Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Po myciu piana aktywną pod kierownicą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Po myciu piana aktywną pod kierownicą
Autor Wiadomość
PressionLife 



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 113
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Pon Lut 08, 2016 19:28   [R75] Po myciu piana aktywną pod kierownicą
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam,

Po umyciu auta na myjni bezdotykowej zauważyłem pianę pod kierownicą, zrobiłem zdjęcie by Wam to pokazać.

Drzwi nie były otwierane, nie wiem jak mogło tam się to dostać ?

Mam dosyć nietypowy problem, wyczyściłem całe auto na zewnątrz i wewnątrz, zakupiłem zapach samochodowy w puszcze ( wiecie co mam na myśli ? takie kuleczki w puszcze ).

Mój Szwagier ma Skode Octavie i po sprzątnięciu ( sprzątaliśmy razem jednocześnie ) wsadziliśmy do auta takie same zapachy - parę dni temu.

Zapach u Szwagra trzyma się pięknie, u mnie nic nie czuć.

Jaka może być tego przyczyna ? Nie szczelność w aucie ?



_________________
Zapraszam
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=940567#940567
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 08, 2016 19:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
karol77787 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 292



Wysłany: Pon Lut 08, 2016 19:33   

Powiem Ci ze u mnie było podobnie po wymianie pompki sprzęgła woda lała się przez uszczelkę która idzie przewód od pompki do komory silnika. Tylko u mnie woda szła pod dywanik.
Dywaników nie masz wilgotnych? Na zdjęciu widać jakby z tamtej właśnie okolicy cieklo. Pozdro
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1000
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 08, 2016 21:22   

Masz szyberdach ?? Czytałeś [R75 All] Workshop Manual https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757 -->> woda w aucie :P
 
 
PressionLife 



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 113
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lut 09, 2016 12:17   

karol77787 napisał/a:
Powiem Ci ze u mnie było podobnie po wymianie pompki sprzęgła woda lała się przez uszczelkę która idzie przewód od pompki do komory silnika. Tylko u mnie woda szła pod dywanik.
Dywaników nie masz wilgotnych? Na zdjęciu widać jakby z tamtej właśnie okolicy cieklo. Pozdro


Ja tylko ostatnio kable zapłonowe wymieniałem, nic więcej.

Mam gumowe dywaniki, nic takiego nie zauważyłem.

adam_26 napisał/a:
Masz szyberdach ?? Czytałeś [R75 All] Workshop Manual https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757 -->> woda w aucie :P


Nie mam szyberdachu.
_________________
Zapraszam
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=940567#940567
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 09, 2016 13:07   

Możliwe że masz przytkane odpływy grodziowe, poszło dużo piany/wody i nie zdążyła spłynąć i poszła do kabiny przelotką na przewód do pompki sprzęgła.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
karol77787 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 292



Wysłany: Czw Lut 11, 2016 22:36   

Dokładnie tak. Musisz sprawdzić kanały odplywowe bo z tym przeważnie są problemy
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 07:42   

PressionLife, Zajrzyj jak najprędzej do kanałów odpływowych w grodzi i do filtra kabinowego. Jeśli tam woda stoi, to piana na dywaniku może być najmniejszym z twoich problemów.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
PressionLife 



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 113
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 15:33   

dzelo23 napisał/a:
Możliwe że masz przytkane odpływy grodziowe, poszło dużo piany/wody i nie zdążyła spłynąć i poszła do kabiny przelotką na przewód do pompki sprzęgła.


karol77787 napisał/a:
Dokładnie tak. Musisz sprawdzić kanały odplywowe bo z tym przeważnie są problemy


christopher7 napisał/a:
PressionLife, Zajrzyj jak najprędzej do kanałów odpływowych w grodzi i do filtra kabinowego. Jeśli tam woda stoi, to piana na dywaniku może być najmniejszym z twoich problemów.


Panowie jutro sobota mam zamiar tym się zająć - obok akumulatora jak są odpływy nie mogę dostać tam się w ogóle - nawet ręką.

Czy możecie mnie pokierować jak tam dostać się ? Jak to przetkać ? Póki co widać mnóstwo liści.
_________________
Zapraszam
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=940567#940567
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 15:36   

PressionLife, Musisz zdjąć obydwie plastikowe kratki jak ta na zdjęciu. Wtedy dostęp będzie dużo lepszy :smile:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 15:40   

Metrowy pręt/gruby drut i jazda.

2 zewnętrze są widoczne po podniesieniu maski, 2 wewnętrze są gorzej dostępne. Od pasażera jest pod komputerem (kompa można wyjąć) i dostęp elegancki, od strony kierowcy sprawa się komplikuje, bo jest pod serwem hamulca, a serwa nie wyjmiesz. Zostaje wymacać (od strony środka samochodu) i starać się przepchać drutem (albo postarać się od dołu to zrobić).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 15:44   [R75] Po myciu piana aktywną pod kierownicą

Jak tam nie ma stojącego jeziora można użyć odkurzacza. Kawałek węża gumowego wsadzasz du końcówki od odkurzacza, odkurzacz odpalasz i wężykiem dojdziesz nawet tam gdzie niczym innym się nie da :P
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
PressionLife 



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 113
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 17:34   Re: [R75] Po myciu piana aktywną pod kierownicą

christopher7 napisał/a:
PressionLife, Musisz zdjąć obydwie plastikowe kratki jak ta na zdjęciu. Wtedy dostęp będzie dużo lepszy :smile:


Krateczki zdjęte były i nie mogłem nic zrobić obok akumulatora

prebenny napisał/a:
Metrowy pręt/gruby drut i jazda.

2 zewnętrze są widoczne po podniesieniu maski, 2 wewnętrze są gorzej dostępne. Od pasażera jest pod komputerem (kompa można wyjąć) i dostęp elegancki, od strony kierowcy sprawa się komplikuje, bo jest pod serwem hamulca, a serwa nie wyjmiesz. Zostaje wymacać (od strony środka samochodu) i starać się przepchać drutem (albo postarać się od dołu to zrobić).


Właśnie z kompem miałem problem, całkowicie go nie wyjąłem gdy zmieniałem filtr kabinowy, tylko odchyliłem.

Od strony samochodu w jaki sposób ? Muszę podłogę zdejmować ?

christopher7 napisał/a:
Jak tam nie ma stojącego jeziora można użyć odkurzacza. Kawałek węża gumowego wsadzasz du końcówki od odkurzacza, odkurzacz odpalasz i wężykiem dojdziesz nawet tam gdzie niczym innym się nie da :P


Właśnie nie mam odkurzacza, spróbuje w ostateczności podjechać na stacje benzynową i to zrobic odkurzaczem jeżeli nie dam rady ręcznie, coś do przepchania muszę zorganizować ale żadnych prętów nie mam :D
_________________
Zapraszam
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=940567#940567
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 17:44   

PressionLife, taki kawałek elastycznej rurki 20-40 cm dostaniesz w marketach budowlanych w dziale ogrodniczym. Na stacji benzynowej wetkniesz to częściowo w końcówkę odkurzacza wrzucasz żeton i działasz.
Wyciągając kompa nie rób nic na siłę. On wyjdzie. Jak ci się udało go odsunąć na tyle by wymienić filtr kabinowy to wężem śmieci tam też wyciągniesz. Można też przetykać kanały od spodu ale wtedy potrzeba pręta i raczej kanału. Pogoda takim pracom na podnośniku pod wozem raczej nie sprzyja. Filtr kabinowy miałeś zalany/mokry?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 17:45   

Ja jak miałem wodę w grodzi pojechałem do mechanika, za 10zł podniósł auto wsadził pistolet z długą końcówką w każdy odpływ i wyszedł mokry :d
Od tamtej pory mam spokój, jedynie jesienią liście i igły wyjmuje.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 17:50   

dzelo23, :d :d :d
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
PressionLife 



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 113
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 18:01   

christopher7 napisał/a:
PressionLife, taki kawałek elastycznej rurki 20-40 cm dostaniesz w marketach budowlanych w dziale ogrodniczym. Na stacji benzynowej wetkniesz to częściowo w końcówkę odkurzacza wrzucasz żeton i działasz.
Wyciągając kompa nie rób nic na siłę. On wyjdzie. Jak ci się udało go odsunąć na tyle by wymienić filtr kabinowy to wężem śmieci tam też wyciągniesz. Można też przetykać kanały od spodu ale wtedy potrzeba pręta i raczej kanału. Pogoda takim pracom na podnośniku pod wozem raczej nie sprzyja. Filtr kabinowy miałeś zalany/mokry?


W okolicach filtru jest czysto - ręcznie tam sprzątałem ale od strony akumulatora jest problem.

Mam tego Rovera od paru miesięcy i co raz więcej kłopotów z nim, wymieniałem bo parowało strasznie auto a poprzedni właściciel nic w nim nie robił tak mi powiedział.


dzelo23 napisał/a:
Ja jak miałem wodę w grodzi pojechałem do mechanika, za 10zł podniósł auto wsadził pistolet z długą końcówką w każdy odpływ i wyszedł mokry :d
Od tamtej pory mam spokój, jedynie jesienią liście i igły wyjmuje.


Dobrze mieć znajomego mechanika :D
_________________
Zapraszam
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=940567#940567
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 18:08   

Kupiłeś świadomie tykającą bombę... Nic z nim nie robiłem... To powinno Ci dać do myślenia dlaczego masz co rusz jakis klopot, a zaś jest lament ze rover szmelc.

Płaskim śrubokrętem wyciągnij te owalne spinki podszybia, ale delikatnie bo lubia pękać, odkręć 2 śruby i ściągnij ramiona wycieraczek z wielkoklinów. Zdemontuj uszczelkę ktora trzyma podszybie na ścianie grodziowej. I teraz cale podszybie zdemontuj z auta. Masz dostęp do calej grodzi, jedyna przeszkodą jest serwo.
_________________
75 Red Edition
 
 
PressionLife 



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 113
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 18:18   

longer86 napisał/a:
Kupiłeś świadomie tykającą bombę... Nic z nim nie robiłem... To powinno Ci dać do myślenia dlaczego masz co rusz jakis klopot, a zaś jest lament ze rover szmelc.

Płaskim śrubokrętem wyciągnij te owalne spinki podszybia, ale delikatnie bo lubia pękać, odkręć 2 śruby i ściągnij ramiona wycieraczek z wielkoklinów. Zdemontuj uszczelkę ktora trzyma podszybie na ścianie grodziowej. I teraz cale podszybie zdemontuj z auta. Masz dostęp do calej grodzi, jedyna przeszkodą jest serwo.


Tykającą bomę ?

Nie robił bo mówił, że nic nie psuło się- na stacji diagnostycznej wyszło, że wszystko elegancko - aż się dziwie, że teraz wychodzi.

Robiłem to i pękło w rogu, kleiłem klejem.

Jutro jak pogoda dopiszę, spróbuje pod blokiem to ponownie zrobić na spokojnie.
_________________
Zapraszam
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=940567#940567
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 18:51   

PressionLife, Wyciągnij co się da z góry. Jak będziesz kiedyś miał możliwość to na kanale długim prętem przepchaj te wężyki od spodu wozu. Woda ci nie stoi TO NAJWAŻNIEJSZE, że ECU nie pływał ci w wodzie :!:
Coś tam wyciągnąłeś brudów pewnie zmieniając filtr kabinowy. Zdziwisz się ile tego wyciągniesz jeszcze koło serwo odkurzaczem. Jak będzie cieplej to sobie na spokojnie zdemontujesz wszystko włącznie z plastikowym podszybiem (wiesz już jak to zrobić bo przecież wymieniałeś już filtr kabinowy demontując podszybie). Jak się porządnie wyczyści blachę przy odpływach i spryska silikonem to woda też łatwiej spływa i brud nie osiada. Teraz przy tych temperaturach pod blokiem łatwo coś połamać zgrabiałą ręką...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 19:03   

PressionLife mój na 2 stacjach diagnostycznych sprawdzany i też wszystko picuś glancuś... A, że w ciągu roku wsadziłem 15 tyś (powiedzmy, że 5-6 tyś to moje zachcianki)... Takie życie jak ktoś nie dbał i naprawiał na chińskich częściach - w moim przypadku niestety trafiło, że ja to muszę naprawiać ale takie jest ryzyko kupowania używanego samochodu niestety.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT-T] Piana w paliwie
femoris Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Gru 30, 2010 20:09
femoris
Brak nowych postów [R75] Kierownica
kamil652 Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Lis 20, 2010 15:40
dzieju
Brak nowych postów [R75] Ciężka kierownica
zaniewka Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Kwi 01, 2009 17:49
zaniewka
Brak nowych postów [R75] Wytarta kierownica
Face Rover serii 75, MG ZT 21 Sro Maj 14, 2008 11:04
piter34
Brak nowych postów [R75/ZT] Podgrzewana kierownica
j0zek Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Lis 19, 2017 18:00
j0zek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink