Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 1.4 00] problemy z odpalaniem i nie tylko
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 1.4 00] problemy z odpalaniem i nie tylko

komputer do wymiany ?
Autor Wiadomość
dave02 



Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 5
Skąd: Irlandia



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 03:05   [R25 1.4 00] problemy z odpalaniem i nie tylko

Witam. Dzisiaj byłem u mechanika - problem z odpalaniem.
Powiedział mi że podłaczył pod komputer i stwierdził że do wymiany jest cały komputer.
Główne problemy to
1. Odpalanie - akumulator szybko sie rozładowuje a teraz doszedł problem że mimo iż kręci to nie chce zaskoczyć, jedynie jak wyłacze na kilka sek i zakrece pali od razu.
2. Dławienie - ten problem już trwa i trwa - dławi najcześciej po kolejnym odpaleniu (np wyskoze do sklepu) ale docisne pedał gazu do konca i problem znika, przejade troche, stane na światłach i znowu to samo.
Mam pytanie czy może być to wałsnie wina komputera ? 4 mies temu ten sam mechanik powiedział że komputer jest padnięty ale że jak nie mam większych problemow mam jeździć. Czy po tym czasie komputer mógł bardziej nawalić tak że samochód teraz praktycznie wogóle nie pali(biore go czasami na pych i pali)? Co sprawdzić ? Czy komputer do którego był podłączony samochód może sie mylić ?
Kable i świece były wymieniane jakieś 8 mies temu.
ps. nie znam sie praktycznie na mechanice samochodowej :roll:
Ostatnio zmieniony przez dave02 Nie Kwi 20, 2008 09:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 03:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 04:47   

Masz ten problem co ja :/ moje auto juz stoi i stoi u mechanika teraz znalazlo sie u dobrego fachowca elektromechanika i podejzewam ze on to nareszcie zrobi:) kiedy ja wymienilem modul główny to auto jezdzilo 2 dni i problem pojawi lsie spowrotem moze to byc przyczyna sterownika, kompa, immo, albo jakies zwarcie gdzies jest lub tylko modul padł (oby)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marcus 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 97
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 11:02   

Panowie czasami tak bywa że nie tylko czujniki albo komputer się psuje Czasami wystarczy poprzeglądać kabelki i złącza i je wyczyścić lub zaizolować .Swoją droga u mnie tak właśnie było. A wyglądało na niesprawny czujnik PWK tam były poprzecierane kabelki. Czasami silnik pracuje a czasami świruje zależnie od poukładania się ty zepsutych kabelków.Zresztą i tak warto to zrobić chociażby ze względów " humanitarnych" dla swojego rowerka to nie zaszkodzi i nic nie kosztuje.
_________________
2.0 16V 200 KM Turbo
Pozdrawiam Marek
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 12:30   

zgadzam się z przedmówcą, niestety nasze roverki sa zaawansowane elektronicznie jak na swój wiek, zawsze trzeba popatrzeć co i jak z kablami i elektronika bo w otoczeniu silnika panuja extremalne warunki czasami nawet dobrze zaizolowane kable moze szlag trafić :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dave02 



Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 5
Skąd: Irlandia



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 13:38   

ok w porządku...tylko jak padnie komputer to jakie mogą być objawy ? i czy mozna jeździć z uszkodzonym komputerem.... :?:
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 14:20   

Z padnietym kompem niesty nie pojezdzisz...:( kup najpierw ta skrzyneczke z przekaznikami i wymien to koszt 40 zł a w Irlandii to nie wiem :P objawy.. to takie wlasnie jak napisaleś sa to objawy padnietego sterownika albo kompa lub tylko przekaznikow.. oby... jak to powidział mechanik kiedy go spytalem czy moje auto bedzie ejszcze jezdzilo on odp na to "przeciez to tylko auto obiecuje ze nie wyjedzie z tad na lince" :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
krasny_1986 



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 3
Skąd: Suszec



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 18:53   

Przyjaciele potrzebuje pomocy kupilem sobie Rowerka 200 1.8 vvc. Dalem akumulator do ladowania i po ladowaniu kiedy wlozylem i podlaczymel go okazalo sie, ze samochud nie chce zapalic. Slychac jedynie brzeczenie ale rozrosznik nie zaskakuje. Jedynie odpalic sie da na "popych". I znalazl sie kolejny problem jak zamykam drzwi alarmem to przy chowaniu sie gyzikow samochu wydaje takie same dzwieki jak przy probie zaplonu. Prosze bardzo was o szybka pomoc!! Z gory dziekuje!
 
 
 
dave02 



Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 5
Skąd: Irlandia



Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 20:12   

Witam - no więc byłem u mechanika...stwierdził że prawdopodobnie akumulator jest już do wymiany i to sprawdzimy jako pierwsze. Niby pokazywał 11 V ale było dosyć ciepło a problemy są przy niższej temperaturze dlatego jest możliwe że komputer nie działa odpowiednio. Oprócz tego sprawdzimy filtr paliwa i czujnik położenia wału. Aha i jeszcze jedno - kontrolka srs - u mnie znika po podwójnym przekraceniu kluczyka do pozaycji II. :/
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 20:59   

Cytat:
Niby pokazywał 11 V


taki wynik wskazuje na kompletnie rozladowane aku
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 12:48   

dave02, zatem po kolei:

dave02 napisał/a:
Odpalanie - akumulator szybko sie rozładowuje

Widzę po przebiegu dyskusji, że ustalono, iż akumulator jest "trup" :P
Do wymiany.

dave02 napisał/a:
a teraz doszedł problem że mimo iż kręci to nie chce zaskoczyć

W jakim stanie są elementy układu zapłonowego? (świece, przewody WN, moduły zapłonowe)

dave02 napisał/a:
jedynie jak wyłacze na kilka sek i zakrece pali od razu.

Yyyy. Tzn. na początku nie chce odpalić, ale jak wyłączysz "coś" (no właśnie co... kluczyk ze stacyjki?) to pali od kopa? :roll:

dave02 napisał/a:
Dławienie - ten problem już trwa i trwa - dławi najcześciej po kolejnym odpaleniu (np wyskoze do sklepu)

...czyli jak silnik jest ciepły to dławi, tak?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [25] Problemy z odpalaniem
lysy18 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Lut 05, 2012 10:55
leszczu
Brak nowych postów [MG ZR 2.0 2003] Problemy z odpalaniem.
piterpz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Cze 05, 2011 14:32
piterpz
Brak nowych postów [R 214i 97r.] Problemy z odpalaniem
Vikersund Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Kwi 23, 2011 18:04
Adrian
Brak nowych postów [R214] Problemy z odpalaniem
doktorekk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Maj 21, 2015 15:20
doktorekk
Brak nowych postów [R200] problemy z odpalaniem
kachna Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Czw Sty 03, 2013 18:36
kachna



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink