Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Odpływy w kabinie pod wykładziną
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Odpływy w kabinie pod wykładziną
Autor Wiadomość
MarcinS1125 




Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 4



  Wysłany: Czw Sie 25, 2016 13:37   [R75] Odpływy w kabinie pod wykładziną
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Cześć.

Mam sytuację awaryjną, gdyż ratuje gablotę przed utonięciem. Z samego miejsca pasażera z przodu wypompowałem ponad 6L wody, no ale do rzeczy.
W załączniku przesyłam zdjęcia podłogi i tu główne pytanie, czy w któryś z tych miejsc powinny być odpływy? Bo coś czuje, że ktoś się rozpędził i wszystkie zaślepił.
Jeśli w tych miejsca powinny być, a są zasłonięte to bardzo bym prosił o zaznaczenie na zdjęciach, które to są i jak to naprawić, żeby nie przewiercić niczego na wylot. Uprzedzając pytania, udrożniłem już wszystkie 4 odpływy w podszybiu, 4 odpływy w szyberdachu, uszczelniłem uszczelki odpływów z szyberdachu w bagażniku i przy przednich nadkolach w kabinie. Uszczelniony odpływ klimy i mocowania listew ozdobnych od wewnątrz.
[Rover75 99' 2.0 V6 sedan]
http://www.fotosik.pl/zdjecie/35f3d7336a2a1c7a
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d4da2cfbf747a19e
http://www.fotosik.pl/zdjecie/5a49c6d65ebc0072

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Marcin
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 25, 2016 13:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 25, 2016 15:44   

MarcinS1125, niedawno miałem mojego też do śrubki w środku rozebrane, nie widziałem żadnych otworów w podłodze. Jedynie w bagażniku, pod kołem zapasowym w jednym z tych wytłoczonych okręgów mam otwór. W kabinie są tylko zaznaczone, ale żaden nie wydrążony.

Jak uszczelniasz przegrodę, sprawdź rurkę pompki sprzęgła i na górze uszczelkę, która zabezpiecza przewody wchodzące do kabiny. Warto też przyjrzeć się przedniej szybie, może klej puścił i woda się dostaje do środka.

No i jak już ściągnąłeś podłogę, to możesz zakonserwować wszystkie punkty masowe. Wykręcić, przeczyścić, potraktować smarem miedziowym. U mnie ten zabieg "naprawił" problem z mrugającym oświetleniem wnętrza i przygasającymi światłami.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
xen0n 



Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 17



Wysłany: Czw Sie 25, 2016 15:55   

wellman napisał/a:
MarcinS1125, niedawno miałem mojego też do śrubki w środku rozebrane, nie widziałem żadnych otworów w podłodze. Jedynie w bagażniku, pod kołem zapasowym w jednym z tych wytłoczonych okręgów mam otwór. W kabinie są tylko zaznaczone, ale żaden nie wydrążony.

Jak uszczelniasz przegrodę, sprawdź rurkę pompki sprzęgła i na górze uszczelkę, która zabezpiecza przewody wchodzące do kabiny. Warto też przyjrzeć się przedniej szybie, może klej puścił i woda się dostaje do środka.

No i jak już ściągnąłeś podłogę, to możesz zakonserwować wszystkie punkty masowe. Wykręcić, przeczyścić, potraktować smarem miedziowym. U mnie ten zabieg "naprawił" problem z mrugającym oświetleniem wnętrza i przygasającymi światłami.


jako przygasające światła masz na myśli tak jakby chwilowe miganie? Przerwanie w świeceniu tak na 0.1s i znowu świecą?
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 25, 2016 16:22   

xen0n, miałem na myśli bardzo szybko mrugające oświetlenie wnętrza. Takie jakby coś się w instalacji paliło.

Natomiast reflektory przygasały za każdym razem, gdy puszczało się pedał przyspieszenia. Lekko przygasały i po chwili wracały do wyjściowego poziomu. Alternator mam w pełni zregenerowany, więc to nie było to.

Obydwa efekty zniknęły po czyszczeniu punktów masowych. Obstawiam więc, że zaśniedziały od wilgoci i to była przyczyna.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
MarcinS1125 




Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 4



Wysłany: Sob Sie 27, 2016 12:11   

No ok, czyli zostawiam tak jak jest., wolałem się upewnić, niż rozbierać to wszystko pięć razy. :razz:
Co do punktów masowych to jak najbardziej się tym zajmę, już przy okazji takiego rozbebeszenia to car audio się zrobi, także masa musi być na full. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Odpływy wody w grodzi
Plina Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Sie 21, 2016 12:03
thorgalxxx
Brak nowych postów [R75] Odpływy pomiędzy silnikiem a kabiną
z serii "poprawiamy fabrykę"
Dam-Kam Rover serii 75, MG ZT 49 Sro Sty 27, 2016 18:15
prebenny
Brak nowych postów [R75] Wykładzina podłogowa - demontaż
trawis25 Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Kwi 19, 2014 07:04
Punx
Brak nowych postów [R75] Smród w kabinie
peroomen Rover serii 75, MG ZT 19 Pią Mar 26, 2010 09:04
peroomen
Brak nowych postów [R75] Drgania w kabinie
krzycho124 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Maj 14, 2009 18:03
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink