Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] przyszla pora na dwumase?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] przyszla pora na dwumase?
Autor Wiadomość
tmk752 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 105



Wysłany: Sob Maj 06, 2017 11:02   [R75] przyszla pora na dwumase?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Czesc

Praktycznie wszystkie awarie z cyklu "awarie nowego wlasciciela rovera 75" juz przezylem.

Obecnie walcze ze szmerami, chrobotaniem przy okolo 2000 obr/min. Dzwiek pojawia sie gdy nie przyspieszan, lub gdy puszcze gaz i jade na silniku, Problem pojawil sie po wymianie pomy wysokiego cisnienia (bosh) na uzywke. Zastanawiam sie czy mogli uszkodzic dwumase przy wymianie pompy wys cisnienia. Obecnie biegi wchodza bez problemow auto przyspiesza plynnie do 4.000 jedzie gdzies okolo 180 km/h i wszystko byloby wporzadku gdyby nie ten cholerny dziwiek. Wymienilem rolki pasek alcesoriow, sprawdzalem wspomaganie i ilosc plynu oraz czy nie ma babelkow przy skrecaniu. (Czasami wspomaganie chodzi milo a czasami jakby troche ciezej). Nie wiem czy to dwumasa, z tym chrobotaniem jezdze juz chyba z 3 miesiace, ale ostatnio jakby sie powiekszyl problem. Jest jeszcze kolo pasowe do sprawdzenia. Chcialbym nabrac wiedzy co sadzicie o takich objawach i czy przejezdze jeszcze z dwa miesiace. A i jeszcze jeden wazny symptom. Jak wlacze samochod zimny to jest pukniecie niewiadomego mi pochodzenia (czyt na forum ze dwumasa)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 06, 2017 11:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Maj 06, 2017 11:17   

Wydaje mi się, że do wymiany pompy CR musieli zdemontować poduszkę olejową. Może ją uszkodzili, a może zwyczajnie nie dokręcili i stąd pochodzą te stuki. Trochę trudno diagnozować nie słysząc ;) Może nagrasz ten dźwięk telefonem spod spodu auta w momencie kiedy ma wystąpić ;)

A co do dziwnych szmerów jak przyspieszasz, to występuje tylko pod obciążeniem - w sensie jak jedziesz - czy występuje także jak gazujesz auto na luzie?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
tmk752 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 105



Wysłany: Sob Maj 06, 2017 11:50   

Szmer wystepuje jak auto jest na luzie i gazuje (nie przemawia za dwumasa), gdy mam wbity bieg i jade kolo 2000 gdy nie przyspieszam i utrzymuje stala predkosc.

Stukniecie sproboje nagrac dzis.
_________________
Byl Rover 75 2.0 CDT jest MG ZT 2.0 CDTi
 
 
pieknyiro 



Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 36



Wysłany: Wto Maj 09, 2017 21:39   

Zanim zabierzesz się za dwumasę, obejrzyj sobie poduszki. Dokładnie.
Ja wymieniłem tą główną poduszkę, gruszkę. Mimo, że była cała nierozwalona jak na wielu zdjęciach, które zamieszczali forumowicze. Pomogło.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Maj 09, 2017 22:51   

Czyli tę, którą chłopaki musieli ruszyć do wymiany pompy CR :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
tmk752 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 105



Wysłany: Sro Maj 10, 2017 21:52   

Dzięki za pomoc ile wymiana kosztuje mniej wiecej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink