04, 2012 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 12:25   

dobryziom upomina się o punkty pomógł, "a moderacja jak zwykle śpi", a to przecież ten sam punkt regulaminu ;) :rotfl:


sobrus napisał/a:
Oj dajcie spokój. Zadziwiające jest to że można tyle dyskutować o tym że ktoś pomalował sobie silnik. Tu przecież nie chodzi o dodawanie sobie mocy.

Dyskutujcie o osiągach OK, ale z tym kolorem to dajcie już spokój :ok:


Właściwa dyskusja o kolorze została w odpowiednim dziale i została tam już przeze mnie zakonczona tutaj dyskusja została wydzielona i toczy sie nie o kolorze, ani nie o alternatorze, a o tym, ze za odmienne zdanie i krytykę połączoną z żartem i ironią można wyłapać warna za jak to pięknie nazwał greg-si "stwarzanie nerwowej atmosfery" szkoda, ze jak na razie, zarówno Markzo jak i ja twierdze, ze się nie spinamy. Chyba tylko greg-si jest nerwowy :D

UP to warto by najpierw pośledzić temat bo Markzo pisał, że waga zbliżona :)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
Ostatnio zmieniony przez Pływak Wto Wrz 04, 2012 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 12:28   

A no chyba że tak, w takim razie nie zrozumiałem idei wątku :)
Przyznam się bez bicia, ze nie chciało mi sie czytać od początku.
Zwłaszcza wątku o ZS który ma już 40 pare stron.
:mrgreen:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 14:58   

Pływak napisał/a:
Dostałem warna za porównanie do tuningu z allegro bo to dla mnie wiocha i takie jest moje zdanie czy może jakieś jeszcze inne porównanie było?

Wszystko na ten temat napisałem na poprzedniej stronie.

Pływak napisał/a:
niech wszyscy wiedzą, ze Pływak jest beee i jaki on niedobry

Aha :)

Pływak napisał/a:
Zapytałem w prost czy chcesz mieć kalendarz z tymi samymi fotami co rok temu bo nie po to namawiamy ludzi aby robili i wysyłali zdjęcia żeby co rok były te same w kalendarzu,

Jeśli są dobre to czemu nie?
Wolałbym dobre foto z tamtego roku niż zrobione śrubokrętem z tego roku.

Pływak napisał/a:
No pisałeś zupełnie co innego, ze chciałeś się podjąć ale niby ktoś Cię gdzieś nie chciał ale jak pisałem w ten temat nie wnikam :]

To po co ciągniesz ten temat?

Pływak napisał/a:
To chyba jednak się nie zgadzasz z maniaq bo on pisze o opiniach, a ty, ze się zgadzasz ale się nazbierało tego za dużo? Czego się nazbierało moich opinii? Kolejny raz pokazujesz, ze tak naprawdę strzeliłeś warnem z kapelusza...


Czytaj chłopie ze zrozumieniem. Polecam dziesięć razy dla utrwalenia:
greg-si napisał/a:
Nie dostałeś warna za odmienne zdanie a za porównanie.


Pływak napisał/a:
Punkt 11 regulaminu jest tak uniwersalny, ze co by sie nie napisało można wyłapać "regulaminowego" warna.

Zatem dlaczego:
Pływak napisał/a:
strzeliłeś warnem z kapelusza...

Mam podstawę więc wykorzystuję ją.

Pływak napisał/a:
Chyba tylko greg-si jest nerwowy :D

Strasznie :evil:
:mrgreen:
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 15:01   

greg-si napisał/a:
Jeśli są dobre to czemu nie?
Wolałbym dobre foto z tamtego roku niż zrobione śrubokrętem z tego roku.


chyba kalkulatorem :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 15:11   

dobryziom napisał/a:
chyba kalkulatorem :)

Nie chciałbym obrażać kalkulatora. Jest zbyt zaawansowanym urządzeniem ;)
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 15:22   

Jak byś był na tyle spostrzegawczy zauważył byś, że fotki robione telefonami lądują w kategorii nie nadających się do druku no ale skąd Ty możesz to wiedzieć skoro pewnie nawet arta nie przeczytałeś do końca bo od razu się spieniłeś o brak fotek i jeszcze raz napisze masz lepsze pomysły, uwagi na temat kalendarza to pisz w odpowiednim temacie, a nie wylewaj mi zali na ssb :]

Dyskusje chyba pora zakończyć bo widzę wyłapujesz fragmenty z kontekstu i odnosisz się do tych wygodniejszych i oczywiście tylko tych moich bo tylko ja Ci przeszkadzam. Stylu wypowiedzi nie zmienię tego możesz być pewny, a następnym razem zanim się znów ośmieszysz i walniesz komuś warna przekonsultuj z innymi moderatorami wyjdzie Ci to na dobre. Mimo wszystko sam warn nie był taki zły teraz mamy przynajmniej niezły ubaw na ssb ze "stwarzania napiętej atmosfery" :lol:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 15:49   

Przesiadając się ze stosunkowo szybkiego NA - Civic IV, 155 KM, mierzony na hamowni (Polskiej oczywiście :mrgreen: ) który bez wnętrza i na lekkich 14" z toyo R888 był szybszy od Civic'a TypeR (ep3, 200 KM) na Tomcata, od razu pomyślałem - niebo a ziemia, w autach gdzie silnik jest doładowany mamy od groma Nm, dlatego auto wydaje się dużo szybsze ;-)

Nie wątpię, że mój tomcat nie jest wolny, ale to 'kopanie po plecach' jest przyjemne i rzeczywiście daje dużo frajdy :wink:
_________________
Roverlution
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wakacje czas zacząć .
borsi Offtopic 16 Czw Lip 01, 2010 21:40
kzrr
Brak nowych postów Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
haszczyc Offtopic 61 Sro Cze 11, 2014 08:48
redbaron
Brak nowych postów warszafka (wycięto z tematu "Zlot a powódź")
Perez Offtopic 64 Pon Maj 31, 2010 23:16
azer
Brak nowych postów Wydzielone z tematu "Czarna lista sprzedawców"
dotyczy sporu Gonia konta HarryVip
haszczyc Offtopic 173 Pon Sie 19, 2019 11:32
MaReK
Brak nowych postów Wydzielone z tematu o stłuczce "Sandała"
dobryziom Offtopic 34 Sob Wrz 24, 2011 10:23
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink