Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Olej na świecach, od jakich uszczelek zacząć?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Olej na świecach, od jakich uszczelek zacząć?
Autor Wiadomość
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



  Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 12:05   [R75]Olej na świecach, od jakich uszczelek zacząć?
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

W czasie montażu gazu gazownik zauważył olej na świecach. Zasugerował wymianę uszczelki pod pokrywą zaworów bądź "tej jedną niżej". I właśnie o ile z dostaniem uszczelki pod pokrywę problemu nie będzie to ta jedna pod nią w ogóle jest do kupienia? Jaka jest jej dokładna nazwa? Jest możliwość samodzielnej wymianu czy będzie trzeba "grzebać" przy rozrządzie? :???: Z góry dziękuje za odpowiedzi. Dodam, że nie zauważyłem ubytku płynu chłodniczego ani podejrzanego kopcenia (wykluczam wiec raczej HGF)
Ostatnio zmieniony przez ArtureK Sob Wrz 12, 2015 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 12:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 14:41   

U góry masz uszczelkę pokrywy zaworów. To ona jest do wymiany. Poniżej masz uszczelkę pod głowicą, nią nikła szansa by ciekło, wręcz niemożliwe :-)

Uszczelkę wymienisz sam. Tylko dobrze zaopatrzyć sie w klucz dynamometryczny, byś nie pozrywał gwintu w głowicy. Warto tez sprawdzić czy jest we wszystkich otworach gwint, jesli nie ma to wklej sobie szpilki jakies w głowicę i od góry nakrętkami zakręć. Niestety skoro cieknie to gwint moze byc któryś trząśnięty.
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 15:26   

Dzięki za pomoc, podkreślę jedynie, że świeca jest mokra zarówno w miejscu, w którym nakłada się na nią cewkę (przy spodzie) jak i po wykręceniu jej (w tym miejscu już o wiele bardziej) :???:

[ Dodano: Sob Wrz 12, 2015 15:26 ]
Dodam jeszcze, że uszczelka pokrywy zaworów jest dość solidnie osilikonowana dookoła. Za mojej kadencji (2lata), jeszcze jej nie wymieniałem. W jakim to celu poprzedni właściciel mógłby nawalić tyle silikonu :|
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 16:03   

Pewnie wymieniana byla uszczelka pod głowicą i żeby ciąć koszta to nie dali nowej pod pokrywę zaworów tylko zasilikonowali.

Dobrze oczyść miejsca styku uszczelki na głowicy i pokrywie nim dasz nową uszczelkę. Mozesz przetrzeć papierem 800. Warto tez dobrze odtłuścić i chyba tyle. Pamiętaj o kluczu dynamometrycznym i sprawdzeniu gwintów czy sa dobre nim dasz nową uszczelkę. Jak nie masz dynamometrycznego to nie przeginaj z silą dokręcając zwykłym.
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 16:07   

Dzięki wielkie za pomoc. Na dniach zabieram się za wymianę.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 16:42   

ArtureK napisał/a:
W jakim to celu poprzedni właściciel mógłby nawalić tyle silikonu
może mylisz uszczelnienie pokrywy z uszczelnieniem tzw. półgłowiczki , która jest na masie uszczelniającej. Tamtędy też może przeciekać olej.To jest uszczelnienie " to jedno niżej".
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 16:52   

Postaram się jutro z rana zrobić zdjęcie, bardzo możliwe, że wzrokowo coś pomieszałem ;)
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 16:54   

SeniorA, 1.8 jest tak jak w V6?? znaczy się występuję coś w rodzaju półgłowiczki??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 17:02   

rafalmis1 napisał/a:
1.8 jest tak jak w V6?? znaczy się występuję coś w rodzaju półgłowiczki??
tak i nie tylko w nich tak jest.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 17:06   

rafalmis1 napisał/a:
1.8 jest tak jak w V6?? znaczy się występuję coś w rodzaju półgłowiczki??


Tak samo. Ale zazwyczaj cieknie z pierwszej uszczelki od góry. Poniżej, to jeśli ktoś już konkretnie spartolił robotę i jeszcze nie spotkałem się tam z przeciekiem.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 22:36   

uszczelka pokrywy zaworów to nie są duże koszta, można wymienić na zaś, ale jak możesz, to zrób zdjęcie gniazda świecy, tylko takie, żeby było coś widać, to się zobaczy którędy cieknie.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 15:01   

A więc wygląda na to, że uszczelka pod kolektorem również jest osilikonowana, po ściągnięciu kabli zapłonowych ze świec nie widać by skądś ściekał olej, najbardziej mokra jest świeca po wykręceniu jej.



 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 17:18   

to przy świecach to wygląda jakby spod świecy Ci dmuchało, a na głowicy, to raczej z uszczelniacza wałka rozrządu niż z rozpołowienia, czy uszczelki. Uszczelka pokrywy zaworów faktycznie zasmarkana silikonem. Ciekawe gdzie jeszcze pełno glutów. Wygląda, że rozpołowienie głowicy też klejone silikonem i to "z rozmachem" nie stukają CI zawory?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 18:41   

No właśnie, tak jak to ująłeś, dmucha spod świecy. Nie zauważyłem żadnych wycieków z uszczelki bądź rozpołowienia. Nie bardzo jednak rozumiem, sugerujesz więc wymianę uszczelniacza wałka by nie pojawiał się olej pod świecami? Gazownik wyczyścił kilka dni temu świece z oleju a dzisiaj pod wieczór znowu zaczął potwornie silnik szarpać na gazie. Nic nie stuka, staram się wsłuchiwać ;-) Mogę je wykręcić, ponownie przemyć z oleju pod spodem i znowu kilka dni jeździć, ale mija się to z celem heh
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 21:11   

najlepiej wstaw świeże świece, bo te mogą mieć już mocno splaszczone podkładki i dlatego nie będą szczelne.
Te uszczelniacze musisz wymienić, żeby pozbyć się tej tłustej plany nad alternatorem i żeby się pasek rozrządu nie rozpadł od oleju.

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2015 21:11 ]
nie zaszkodziło by mimo wszystko rozpołowić głowicę i poskładać to jak bóg przykazał, bo ten silikon może bokiem wyleźć :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 21:15   

Świece są stosunkowo nowe, mają max dwa miesiące, firmy Champion, platynowe. Największy problem jest z zabrudzonymi w oleju/benzynie świecami w komorze spalania. (Wymianę uszczelniacza wałka oczywiście również już biorę pod uwagę ;)) . Czy problem z tym iż są mokre od strony komory spalania może wynikać ze zużytych już uszczelniaczy zaworowych? (Po wykręceniu i wyczyszczeniu świec "od spodu" problem na kilka dni znika) Pozdrawiam
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 21:56   

no to zdecydowanie trzeba rozpołowić głowicę. Wtedy i uszczelniacze zaworów i wałków sie wymieni. Koszty nie duże, tylko roboty trochę.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 22:06   

Po kupnie, dwa lata temu, przejechałem już ponad 40tys. km, nie wymieniałem w tym czasie żadnych uszczelek. Czy do rozpołowienia głowicy i powymieniania tych uszczelniaczy jest wymagane zdejmowanie rozrządu?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 14:57   

tak, trzeba wyciągnąć walki rozrządu, żeby się dostać do uszczelniaczy zaworów.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Sro Wrz 30, 2015 21:49   

Problem rozwiązany. Okazało się, że niewiele ponad roczna cewka zapłonowa Beru "wysiadła" i była przyczyną szarpania. Niby problem prozaiczny, jednak nie podejrzewałem, że stosunkowo uznana firma robi taki badziew. Teraz już są obie nowe firmy NGK. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] olej na świecach
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Sty 15, 2013 20:50
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Bierze olej po przegrzaniu? Od czego zacząć?
draj Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Maj 11, 2012 11:54
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Od czego zacząć??
xieciun Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lis 19, 2012 14:55
xieciun
Brak nowych postów [R75] Zestaw uszczelek - gdzie kupić?
Hetmann Rover serii 75, MG ZT 53 Nie Maj 14, 2017 22:05
MaReK
Brak nowych postów [R75] Dymi na bialo caly czas OD CZEGO ZACZĄĆ?
tupak20 Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Paź 26, 2016 20:58
krzysiekpian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink