Forum Klubu ROVERki.pl :: [214Si'97] czasem szarpie i ciężko odpalić - wadliwe świece?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 14:08
[214Si'97] czasem szarpie i ciężko odpalić - wadliwe świece?

dwa kolejne palce EPS padły!!!!!
Autor Wiadomość
supr3me 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 111
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ



  Wysłany: Czw Sie 30, 2007 15:04   [214Si'97] czasem szarpie i ciężko odpalić - wadliwe świece?

Witam
kilka dni temu wymieniłem świece NGK, kable NGK, kopułke i palec, zrobiłem może 150-200km aż tu dziś od rana niespodzianka ...zaczęło go szarpać momentami, przez chwile jedzie normalnie, przez chwile go szarpie, czasem nawet bardzo ..w koncu doszlo do tego ze czasem ciężko w ogole odpalic silnik ...znajomy mowil ze mial takie oznaki w swojej beemce kiedys, ze nawet po nocy to juz w ogole nie odpalil, a wystarczylo wymienic swiece i zaczal palic od tykniecia, spotkaliscie sie z takim czyms zeby nowe swiece NGK byly wadliwe? wieczorkiem albo rano sprawdze te stare swiece..

druga sprawa:
..ostatnio zauwazylem ze nie mam swiatelka na wstecznym biegu, czy wie ktos gdzie jest jakis ewentualny czujnik ktory mogl sie odczepic?

trzecia sprawa a raczej prośba:)
jeśli macie chwilkę to wejdźcie na TEN LINK i oddajcie jeden malutki głosik ;) dla Was to tylko chwilka a dla mnie baaardzo dużo ;) z góry serdecznie dziękuję, pozdrowionka
_________________
Rover 214Si '97
Platinum Silver
Ostatnio zmieniony przez supr3me Sro Wrz 19, 2007 21:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 30, 2007 15:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 18:28   Re: [214Si'97] czasem szarpie i ciężko odpalić - wadliwe świ

supr3me napisał/a:
Witam
kilka dni temu wymieniłem świece NGK, kable NGK, kopułke i palec, zrobiłem może 150-200km aż tu dziś od rana niespodzianka ...zaczęło go szarpać momentami, przez chwile jedzie normalnie, przez chwile go szarpie, czasem nawet bardzo ..w koncu doszlo do tego ze czasem ciężko w ogole odpalic silnik...
po pierwsze primo sprawdź czy fajki na świecach są dobrze założone, po drugie primo zerknij na te gumowe osłony na końcach przewodów zapłonowych (lubią się omsknąć i ucieka iskra), a po trzecie primo jeśli powyższe nie pomoże sprawdź od początku wymieniane elementy ...
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
supr3me 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 111
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 20:46   Re: [214Si'97] czasem szarpie i ciężko odpalić - wadliwe świ

giewu napisał/a:
po pierwsze primo sprawdź czy fajki na świecach są dobrze założone, po drugie primo zerknij na te gumowe osłony na końcach przewodów zapłonowych (lubią się omsknąć i ucieka iskra), a po trzecie primo jeśli powyższe nie pomoże sprawdź od początku wymieniane elementy ...


sprawdzalem stare świece ale na nich jest tak samo, sprawdzalem tez czy kable dobrze sa wpiete ...dziwna sprawa skoro przez te 5-6 dni od wymiany świec, kabli, kopułki i palca bylo OK i nagle dzis zaczelo mu cos odwalac :/ zauwazylem ze jak juz go zacznie szarpac (bo czasem go nie szarpie i mozna normalnie jechac) to jak wciskam gaz to zaczyna strzelac troche z rury i czuć benzyne... :?:
_________________
Rover 214Si '97
Platinum Silver
 
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 21:10   

widzę że masz identyczny problem jak u mnie w polonezie... ja powiem tylko tyle ze po wymianie świec z NGK na zwykłą ISKRE i zlikwidowałem problem... poza tym jak wymieniłeś palec i kopułkę to sprawdź czy wszystkie elementy dobrze sie złożyły i palec nie rysuje kopułki
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 21:15   Re: [214Si'97] czasem szarpie i ciężko odpalić - wadliwe świ

supr3me napisał/a:
... to jak wciskam gaz to zaczyna strzelac troche z rury i czuć benzyne... :?:
... przecież to są typowo zapłonowe sprawy :mrgreen: ... przerwę na świecach sprawdzałeś czy wsadziłeś takie jak były ?
supr3me napisał/a:
... trzecia sprawa a raczej prośba:)
jeśli macie chwilkę to wejdźcie na TEN LINK i oddajcie jeden malutki głosik ;) dla Was to tylko chwilka a dla mnie baaardzo dużo ;) z góry serdecznie dziękuję, pozdrowionka
załatwione w innym poście ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
supr3me 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 111
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 21:35   

giewu napisał/a:
... przecież to są typowo zapłonowe sprawy ... przerwę na świecach sprawdzałeś czy wsadziłeś takie jak były ?


moze mi sie wydaje ale na nowych swiecach NGK przerwa jest chyba troszke mniejsza niz na starych tez NGK hmmm a moze mi sie wydawalo ...w kazdym badz razie szarpie go i na starych i na nowych...

Chester napisał/a:
widzę że masz identyczny problem jak u mnie w polonezie... ja powiem tylko tyle ze po wymianie świec z NGK na zwykłą ISKRE i zlikwidowałem problem...


czy to akurat byla by wina świec NGK? myslalem ze to jedne z lepszych, wczesniej tez mialem NGK i bylo OK chociaz moze go delikatnie szarpalo przy zmianie biegów i ruszaniu ale nie wiem czy sie to z tym wiąże ...wymiana świec na innej marki moglaby pomóc? :/ :?:
_________________
Rover 214Si '97
Platinum Silver
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 21:59   

supr3me napisał/a:
... ...wymiana świec na innej marki moglaby pomóc? :/ :?:
jeśli wymieniałbyś na inną markę niż NGK skłonny byłbym uwierzyć, że to pomoże ... w Twoim przypadku po prostu sprawdziłbym szczegółowo wymieniane wcześniej elementy :mrgreen:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
supr3me 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 111
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 22:04   

giewu napisał/a:
jeśli wymieniałbyś na inną markę niż NGK skłonny byłbym uwierzyć, że to pomoże ...


to co z ta marka NGK? jednak jest do bani? :)

giewu napisał/a:
w Twoim przypadku po prostu sprawdziłbym szczegółowo wymieniane wcześniej elementy


mozliwe ze po kilku dniach bezawaryjnosci nagle ktoras z tych czesci zaczela by szwankowac? przepalila sie kopulka czy co..
_________________
Rover 214Si '97
Platinum Silver
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 22:08   

supr3me napisał/a:
...
to co z ta marka NGK? jednak jest do bani? :)
wręcz przeciwnie, jedna z najlepszych z jakimi miałem do czynienia :mrgreen:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
supr3me 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 111
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 22:10   

giewu napisał/a:
supr3me napisał/a:
...
to co z ta marka NGK? jednak jest do bani? :)
wręcz przeciwnie, jedna z najlepszych z jakimi miałem do czynienia :mrgreen:


to czemu bylbys w stanie uwierzyc ze wymiana swiec na innej marki pomoze? :roll: :wink:
_________________
Rover 214Si '97
Platinum Silver
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 22:51   

supr3me napisał/a:
giewu napisał/a:
supr3me napisał/a:
...
to co z ta marka NGK? jednak jest do bani? :)
wręcz przeciwnie, jedna z najlepszych z jakimi miałem do czynienia :mrgreen:


to czemu bylbys w stanie uwierzyc ze wymiana swiec na innej marki pomoze? :roll: :wink:
przepraszam Cię strasznie mocno, strasznie źle się wypowiedziałem :oops:
na myśli miałem "gdybyś wcześniej wymienił na świece inne niż NGK, byłbym w stanie uwierzyć, że to świece są wadliwe"
mój błąd :oops:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 00:36   

Chester napisał/a:
ja powiem tylko tyle ze po wymianie świec z NGK (...)


Tak!!! Masz źle dobrane świece jesli taki objaw jak piszesz. Masz zbyt zimne, lub zbyt gorące. Podaj (jesli mozesz) typ swiec jakie zalozyleś. To bedzie napisane na świecy, np: BKR6E lub cos podobnego.

[ Dodano: Pią Sie 31, 2007 12:40 am ]
supr3me napisał/a:
mozliwe ze po kilku dniach bezawaryjnosci nagle ktoras z tych czesci zaczela by szwankowac?


Nie. Taki objaw własnie wystepuje przy nie odpowiednio dobranych świecach. Zaraz po założeniu wszystko jest OK. A juz na drugi dzień - koszmar. Strasznie zaczyna szarpać na niskich obrotach, a na wyższych już ok. Zaryzykuje stwierdzenie nawet, ze przy naprawde wysokich obrotach jest duzo lepiej niz na zalecanych świecach. (ale to tylko moje takie gdybania, poparte doświadczeniami)

Najlepsze efekty mialem na swiecach, ktore montowane są fabrycznie do jakiegoś RENAULT scenic z silnikiem 1,8 (One mają 3 elektrody), podam dokładny typ jak znajdę jedną z tych jakie wywaliłem.
 
 
supr3me 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 111
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 15:24   

Maciek321 napisał/a:
Taki objaw własnie wystepuje przy nie odpowiednio dobranych świecach. Zaraz po założeniu wszystko jest OK. A juz na drugi dzień - koszmar. Strasznie zaczyna szarpać na niskich obrotach, a na wyższych już ok


ale co w takim razie ze starymi swiecami tez NGK na ktorych nie bylo problemu a kiedy je teraz zakladam to objawy sa takie same ?
....bylem u mechanika, powiedzial ze moze to byc wina jakiegos czujnika polozenia wału czy cos takiego ..w kazdym badz razie odkrecil na chwile kopulke, spojrzal, i przykrecil spowrotem .....od tamtej pory na razie nic sie nie dzieje :D czy jest mozliwosc ze od tego sie naprawilo? :) zobaczymy na jak dlugo z resztą....
_________________
Rover 214Si '97
Platinum Silver
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3638
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Sie 31, 2007 15:59   

nie zaszkodzi tez wkrecic stary palec, nasz nowy palec zrobil moze ze 25 km po czym padl :roll:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
supr3me 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 111
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ



Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 13:25   

wiec tak.... po malych testach w koncu zostawilem nowe swiece i kable a wstawilem stara kopulke i stary palec i ...jest wszystko OK;) jeszcze dodatkowo wstawie dzis nowa kopulke i zostawie stary palec bo cos czuje ze to wlasnie jego wina ..dam znac czy mialem racje, pozdrowionka

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2007 3:05 pm ]
no i tak jak myslalem ..zostawilem stary palec a reszta nowa - bylo OK ...jak tylko wstawilem nowy palec do kompletu to od razu zaczelo szarpac i dławić i strzelać - wstawiłem spowrotem stary palec i śmiga bez problemu..

..a zrobiłem na nowym palcu zaledwie 100-150km :P TEMAT CLOSED
_________________
Rover 214Si '97
Platinum Silver
 
 
 
kqba 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 262
Skąd: Żory



Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 21:01   

Napisz jeszcze jakiej firmy palec kupiłeś? Bo ja kupiłem jakiś EPS i mam zamiar założyć.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3638
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 22:54   

jak dobrze pamietam to ten co nam wysiadl, byl wlasnie tej firmy
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
kqba 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 262
Skąd: Żory



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 09:59   

AndrewS napisał/a:
jak dobrze pamietam to ten co nam wysiadl, byl wlasnie tej firmy

*fck. Najwyżej będę reklamował.
 
 
supr3me 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 111
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 21:40   

kqba napisał/a:
Napisz jeszcze jakiej firmy palec kupiłeś? Bo ja kupiłem jakiś EPS i mam zamiar założyć.


AndrewS napisał/a:
jak dobrze pamietam to ten co nam wysiadl, byl wlasnie tej firmy


wlasnie tej firmy kupilem ten palec - EPS - a co NAJCIEKAWSZE ...kilka dni temu kupilem nowy palec ...niestety zamowiony zostal tej samej firmy czyli EPS, no nic, mysle sobie ze go przetestuje ....cieszylem sie nim przez jakies 3 dni i moze 100km i ...padł !! !!!! :mrgreen: kolejny palec firmy EPS :)
widze ze moim kolejnym zakupem bedzie ORYGINALNY palec Rovera.....
_________________
Rover 214Si '97
Platinum Silver
 
 
 
TomaszFa 



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Czechowice-Dziedzice



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 21:53   problem trochę podobny.

Witam mój Roverek strasznie szarpał na niskich biegach przy obrotach do 2500 obrotów, nawet podejrzewałem już sprzęgło - szczególnie że lekko już słychać łożysko. Jednak zacząłem od wymiany świec, a przy czyszczeniu styków w kopułce zauważyłem że palec jest okopcony. Okazało się że sprężynka która powinna dociskać grafit z kopułki do palca rozdzielacza zutylizowała się i jej marne szczątki nie spełniały już swego zadania. Założyłem sprężynkę ze starej kopułki VW którą miałem w garażu - i jak ręką odjął ustało szarpanie. Kopułkę i palec oczywiście kupię nowe przy najbliższej okazji. Polecam sprawdzić ten element przy podobnych objawach - Pozdrawiam Tomek. :grin:
Może u Was również wiesza się grafitowy styk kopułki???
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover 216,96r] szarpie, jakie świece zakupić?
kryspin69 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Czw Kwi 16, 2009 11:50
Brt
Brak nowych postów [214Si'97] nie chce odpalić po deszczu lub mgle :(
supr3me Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 20 Wto Wrz 11, 2007 13:24
sTERYD
Brak nowych postów [ROVER 214si] nie chce odpalic po deszczu
npp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Sie 08, 2014 10:04
ash
Brak nowych postów [214Si] Nie można odpalić, problem z immo
stapry Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Lis 05, 2012 21:03
stapry
Brak nowych postów [R 214Si] Auto nie chce odpalić, POMOCY!
DaQwiD Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 37 Pią Lut 11, 2011 16:15
fanrover



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink