Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si 97] blokuje sie hamulec albo co innego...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 14:08
[R214Si 97] blokuje sie hamulec albo co innego...
Autor Wiadomość
the_fly 




Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 20
Skąd: opole/wrocław/kraków



  Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:25   [R214Si 97] blokuje sie hamulec albo co innego...

hej!

Mam problem bo podczas jazdy poczulem opor podczas przyspieszania oraz zauwazylem, ze auto jadac na luzie zamiast sie toczyc zwalnia - nawet jadac z gorki...
Wczesniej cos takiego mi sie przytrafialo z 2 razy, ale wystarczylo ze ponaciskam pare razy hamulec i zaciagne reczny i wszystko wracalo do normy...
potem z usterka bylem u Gawina i ten slusznie mi wymienil plyn bo byl zuzyty (no i czuje ze lepiej autko hamuje) i myslelismy ze to wystarczy. Jednak teraz znow usterka powrocila a co gorsza nie daje sie usunac poprzez parokrotne nacisniecie hamulca.
Zauazylem ze cieplo bije od prawego tylnego kola i troche smiedzi wiec podejrzenie pada na hamulec.
Ale tez nie wiem czy to normalne zeby cala felga byla wrecz goraca a tarcze nie sa czerwone (czay sa gorace to nie wiem bo nie sciagalem felgi)... Wiec moze to cos innego typu jakies lozysko czy inna rzecz sie zablokowala, ktora odpowiada za swobodne krecenie sie kół.

Dodam tylko ze auto stalo bez recznego z 2 dni w garazu a usterka nastepuje po paru chilach od rozpoczecia jazdy a nie od samego ruszenia...

Czekam zatem na jakies propozycje co sie moglo stac i czy da sie to jakos w domowy sposob naprawic, tak zebym mogl dojechac do Gawina (100km) bo domyslam sie ze jazda z czyms takim raczej nie jest wskazana.
Ewentualnie moze macie do polecenia jakis arsztat w Opolu, ktory sie na tym zna...

Posze o podpowiedzi bo za 2 dni czeka mnie daleka podroz (1500km na 6 miesiecy) wiec musze miec pewnosc ze nie spotka mnie to samo na wyjezdzie...

z gory dziekuje i pozdrawiam!

ps. mam ABS i tarcze z tylu jakby to byla przydatna informacja...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:32   

Wygląda na zablokowane klocki (zwłaszcza że tarcza jest czerwona)
Wyjmij klocki, i sprawdź czy zacisk się lekko rusza na prowadniczkach, musi chodzić lekko, ale stabilnie (nie luźno) żeby się nie przekaszał i nie zakleszczał.
Blokowanie klocków może tez być spowodowane złym stanem blaszek przytrzymujących klocki w zacisku.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
the_fly 




Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 20
Skąd: opole/wrocław/kraków



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:40   

No tak ale właśnie tarcza nie wygląda na czerwoną... za to cała felga jest bardzo ciepła. Czy tarcza jest gorąca nie wiem bo nie odkręcałem felgi...

Ktoś może ma jakieś inne propozycje co się mogło stać..?

btw. sTERYD - dziękuje za szybką odpowiedz... :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:52   

Podnieś koło i sprawdź czy się lekko kręci,
Tarcza jest gorąca, to Ci mogę powiedzieć napewno ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
the_fly 




Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 20
Skąd: opole/wrocław/kraków



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 14:45   

no dobra... odkręciłem koło i rozłożyłem hamulec (z pomocą pana który buszował przy swoim autku koło mojego garażu), odczepiłem klocki, przeczyściłem te prowadnice czy jak to sie tam nazywa i na razie jeździ bez problemu.
Ten koleś powiedział że może być to sprawa zepsutej linki od hamulca ręcznego... jak Wy uważacie? dodam ze przed tą usterką nie korzystałem z ręcznego dlatego nie wiem czy to może być powód...

jeszcze jedno pytanko - jakie klocki polecacie wrzucić na tył (w rozsądnej cenie oczywiście) no i ewentualnie do wrocławian gdzie takowe bezproblemowo dostać (bo co prawda na moich można jeszcze pojeździc ale jak pisałem wyprawa dość długa przede mną i wole wymienić)..?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 14:57   

a w jakim stanie są te obecne?? jeśli mają jeszcze kilka mm grubości, to ja przed tak długątrasą bym ich nie wymieniał.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 15:01   

a z tylu masz bębny czy tarcze hamulcowe ? jeśli tarcze to sprawdź w zaciskach te sworznie od hamulca ręcznego (to ze sprężyną do czego przyczepiona jest linka) wystarczy je cofnąć, by linka "wróciła" do swojego prawidłowego położenia co zapobiegnie ewentualnym tarciom
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
the_fly 




Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 20
Skąd: opole/wrocław/kraków



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 15:41   

Brt -> no maja jeszcze pare milimetrów - tak z 3-4... dlaczego radzisz ich nie wymieniać przed podróżą? - czy chodzi o to że już te dłużej użyane są dobrze dopasowane do tarczy czy o coś innego..?

Gniewu -> mam tarcze z tylu i ABS. sprawdze to o czym mówiles jak będe miał chwilkę wolną bo teraz jestem zajęty - jak bedą jakieś rezultaty to napisze!

dzieki za wszelkie sugestie.. :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 17:45   

Tyle nie zetrzesz przez 1,5kkm a po wymienie różnie to bywa i czasem sie musi coś dotrzeć, dlatego moim zdaniem lepiej nie wymieniać przed taką trasą. Pozatym samo hamowanie też bedzie lepsze ;)

PS. Pozdrowienia spod serwisu "Gawina" ;) to mnie i kolegę pytałeś czy aby napewno dobrze trafiłeś ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
the_fly 




Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 20
Skąd: opole/wrocław/kraków



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 18:48   

Aha.. no to wszystko jasne! ewentualnie kupie sobie klocki aby tam wymienic na miejscu (bo wyjezdzam na pol roku - takze 1500 km to dopiero na dobry poczatek w jedna strone :) ) - lepiej miec jakies na wszelki wypadek przy sobie!

pozdrowienia dla Was również chłopaki i dzieki za wszelkie odpowiedzi dla wszystkich.. :)

ps. wszystkich innych tez serdecznie pozdrawiam zeby byla jasnosc.. :mrgreen:
 
 
Arti_ 



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 19
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 21:03   

ZWróć uwagę na ręczny, a w szczególności na dźwigienkę, która wchodzi w zacisk (jeśli wyeliminowałeś linkę ręcznego). MA chodzić lekko, tzn. jak pociągniesz np kombinerkami czy wkrętakiem to ma odbić. JEśli tego nie robi - masz przyczynę. JA bym się bał jechać w trasę z czymś takim...

BTW. NIEspodzianki mają to do siebie, że wyskakują chwilę przed wyjazdem. KIedyś rozmeciała mi się szyba dzień przed wyjazdem, innym razem żonie zablokował się ręczny dzień przed wyjazdem, innym razem rozleciał się blin na kole rozrządu itd itd... JA wiem, żę jestem z trzynastego, ale ten MUrphy to mnie czasami wk... :- ))))

POzdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214i 1.4 16V '97] hamulec ręczny - blokuje tylne lewe koło
zacisk nie oddaje po spuszczeniu hamulca
blackbetty Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 34 Wto Wrz 01, 2009 22:25
Dydo
Brak nowych postów [R214si 1.4 16v] Hamulec reczny
ola22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Sty 09, 2013 20:14
czort
Brak nowych postów [R214SI 99'] bardzo słaby hamulec ręczny hamulce bębnowe
Kozik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Sob Kwi 17, 2010 22:32
Kozik
Brak nowych postów [214i 97] blokuje koła
wrobcio Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Sty 25, 2009 17:33
azor77
Brak nowych postów [R220 D '96] Awaria ECU albo glowny przekaznik
sew Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sob Kwi 24, 2010 20:21
darek_wp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink