Forum Klubu ROVERki.pl :: [r416Si '97]jak szerokie felgi moge zalozyc do R by bylo ok?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r416Si '97]jak szerokie felgi moge zalozyc do R by bylo ok?
Autor Wiadomość
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 18:39   

Viniu napisał/a:
mielony22 napisał/a:
chodzi mi o dlugosc szpilek badz jakies inne nakretki, bo jak zalozylem fele na to co mam to lipa.nakretki sie nie wkrecaja do konca tylko do polowy
Dokładnie ten sam problem przerabiałem wczoraj. Po założeniu alufelg okazało się, że oryginalne nakrętki nie mieszcza się w otwory w feldze. Kupiłem więc nakrętki stożkowe i po wkręceniu również okazało sie, że narętka "łapie" tylko połowę swej szerokości. Pojechałem więc do warsztatu gdzie montowali mi koła i stwierdzili, że wszystko jest ok. bo nakrętki sa stozkowe i łapią na 8 zwojów. Nie przekonało mnie to jednak i pojechałem jeszcze do dwóch serwisów ogumienia i w każdym utwierdzili mnie że 8 wojów jest absolutnie wystarczające i nie ma obaw... Poza tym wczytałem się w instrukcje obsługi moich felg i doc zytałem, że producent daje gwarancję przy założeniu, że nakrętka lub szpilka będzie łapać na min. 6 zwojów.

Moja rada: sprawdź ile obrotów nakrętka wykonasz... jeśli min. 6 to nie masz się czego obawiać, zakładaj i ciesz się autem :D

viniu jutro lece zkladac kapcie na fele wiec spytam sie wulkanizatora o to o czym piszesz.no i sam to sprawdze.jak bedzie git to masz plusa.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 18:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kpt 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 132
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 21:01   

Cytat:
viniu jutro lece zkladac kapcie na fele wiec spytam sie wulkanizatora o to o czym piszesz.no i sam to sprawdze.jak bedzie git to masz plusa.

kupowales stozkowe nakretki do alusow? sruby do felg stalowych masz pewno kuliste, a w alusach powinienes miec stozkowe.
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 22:21   

kpt napisał/a:
kupowales stozkowe nakretki do alusow? sruby do felg stalowych masz pewno kuliste, a w alusach powinienes miec stozkowe
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie: nie wiem czy dziwisz się, że w ogóle dokupywałem czy dziwisz się, że dokupywałem nakrętki... ?? Ale tak... do alusów kupiłem stożkowe NAKRĘTKI, bo w komplecie nie było... :) Acha... w R200 szpilki są osadzone w piaście a koła przykręca się nakrętkami ;) Piszę bo może tu się nie zrozumieliśmy :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
kpt 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 132
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 07:03   

Viniu napisał/a:
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie: nie wiem czy dziwisz się, że w ogóle dokupywałem czy dziwisz się, że dokupywałem nakrętki... ??

nie, w ogole sie nie dziwie :) pytalem mielonego ;)
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 07:41   

kpt napisał/a:
pytalem mielonego
aaa.. jasne :D Dlatego nie zatrybiłem :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 15:00   

nakretek nie kupowalem jeszcze.ale jak bedzie trzeba to sie kupi.sila wyzsza .za niedlugi czas sie okaze co i jak .

[ Dodano: Sro Kwi 09, 2008 19:09 ]
felgi zalozone.jeszcze czeka mnie zakup pierscieni no i chyba jednak te szpilki.nakretka zrobila 7obrotow.no ale chyba jednak zakupie dluzsze szpilki dla spokoju i bezpieczenstwa.dzieki wszystkim za pomoc. :brawo:

[ Dodano: Sro Kwi 09, 2008 19:39 ]
to jeszcze jedno pytanko.moze znacie wymiary szpilek w R416?jaka jest ich dlugosc?oczywiscie org.jesli moze ktos posiada takie info niech sie odezwie.to bym wiedzial co mam zamowic tzn.jaki rozmiar nowych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jak szerokie opony mogę założyć do ROVERa 620?
Gość Tuning wizualny 10 Czw Maj 17, 2007 18:38
arrax
Brak nowych postów jak zalozyc nakladki na pedaly?
celticross Tuning wizualny 3 Wto Gru 15, 2009 22:45
Matius
Brak nowych postów [R200] jak zalozyc zderzak od MG ZR do R200(tylni)
radomraptile Tuning wizualny 40 Czw Maj 05, 2011 10:47
leszczu
Brak nowych postów [r416si] gadżety
piotrekd26 Tuning wizualny 10 Nie Mar 31, 2013 11:29
Pływak
Brak nowych postów [R416Si 97r] Alufelgi
Resacro Tuning wizualny 8 Wto Mar 30, 2010 20:19
marcin316



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink