Forum Klubu ROVERki.pl :: Niebieskie postojowki .... ???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Niebieskie postojowki .... ???
Autor Wiadomość
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 14:41   

ja mam niestety ten problem, że muszę jeździć w okularach korekcyjnych, przez co nie mogę założyć okularów do jazdy nocą i naprawdę jak dostaję po oczach takimi "xenonami" to mi sie odechciewa wszystkiego :/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 28, 2008 14:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciekwawa 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 527
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Mar 28, 2008 14:43   

komarek napisał/a:
ja mam niestety ten problem, że muszę jeździć w okularach korekcyjnych, przez co nie mogę założyć okularów do jazdy nocą i naprawdę jak dostaję po oczach takimi "xenonami" to mi sie odechciewa wszystkiego :/


sa nakladki na okulary korekcyjne do jazdy noca podajze koszt kolo 20zł.

[ Dodano: Pią Mar 28, 2008 14:46 ]
te sa troske drozsze ale sa:) http://www.allegro.pl/ite...us_gratis_.html

[ Dodano: Pią Mar 28, 2008 14:47 ]
a tutaj o wiele tansz i to to samo:) kosztują 4zł http://www.allegro.pl/ite...jazdy_noca.html
_________________
Mój roverek: http://www.polskajazda.pl...Rover/200/24233
ZAPRASZAM! WWW.GAMP-PAINTBALL.PL
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 14:48   

no tak tylko mam korekcyjne prostokątne, ale thx za info jak będę nowe kupował to przemyśle sprawę :smile:
 
 
pod000 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 125
Skąd: bydgoszcz



Wysłany: Pią Mar 28, 2008 15:43   

komarek, pewnie ze mysle o mandatach jak i tez o innych uzytkowniach drogi.. takie zestawy ciezko jest wyreguloweac samemu ale na stacjach robia to :) pozdrawiam :)
_________________
Lanzar Car Audio
 
 
 
tommy45 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: Żywiec



Wysłany: Pią Mar 28, 2008 17:47   

Maciekwawa,Tylko ze w Twoim wypadku te diody ja juz fabrycznie w lampach z homologacja wiec nie maja sie prawa przyczepic :wink: A z takimi dodatkami bez niczego to zawsze moga sie doczepic.
 
 
Nexus 



Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 24
Skąd: Busko Zdrój



Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 07:25   

Witam. Dołącze się do wątku. Ja jakiś czas temu założyłem ksenony do mojego R216si o od tej pory nikt na mnie "nie mruga". Jak miałem zwykłe żarówki to takie sytuacje miałem nagmnnie. Założyłem sobie te bi-ksenony (z elektromagnesem) i potem przeanalizowałem dlaczego tak moze byc ze nie oslepiają. Zestaw bi h4 ma metalową "łódke" w której się porusza palnik przy przesaniu krótkie-długie. łódka jest od dołu pełna przez co blokuje odbijanie światła od dolnego lustra lefrektora które to z prawa odbicia swiatła kieruje swiatło w góre. \/. Palnik oswietla górną cześć lustra reflektora a to odbija światło w dół ładnie go "kładąc" na droge. /\. Nawet jak sie popatrzy na światła od przodu to widać wyrażnie jak by tylko połowa świeciła. Żeby oślepiały musialem sie ustawić oczami poniżej lini reflektora. A chyba az tak niskich samochodów to nie ma :)
Ostatnio zmieniony przez Nexus Pon Kwi 07, 2008 07:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 09:32   

Nexus, wirzę, ze takie palniki da się dobrze sutawić, tylko powiedz czy pamiętasz w 100% sytuacji, żeby dostosować swoje światła do obciążenia samochodu?
I czy myjesz reflektory co 20 km jadąc w kiepską pogodę po zabłoconych (czyli polskich) drogach?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 18:33   

A ja zmieniłem postojówki :) i policja się nie czepia :mrgreen: kolor postojówek: zimna biel
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 19:13   

bo zimna biel jest dalej bielą ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Nexus 



Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 24
Skąd: Busko Zdrój



Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 07:57   

Powiem tak. Z tym nie mam problemu bo układ elektrycznego pozycjonowania wysokości świateł działa poprawnie i zawsze mogę sobie obniżyc albo podnieść. Policja mnie raz złapała za co innego (74/50) i oglądali i do niczego sie nie przyczepili. nie raz tez przejezdzałem koło suszarek i nie zatrzymywali mnie za lampy. A co do czyszczenia. to zawsze przed trasa sciereczką przetre reflektory. W trasie to mo ze ze 2 razy sie zatrzymywałem ale to tylko dla tego ze snieg zakleił całe klosze :) Teki przecieranie weszło mi juz w nawyk i nie przeszkadza mi. A tak w ogóle to zawsze mam czysty car bo nie znosze jeździć brudnym :)
 
 
 
pod000 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 125
Skąd: bydgoszcz



Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 11:14   

Nexus, hej ty masz bi xenon czy xexnon ? i jaki kolor? nio ja ma doslownie taka sytujace prawa ciut wyzej , i chyba lepiej bo oswietlam moje pobocze.. pozdrawiam
_________________
Lanzar Car Audio
 
 
 
Nexus 



Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 24
Skąd: Busko Zdrój



Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 13:17   

Mam Bi-Ksenon h4 6000k. Rozmawiałem wcześniej ze sprzedawca i mówi ze to lapm reflektorowych najlepiej taka temperatura albo 4300k bo przy wyższych jest bardzo niebieskie swiatło i zle sie jeździ. oslepia tez innych. 8000k w górę to juz dla soczewek. na drodze światłą nie swiecą wcale dalej (tak ustawiłem ale za to bardziej na pobocze) /|/|. Oczywiście klosze wymieniłem na nowe (DJ Auto) bo po spotkaniu z sarną zaszła taka konieczność więc nie są zmatowione ani zażółknięte. Zrobie zdjecia to gdzieś wstawie jak świecą. Ostatnio widziałem Golfa 3 z ksenonami chyba 8000k albo wiecej bo niebieskie jak ch..... i raczje h7 - oślepiały bo świecą do okoła

[ Dodano: Sob Kwi 12, 2008 15:50 ]
zeby nie być gołosłownym. Oto moja lewa lampa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Japońskie postojówki.. co myślicie?
kornik11 Tuning wizualny 25 Nie Paź 10, 2010 14:59
Lewis
Brak nowych postów [MG ZT] Niebieskie ZT, jaki kolor felg?
AdaskoC Tuning wizualny 56 Wto Lis 24, 2015 22:34
Dominoz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink