Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Szarpanie przy ruszaniu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 14:01
[R416] Szarpanie przy ruszaniu
Autor Wiadomość
krzysiek_416
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:47   [R416] Szarpanie przy ruszaniu
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam Wszystkich!! Dawno tu nie byłem. Mam problem. Nierzadko ostatnio... mój rover :mad: lubi sobie szarpać przy ruszaniu. Wymienione świece, palec+kopułka, (przewody są.... nie wiem jakie). Strasznie to irytujące, a telepie autem jakby sprzęgło sie rozsypywało albo zawieszenie skrzyni i silnika. Miał ktoś coś podobnego kiedyś?? Ostatnio szarpanie było nie do zniesienia ale po wymianie świec znacznie sie polepszyło...... lecz nadal lubi mnie irytować........ :???:
Proszę o wskazówki i porady......
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 29, 2010 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:56   

i tak jest tez u mnie, dodatkowo szarpie przy powolnej jezdzie na 1,2,3. Wymienilem kopulke, palec, przewody (na starych po ciemku byla taka dyskoteka, ze juz bylem pewien ze to one sa winne za szarpanie---- guzik prawda, mimo ze iskra walila gdzie chciala to swieczki przepalaly idealnie) swiece i jak szarpalo tak szarpie.
 
 
 
krzysiek_416
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sie 24, 2007 13:03   

Dodam że: praca silnika, poranne odpalanie i równa praca jest nienaganna. Pozatym nawet po rozgrzaniu lubi szarpać (troszkę mniej) ale lubi. Są chwile kiedy to zanika czemu jestem mmocno zdziwiony. Ale nieraz jest to mocno wk...... Zdaje sobie sprawę że dobrze by było wymienić poduszki zawieszenia......... przewody wys. napięcia......... ale silnik pracuje ok i podczas jazdy nie ma szarpań. Więc szkoda tak poprostu ładowac kase w coś co może sie nie sprawdzić.......
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 13:55   

mój kolega w 200 ma taki schemat : kiedy rusza (czesto przy obiążeniu lub pod lekką górkę ) na najniższych obrotach wolno puszczając sprzęgło .. . dzieje mu sie tak ze czasami samochód tj.zaczynał skakać -szarpać ?? nie wiem w każdym bądź razie mówił ze to kwestia opanowania sprzęgła... i dodawania gazu przy ruszaniu
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 14:05   

DeeBo napisał/a:
dzieje mu sie tak ze czasami samochód tj.zaczynał skakać -szarpać ?? nie wiem w każdym bądź razie mówił ze to kwestia opanowania sprzęgła... i dodawania gazu przy ruszaniu

Może jemu i autorowi wątku się po prostu sprzęgło kończy i "bije"?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
krzysiek_416
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sie 24, 2007 14:20   

a więc.... sprzęgło ma 3 miesiące............. jest idealne. Ale masz racje, najgorzej jest przy obciążeniu (podjazd).
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 14:22   

No dokładnie może masz to samo co mój ziomek ......
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 17:44   

identyczną sytuację miałem w swoim poprzednim samochodzie (szarpało podczas ruszania i tylko umiejętne operowanie pedałem gazu pozwalało na jako taką jazdę) .... podejrzewałem sprzęgło, układ zapłonowy i wiele innych. Jak się w moim przypadku okazało docisk sprzęgła miał mikropęknięcie, które pod wpływem temperatury rozgrzewało się powodując owe szarpania. Dodam tylko, że sprzęgło przed tą usterką wymieniałem kilka miesięcy wstecz.
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
komarynka 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 31
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 20:55   

Miałem podobną sytuację.Zanim kupiłem roverka przez 10 lat jeżdziłem golfem GTD ,ale przyszedł czas na zmiany.Nowe autko to R400 benz.+LPG i na początku myślałem ,że to kwestia zmiany techniki jazdy.W momencie ruszania (nie zawsze)samochód wpadał w takie wibracje jakby zaraz miał mu wypaść silnik.Najgorszy był start spod świateł,na trasie zachowywał się jakby problemu nie było.Po paru miesiącach zacząłem myśleć,może to coś z gazem.Pojechałem do gazownika mówi wszystko ok.z instalacją,szukam dalej może wybite poduszki pod silnikiem,ale nie.Przyszedł czas ,nie wytrzymałem i pojechałem do machera,ten wsiadł zrobił rundę i mówi sprzegło.Zawierzyłem gościowi i zleciłem wymianę.Wymienił sprzęgło,tarczę,docisk,łożysko i auto jest nie do poznania.Nie ma problemu z ruszaniem,wibracjami itp.Jak zobaczyłem tarczę to okazało się,że nitów na tarczy prawie nie było i był to ostatni dzwonek.W momencie wymiany miałem przebieg ok.102 tyś.Usługa była kosztowna ,ale teraz komfortowo mogę jeżdźić i nie mam stresu jak ruszam ,że ktoś na mnie najedźie.
 
 
wuszumaster 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 89
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 14:00   

a powiedz tylko "komarynka" jak brało sprzęgło? przy podłodze czy wysoko u góry??
_________________
był Poznań jest Kraków
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Dziwne szarpanie przy ruszaniu
GG Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sro Maj 23, 2007 14:07
giewu
Brak nowych postów [R416] Metaliczny dzwiek przy ruszaniu
moro545 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Lip 08, 2013 21:24
moro545
Brak nowych postów [R416] Stuk przy ruszaniu - poważny problem
mirasomo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Lis 24, 2010 20:28
Bodziek85
Brak nowych postów [r416]stukanie przy ruszaniu oraz trzesienie sie samochodu
norman44 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sro Lip 02, 2014 05:40
norman44
Brak nowych postów [R416] Szarpanie przy dodawaniu gazu
szewczykpila Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sro Mar 27, 2013 06:54
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink