Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] dymi na biało, dziwna część przy silniku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] dymi na biało, dziwna część przy silniku
Autor Wiadomość
daniel95 



Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 13

Rover 600

  Wysłany: Nie Mar 27, 2016 14:57   [R620] dymi na biało, dziwna część przy silniku
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam od kilku dni moj rover zaczał dymic na biało , po wizycie u mechanika i wymianie filtru oleju jak i samego oleju problem nie ustaje dodam iz dymi przy miejszych obrotach .
druga sprawa to dziwna czesc przy silniku do której sa podłaczone dwa wezyki widze cos takiegp po raz pierwszy i nie mam pojecia co to moze byc . Bede wdzieczny za pomoc .

[ Dodano: Nie Mar 27, 2016 14:57 ]
Zapomniałem dodac ze na owej czesci jest oznaczenie widoczne na zdjeciu.
Ostatnio zmieniony przez szoso Wto Mar 29, 2016 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 27, 2016 14:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wiesia92 




Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 101
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 07:34   

hmmm patrzałem na necie to takiego kodu nie ma:D jeszcze na trytytce rubo
 
 
 
daniel95 



Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 13

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 10:00   [Rover 620 2.0 SDI dymi na biało, dziwna część przy silniku]

tez szukałem w google przez wyszukiwanie obrazem ale nic nie znalazlem a samochod dalej dymi przy niskich obrotach .
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 19:15   

Odmę masz prawidłowo podłączoną?
Jesteś w stanie napisać co to są za przewody doprowadzone do tej części na zdjęciu? Od płynu chłodniczego? Odmy?
Wygląda jak pompa wody, tyle że nie jest niczym napędzana tutaj, widoczny wałek z trybem.
Może ktoś tego użył jako trójnika, by połączyć ze sobą przewody, a miał tylko to pod ręką :wink:
 
 
daniel95 



Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 13

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 20:17   

Odma jest podlączona prawidłowo a te przewody sa doprowadzone od ukladu chlodzenia i dzis zauwazyłem ze w zbiorniku od plynu chlodniczego jest czarna maź czy to mozye byc powód dymienia ?
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Mar 29, 2016 23:07   

grubooo :roll:
 
 
sail 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 107
Skąd: Częstochowa

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 29, 2016 23:38   

Element który masz przypięty trytytkami powinien być umieszczony i przykręcony do skrzyni biegów. Jego rolą jest przekazanie prędkości obrotowej na panel deski rozdzielczej, jeżeli jest wyjęty i przymocowany opaską to najprawdopodobniej nie działa prędkościomierz.

Tu masz zdjęcie jak powinien być zamontowany, co prawda silnik nieco inny ale skrzynia ta sama :

http://i1341.photobucket....zps87oreggm.jpg

a tu masz na rimmerbross rysunek poglądowy

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID004125

Proponuje zastanowić się nad mechanikiem, dlaczego tego nie zamontował poprawnie ? i po co to w ogóle wyjmował ?

Pozdrawiam
 
 
daniel95 



Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 13

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 08:08   

Prędkosciomierz działa jak należy a ta cześć nie jest chyba nawet od tego modelu .myśle ze jest założona jako cześć przewodzaca płyn chlodniczy . Mechanik u którego bylem stwierdził ze jesli zmiana filtra oleju i wymiana oleju nie pomoże to do wymiany uszczelka głowicy lub zawor EGR jesli możecie to dajcie jakies rady żebym sie nie nadział na tym mechaniku , bo gdzieś czytałem że niektórzy specjalnie tak nabierają klientów.
Pozdrawiam .

[ Dodano: Sro Mar 30, 2016 08:08 ]
a i ta część przypomina bardziej jakaś pompę bo widziałem na necie podobną część ale była ona z dwiema wtyczkami , których u mnie nie ma są tylko gumowe przewody do przeprowadzania płynu.
 
 
sail 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 107
Skąd: Częstochowa

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 08:52   

Przepraszam cię napisałem głupotę owszem to jest czujnik do pomiaru prędkości ale nie na deskę tylko służy do poprawnej pracy układu wspomagania kierownicy.

Tu jest detal http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID004155

W rave znajdzesz dokładny opis w sekcji 600//Repairmanual/Rover 600 - Volume 2 - 2nd edition/steering

Pokrótce jego działanie ma wyglądać tak że ogranicza przepływ oleju pompy wspomagania wprost proporcjonalnie do prędkości pojazdu.

Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi ;)

A co do podłączenia tych wężyków do układu chłodzenia to jest to masakryczna pomyłka, jeżeli jakikolwiek płyn powinien znajdować się w tych rurkach to tylko wyłącznie olej do wspomagania a nie płyn chłodniczy. !! Zweryfikuj to raz jeszcze czy oby na pewno, bo jeżeli tak jam mówisz w zbiorniku chłodziwa znajdują się resztki czarnej mazi to na pewno jest to źle podłączone. Ja na wszelki wypadek trzymałbym się od tego mechanika z daleka.

Zrób lepsze zdjęcia najlepiej całej komory
 
 
daniel95 



Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 13

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 09:09   [Rover 620 2.0 SDI dymi na biało, dziwna część przy silniku]

Zdjecia postaram się wrzucić póżniej bo jestem w pracy i nie moge wyjść a czy własnie to moze byc powodem dymienia bo gdy otworzy sie ten zbiorniczek na kilka minut to przestaje dymic ale po jakims czasie i miejszych obrotach zaczyna dymić momentami są kłęby dymu .
 
 
sail 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 107
Skąd: Częstochowa

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 10:30   

Może to być przyczyną ponieważ teraz układ chłodzenia w którym powinien znajdować się tylko i wyłącznie płyn chłodzący (borygo, petrygo, lub cokolwiek jest używane), został zabrudzony olejem ze wspomagania. Jeżeli teraz cały układ podgrzejesz do ponad 100 stopni to pytanie co stanie się z tym olejem ?

Nie sądzę aby parował ponieważ temperaturę wrzenia a tym bardziej parowania ma dużo wyższą, jakkolwiek wymieszanie tych dwóch płynów powinno zaowocować powstaniem zolu, który na pewno nie posiada właściwości typowych dla układu chłodzącego.

Pytanie jeszcze jak mocno powstała ciecz się rozpręża, bo jeżeli dość mocno może powodować przedmuchy, i tu pytanie w którym kierunku – wszystkie możliwe łączenia, w tym pod głowicą, i jeżeli resztki takiego płynu gdzieś są przedmuchiwane do komory spalania pod uszczelką stąd masz biały dym.

W sumie prawdopodobne. Na twoim miejscu po kolei sprawdziłbym:
- czy oby na pewno wisząca część nie pochodzi z twojego samochodu (podejrzewam na 99% że pochodzi)
- poprawnie ją zainstalował
- spuścił płyn chłodniczy i ocenił stopień jego zanieczyszczenia a docelowo wymienił na nowy. Przy dość silnym zabrudzeniu dobrze by było przepłukać układ chłodzenia, nie masz pewności jak resztki oleju wpłyną na pompę wody, termostat, nagrzewnicę, chłodnicę itd.
- sprawdził poziom oleju w zbiorniku od wspomagania (lewa strona komory naprzeciw paska wieloklinowego, za przednią lampą od strony pasażera)

Zapytam jeszcze czy wiesz jakim olejem był zalany silnik przed wymianą i jakim po wymianie ?

Pozdrawiam
 
 
daniel95 



Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 13

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 10:29   

Przed wymiana nie wiem jaki był wlewany bo był jeszcze po starym właścicielu a po wymianie wlewany platinuim classic mineralny do diesla

[ Dodano: Pią Kwi 01, 2016 10:29 ]
Witam ponowie dzis po odpaleniu i przejechaniu ok 20 km auto zaczeło mocno dymic a płyn chłodniczy gotował się w zbiorniczku czy to może być wina termostatu ?
 
 
sail 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 107
Skąd: Częstochowa

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 19:21   

Witam

Bardzo prawdopodobne, jeżeli wcześniej olej z podłączonego speed sensora zanieczyścił układ chłodzenia to przy okazji też termostat który nie był w stanie się otworzyć, jeździłeś na krótkim obiegu i ugotowałeś płyn.

Zrób te zdjęcia całej komory kilka i dobrej jakości to zobaczymy czy jest to prawidłowo podłączone. Dla lepszych zdjęć można wyjąć filtr powietrza to nie jest trudne.

Pozdrawiam
 
 
daniel95 



Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 13

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 16:53   [Rover 620 2.0 SDI dymi na biało, dziwna część przy silniku]

po przeplukaniu systemu plynu chlodniczego problem ustapil dzieki za pomoc
 
 
sail 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 107
Skąd: Częstochowa

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 22:44   

Witam

To dobrze że wszystko ustąpiło, a co z tą wiszącą częścią ? Dzisiaj byłem w garażu i dokładnie obejrzałem oba silniki. I jakie było moje zdziwienie kiedy w dieslu nie znalazłem regulatora przepływu od prędkości, a w benzynce owszem (to co wysyłałem wcześniej na zdjęciach). Czyli wniosek jest taki że ktoś zamontował u ciebie część pochodzącą z benzynowego silnika do diesla i to jeszcze w złe miejsce !! ! Rewelacja !! !

Jakkolwiek pozdrawiam :)
 
 
daniel95 



Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 13

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 24, 2016 08:30   [Rover 620 2.0 SDI dymi na biało, dziwna część przy silniku]

Dowiedziałem sie ze ta czesc jest zamontowana jako czesc przeplywowa do systemu chlodzenia tz. zastepcza poprzedni wlasciciel ja zamontował i tak zostala ale bede to zmieniał w najblizszym czasie dzieki za pomoc .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [620 Sdi ] Dymi na siwo/biało
Balas87 Rover serii 600, Honda Accord 21 Pon Paź 03, 2011 22:14
Balas87
Brak nowych postów [R620] Falujące obroty przy zimnym silniku
csdark Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Lut 10, 2008 19:49
herc
Brak nowych postów [R620] Problrem z zapalaniem przy zimnym silniku.
philips777 Rover serii 600, Honda Accord 7 Czw Gru 11, 2008 10:56
thef
Brak nowych postów [R620] Dymi na bialo czy nie dymi;]
film
funfel Rover serii 600, Honda Accord 5 Pon Paź 19, 2009 14:19
szoso
Brak nowych postów [R620] Dymi...
emthommas Rover serii 600, Honda Accord 21 Pią Sty 15, 2010 21:36
Marrkus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink