Forum Klubu ROVERki.pl :: Zlot letni - "odejścia od standardów" i odległości
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zlot letni - "odejścia od standardów" i odległości
Autor Wiadomość
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:07   

sknerko napisał/a:
Poza tym do Kiekrza Warszawie było już za daleko


Cała "Warszawa" stawiła się w Dzierżoniowie (ok. 400 km od Wa-wy), w Bystrem (ok. 400km od Wa-wy) a do Kiekrza dojechało w sumie może ze 30 osób (338km. z Wa-wy). Nadal myślisz, że to Kwestia miejsca?

Cytat:
Przejrzałem sobie gdzie były zloty i jak kto miał daleko jak to ogarne do końca to nawet tabelę wkleję bo już mnie wk....a jak stale na mnie napadają głównie warszawiacy, że chce zlot na własnym podwórku, a tak na prawdę to na warszawskim podwórku jest większość zlotów a jak przypadkiem jest gdzieś dalej to są wielcy nieobecni z prawem do krytykowania.


Jedynym zlotem gdzie Warszawa nie dopisała był Kiekrz. Na wszystkich pozostałych niezależnie od miejsca była.

Możesz sprawdzić miejsca i wyjdzie, że w Centrum Polski jest najwięcej zlotów. Cóż za odkrycie?

Powody są 2 i były wielokrotnie podawane.

Po pierwsze z racji tego, że jest to w miarę w Centrum, jest szansa, że wszyscy będą mieli podobną drogę do przejechania.
Po drugie jest tu najwięcej osób, które chcą i służą pomocą w organizacji.

Cytat:
Prawo do udzielania rad jest w naszym klubie jakoś reglamentowane? no wybacz ale chyba za bardzo się rozpędzasz. Są ludzie co organizowali inne imprezy w tym zloty i maja doświadczenie ale maja się zamknąć bo u nas nie płaca i nie przyjeżdżają? no kurna w którą stronę klub zmierza?


Kolejna rozmowa na ogólnikach: "są ludzie" Gdzie? Kto? Daj ocenić tych ludzi po efektach ich pracy!

Są ludzie, którzy latają w kosmos. A co mi do tego?
_________________
Gonia
Ostatnio zmieniony przez Gonia Pią Cze 01, 2012 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:11   

walkie napisał/a:

tronsek, jako moderator możesz mieć wpływ na to, żeby działy na forum się nie rozjeżdżały...
akurat w tym dziale nie mam uprawnień, a po drugie to tylko administrator może temu zaradzić.
walkie napisał/a:
A co do składek, Czemu Ty ją opłacasz?
dlatego, że chcę wspierać klub i w ten sposób mogę to zrobić, jednak nikomu nie wypominam tego,że nie opłaca składek.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:12   

Tronsek, dla mnie ktos nowy ma szanse poznac ludzi, naprawic auto, ale i poczuc atmosfere... wiec jesgo decyzja czy zaczyna sie integrowac z grupa. Ja bylem na pierwszysm spocie PRZED zakupem ZR-a :D

Jak widac, kto wpadnie na spot w W-iwe to juz wpada co tydzien niemal :D bo forum to jedno, a realny swiat to drugie. Tylko niektorzy oceniaja wszytsko przez pryzmat forum. DLATEGO uwazam, ze Tomi_114 na zywo mialby wiecej szans pogadac .

skladke oplacilem zaraz po zakupie, przed pierwszym jesiennym zlotem ;) z ktorego wracalem na sznurku - tak podziekuje Markowi za holowanie jeszcze nie raz :D Nie obrazilem sie na to, ani nie marudzilem, ze nic poza znizka na zlot nie dostalem od klubu, bo ja sie ciesze, ze od klubu mam fajnie zorganizowane dwa zloty !

Tylko dla mnie nie fair jest jak sie korzysta z forum, jest w kllubie iles lat, poznaje zasady jego dzialania i nadal nie daje od siebie.


Nad przywilejami dla klubowiczow pracuje prezes, a jak cos robi Siemieon, to ja jestem spokojny ;) ze to trwa... wszystko zajmuje czas, a to jesgo PRYWATNY czas i pieniadze poswiecane na to by bylo lepiej. Nie da sie wszystkiego od zaraz.

Jak nie ma zdjec do kalendarza jest zle, jak zalaczyla walkie moje - zdaniem KRYTYKANTOW najlepsze technicznie, to tez zle (dodam zeby nie bylo, ze to zdjecie NIE pojawi sie w kalendarzu ;) . A pisza to ci co nie dolozyli swojej cegielki., w postaci pomocy w dzialaniach, skladki itd.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:12   

tronsek napisał/a:
maniaq napisał/a:
DLA MNIE niegodziwoscia jest siedzenie tyle lat w tym miejscu bycie fanem marki - pisze o Markzo - , korzystanie z forum, zasobow, ludzi, podpowiedzi i nie oplacanie skladki,
:załamka: To napiszę jeszcze raz. Wprowadźcie abonament na korzystanie z forum, albo przedpłatę na każde logowanie się na forum i będzie po problemie. czy nie liczy się to, że wielu tych, którzy nie opłacili składki dużo wniosło do tych zasobów ??
Opłacenie składki jest dobrowolne i pozostawmy to sumieniu użytkowników forum, a nie krzyczmy jak ksiądz z ambony o kasę.
A po drugie: a co Klub oferuje aby przyciągnąć jak najwięcej Klubowiczów ?? poza wlepką na auto i legitymację, którą możemy tylko nosić w portfelu jako gadżet, to praktycznie nic.
Nawet dział Nasze auta, który miał promować klubowiczów, w taki sposób, że ich tematy są na wierzchu, a tematy Sympatyków na dole, całkowicie się "rozjechał"


No to problem z głowy, wprowadźmy dostęp do zasobów tylko dla klubowiczów.
_________________
Gonia
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:17   

maniaq napisał/a:

To nie zauwazyles, ze Markzo nie potrafi uzasadnic dlaczego nie jest klubowiczem ? zadalem @ proste pytanie ... ale w odpowiedzi slysze od markzo : :zastanawiam sie co Ty jarasz dasz troche? bo takiej korby to nawet po bimbrowym rakietfjuel nie ma... " a ty mu wtorujesz :D to albo chcesz zeby bylo konstruktywnie, albo piszesz, zeby pisac... "

Nie jestem jego adwokatem więc za niego nie odpowiem wtóruje mu bo naprawdę przeczytać twoje posty i wyłapać co do kogo piszesz to sztuka.

Cytat:
J.W. chyba coś bierzesz bo nie przypominam sobie abym kiedykolwiek pisał coś o "warszafce" Odpowiedziales na moj post do Tomi_114, wiec chyba nie sledzisz calego watku, albo wcinasz sie w kazde slowo...


Weź zacznij normalnie pisać posty i używać opcji cytatu bo masz taki bałagan w wypowiedziach, ze nie wiadomo co do kogo piszesz. Najpierw wymieniasz mnie ciufe i tomi_114 później piszesz o "warszafce" i podziale na "my i wy" to skąd ja mam wiedzieć czy to do mnie do ciufy czy Jana Baką?

Cytat:
Ty mi zarzucasz , ze nie odp na pytania , a zadnego jeszcze nie zadales ;)

No widze, zę nadal problem pytanie ze strony 5:

Ty natomiast właśnie od jakiegoś czasu trollujesz wypisując w każdym wątku do każdego kto podnosi głos krytyki aby nie komentował bo to i nie wymagał bo tamto, a kim Ty w ogóle w klubie jesteś? Piastujesz jakąś funkcje rzecznika, zastępcy prezesa lub jego sekretarza? Wcinasz się wszędzie,


Powtórzone również na stronie 6

pytanie masz w ostatnim poscie na poprzedniej stronie ale wybaczam bo doskonale wiem, ze masz problemy z dokładną analizą całego wątku w którym zabierasz głos. Pytałem jaka funkcje piastujesz w klubie skoro wszedzię zarzucasz brak opłacania składki i wypowiadasz się w każdej dyskusji jak byś co najmniej był rzecznikiem klubu.

Pytam o funckje bo nie wiem jak traktować twoje posty.

Cytat:
Pisalem juz o tym bo chyba mam wiecej wyobrazni, ale MArek zabral glos, bo to jakby nie patrzec z jego kieszeni - tak obciaza swoje serwery ktore moglyby w tym czasie zarabiac na czyms innym- czyli dla mnie jest to sponsorowanie klubu i laczy. DLA MNIE niegodziwoscia jest siedzenie tyle lat w tym miejscu bycie fanem marki - pisze o Markzo - , korzystanie z forum, zasobow, ludzi, podpowiedzi i nie oplacanie skladki, chocby na to by ten serwer mogl dalej dzialac. Ale nie potrafi Markzo uzasadnic dlaczego... bo racjonalnego powodu nie ma...

Tak jak Marek wspomniał jest duza powierzchnia reklamowa niewykorzystana, a na ilośc wyświetlen przede wszystkim wpływają zwykli uzytkownicy, a nie klubowicze. Ciekawe co by lepiej finansowo wyszło, ogólnodostępne forum z sesownie rozmieszczonymi reklamami czy zamknieta twierdza klubowiczów utrzymująca się tylko z ich składek :]
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:17   

tronsek napisał/a:
akurat w tym dziale nie mam uprawnień, a po drugie to tylko administrator może temu zaradzić.


myślę, że jeśli zgłosisz się, że chcesz to uporządkować, to dostaniesz narzędzia potrzebne ku temu :)

tronsek napisał/a:
walkie napisał/a:
A co do składek, Czemu Ty ją opłacasz?
dlatego, że chcę wspierać klub i w ten sposób mogę to zrobić, jednak nikomu nie wypominam tego,że nie opłaca składek.


no właśnie, a zastanawiasz się co dostaniesz w zamian? :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:28   

tronsek napisał/a:
dlatego, że chcę wspierać klub i w ten sposób mogę to zrobić, jednak nikomu nie wypominam tego,że nie opłaca składek.


i tu jest IMHO sedno sprawy. Ty masz postawe spoleczna, o ktora mi chodzi. Zpalacisz skladke, bo chesz pomoc. Na pewo sa rzeczy, ktore ci sie tu nie podobaja, ktore uwazasz, ze mozna zmeinic - wpsomniales o ekspozycji aut klubowiczow , OK. ale nie powoduje to ze komentujesz zloty, na ktorych nie jestes, nie wymagasz od zarzadu organizacji roznych dodatkowych atrakcji, nie dokladajac do nich NIC.

To jest ta roznica w mentalnosci. Nie moge pojac postawy Markzo, bo poznalismy sie w realu, wiec tak bardzo dopytuje i tak bardzo nie moge dostac ODP.

[ Dodano: Pią Cze 01, 2012 10:28 ]
Plywak , funkjca jest pokazana pod kazdym avatarem/ nickiem ;) jestem zwyklym klubowiczem :D mozesz traktowac dowolnie, nie narzucam Ci interpretacji .

Nie jestes adwokatem, a wypowiadasz sie kiedy nei do ciebie adresowane sa slowa ;)


Plywak napisal na tejze stronie 5 zabierajac glos w dyskusji o zlotach:
"Tak ostatnio czytam forum i widzę tylko: "nie zapłaciłeś składki - nie komentuj", "nie byleś na zlocie - nie komentuj", "nie wysłałeś zdjęć - nie komentuj", "nie masz Rovera/MG - nie komentuj", "Nie masz dziadka w wermachcie - nie komentuj", a jak spełniasz wszystkie powyższe jednakże chcesz krytykować to też najlepiej nie komentuj "


To jest konstruktywne dzialanie ? dodales cos od siebie do organizacji zlotow ? :D

Pomysl dlaczego Marek broni sie przed reklamami ? Chcialbys sie przedzierac przez banery, pop upy itp itd. ?

Wlasnie o zloty srodek tutaj chodzi, ale ostatnimi czasy , nawet w niektorych watkach osoby sie wypowiadaly wprost, skladki nie oplaca, bo na zlot nie pojada, wiec porady techniczne i inne rzeczy maja udostepnione za darmo... albo w druga strone, bedzie taniej zlot, to zaplace skladke :D nie widzisz, ze ludzie zaczynaja myslec tylko i wylacznie konsumpcyjnie ? musza COS dostac, bo inaczej szkoda im 50 pln/rok. Nie poczuwaja sie, ze dostaja oprocz zlotu to forum, strone i inne gadzety ?

Ale ja mentalnosci ludzi nie zmienie, tylko wskazuje naporblem. Niestety Tronsek ma racje, gdyby ktos musial zaplacic 50 pln, zeby sie doweidziec co zrobic, bo ma olej w zbiorniczku wyrownawczym, to by klub byl bogaty ;) , tylko nie tedy droga. Wydawaloby mi sie, ze z ludzkiej wdziecznosci, za pomoc i miejsce wypadaloby podziekowac chocby skladka .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:45   

maniaq napisał/a:

Plywak , funkjca jest pokazana pod kazdym avatarem/ nickiem ;) jestem zwyklym klubowiczem :D mozesz traktowac dowolnie, nie narzucam Ci interpretacji .

Dziękuje taka odpowiedz mnie satysfakcjonuje bo odnośiłem z goła inne wrażenie.

Cytat:
Nie jestes adwokatem, a wypowiadasz sie kiedy nei do ciebie adresowane sa slowa ;)

Cytaty, cytaty a nie zarzucanie mi znów czegoś bezpodstawie.


Cytat:
Plywak napisal na tejze stronie 5 zabierajac glos w dyskusji o zlotach:
"Tak ostatnio czytam forum i widzę tylko: "nie zapłaciłeś składki - nie komentuj", "nie byleś na zlocie - nie komentuj", "nie wysłałeś zdjęć - nie komentuj", "nie masz Rovera/MG - nie komentuj", "Nie masz dziadka w wermachcie - nie komentuj", a jak spełniasz wszystkie powyższe jednakże chcesz krytykować to też najlepiej nie komentuj "


I co źle napisałem? Wystarczy przeczytać ostatnie strony tego wątku żeby zauważyć to co w moim cytacie.


Cytat:
To jest konstruktywne dzialanie ? dodales cos od siebie do organizacji zlotow ? :D

Wypowiadałem się w innym watku który miał być wydzielony jednek nie został.

Cytat:
Pomysl dlaczego Marek broni sie przed reklamami ? Chcialbys sie przedzierac przez banery, pop upy itp itd. ?

Wiesz co to znaczy SENSOWNY jeśli nie odsyłam >> http://pl.wiktionary.org/wiki/sensowny

Cytat:
Wlasnie o zloty srodek tutaj chodzi, ale ostatnimi czasy , nawet w niektorych watkach osoby sie wypowiadaly wprost, skladki nie oplaca, bo na zlot nie pojada, wiec porady techniczne i inne rzeczy maja udostepnione za darmo... albo w druga strone, bedzie taniej zlot, to zaplace skladke :D nie widzisz, ze ludzie zaczynaja myslec tylko i wylacznie konsumpcyjnie ? musza COS dostac, bo inaczej szkoda im 50 pln/rok. Nie poczuwaja sie, ze dostaja oprocz zlotu to forum, strone i inne gadzety ?

I dokładnie to samo pisałem w wątku o którym wspomniałem wyzej, ze trzeba zrobić coś aby opłacenie składki nie było uzależnione od zlotu. Bo skoro ktoś nie płaci składki bo nie jedzie na zlot to znaczy, ze po za zlotem nic nie dostaje od klubu wzgledem sympatyka lub też nie dostrzega tego co dostaje dlatego trzeba albo mu pokazać co dostaje albo zaoferować coś co skusi go do opłacenia składki. Takie dziś mamy społeczeństwo ktoś aby wydać pieniądze musi widzieć z tego wymierne korzyści.

Cytat:
Ale ja mentalnosci ludzi nie zmienie, tylko wskazuje naporblem. Niestety Tronsek ma racje, gdyby ktos musial zaplacic 50 pln, zeby sie doweidziec co zrobic, bo ma olej w zbiorniczku wyrownawczym, to by klub byl bogaty ;) , tylko nie tedy droga. Wydawaloby mi sie, ze z ludzkiej wdziecznosci, za pomoc i miejsce wypadaloby podziekowac chocby skladka .

Ale jak siemion- wspomniał nie mozna nikogo zmuszać i jak Marek pisał nikomu wypominać nie bycia klubowiczem. Dlatego reklamy są najlepszym rozwiazaniem płacisz skłądkę nie widzisz reklam masz spokuj nie płacisz składki wyskakują Ci okienka to jest właśnie SENSOWNE umieszczenie reklam i sposób na to, zeby sympatyk nie dostawał nic za darmo.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
Ostatnio zmieniony przez Pływak Pią Cze 01, 2012 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sknerko 
Klubowicz





Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:46   

maciej napisał/a:
I jak zwykle cały forumowy sknerko...
Odniósł się do pierwszego zdania, a do drugiego już nie.
Ciężko, żebym nie chciał mieć ostatniego słowa, jeśli chcę żeby moje wypowiedzi były właściwie rozumiane wśród takich manipulacji. maciej napisał/a:
Wg testu z wiedzy o klubie w czasie Zlotu było około 160 Klubowiczów, więc nie jest tak źle jak się wydaje.
I jak nie ostatnie słowo dla ciebie jak tak? :wink:
Znam parę osób z klubu i tych znajomych w klubowych barwach jest coś 12 osób i o ile mnie pamięć nie myli to o 4 już jest ich mniej w klubie czyli tylko na moim podwórku 33% przy 160 osobach w klubie to jest mało?
maciej napisał/a:
Gdzie ten Twój "odpływ"? W wannie?
to jest ta moja wanna :/ Napisz może ilu klubowiczów sponsorowało ostatni zlot nie przyjeżdżając na niego bo ja nie mam dostępu do takich info a ty pewnie tak.
maciej napisał/a:
A co byś jeszcze chciał...
Bo ja ciągle nie rozumiem...

Tutaj też nie wiem, czy Twojej żonie by się spodobało strzelanie z łuku, ASG, konkurs audio i tunining, czy przeciąganie liny i mecz w piłkę nożną?
Bo to chyba nie kwestia "atrakcji", tylko podejścia do imprezy.

Zajęcia się wszystkimi uczestnikami zlotu jednakowo bo organizator jest od organizowania i bawić się może jak mu czas pozwoli tak wyglądają organizacje imprez tam gdzie ja mam coś do powiedzenia.
maciej napisał/a:
A wydaje mi się, że kurs pierwszej pomocy jest bardziej "dla kobiet"

Czepiłeś sie i tyle, kurs był dużo krócej jak tor i co mieli sobie niezainteresowani pojechać na hotel jak im nudno było? a co jak musieli czekać na kierowcę?
Na macieja już więcej sily nie mam ehh......

Gonia napisał/a:
Jedynym zlotem gdzie Warszawa nie dopisała był Kiekrz. Na wszystkich pozostałych niezależnie od miejsca była.
na 21 zlotów tak? popatrz sobie jak wyglądały OK?chyba że chodzi o ciebie i macieja to przepraszam.
Gonia napisał/a:
Po pierwsze z racji tego, że jest to w miarę w Centrum, jest szansa, że wszyscy będą mieli podobną drogę do przejechania.
Radom jest daleko od centrum tyle w temacie ode mnie
Gonia napisał/a:
Po drugie jest tu najwięcej osób, które chcą i służą pomocą w organizacji.
Cytat:
Prawo do udzielania rad jest w naszym klubie jakoś reglamentowane? no wybacz ale chyba za bardzo się rozpędzasz. Są ludzie co organizowali inne imprezy w tym zloty i maja doświadczenie ale maja się zamknąć bo u nas nie płaca i nie przyjeżdżają? no kurna w którą stronę klub zmierza?



Kolejna rozmowa na ogólnikach: "są ludzie" Gdzie? Kto? Daj ocenić tych ludzi po efektach ich pracy!

Jasne reszta to lewusy które tylko pyskują a doświadczenia maja tyle co brudu za paznokciem i jeszce ty znasz tych wszystkich klubowiczów osobiście
Gonia napisał/a:
Są ludzie, którzy latają w kosmos. A co mi do tego?

To, że chyba stamtąd wróciłaś tak można po twoich wypowiedziach sądzić.
tronsek napisał/a:
dlatego, że chcę wspierać klub i w ten sposób mogę to zrobić, jednak nikomu nie wypominam tego,że nie opłaca składek.
Ja z tych samych powodów od początku płacę składki
tronsek napisał/a:
A po drugie: a co Klub oferuje aby przyciągnąć jak najwięcej Klubowiczów poza wlepką na auto i legitymację, którą możemy tylko nosić w portfelu jako gadżet, to praktycznie nic.

brawo i dlatego też piszę co by tu zrobić by sytuacja się zmieniła.
Gdzieś wyżej ktoś mi zarzucił, że mnie nie było i nie powinienem oceniać, pytam dlaczego nie wolno mi pochwalić organizacji zlotu choć na nim nie byłem? Będę się upierał że był niestandardowy bo były zajęcia dla wszystkich i nikt się nie nudził (z tego co piszecie zlotowicze)
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:13   

sknerko napisał/a:
Gonia napisał/a:
Są ludzie, którzy latają w kosmos. A co mi do tego?

To, że chyba stamtąd wróciłaś tak można po twoich wypowiedziach sądzić.


Rozpocznę od tego, bo nad tym powinien pochylić się moderator.

A co do reszty.
sknerko napisał/a:
Gonia napisał/a:
Jedynym zlotem gdzie Warszawa nie dopisała był Kiekrz. Na wszystkich pozostałych niezależnie od miejsca była.
na 21 zlotów tak? popatrz sobie jak wyglądały OK?chyba że chodzi o ciebie i macieja to przepraszam.


Pokaż dokładnie kogo i gdzie nie było. Bo w ten sposób dyskusji prowadzić nie będziemy.

sknerko napisał/a:
Gonia napisał/a:
Po pierwsze z racji tego, że jest to w miarę w Centrum, jest szansa, że wszyscy będą mieli podobną drogę do przejechania.
Radom jest daleko od centrum tyle w temacie ode mnie


Oczywiście dalej od Centrum niż Dzierżoniów i Bystre. Ale jak widać masz problem z wyartykułowaniem argumentu, który jesteś w stanie poprzeć.

sknerko napisał/a:
Gonia napisał/a:
Po drugie jest tu najwięcej osób, które chcą i służą pomocą w organizacji.
(...)

Jasne reszta to lewusy które tylko pyskują a doświadczenia maja tyle co brudu za paznokciem i jeszce ty znasz tych wszystkich klubowiczów osobiście


Oczywiście... Patrz na zlot w Dzierżoniowie, Szumiradzie, Ślesinie, Bystrem czy choćby Garczynie:)
_________________
Gonia
 
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:19   

Strasznie się napinacie Panowie i Panie... i teraz uwaga - żeby nikt nie odbierał poniższego personalnie, bez względu na mogące się nasuwać skojarzenia. Piszę o pewnym trendzie, który od dłuższego czasu sobie z boku obserwuję i bawi mnie strasznie. A jeśli ktokolwiek chwilę się nad tym zastanowi to będzie mi miło.

Trochę offtop, bo nie zlotowo.

Bawi mnie strasznie jedna sprawa w tej całej dyskusji: składka klubowa jako forma szantażu klubu :D Jak mi ktoś dogryza, to nie zapłacę. Jak Klub nie daje mi wymiernych korzyści - to nie zapłacę. Generalnie cokolwiek - nie zapłacę...

A z drugiej strony: zapłaciłem - żądam! zapłaciłem - gęba może mi się nie zamykać bo zapłaciłem, zapłaciłem - ale nie zapłacę za rok bo cokolwiek, co mi się nie spodoba.


Składka klubowa jest dobrowolna i jest podstawą funkcjonowania Stowarzyszenia i płacąc ją dajecie coś od siebie Instytucji a nie płacąc jej - pozbawiacie tą Instytucję środków do życia. Dlaczego piszę "Instytucję"? Bo ludzie się zmieniają. Przychodzi kolejne pokolenie, starzy mogą się z Klubem rozstawać etc - taka jest kolej rzeczy, ale Instytucja musi trwać, a nie będzie to możliwe bez składek. Chcemy chyba wszyscy aby Roverki.pl istniały jeszcze długie lata, prawda?

Wszyscy dużo piszemy o pomaganiu, o pomysłach, o tym, że chcemy ale jesteśmy za to wręcz szykanowani... ale co nam po pomysłach i chęciach jak nie ma z czego ich realizować? Najpierw trzeba mieć fundusze - a bez składek nie będzie realizacji pomysłów, bo na wszystko pieniędzy sponsorzy nam nie dadzą.

Dlatego po pierwsze: płaćmy składki nawet jeśli jakieś osoby na forum nas denerwują. Wspieramy Stowarzyszenie a nie płacimy na trolle - nie przekładajmy swoich prywatnych relacji na cały Klub.

Po drugie: jeśli jesteśmy z Klubem to jesteśmy na dobre i na złe. Dlatego jeśli zapłacimy i coś nam się wybitnie nie podoba, zgłaszajmy to ale nie szantażujmy składkami, nie krytykujmy nie dając alternatyw. Jeszcze się taki nie narodził, coby każdemu dogodził. To nie działa tak, że raz wpłacona składka da Klubowi od razu kopa na całą kadencję Zarządu. Nasze wsparcie (finansowe i w postaci poświęconego czasu) jest bardzo ważne dla Klubu, ale zadbajmy o ciągłość składek - jeśli nawet ktoś z forum nas wkurza wybitnie, to pamiętajmy zawsze, że składką wspieramy wszystko co dobre co wiąże się z marką Rover i że bez względu na działania trolopodobne innych osób, jesteśmy częścią czegoś wyjątkowego.

Ja opłacam składkę bez względu na moje sympatie i antypatie. Jest kilka osób w Klubie i na forum, które na urodę mi szkodzą, a na żywo muszę uważać aby nie powiedzieć im o kilka słów za dużo i prawdopodobnie ja również tak działam na niektórych, ale jak w każdej społeczności - trzeba się nauczyć żyć ze sobą i pamiętać o tym co nas łączy. Kochać się nie musimy ale przynajmniej się, kurde, szanujmy i nie traktujmy składek klubowych jak płacenia za towar w sklepie.

Tyle od "Pana Wywrotki" mistrza tańców nowoczesnych i alternatywnych choreografii powietrznych ;)
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:29   

sknerko napisał/a:


Gdzieś wyżej ktoś mi zarzucił, że mnie nie było i nie powinienem oceniać, pytam dlaczego nie wolno mi pochwalić organizacji zlotu choć na nim nie byłem? Będę się upierał że był niestandardowy bo były zajęcia dla wszystkich i nikt się nie nudził (z tego co piszecie zlotowicze)


Ja napisalem, ze zle oceniasz ten zlot, bo byl taki jak inne :) pol dnia bylo strzelanie i patelnia, pol dnia tor, wiec na torze znow panie nie mialy atrakcji poza jedzeniem i podgladaniem hamowni i toru . Wiec chodzi o to ze nawet jak panie nie mialy atrakcji skierowanych do siebie i to przez pol dnia ! to jak widac integracja byla i nikt nie komentuje ze bylo nudno.

Ale ja nie powiedzialbym, ze bylo inaczej niz przy okazji ratownictwa , jak w ABJ na okeciu, czy innych zlotow.

Wiec moje slowa sa skierowane do Ciebie, zeby wskazac, ze nie masz racji. Bylo jak dawniej, tylko moze nikt z uczestnikow nie byl znudzony, dla nikogo nie bylo problemem, ze panie nie byly zagospodarowane przy okazji toru. Moze to kolejna uwaga, zeby zorganizowac cos gdy panowie sie bawia - bo na torze nie bylo tym razem chyba zadnej kobiety ? poprawcie mnie jesli sie myle :)

Ale znow wroce do tego co napisalem - atrakcje = ludzie, ludzie, ludzie i czasem kasa zaleznie od pomyslow... ;)

caly ten belkot z pyskowkami Markzo i Plywaka, bierze sie z tego , ze nie pisza o zlocie a personalnie do mnie ;)




TAK kolego Plywak, jestem klubowiczem i chyba dla kogos z takim stazem jak TY - bo sie na niego powolujesz- nie powinno byc to zaskoczeniem ;) Nie widze jak inni cenzury, wiec wypowiadam sie w temacie i NA temat, a nie personalnie , jak Markzo z braku argumentow o jaraniu, a ty mu przyklaskujac nie wiem po co ?

Dalej nie widze, problemu, bo pisalem, ze Sknerko nie ma racji oceniajac zlot tak a nie inaczej, a nie ze nie ma prawa...

To moze wiesz wiecej , bo ja nic o wydzielaniu nie wiedzialem i nie wiem co chciales gdzie napisac.


" I co źle napisałem? Wystarczy przeczytać ostatnie strony tego wątku żeby zauważyć to co w moim cytacie. " zle nie, to twoja opinia, zyj z nia, ale co wniosla do dyskusji jak odbywal sie zlot i czy byl inny, odbiegal od poprzednich itd >?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:40   

maniaq napisał/a:
Niestety Tronsek ma racje, gdyby ktos musial zaplacic 50 pln, zeby sie doweidziec co zrobic, bo ma olej w zbiorniczku wyrownawczym, to by klub byl bogaty , tylko nie tedy droga.

Klub by upadł a powstały by darmowe 15 cz 20 innych for na których byłby bałagan i zero konkretu.
Piszę to bo widze jak wygląda sprawa dowiedzenia sie czegoś o freelanderze, w tej sprawie jest chyba jedno + nasze forum z sensem a reszta to bajzel i narzekania
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:48   

TO zalezy, bo mentalnosc polakow powoli sie zmienia, zaczynaja doceniac jakosc, a nie ilosc... Jezeli u nas znajdujesz rozwiazanie albo pomoc w kilka klikniec, to w porownaniu z balaganem w innych klubach, moze to byc czynnnikiem decydujacym.

Ale Sknerko mi bardziej chodzi o sam zlot. Blednie go oceniasz i tyle. Wiec IMHO twoja sugestia jest o tyle konstruktywna, ze mozna pomyslec o czyms dla pan, w trakcie gdy upalaja panowie. Oczywiscie jak panie chca, moga brac udzial w zabawach torowych ;) Ale JA np. nie poswiece calego toru, zeby cos paniom zorganizowac. Pol na pol, daloby sie zrobic :) korzystam z mozliwosci jazdy po torze przy kazdej okazji, nie tylko w tym klubie.

Ze skladkami... IMHO przy takim spolecznym nastawieniu tylko wieksze rozgraniczenie przywilejow mogloby sklonic tych "konsumentow" do przystapienia do klubu...

a ilos przeklada sie na inne sprawy, latwiej rozmowy porwadzic ze sponsorami jak klubowiczow jest 1000 a inaczej jak 100. Prowadze takie rozmowy to wiem ;) inne argumenty w reku. Dlatego mnie tak ciekawia powody nie oplacania skladek, bo wtedy mozna by sie dostosowac do realiow. a tak to osoby nie oplacajace skladek strzelaja klubowi w kolano.

Idzie siemion i mowi, chcemy by przeznaczyli panstwo nagroody rzeczowe w konkurencji X na zlocie, pyta sponsor, co dostaje w zamian, jaka reklame , ile ludzi ja zobaczy ilu macie klubowiczow... i tu sie pojawiaja schody, wejsc, odwiedzin, sympatykow wielu, a klubowiczow znacznie mniej niz by moglo byc...

Ley i Marek wyczerpali temat IMHO, wiec z mojej strony koniec OT o skladkach.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 12:01   

maniaq napisał/a:
caly ten belkot z pyskowkami Markzo i Plywaka, bierze sie z tego , ze nie pisza o zlocie a personalnie do mnie ;)
Nie pozostaje nic innego jak wcisnąc przycisk "ignoruj" dwukrotnie skoro jakieś "pyskówki" się pojawiają.

Cytat:
TAK kolego Plywak, jestem klubowiczem i chyba dla kogos z takim stazem jak TY - bo sie na niego powolujesz- nie powinno byc to zaskoczeniem ;)

Wiesz biorą pod uwagę sposób w jaki ostatnio się wypowiadasz na forum myślałem, że dostałeś awans i już nie jesteś "zwykłym klubowiczem".

Cytat:
Nie widze jak inni cenzury, wiec wypowiadam sie w temacie i NA temat, a nie personalnie , jak Markzo z braku argumentow o jaraniu, a ty mu przyklaskujac nie wiem po co ?

Pisałem już dlaczego mu wtórowałem. Sposób pisania twoich postów jest tak chaotyczny, ze nie wiadomo o czym i do kogo piszesz. Wyrywasz zdania z całości i komentujesz tylko sobie wygodne fragmenty pomijając całośc wypowiedzi i w tym sensie chodziło z tym "jareniem" a nie w sensie dosłownym nie wiem jaki zamiar miał Markzo jak pisałem jego adwokatem nie jestem.

Cytat:
To moze wiesz wiecej , bo ja nic o wydzielaniu nie wiedzialem i nie wiem co chciales gdzie napisac.

Był przez zlotem inny równie "gorący" temat.

Cytat:
zle nie, to twoja opinia, zyj z nia, ale co wniosla do dyskusji jak odbywal sie zlot i czy byl inny, odbiegal od poprzednich itd >?

Zwróć uwage, ze gdy napisałem ten post dyskusja już zmierzała w całkiem innym kierunku ale widac uderz w stół a nożyce się odezwą :)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 12:27   

Ok, nie nadazasz z kim do kogo pisze, mimo, ze ktos kto zarzuca innym czytanie calych watkow, nie powinien miec z tym priobelmu, to napisze tak :


Pływak napisał/a:
Nie pozostaje nic innego jak wcisnąc przycisk "ignoruj" dwukrotnie skoro jakieś "pyskówki" się pojawiają.


Widzisz, ale ja ciagle sie probuje dowiedziec pewnych rzeczy, tylko zadaje niewygodne pytania ;) Mnie epitety Markzo nie ubodly, ani nie obrazily, kazdy oceni sam poziom dyskusji, nie mam na to monopolu ani ja , ani TY ;)

Zadalem pytanie, brak odp...

Ty mi zadales pytanie, zabawne zreszta o funkjce, pospieszylem ci odp,,,, tylko to pytanie bylo zakamuflowane w steku OT ;)

Dalej masz jakies pytania, co do mojej osoby ? JA nie mam problemu o tym pisac ;)

Pływak napisał/a:

Wiesz biorą pod uwagę sposób w jaki ostatnio się wypowiadasz na forum myślałem, że dostałeś awans i już nie jesteś "zwykłym klubowiczem".


Wypowiadam sie, od kiedy jestem klubowiczem, czyli jesien 2007 ;) nie wiem na czym polega podzial i roznica miedzy zwykly i niezwykly, funkcje jak zasugerowalem administarcyjne sa w podpisach, funkcje w zarzadzie rowniez ;) szukasz dziury w calym- jak zwykle :) . Wrocmy do tematu watku lepiej ;)

Pływak napisał/a:
Pisałem już dlaczego mu wtórowałem. Sposób pisania twoich postów jest tak chaotyczny, ze nie wiadomo o czym i do kogo piszesz. Wyrywasz zdania z całości i komentujesz tylko sobie wygodne fragmenty pomijając całośc wypowiedzi i w tym sensie chodziło z tym "jareniem" a nie w sensie dosłownym nie wiem jaki zamiar miał Markzo jak pisałem jego adwokatem nie jestem.



czyli dalaczyles sie do OT, dobrze ze chociaz tyle przyznajesz ;) A skoro zaczynasz OT w watku, to znaczy, ze sam sprawiasz, ze jest mniej czytelny :D

Pływak napisał/a:

Był przez zlotem inny równie "gorący" temat.


a co ma to do tego co pisales tutaj, czy ktos tuaj mial ciac, przenosic ? mieszasz watki, czyli zly argument, na kotrego szukasz teraz usprawiedliwienia. Nie bylo TUTAJ przenoszenia, dzielenia. fakt ;)

Pływak napisał/a:

Zwróć uwage, ze gdy napisałem ten post dyskusja już zmierzała w całkiem innym kierunku ale widac uderz w stół a nożyce się odezwą :)


Nie ja zaczalem do Ciebie pisac, ale sam wyskakujesz przed szereg, nawet gdy nie masz nic do powiedzenia na temat. O twoich przemysleniach o sytuacji na forum, mozesz napisac w watku ku temu przeznaczonym , a nie tutaj, gdzie probujemy pogadac o ostatnim zlocie.

Czy zadalem pytanie Tobie ? skoro nie , to dlaczego sie pchasz do watku nie dotyczacym Ciebie ? to jzu OT chyba tyko dla sportu ;)

Przyczyniasz sie do OT i mi zarzucasz , ze nie na temat :D kali, a kaliemu ;)

Napisz cos o zlocie, bo narazie nic sensownego na temat ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 12:41   

maniaq napisał/a:
Ok, nie nadazasz z kim do kogo pisze, mimo, ze ktos kto zarzuca innym czytanie calych watkow, nie powinien miec z tym priobelmu, to napisze tak :

Jak można nadążyć skoro piszesz jednym ciągiem do kilku osób na raz?

Cytat:
Ty mi zadales pytanie, zabawne zreszta o funkjce, pospieszylem ci odp,,,, tylko to pytanie bylo zakamuflowane w steku OT ;)

Tak było zakamuflowane, że dwa razy Ci je musiałem powtarzać ;)

Cytat:
Dalej masz jakies pytania, co do mojej osoby ? JA nie mam problemu o tym pisac ;)

Odnośnie pełnienia funkcji już nie :)

Pływak napisał/a:

Wypowiadam sie, od kiedy jestem klubowiczem, czyli jesien 2007 ;) nie wiem na czym polega podzial i roznica miedzy zwykly i niezwykly, funkcje jak zasugerowalem administarcyjne sa w podpisach, funkcje w zarzadzie rowniez ;) szukasz dziury w calym- jak zwykle :) . Wrocmy do tematu watku lepiej ;)

Tak od 2007 z tym, ze ostatnie kilka miesięcy w Twoim wykonaniu są bardzo obfite w różne ciekawe wątki wczesniej jakoś nie zauważyłem takiej aktywnosci z twojej strony dlatego sądziłem, ze zostałeś mianowany rzecznikiem klubu :)

Pływak napisał/a:

czyli dalaczyles sie do OT, dobrze ze chociaz tyle przyznajesz ;) A skoro zaczynasz OT w watku, to znaczy, ze sam sprawiasz, ze jest mniej czytelny :D

Widzisz potrafisz sobie sam zaprzeczyć w jednej linijce :D Skoro dołączyłem do OT to automatycznie nie mogłem go rozpocząć :)

Pływak napisał/a:

a co ma to do tego co pisales tutaj, czy ktos tuaj mial ciac, przenosic ? mieszasz watki, czyli zly argument, na kotrego szukasz teraz usprawiedliwienia. Nie bylo TUTAJ przenoszenia, dzielenia. fakt ;)

Gdzieś tam coś pytałeś co konstruktywnego napisałem w temacie zlotu to napisałem z tym, ze w wątku przedzlotowym dotyczącym krytyki lokalizacji :)

Pływak napisał/a:

Nie ja zaczalem do Ciebie pisac, ale sam wyskakujesz przed szereg, nawet gdy nie masz nic do powiedzenia na temat. O twoich przemysleniach o sytuacji na forum, mozesz napisac w watku ku temu przeznaczonym , a nie tutaj, gdzie probujemy pogadac o ostatnim zlocie.

A ja niby personalnie do Ciebie napisałem? Taaa :lol:

Cytat:
Napisz cos o zlocie, bo narazie nic sensownego na temat ;)

Zupełnie jak inni łącznie z Tobą przez ostatnie kilka stron :)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 12:58   

Pływak napisał/a:

Jak można nadążyć skoro piszesz jednym ciągiem do kilku osób na raz?


Dla tak elokwentnej i wyksztalconej osoby nie powinno byc to problemem. Ja go nie mam ;)

Pływak napisał/a:

Tak było zakamuflowane, że dwa razy Ci je musiałem powtarzać ;)



No wiesz skoro Tobie na pytanie retoryczne trzeba odp ? masz racjepominalem je ;)

Pływak napisał/a:

Odnośnie pełnienia funkcji już nie :)


A inne, bo cos sugerujesz >?

Pływak napisał/a:
Tak od 2007 z tym, ze ostatnie kilka miesięcy w Twoim wykonaniu są bardzo obfite w różne ciekawe wątki wczesniej jakoś nie zauważyłem takiej aktywnosci z twojej strony dlatego sądziłem, ze zostałeś mianowany rzecznikiem klubu :)


Kazdy widzi co chce widziec ;) Kiedys Markzo zachowywal sie normalnie, byl czlonkiem tej spolecznosci, nie obrazal sie, a teraz nie potrafi odp, na jedno zasadnicze pytanie. Obraza sie, gdy wyraza swoje zdanie na temat jego tuningu... dziecinada. Teraz nasilaja sie ci "konsumenci" wpadaja jak komety sezonowe gwiazdy, feerles, the art... Duzo halasu o nic...

polecam lekture watkow od 2007 , bo widzisz moze ostatnio bo sam bierzesz w nich udzial ;)

Pływak napisał/a:

Widzisz potrafisz sobie sam zaprzeczyć w jednej linijce :D Skoro dołączyłem do OT to automatycznie nie mogłem go rozpocząć :)


OT poszedl w kierunku TXT tomi_114, twoj w jeszcze innym, kazdy pisze co innego tylko nie o zlotach ;) wiec ty swoje Tomi_114 swoje, Markzo swoje ;) wielowatkowowsc to sie nazywa ;) ale masz z tym porblemy, jak napisales na wstepie :D dlatego tez dla Twojej wygody pisze i cytuje zarazem, bys wiedzial do czego sie odnosze ;)


Pływak napisał/a:

Gdzieś tam coś pytałeś co konstruktywnego napisałem w temacie zlotu to napisałem z tym, ze w wątku przedzlotowym dotyczącym krytyki lokalizacji :)
no to wlasnie to kolejny OT ;) gdzies, kiedys... a co to ma do wycinania, z tego watku >? nadal nie wiem ?



Pływak napisał/a:
Wypowiadałem się w innym watku który miał być wydzielony jednek nie został.
to co to ma do tego co napisales tutaj >? pomyliles watki ?

Pływak napisał/a:
A ja niby personalnie do Ciebie napisałem? Taaa :lol:


Pływak napisał/a:
J.W. chyba coś bierzesz bo nie przypominam sobie ...
to do kogo to bylo, moze bez cytatu, wiec to nie do mnie bylo ? ale piszesz pod wpisem Markzo

Markzo napisał/a:
zastanawiam sie co Ty jarasz...
wiec droga dedukcji wnisokuje ze jednak personalnie do mnie, TAK czy nie ? odp prosze, czy to bylo do mnie :)

Pływak napisał/a:

Zupełnie jak inni łącznie z Tobą przez ostatnie kilka stron :)
jakbys doczytal , to bys zauwazyl, ze miedzy wierszami twojego OT, ze Sknerko dalo sie NA TEMAT pisac ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 13:19   

ja pier.... skończcie albo idźcie poklikać na gg ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Stacz 




Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 70
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 13:20   

walkie napisał/a:
ja pier.... skończcie albo idźcie poklikać na gg ;)


Lubię to ;)
_________________
Zdanie poniżej jest fałszywe.
Zdanie powyżej jest prawdziwe.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink