Forum Klubu ROVERki.pl :: Auto sprowadzone, a ubezpieczenie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Nie Kwi 03, 2011 17:45
Auto sprowadzone, a ubezpieczenie?
Autor Wiadomość
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Paź 26, 2007 19:22   

maciej napisał/a:
Policję interesuje bieżące ubezpieczenie.
- znam przypadek gdy salonowe auto właścicielka nie zdążyła ubezpieczyć tego samego dnia i pomimo tłumaczenia, że auto stało jeszcze w salonie poniosła dosyć surowe konsekwencje. Policja jak zatrzyma do kontroli to sprawdza, szczególnie łatwe jest to w pierwszym roku po rejestracji, gdy jest data pierwszej rejestracji i data na polisie. Niestety.
Szczęście też jest potrzebne bo wiele aut sprowadzanych przejeżdża całą Polskę na kartonowych rejestracjach z numerami napisanymi markerem. W Jarocinie jednak stali i łapali wyłącznie "belgów" jadących z Gniezna, nawet bez suszarki byli.
giewu napisał/a:
nie ma ono (ubezpieczenie) nic wspólnego z ubezpieczeniem pojazdu
- właśnie dlatego, że bez ważnego przeglądu pojazd nie jest objęty polisą OC.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 26, 2007 19:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Paź 26, 2007 19:54   

henryk_w napisał/a:
...właśnie dlatego, że bez ważnego przeglądu pojazd nie jest objęty polisą OC.
strasznie mnie teraz zaintrygowałeś ....
czy byłbyś tak miły i mógłbyś mi wskazać jakąkolwiek podstawę prawną tego stwierdzenia ? :twisted:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
magnat43 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 12
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Paź 26, 2007 20:41   

Orientujecie się może czy można jezdzić na tablicach przewozowych po dacie na niej napisanej jesli sie ma wazne ubezpieczenie OC i przeglad techniczny?

Jesli nie to jaka jest kara za taką jazde?

Pozdrawiam
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Paź 26, 2007 21:08   

Na razie "jazda w Polsce i 30 dni":
Źródło: USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym
(Tekst jednolity: Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908)

Art.71.5. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym warunkom technicznym i jest zaopatrzony w tablice rejestracyjne z numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich, z zastrzeżeniem art. 59 ust. 2 i 3, a kierujący pojazdem ma przy sobie dokument stwierdzający dokonanie rejestracji.
5a. W przypadku gdy z dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji pojazdu, o którym mowa w ust. 5, nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego, osoba ta obowiązana jest posiadać przy sobie i okazywać na żądanie organu kontroli ruchu drogowego dokument potwierdzający to prawo.
6. (...) nie dotyczy
7. Właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.

[ Dodano: Pią Paź 26, 2007 21:53 ]
Przy okazji, w szczególnym wypadku ubezpieczyciel ma prawo żądać badania technicznego:
USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych:

Art. 29 ust.2. Jeżeli umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest zawierana przed rejestracją pojazdu, o którym mowa w art. 2 pkt 10 lit. a), posiadacz pojazdu mechanicznego, na żądanie zakładu ubezpieczeń, jest obowiązany
przedstawić zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego tego
pojazdu lub wyciąg ze świadectwa homologacji albo odpis decyzji zwalniającej
z konieczności uzyskania homologacji na dany pojazd mechaniczny.

[ Dodano: Pią Paź 26, 2007 22:15 ]
giewu napisał/a:
czy byłbyś tak miły i mógłbyś mi wskazać jakąkolwiek podstawę prawną tego stwierdzenia ?
- szukam, obecnie bazuję na informacji podanej przez policjanta podczas wyżej wspomnianej kontroli, który stwierdził, że gdybym nie miał ważnego badania technicznego to byłoby to równoważne jeździe bez polisy OC, którą miałem i ją przedstawiłem.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 19:01   

henryk_w napisał/a:
- szukam, obecnie bazuję na informacji podanej przez policjanta podczas wyżej wspomnianej kontroli, który stwierdził, że gdybym nie miał ważnego badania technicznego to byłoby to równoważne jeździe bez polisy OC, którą miałem i ją przedstawiłem

Dziwna interpretacja...
To ja bym już dwukrotnie zapłacił za brak OC.
Tzn. raz ja i raz ojciec, bo w pewnym momencie mieliśmy 4 auta w domu i pokręciły nam się terminy przeglądów.
Po zatrymaniu policjant zabrał mi dowód, ale że chodziło o coś zupełnie innego - nei wykroczenie drogowe (wyglądało na obławę), to wystawił kwit i życzył szerokiej drogi (nawet nie wystawił mi mandatu) - podobną akcję miał rok wcześniej ojciec.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Paź 28, 2007 19:29   

To znaczy, że wprowadzono mnie w błąd - i to złośliwie dosyć.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 19:36   

henryk_w napisał/a:
To znaczy, że wprowadzono mnie w błąd - i to złośliwie dosyć.

Nie koniecznie.
Tzn. interpretacja, którą Ci podano jest dziwna, ale trzebaby poszukać głebiej.
Może ci policjanci, których spotkałem ja i ojciec byli liberalni... ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Nie Paź 28, 2007 19:44   

Pojazd poruszający się po drodze musi być sprawny technicznie (przegląd) i być ubezpieczony (OC). Są to warunki do spełniena łącznie. :jezor:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 19:46   

Ale my tu nie o tym, tylko o formalizmach.

Pytanie w skrócie - czy jeśli mam OC, a nie mam przeglądu (zapomniałem zrobić) Policja może wlepić również mandat za brak OC?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Paź 28, 2007 19:50   

Wg "Prawa o ruchu drogowym" art. 71 ust. 6 i 7 właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium UE obowiązany jest zarejestrować pojazd na obszarze RP w terminie do 30 dni od jego sprowadzenia (spoza Unii 30 dni po dokonaniu ostatecznej odprawy celnej przywozowej). Poza tym, aby jeździć na obcych blachach w Polsce auto musi mieć wciąż ważną rejestrację zagraniczną. W wielu krajach sprzedaż za granicę oznacza wyrejestrowanie pojazdu i jest ono potwierdzone wpisem do dowodu rejestracyjnego. Zatem na zarejestrowanie mamy tylko i wyłącznie 30 dni od przekroczenia granicy! Co do pozwoleń czasowych (np. rejestracje niemieckie z czerwonym polem z datą), to po przekroczeniu wypisanego na nich terminu auto ma status wyrejestrowanego! Jest także kilka innych przypadków tablic, na których przywozi się auta, a na których nie auto ma prawa się poruszać po polskich drogach, ba nie powinny nawet przejechać przez granicę (np. niemieckie tablice tymczasowe, bądź tablice handlowe).
Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie samochodu do ruchu jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym warunkom technicznym, ma odpowiednie tablice rej. (z cyframi arabskimi i literami łacińskimi) a kierujący ma przy sobie dokument stwierdzający dokonanie rejestracji. Tak czy inaczej wg prawa mamy 30 dni i kropka.
 
 
harinezumi 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 28, 2007 20:21   

giewu napisał/a:
henryk_w napisał/a:
...właśnie dlatego, że bez ważnego przeglądu pojazd nie jest objęty polisą OC.
strasznie mnie teraz zaintrygowałeś ....
czy byłbyś tak miły i mógłbyś mi wskazać jakąkolwiek podstawę prawną tego stwierdzenia ? :twisted:


Pojazd jest co prawda objęty polisą ale przy spełnieniu pewnych przesłanek wyłączeniu podlega odpowiedzialność ubezpieczyciela za szkodę.

Poszukałbym w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia doręczonych ubezpieczającemu przez ubiezpieczyciela przy zawieraniu umowy.

I tak np. w Link4:
"W zakresie ubezpieczenia nie mieszczą się i nie są objęte ochroną ubezpieczeniową szkody powstałe w okresie ubezpieczenia, jeżeli:
powstały w samochodzie [...] który nie miał
ważnej rejestracji lub ważnych badań technicznych, poświadczonych wpisem do dowodu rejestracyjnego – w tym także
dodatkowego badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu
drogowym (Dz.U.z 2003 r., nr 58, poz. 515 z późn. zm.)"

Z kolei w Liberty Direct:
"Ponadto z odpowiedzialności Ubezpieczyciela wyłączone są szkody oraz inne skutki zdarzeń:
powstałe w czasie ruchu pojazdu, gdy pojazd nie był dopuszczony do ruchu, a w przypadku
pojazdów podlegających rejestracji – gdy w chwili zaistnienia szkody pojazd nie był zarejestrowany
lub nie posiadał ważnego wymaganego przepisami prawa badania technicznego"

No tak... i przez pomyłke o AC zamiast o OC napisałem.... :oops:

[ Dodano: Nie Paź 28, 2007 20:25 ]
maciej napisał/a:
Ale my tu nie o tym, tylko o formalizmach.

Pytanie w skrócie - czy jeśli mam OC, a nie mam przeglądu (zapomniałem zrobić) Policja może wlepić również mandat za brak OC?


Skoro jest OC to nie można karać za jego brak.
_________________
ROVER 400 - BLUESMOBIL
Ostatnio zmieniony przez harinezumi Nie Paź 28, 2007 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Paź 28, 2007 21:06   

maciej napisał/a:
Pytanie w skrócie - czy jeśli mam OC, a nie mam przeglądu (zapomniałem zrobić) Policja może wlepić również mandat za brak OC?

IMHO - NIGDY W ŻYCIU i nie dajcie się na to nabrać :P
Jeżeli masz OC -> spowodujesz wypadek nie mając ważnego badania -> problem z ubezpieczycielem (a NIE z Policją) co do wypłaty odszkodowania poszkodowanym.
Policja może Cię też odpowiednio potraktować za brak przeglądu.
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Paź 28, 2007 22:27   

thef napisał/a:
W wielu krajach sprzedaż za granicę oznacza wyrejestrowanie pojazdu i jest ono potwierdzone wpisem do dowodu rejestracyjnego.
- tak i są dalej dwa warianty:
1. przywozi się je na lawecie jako auto niezarejestrowane
2. otrzymuje tablice wywozowe, czasowe - spełniają one warunki polskiej ustawy i do czasu ważności można nim jeździć
Art. 27:
27.1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy, zwaną dalej „umową ubezpieczenia krótkoterminowego“, można zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:
1) zarejestrowany na stałe, w przypadkach określonych w ust. 2;
2) zarejestrowany czasowo;
3) zarejestrowany za granicą;

harinezumi napisał/a:
W zakresie ubezpieczenia nie mieszczą się i nie są objęte ochroną ubezpieczeniową szkody powstałe w okresie ubezpieczenia, jeżeli:
powstały w samochodzie [...] który nie miał ważnej rejestracji lub ważnych badań technicznych, poświadczonych wpisem do dowodu rejestracyjnego
- i tu mi się zaczyna problem wyjaśniać. Moim zdaniem jest to cytat z nieobowiązujących już OWUOC. W związku ze zmianą Ustawy Kodeks Cywilny wprowadzone zostały zmiany do Ustawy ubezpieczeniowej. W warunkach ogólnych obowiązkowych ubezpieczeń OC zakłady ubezpieczeniowe nie mogą stosować innych niż wynikające z ustaw wyłączeń swojej odpowiedzialności.
Przeczytałem swoje aktualne OW z Link4 i tego zastrzeżenia o przeglądzie technicznym już nie ma. Co najwyżej zakład ubezpieczeniowy zastrzega sobie prawo dochodzenia zwrotu wypłaconego odszkodowania w przypadkach wymienionych w Ustawie, w tym np. w wyniku jazdy pod wpływem. Nie ma w ustawie (i w OW również, bo nie może być) wymienionego warunku posiadania ważnego przeglądu technicznego.
Gdyby tekst OW podany przez harinezumi obowiązywał, to spokojnie mógłbym to podać jako podstawę prawną, o którą pytał giewu - bo samochód nie był objęty ochroną ubezpieczeniową, czyli nie miał ważnej polisy. W obecnym brzmieniu Ustawy i OC nawet pijany kierowca ma ważną polisę OC i w dodatku to zakład ubezpieczniowy wypłaca poszkodowanemu odszkodowanie z tej polisy, natomiast może później dochodzić od pijanego sprawcy na drodze cywilnej zwrotu wypłaconych pieniędzy.
Reasumując: brak ważnego przeglądu nie ma żadnego wpływu na ważność polisy OC, jest ona ważna. Uff...
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Paź 28, 2007 22:43   

henryk_w napisał/a:
thef napisał/a:
W wielu krajach sprzedaż za granicę oznacza wyrejestrowanie pojazdu i jest ono potwierdzone wpisem do dowodu rejestracyjnego.
- tak i są dalej dwa warianty:
1. przywozi się je na lawecie jako auto niezarejestrowane
2. otrzymuje tablice wywozowe, czasowe - spełniają one warunki polskiej ustawy i do czasu ważności można nim jeździć
Ale i tak maksymalnie 30 dni mamy na rejestrację!!!
Cytat:
Rozdział 2
Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

3. Pojazd niewymieniony w ust. 1, przyczepa motocyklowa oraz przyczepa specjalna przeznaczona do ciągnięcia przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny jest dopuszczony do ruchu, jeżeli odpowiada warunkom określonym w art. 66.

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

5. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym warunkom technicznym i jest zaopatrzony w tablice rejestracyjne z numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich, z zastrzeżeniem art. 59 ust. 2 i 3, a kierujący pojazdem ma przy sobie dokument stwierdzający dokonanie rejestracji.

5a. W przypadku gdy z dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji pojazdu, o którym mowa w ust. 5, nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego, osoba ta obowiązana jest posiadać przy sobie i okazywać na żądanie organu kontroli ruchu drogowego dokument potwierdzający to prawo.

6. Pojazd sprowadzony z terytorium państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej, po dokonaniu ostatecznej odprawy celnej przywozowej, dopuszcza się do ruchu na okres 30 dni.

7. Właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.
 
 
Asterka 



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Sty 07, 2008 21:55   Samochód zakupiony w 2006 roku a nie opłacony do 2008

Witam 2 dni temu kupiłem samochód sprowadzony z Niemiec. Ale mam mały problem poniewaz samochód był juz sprowadzony z Niemiec do Polski w czerwcu 2006 roku i do tej pory nie był zarejestrowany. Czy jezeli mam podpisana umowe z polskim sprzedającym który sprowadził ten samochód do polski w 2006 roku na dzień 5 stycznia 2008 i wszystkie papiery pozałatwiam w ciągu tygodnia to czy bede musial placic jakąś kare za opłaty???? Samochód posiada wszystkie papiery Brief i wszystkie tłumaczenia wraz z opłaceniem akcyzy wystawione w czerwcu 2006 roku. Czy bede mial przez to jakieś problemy. Prosze o pomoc....jeszcze trzeba przy nim oplacic vat 24
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sty 08, 2008 10:53   

Asterka, aby zarejestrować auto na pewno musisz mieć jeszcze vat25 (zwolnienie z VAT) oraz opłacony tzw. recykling (500PLN) i ważne badanie techniczne...
Nie wiem jak zostanie potraktowane przekroczenie 30-dniowego terminu na rejestrację...
Datę na akcyzie masz z 06.2006, więc na pewno będzie jakiś zonk (mandat). Pogooglaj na ten temat.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Asterka 



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sty 08, 2008 16:37   

piter34 napisał/a:
Nie wiem jak zostanie potraktowane przekroczenie 30-dniowego terminu na rejestrację...
Datę na akcyzie masz z 06.2006, więc na pewno będzie jakiś zonk (mandat). Pogooglaj na ten temat.

Dziękuję bardzo za pomoc. Dzisiaj byłem w urzędzie skarbowym i powiedzieli mi ze żadnej kary nie będzie za to że samochód nie był zarejestrowany tak długo. Tak ze jest wszystko ok:)
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sty 08, 2008 17:06   

Asterka napisał/a:
Dzisiaj byłem w urzędzie skarbowym i powiedzieli mi ze żadnej kary nie będzie za to że samochód nie był zarejestrowany tak długo.

Ale to nie US się będzie czepiał tylko Wydział Komunikacji...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 08, 2008 17:15   

Asterka napisał/a:
Dzisiaj byłem w urzędzie skarbowym i powiedzieli mi ze żadnej kary nie będzie za to że samochód nie był zarejestrowany tak długo.

Za to nie, ale mogą Cię ukarać za spóźnienie w opłaceniu podatku.
A do tego Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może się czepić, że nie płaciłeś OC.
piter34 napisał/a:
Ale to nie US się będzie czepiał tylko Wydział Komunikacji...

A szczególnie Urząd Celny. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Asterka 



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sty 08, 2008 18:32   

Tzn. pomyliłem się przepraszam bardzo. Tak to znaczy byłem dzisiaj w Wydziale Komunikacji i właśnie w pokoju gdzie się przerejestrowuje samochody mi tak powiedzieli że żadnej kary nie ma za takie coś

[ Dodano: Wto Sty 08, 2008 18:34 ]
Ale jeżeli jest to samochód wyrejestrowany to musiałem mieć do niego jakieś ubezpieczenie?????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Prawo celne] Sprowadzone auto i pismo-Nachprüfung von Urspr
Robert_ Prawo i ubezpieczenia 0 Sob Lut 13, 2010 14:44
Robert_
Brak nowych postów [Roverki i inne sprowadzone] Legalizacja krok po kroku
redcloud Prawo i ubezpieczenia 2 Nie Maj 30, 2010 10:37
staf
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
Czyli rutynowa kontrola i masa problemów.
sir.Dariusz Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Lip 23, 2008 12:56
maciej
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
magnat43 Prawo i ubezpieczenia 11 Sro Paź 17, 2007 13:35
Eddek
Brak nowych postów Ubezpieczenie
adinek221 Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Maj 25, 2013 01:14
han2



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink