Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Panel klimatyzacji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Panel klimatyzacji
Autor Wiadomość
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Sro Mar 18, 2015 12:37   [R75] Panel klimatyzacji
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Ogrzewanie i klima działa prawidłowo, ale...kiedy wcześniej miałem włączone ogrzewanie HI i wyłącze panel to nadal mi grzeje z nawiewów ( nie działa wiatrak ale leci gorące powietrze). Kiedy np. dzień wcześniej miałem włączone eco chłodzenie LOW i w tej pozycji wyłaczyłem panel to na drugi dzień przy wyłączonym panelu leci chłodne powietrze. W innych autach jak panel jest wyłączony to po prostu nic nie leci z nawiewów. Czy tylko ja tak mam czy u was też tak jest ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 18, 2015 12:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Mar 18, 2015 12:40   

Tak jest normalka :-)
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Sro Mar 18, 2015 13:30   

Czyli przy każdym wyjeździe autem musimy włączać panel i ustawiać sobie odpowiednią temperaturę - za..ebiście . Najbardziej żonę wkurza że musi bez przerwy coś ustawiać ( a za bardzo nie kuma ) bo albo ma za ciepło albo za zimno. W drugim aucie jak ma za zimno to włacza ogrzewanie i ma ciepło a jak jej za gorąco to po prostu wyłacza i robi sie chłodniej. W Roverku tak nie ma , szkoda :cry:
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 18, 2015 13:49   

Nie do konca rozumiem w czym problem. Panel klimy pamięta ostatnie nastawienie.

Gdy przekręcisz stacyjkę włącza się z ostatnimi ustawieniami. Raz ustawisz jak lubisz i teoretycznie nic nie trzeba zmieniać. Gdy żona chce cieplej klika górną część guziczka po swojej stronie, chce zimniej klika dolną i tyle. :-)

Jeśli natomiast panel klimy resetuje ustawienia po wyłączeniu lub nie uruchamia sie automatycznie mimo, że był włączony wcześniej to chyba coś jest nie tak.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Sro Mar 18, 2015 14:21   

Problem jest taki, że pomimo wyłaczonego panelu w aucie jest gorąco bo z nawiewu leci gorące powietrze bo np. wczoraj było zimno i wczoraj miałem właczone ogrzewanie a dziś jest słoneczny dzień i nie potrzebuję właczać ogrzewania ale i tak leci gorące powietrze i jestem zmuszony właczyć panel żeby się schłodzić - tylko poco ?? ? skoro panel był teoretycznie wyłaczony więc nie powinno lecieć ciepłe powietrze z nawiewów !! ! I to jest wkurzające.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 18, 2015 14:33   

Panel klimy w trybie ECON to wyłącznie włączona dmuchawa. Możliwe, że zachowanie z wyłączonym panelem jest takie jak piszesz, nigdy tego nie sprawdzałem, ciągle panel mam aktywny. Nie widzę potrzeby wyłączania.

Domyślam się, że gdy wyłączysz panel w nastawie HI lub LOW to ustawienie kanałów dmuchawy zostaje zgodne z nastawą i nie są one zamykane, dlatego np. mimo wszystko czujesz napływające z nawiewów ciepło w ustawieniu HI. Nie zwróciłem uwagi jak to się zachowuje w innych autach.

Zwyczajowo mam ustawioną temperaturę na 21, tryb ECON i resztę pozostawiam automatowi, który na ogół radzi sobie dobrze z doborem siły i kierunku nadmuchu. Tym sposobem, gdy jest zimno - grzeje, a gdy jest ciepło - daje tylko lekki nadmuch.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 18, 2015 15:24   

pablo, trochę przesadzasz. Włącz sobie nawiew na Econ (klima wówczas nie działa) w ten sposób używasz tylko najnormalniejszego nawiewu, do tego ewentualnie tryb AUTO i masz spokój (chociaż u mnie w trybie auto swiruje- źle ogrzewa. Wcześniej tego nie było:-( )
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Sro Mar 18, 2015 18:11   

pablo: ale jak chcesz zwolnić to nie wyłączasz silnika, tylko po prostu puszczasz gaz, prawda? :)
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Sro Mar 18, 2015 20:10   

Kolego karolj jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie zabieraj głosu.
Rozumiem że panel w naszych roverkach działa nonstop jedynie podświetlenie gaśnie przy wyłączeniu. Dla mnie to dziwne ale wiem już teraz , że ten typ tak ma. Temat można zamknąć aby uniknąć nabijania licznika wypowiedziami nie koniecznie na temat. Dzięki i pozdrawiam.
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Sro Mar 18, 2015 20:22   

pablo: oj... trochę luźnego podejścia nie zaszkodzi ;)

A tak na poważnie, jak wyłączasz nawiewy, to nie parują Ci szyby?
 
 
Bialystok89 



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 26



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 20:54   

U mnie też grzeje gdy panel jest wyłączony tyle że głównie z nawiew tych pod przednią szybą. Idzie przywyknąć
 
 
turbina 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 89
Skąd: Mircze



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 21:26   

Pablo jeśli wyłaczymy panel nie pracuje i dmuchawa.. nie jest tak że tylko nie podświetla. może spróbuj podmienic sterownik od klimy. Moim zdaniem nie działa poprawnie u mnie takie rzeczy się nie dzieją jak opisujesz a czesto zmieniam nastawienia. Może też coś trzeba zaprogramowac. Nie wiem dokładnie jak to jest ale szyberdach nawet może się przestawic.
 
 
Bialystok89 



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 26



Wysłany: Nie Mar 22, 2015 16:37   

U mnie w sumie tylko czasami tak się dzieję albo to tylko złudzenie że dmucha ciepłym powietrzem
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Pon Mar 23, 2015 11:22   

U mnie też tak jest, strasznie mnie to denerwuje.
Dodam, że u mnie wieje (na wyłączonym panelu oczywiście) jak się jedzie szybciej, gdzieś ponad 50km/h. Wygląda to tak jakby, powietrze, w które się wbijamy przenikało do środka samochodu.
 
 
turbina 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 89
Skąd: Mircze



Wysłany: Pon Mar 23, 2015 19:59   

zauważcie, że jak gasimy samochód słychać zamykającą sie przegrodę pewnie miedzy filtrem a dmuchawa. jak jedziemy mimo wyłaczenia nawiemu powietrze jednak wpada do środka. Własnie ostatnio się temu przyjrzałem. Ale co prawda u mnie tylko zimne wiec to takie w sumie normalne bo jakies powietrze zawsze wpadnie.
 
 
jmierzwa952 



Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 36
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 12, 2017 20:03   

Witam wszystkich, nie wiem czy w dobrym temacie umieszczam pytanie, jeśli nie to z góry przepraszam, jak jest na zewnątrz ciepło (czy. jest słońce) i nagrzeje sie auto wewnątrz to nie mogę włączyć panela klimatyzacji, nie dziala ani klima, ani nadmuch ani grzanie szyby.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT-T] Panel klimatyzacji sam się wyłącza
marius__ Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Wrz 01, 2016 15:12
marius__
Brak nowych postów [R75] Panel klimatyzacji - warianty ustawień
kehtron11 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Lis 02, 2011 22:39
wojtekhan
Brak nowych postów [R75] Panel sterowania
lukasz1980r1 Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Paź 18, 2010 18:09
apples
Brak nowych postów [R75] Panel sterowania
kehtron11 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Kwi 06, 2012 19:46
kalafior
Brak nowych postów [R75] Panel przycisków
haszczyc Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Sie 26, 2011 11:52
haszczyc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink