Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 CDT] Sprężyny o fabrycznych parametrach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 CDT] Sprężyny o fabrycznych parametrach
Autor Wiadomość
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Cze 13, 2016 16:05   [R75 CDT] Sprężyny o fabrycznych parametrach
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Poszukuje sprężyn, które pozwolą mi mojego Roverka CDT przywrócić do fabrycznej wysokości. Czyli odległość pierwsza ze zdjęcia od błotnika do środka koła 408mm, odległość druga 399mm. Według naklejki spod siedzenia, fabrycznie do przodu powinny być sprężyny PK / JK (zielono białe), tył RB. Nie licząc fabrycznych sprężyn ustaliłem że, oznaczenia kolorowe stosuje jeszcze TRW (model JCS956), które są na razie nie do namierzenia i SPIDAN (model 85403) których cena przewyższa cenę fabrycznych. Na necie najwięcej sprężyn jest MONROE, KYB oraz LESJOFORS. Moje pytanko, czy ktoś montował konkretny model z tych 3 wymienionych wyżej producentów i uzyskał fabryczne wysokości? Najbardziej interesuje mnie KYB, ponieważ obecnie mam kilkuletnie Lesjofors które się zglebowały, albo były źle dobrane (wymieniał poprzedni właściciel. Moje auto ma tył posadzony 25mm niżej a przód 35 i strasznie mi to utrudnia życie.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 13, 2016 16:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 13, 2016 17:31   

Marcin84, po tym jak dwa lata temu oryginały na przedzie wyzionęły ducha mechanior założył mi jedyne sprężyny, jakie były na cito dostępne w lokalnej hurtowni - KYB. Nie pamiętam teraz ile dokładnie mam odległości od środka do błotnika, ale było coś około 38-39cm, z pewnością poniżej 40cm.

Może to efekt placebo, ale od tej wymiany mam też wrażenie, że przód zrobił się twardszy. Prowadzi się ładnie, ale przód nie jest już tak miękki jak tył, gdzie są ciągle oryginalne. No i rzeczywiście jakby częściej osłoną szuram po koleinach. ;-)

Patrząc po opiniach najlepiej wypadają chyba właśnie LESJOFORS i takie właśnie planuję założyć, gdy się nadarzy okazja... chyba, że przetestujesz na sobie jakieś inne i okażą się idealne. :P
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pon Cze 13, 2016 19:50   

Ja kiedyś wymieniałem z tyłu (pękły mi ) i też miałem ten sam dylemat. Zdecydowałem sie na używki oryginalne wg kodu barwnego z anglika z małym przebiegiem. Do dziś 4 lata już na nich jeżdżę i wysokość auta z tyłu katalogowa (39cm). Zastanawiam się nad przodem bo na razie podniosłem przód na gumach międzyzwojowych (39cm). Może warto poszukać z anglika w dobrym stanie.
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Cze 14, 2016 10:30   

wellman szkoda, że nie masz numeru części bo jest kilka wersji KYB do 75 i możnaby zweryfikować, czy masz na 100% dedykowane do siebie. Z czarodziejami z allegro to się wogóle nie dojdzie, bo oni nawet przód jako do tyłu wystawiają a tył do przodu :) pablo szukałem używek, ale nic mi się na razie nie udało znaleźć. Będę dalej drążył temat tych TRW może gdzieś jakieś leżaki magazynowe znajdę w dobrej cenie jak nikt w międzyczasie nie poda konkretnej sprężyny spełniającej wymagania nasze :) Bo nie chcę mi się wierzyć, że wszyscy tylko glebują 75-ki :)

[ Dodano: Wto Cze 14, 2016 10:30 ]
Panowie potrzebujemy kogoś kto albo zna czeski, albo ma w Czechach rodzinę / znajomych. Znalazłem komplet sprężyn TRW 2 sztuki JCS956 + 2 sztuki JCS 181 (co prawda one są odpowiednikiem RKB101430 i mają parametr RC a ja poszukuję RKB101420 RB, ale byłbym skłonny zaryzykować). I teraz największa ciekawostka u nas taki zestaw najmniej 800zł + wysyłka, a w czeskim sklepie internetowym po przeliczeniu z koron na złotówki UWAGA!!! 390zł :) Nawet gdyby przesyłka wyszła 200zł to i tak się mega opłaca. Teraz największy problem, wszystko jest w języku czeskim i nie jestem w stanie przeskoczyć rejestracji i płatności :(

Link do sklepu
http://www.monroe-trw.cz/Rover/75--RJ-/
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 14, 2016 10:49   

Napisz po angielsku na roverclub.cz mysle ze ktoś Ci pomoże o ile nie masz kłopotów z angielskim to się dogadacie ;) Czesi śledzą tematy TOAFa wiec język angielski jest dobry do dogadania sie z każdym ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Cze 14, 2016 13:59   

longer86 napisał/a:
Napisz po angielsku na roverclub.cz mysle ze ktoś Ci pomoże o ile nie masz kłopotów z angielskim to się dogadacie ;) Czesi śledzą tematy TOAFa wiec język angielski jest dobry do dogadania sie z każdym ;)


W sumie to nie wiem czemu na to nie wpadłem wcześniej, ale napisałem do sklepu bezpośrednio :)
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Sprężyny
Navi01 Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Gru 22, 2014 19:49
mocu
Brak nowych postów [MG ZT] Sprężyny
bula3546 Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Lip 30, 2014 12:27
bula3546
Brak nowych postów [R75] Sprężyny
Marek_75 Rover serii 75, MG ZT 34 Pią Maj 24, 2019 00:10
martinsc
Brak nowych postów [R75] Sprężyny
bys Rover serii 75, MG ZT 21 Pon Sie 06, 2012 18:37
sash997
Brak nowych postów [R75] SPRĘŻYNY TYŁ KAYABA
groszek_76 Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Kwi 20, 2017 06:58
groszek_76



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink