Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z zamkiem centralnym, i odświeżenie chromu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z zamkiem centralnym, i odświeżenie chromu
Autor Wiadomość
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 29, 2016 17:11   [R75] Problem z zamkiem centralnym, i odświeżenie chromu
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam, dziś kolejne 2 przypadki w moim aucie :)
1. Mam mały problem z zamkiem centralnym, niby wszystko działa a jednak nie do końca, chcę to naprawić, jeden kolega posiadający r75 mówi że to kwestia smarowania zamka, i powszechnego mrozu, i w sumie z jednej strony po przesmarowaniu zamku w miejscu wskazanym na filmie była mała poprawa, a z drugiej strony no jak widać.. Jakieś pomysły? co zrobić? jak naprawić?
Cała sprawa wygląda tak:
https://youtu.be/reu7zA06QUk


2. Mam jak większość z was chromowane listwy w swoim r75, i zastanawiam się jak je odświeżyć, na zdjęciu widać że mam takie jakby małe ryski na listwie, i mam tak na każdej, jestem ciekaw czy da się jakoś to dopielęgnować...
Link jak sytuacja wygląda:
http://jpghost.pl/IMG-20161029-153037_1477755678/





I pytanie 3 konkursowe :v
Co zrobić z takim ubytkiem lakierniczym? tylko malowanie? czy może polerka? wosk koloryzujący? markery?
Link jak sytuacja wygląda:
http://jpghost.pl/IMG-201...HHT_1477755622/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 29, 2016 17:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Sob Paź 29, 2016 17:25   

Co do zamków,
Ja też to przerabiałem, z innymi drzwiami.
U mnie jak u większości osób winny jest zamek, dokładniej silniczek w zamku, kończy się i nie ma siły obrócić całym tym mechanizmem, co otwiera, albo zamyka zamek. Kilka krotne naciskanie przycisku, czy to na pilocie, czy w kabinie naprawia, poprawia ten efekt. Ale do czasu, aż całkiem wysiądzie,
Ja wymieniałem zamki na używane z Allllegro, ryzykowałem oczywiście. Na forum jest gdzieś opis foto, jak wymieniać silniczek,

Auto otwiera się pilotem na dwa sposoby.
1. Naciskasz raz pilot, otwierają się tylko drzwi kierowcy, drugi raz reszta drzwi ( 3 razem)
2. naciskasz raz pilot, otwierają się wszystkie cztery drzwi jednocześnie.
Te ustawiena zmienisz Toafem, ale to pewnie już wiesz.

Jak któryś zamek się opóźnia, albo nie otwiera-zamyka, to winny zamek, mozna smarować specyfikiem, ale silniczków w taki sposób nie naprawisz..
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 29, 2016 17:50   

czort, właśnie przeczytałem na forum podobnego posta gdzie użytkownik longer86 pisał o reanimacji takich silniczkow, że podobno tam padają szczotki, i wystarczy je obrócić ew dolutowac... Wrzuxe wieczorem tu linka lub napiszę do samego longera, może coś mi pomoże :)
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Sob Paź 29, 2016 17:56   

Muody, Zamki są identyczne w Mini Cooperach któreś tam roczniki.
Poszukaj na google wpisując najlepiej po angielsku "naprawa zamka" w konkretnym modelu, Mini albo Rover, Wybierz w wyszukiwarce grafikę, i po zdjęciach przejdziesz na ich forum gdzie znajdziesz fotorelację z naprawy, wymiany.
jakoś tak szukałem kiedyś..

taki przykład, ale poszukaj głębiej
http://www.instructables....ock-Actuator-L/
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 29, 2016 21:11   

Muody, a możesz najpierw przeczytać dokładniej forum, poszperać, bo zakładasz tematy po kilka dziennie, dublując tematykę!
_________________
75 Red Edition
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 29, 2016 23:24   

longer86, zakładam jeden temat dziennie, a na "odświeżane kotlety" nikt mi nie odpisuje :(
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 30, 2016 00:07   

Nie zauważyłem, by padło pytanie w starym odkopanym temacie, a uwierz mi, że przeglądam forum kilka razy dziennie.

Po za tym nikt nie odpisuje, bo stare tematy najczęściej zawierają już w swoim wątku interesującą Cie odpowiedz i nie chodzi tutaj o to by pisać to samo ponownie, tylko poszukać rozwiązania.
_________________
75 Red Edition
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 30, 2016 12:41   

longer86, Dobrze drogi kolego, zatem spytam zaraz w temacie w którym mówiłeś o reanimowaniu centralnego, a pomożesz mi odpowiadając na moje 2 pozostałe pytania zawarte w poście ? :)

[ Dodano: Nie Paź 30, 2016 12:41 ]
edit, chciałem odgrzać kotleta dokładnie w tym poście:https://forum.roverki.pl/viewtopic.php?p=873258 (w nim też longer, mówiłes o reanimacji)
I niestety jak klikam "odpowiedz" to przekierowywuje mnie na główną stronę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z centralnym zamkiem
TOM3K Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lip 20, 2012 20:09
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z centralnym zamkiem
Kouek Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Sie 17, 2010 09:16
benola
Brak nowych postów [R75] Problem z centralnym zamkiem
pierce Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Kwi 10, 2009 18:27
Dziadek
Brak nowych postów [R75] Problem z centralnym zamkiem
roadking Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Cze 07, 2007 12:04
szudi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z centralnym zamkiem.
Brydzio7253 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Kwi 29, 2014 20:34
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink