Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wibracje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wibracje
Autor Wiadomość
damian_kaminski 




Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Przychojec



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 16:14   [R75] Wibracje
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam,
Mam pytanie odnosnie drżenia kierownicy w R75 - jak go kupilem przy predkosci okolo 100km/h drżala kierownica a nawet fotele ale tak "delikatnie". Ostatnio kupilem nowe felgi z oponami i teraz jest jeszcze gorzej!!! Przy rozpedzaniu powyzej ~ 100km/h takze drży kierownica i fotele tylko ze mocniej i to samo dzieje sie przy hamowaniu od 130 do 100km/h (malo mnie z fotela nie wyrzuci :wink: )... kola mialem wyważane wiec nie wiem czy powinienem teraz je jeszcze raz wyważyc tylko że teraz na samochodzie czy np mam zwichrowane tarcze i pasuje je wymienic?
Co o tym sadzicie?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lis 20, 2010 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 12, 2007 16:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 12, 2007 16:26   

Moim zdaniem trzeba zacząć od oględzin tarcz hamulcowych...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
riki 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 105
Skąd: opolskie



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 21:16   

zacznij od rady "pitera34". Jak nie pomoże, to sprawdzić stan amortyzatorów, sworzni ukł. kierowniczego, wahaczy, tulei itp. (ogólnie zawieszenia), jeśli będzie ok, to sprawdź następnie zawieszenie silnika i skrzyni biegów. Jeśli i to będzie ok, to dokładnie sprawdź opony i wyważ powtórnie koła.
Nie zapomnij o zbieżności. Nie bagatalizuj jej.
Musi chodzic jak trzeba :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 22:56   

sprawdz także stan półosi lub przegubów, bo jak się krzyżak w skrzyni wyrobił to też będą takie objawi, ale ja obstawiam także na tarcze lub poducha silnika ta olejowa.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
damian_kaminski 




Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Przychojec



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 12:32   

riki napisał/a:
sprawdzić stan amortyzatorów, sworzni ukł. kierowniczego, wahaczy, tulei itp. (ogólnie zawieszenia)

zawieszenie sprawdzalem wlasnie przy wymianie kół i mialem wybity prawy wachacz ale wymienilem go a poza tym zawieszenie jest sprawne... pytalem sie o stan klockow i sa okej ale o tarcze nie pytalem... mysle ze to beda ona bo nasila sie to tak jak mowilem przy hamowaniu, takim delikatnym :neutral:
 
 
 
potrolu 




Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 56
Skąd: Międzyrzec Podlaski



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 15:03   

witam
miałem cos takiego w swoim poprzednim aucie miałem już go doś wszystko sprawdzone i wadliwe wymienione i nic dalej to samo wyważyłem koła i też nic , znajomy polecił mi sprawdzenie każdego koła osobno tj; pozamieniać po koleji koła na zapasowe , zaczołem od lewego przedniego koła wymieniłem je na zapas i odrazu trafiłem wszystko wróciło do normy poprostu w oponie ponoś jakiś drucik pękł i była cała przyczyna.
_________________
PoTrolu
 
 
 
figoluis 



Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 15:56   

Witam
Ja mam podobną sytuację tylko że u mnie dodatkowo słychać buczenie
Również wyważałem koła i nic
mam podejrzenie że to może być łożysko w kole ale sprawdzałem pokolei każde koło i ne ma żadnych luzów ani jakiegoś tarcia.również nie rozgrzewa się koło co w takich wypadkach powinno nastąpić

[ Dodano: Sro Cze 13, 2007 3:58 pm ]
Dodam że na luzie i na wcisniętym sprzegle są również te same objawy
 
 
 
damian_kaminski 




Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Przychojec



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 18:24   

potrolu napisał/a:
pozamieniać po koleji koła na zapasowe

tak tylko ze ja wlasnie wymienilem i opony i felgi na newki :mrgreen: a na starych tez to bylo :???: nie jest to jeszcze specjalnie uciazliwe gdyz po przekroczeniu okolo 130 przestaje to byc odczowalne ale przy hamowaniu czasami jest to bardzo denerwujace... :mad: mechanikow mam dobrych i bylem przy tym jak sprawdzali zawieszenie a wszystkie luzy czy odchylenia napewno zdiagnozowali (wspomniany wachacz)
 
 
 
potrolu 




Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 56
Skąd: Międzyrzec Podlaski



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 18:31   

sprawdż jeszcze poduszki amortyzatorów żadko kto to sprawdz a zużyta poduszka może dawać taki efekt
_________________
PoTrolu
 
 
 
zaku 




Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 11
Skąd: Sochaczew



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 19:19   

Witam ja mam taki sam efekt, drzenie w przedziale 100- 130 km/h i to dosyc mocne, opisywałem to w odzielnym temacie, wiec jestem równiez ciekaw co moze byc tego przyczyną, u mnie tez mechaniory nic nie wykryli
 
 
 
damian_kaminski 




Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Przychojec



Wysłany: Wto Cze 19, 2007 16:24   

zaku napisał/a:
Witam ja mam taki sam efekt, drzenie w przedziale 100- 130 km/h

I ja mam problem z glowy:) pojechalem do warsztatu zajmujacego sie tylko naprawa zawieszen i zrobilem "elektronowe wyważanie kol bez ich demontazu z samochodu" :mrgreen: mechanik ja zobaczyl co sie dzieje to sie za glowe zlapal!!! ale wyważyl i wszystko jest pieknie gdyby nie to ze... przy kazdym odkreceniu kola bede musial od nowa wyważac!!! ale powiedziel ze jest na to sposob - podkladki centrujace ktore powinienem miec w zestawie z felgami :???:
 
 
 
zaku 




Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 11
Skąd: Sochaczew



Wysłany: Wto Cze 19, 2007 22:12   

mam pytanko czy to drżenie działo Ci sie w tym przedziale predkosc tylko przy wciskaniu pedału gazu czy to nie miało znaczenia bo ja jak nie przyspieszałem to nie drgało, a jak tylko wciskałem pedał gazu i auto przyspieszało to od razu zaczynało
 
 
 
Rick 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 48
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Cze 20, 2007 12:04   

Problem z drżeniem jak widać dotyczy wielu.
A z tych wypowiedzi i z mojego doświadczenia jak je zebrać razem wysuwają sie następujące wnioski dotyczące przyczyn drżenia:

1). nierówne, zwichrowane tarcze hamulcowe, często ulegają odkształceniom w wyniku długiego ostrego hamowania, lub ponad normatywnego zużycia- Jak usunąć przyczynę?- wymienić wraz z klockami, na oryginały albo dobrej marki.(dobrze wyważone i szlifowane)

2). uszkodzone opony, kord opon w wyniku najechania na rożnego rodzaju ostre przeszkody ulega uszkodzeniu co objawia się zjawiskiem "jajowatości" opony, przeważnie nie widac tego z zewnątrz, (choć wprawne oko zobaczy) ale czuć i to bardzo mocno w pewnym zakresie prędkości, oraz przy przyspieszaniu. Można tak załatwić nawet nowiutkie opony zaraz po założeniu wiec nie sugerowac sie wiekiem. Pomaga tylko wymiana na nowe.

3). Felgi!!,
a) zastosowanie nieoryginalnych felg o parametrach bardzo zbliżonych ale nie do końca takich samych, np różnica w średnicy otworu centralnego nawet 0,5mm wywoła bicie, to samo zbliżony rozstaw śrub, lub "nieco" tylko większe otwory - przerabiałem ten temat w poprzednim aucie i pomogła wymiana felg na oryginały. Pierścienie centrujące pomagaja ale ich jakośc jest rózna i nie polecam.
b) skrzywienie lub uszkodzenie felgi wywołuje takie samo bicie jak zdeformowana opona, pamietajmy opona układa się do fegi a nie odwrotnie, jezeli felga jest krzywa w wyniku wjechania w dziure to i opona się zakrzywi w tym miejscu i zamiast kołowego obwodu mamy mimośród- pomaga prostowanie i wyważanie felg.

Odradzam "doważanie kół" to zabieg jednorazowy nie usuwający przyczyny, a łatający tylko pozornie skutki to takie wyjście, dla leniwych, bez urazy :) .

Jeżeli podczas hamowania drży kierownica i czuć po pedale hamulca , ze pulsuje to przyczyna w wiekszosci przypadków tkwi w zwichrowanych tarczach a nie w oponach.

Rzadko kiedy przyczyną drgan jest uszkodzone zawieszenie, musiałoby byc to powazne uszkodzenie, zeby dawało takie wyniki.
_________________
R75-Ceed CDRI
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [[R75] Wibracje silnika
Gwardian Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Mar 21, 2019 21:30
dawidd
Brak nowych postów [Rover 75] Wibracje
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Maj 26, 2015 19:48
Maciej23
Brak nowych postów [R75] Wibracje na niskich obrotach.
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 21 Czw Lut 24, 2011 23:07
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Głośna praca silnika, wibracje
seyfer Rover serii 75, MG ZT 22 Sob Maj 28, 2011 10:43
seyfer
Brak nowych postów [R75] Wibracje przednich kół podczas hamowania
beny82 Rover serii 75, MG ZT 30 Sro Cze 26, 2013 17:06
haszczyc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink