Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] przebieg 999 999 + problem ze wskaźnikiem paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] przebieg 999 999 + problem ze wskaźnikiem paliwa
Autor Wiadomość
Jahorau 




Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 8

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 05, 2015 21:53   [R75] przebieg 999 999 + problem ze wskaźnikiem paliwa
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam wszystkich! :grin:

Dosłownie trzy dni temu kupiłem Roverka i już mam różne cudy. Przy kupnie poprzedni właściciel uprzedził że po wymianie alternatora zwariował licznik...

1) ...i teraz mam przebieg 999 999. Ten drugi licznik, "mały" działa bez zarzutu;

2) dziś zapaliła się kontrolka paliwa więc zatankowałem 55 litrów... ale wskaźnik pokazuje że mam mniej niż 3/4 w zbiorniku! (W dniu zakupu miałem trochę więcej niż 3/4 zbiornika i nic się specjalnego nie działo)

Pytanie czy te dwa problemy mogą mieć jedno źródło i muszę udać się np. do speca od elektryki samochodowej?

Help! :oops:

P.S:
Z góry przepraszam za błędy, bardzo się starałem pisać poprawnie ale jastem obcokrajowcem a jak wiadomo "polski język trudna język"!

Pozdrawiam!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 05, 2015 21:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 05, 2015 23:12   

co do licznika 999 999 udaj się z tym problemem do kolegi MaReK powinien zaradzić na ten problem, co do wskaźnika paliwa to dość powszechny problem że wskazania świrują,
możesz przeprowadzić test zegarów, czy wskazówki działają w całym zakresie.

Jeśli tak, to pozostało by przyjrzeć się wkładom pływaków po obu stronach baku czy się nie przycianają i w jakim stanie jest skala potencjometru przy pływaku ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
Jahorau 




Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 8

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 09:47   

Dziękuję za odpowiedź!

Dziś rano wskaźnik już zapracował O_o
Nie wiem czy na długo. Natomiast problem z licznikiem pozostaje.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Paź 07, 2015 07:35   [R75] przebieg 999 999 + problem ze wskaźnikiem paliwa

Jahorau napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź!

Dziś rano wskaźnik już zapracował O_o
Nie wiem czy na długo. Natomiast problem z licznikiem pozostaje.


Próbowałeś odpiąć akumulator ?? ?(brak zasilania ,nawet na kilka godzin!???)
Jeżeli dzieją się takie cyrki, może się zresetować :mrgreen: i będzie OK :mrgreen:
Jeszcze jedno ....może właściciel Ci o tym nie powiedział ,a zegary pochodzą z innego auta? (oczywiście nie z takim przebiegiem :roll: :roll: :roll: ) , ale przez to wariują ...
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 07, 2015 07:55   

alpacino kiedyś była dyskusja o przebiegu 999.999, bo ktoś też miał problem i z tego co kojarzę było to po długim czasie nieużywania samochodu (pewnie z odpiętym akumulatorem?).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Jahorau 




Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 8

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 07, 2015 18:19   Re: [R75] przebieg 999 999 + problem ze wskaźnikiem paliwa

[quote="alpacino"]
Jahorau napisał/a:

Próbowałeś odpiąć akumulator ?? ?(brak zasilania ,nawet na kilka godzin!???)


Próbowałem - na około 10 minut, nie pomogło. Jest sens odpinać na dłużej?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 07, 2015 20:23   

999999 to problem skoku napięcia, auto z rozładowanym aku podłączasz świeży i trach, zdarza sie ponoć czasem.

Właśnie czytałem o 3 przypadkach, rozwiązania są 2: nowe zegary i to zakodowac pod Twoje auto albo zrobić korektę przebiegu w obecnych zegarach, dopasowując przebieg do tego jaki pamiętasz lub do odczytanego z LSM, EWS, DDE
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Paź 08, 2015 09:11   

Problem bzdur na wyświetlaczu licznika przebiegu całościowego, to też czasami efekt nieudolnej próby cofnięcia licznika. Czasami pomaga reflash eepromu z poziomu OBD, a czasami pomaga wrzucenie czystego wsadu i zaprogramowanie liczników pod auto.

Jahorau napisał/a:
Jest sens odpinać na dłużej?

Nie. Do zamrażalnika też nie ma sensu wkładać (bo i takie widziałem już sugestie) :)

longer86 napisał/a:
Właśnie czytałem o 3 przypadkach, rozwiązania są 2: nowe zegary i to zakodowac pod Twoje auto albo zrobić korektę przebiegu w obecnych zegarach, dopasowując przebieg do tego jaki pamiętasz lub do odczytanego z LSM, EWS, DDE

To nie musi być problem wpisu przebiegu, ale może być też związane ze źle sflashowaną kością. Trafiło na rejon odpowiedzialny za wyświetlacz ten mały. Równie dobrze, może się popsuć temperatura.

W DDE licznik przebiegu aktualizowany jest na bieżąco - chyba, że czytać to co było w historii błędów (obecnych i shadow) jeśli ktoś ich nie wykasował.

Najtrudniej zmienić przebieg w EWSie - ale i to da się zrobić jak ktoś ma wiedzę i narzędzie.

3-cim rozwiązaniem, może być reflash kości po OBD defaultowym wsadem. Obszaru KM i VIN nie ruszy, ale ułoży resztę bitów.

Jak zegary nie mają LCD, to wybrałbym opcję: używane zegary z LCD (z manetką) + dopisanie do auta.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Jahorau 




Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 8

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2016 20:58   

Dziękuję za pomoc MaReK! Problem rozwiązany szybko i skutecznie :cool: profesjonalista! :!:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Cze 01, 2016 16:49   

Jahorau napisał/a:
Dziękuję za pomoc MaReK!

Nie ma sprawy. Polecam się ;)

Jahorau napisał/a:
szybko i skutecznie :cool: profesjonalista! :!:

Noo... tam od razu profesjonalista ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]PROBLEM Z WSKAZNIKIEM PALIWA?
leszek_1982 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Paź 31, 2012 16:04
dukat11
Brak nowych postów [R75] Problem ze wskaźnikiem paliwa
piotrek78z Rover serii 75, MG ZT 18 Pon Lut 27, 2012 20:10
dawidoooffff
Brak nowych postów [R75] Problem ze wskaźnikiem paliwa
poti Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Maj 21, 2008 15:51
piter34
Brak nowych postów [R75] Czy coś nie tak z wskaźnikiem paliwa?
Barthas Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Maj 22, 2009 09:34
sknerko
Brak nowych postów [MGZT-T] problem z wskaznikiem sredniego spalania
DADIX Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Paź 04, 2011 14:44
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink