Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.8Vi LPG 97r] Podstawowe czynności świeżo po zakupie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.8Vi LPG 97r] Podstawowe czynności świeżo po zakupie?
Autor Wiadomość
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 11:47   [R200 1.8Vi LPG 97r] Podstawowe czynności świeżo po zakupie?

Tydzień temu kupiłem autko co na samym początku powinienem posprawdzać, jakie filtry powymieniać itd żeby silniczek był cacy?

Wymieniłem wczoraj filtr powietrza, podolewałem wszystkie płyny itd, co jeszcze by trzeba zrobić? Czasami podczas jazdy auto przy wysokich obrotach mi słabnie, gaz wciśnięty a auto jakby w miejscu ;/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 11:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pcmirek 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 82
Skąd: Kościan



Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:48   

na początek powinieneś wymienić wszystkie filtry powietrzny przeciwpyłkowy paliwa no i oczywiście filtr olejowy wraz z olejem no i rozrząd
 
 
MelGibson 




Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 27
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 14:33   

Gratulacje, świetne auto. Wiadomo pilnować częstej wymiany oleju (dobrego), płynu w układzie chłodzenia i poziomu wskaźnika temperatury silnika. Jak będziesz miał zmiany poziomu płynu chłodniczego to trzeba szybko reagować co może zmniejszyć ewentualne szkody. Ale puki co trzeba się cieszyć z jazdy :wink:
pozdro

[ Dodano: Sob Kwi 05, 2008 14:39 ]
Jeśli masz auto z pewnego źródła oraz informacje kiedy był zmieniany rozrząd to nie ma co wydawać zbędnie kasy (wymiana rozrządu musi iść z wymianą pompy dla świętego spokoju co 80 tys.km)
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 15:21   

Okej :) dzięki za rady :)

MelGibson a powiedz mi, bo widzę że też masz Vi, jak on Ci się kręci, bo mój do 3,5-4 tys obrotów przymula, dopiero powyżej 4 dostaje takiego porządnego kopa i czuję te 145kucy, nie wiem czy to norma?
 
 
 
MelGibson 




Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 27
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 15:37   

Przymulać nie powinien lecz jeździć jak normalne autko, cały potencjał pokazuje troszkę powyżej 4000 obr/min jak załączają się zmienne fazy rozrządu. Jak masz zamulone autko to jedz na komputer sprawdzić. Pytanko czy nie masz przytkanego wydechu przypadkiem.
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 10:59   

No właśnie mam wrażenie że nie ma tej mocy co powinien mieć, jak pierwszy raz jechałem to trochę byłem zdziwiony, bo spodziewałem się czegoś więcej. Powoli muszę w nim wszystko porobić. Jak na razie to filtry, olej, płyny itd.. lampki muszę z przodu wymienić i jechać nim na przegląd, przerejestrować. Do tego czasu nim trochę pojeżdżę i poobserwuję, jak będzie trzeba to przejadę się sprawdzić go na kompie.
 
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 00:02   

Korczus napisał/a:
Czasami podczas jazdy auto przy wysokich obrotach mi słabnie, gaz wciśnięty a auto jakby w miejscu

to normalka przy zagazowanym aucie....tez mi muli przy wcisnietym pedale gazu ....ale to tylko do momentu az porzadnie sie przełaczy na gaz....przed tym 80km/h to max przy 5biegu i wcisnietym pedale do dechy ...cisne tak az w jednym momenci dostaje kopa i jedzie juz normalnie
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 14:22   

Korczus napisał/a:
No właśnie mam wrażenie że nie ma tej mocy co powinien mieć,

Tzn. 145KM? Zobacz sobie do danych technicznych przy jakich obrotach jest moc maksymalna. ;-)

longas napisał/a:
to normalka przy zagazowanym aucie

Nie zgadzam się. Przy dobrze wyregulowanej instalacji IV generacji nie będzie odczuwalnego spadku dynamiki. Przy dobrze wyregulowanej instalacji podciśnieniowej (II generacja) nie będzie żadnego mulenia na wysokich obrotach. :wink:

longas napisał/a:
tez mi muli przy wcisnietym pedale gazu ....ale to tylko do momentu az porzadnie sie przełaczy na gaz..

Co znaczy "porządnie przełączy się na gaz"? :cool:

longas napisał/a:
przed tym 80km/h to max przy 5biegu i wcisnietym pedale do dechy

To na pewno nie jest normalne. Moim zdaniem masz LPG do regulacji. :P
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 19:12   

piter34 napisał/a:
Co znaczy "porządnie przełączy się na gaz"?

no jak to co....jak samochod przejedzie jakis odcinek drogi....właczy sie instalacja i troche na niej przejedzie....u mnie to gdzies tak 3 km jest

piter34 napisał/a:
To na pewno nie jest normalne. Moim zdaniem masz LPG do regulacji.

nie znam sie na tym jakos specjalnie ale słyszałem ze to norma przy instalacji samochodowej....poparte było to kilkoma przykładami sam. na gaz
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 12:53   

longas napisał/a:
no jak to co....jak samochod przejedzie jakis odcinek drogi....właczy sie instalacja i troche na niej przejedzie....u mnie to gdzies tak 3 km jest

Chodziło mi o słowo "porządnie", bo przecież "nieporządnie" nie może się przełączyć. ;-)

longas napisał/a:
nie znam sie na tym jakos specjalnie ale słyszałem ze to norma przy instalacji samochodowej....poparte było to kilkoma przykładami sam. na gaz

W żadnym wypadku taka "niemoc" samochodu przed przełączeniem na gaz nie jest normą. :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 14:25   

Korczus napisał/a:
No właśnie mam wrażenie że nie ma tej mocy co powinien mieć, .......


Mam pytanko, sprowadzony czy kupiłeś z Polski? Pytam bo u mnie na wsi byl identyczny z gazem i go ostatnio nie widzę... okolice Ostrołęki
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [Rover 25 2.0 D] świeżo po zakupie - co dalej ?
MarcinRover25 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 01, 2011 15:11
MarcinRover25
Brak nowych postów [r200] jaki czynności wykonać po dlugim postoju?
maniek1987 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Sty 02, 2015 15:55
Harry
Brak nowych postów [R200]Pytania po zakupie
chomiczeq Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Wto Kwi 06, 2010 20:14
zouza
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r200] Problemy po zakupie
venka26 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Lis 05, 2011 19:01
witgut



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink