Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zmiana audio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zmiana audio
Autor Wiadomość
RHL 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Jastrzębie Zdrój



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 22:53   [R75] Zmiana audio

Witam,

Postanowilem troszke ulepszyc granie w R. Radio juz zakupilem miesiąc temu o takie:

http://allegro.pl/clarion...1609026682.html

Przyszła pora na glosniki, planuje cos do 300 zł, odseparowany zestaw i do przodu i na tył to samo, mam na oku takie cos:

http://allegro.pl/hertz-d...1613411265.html

Planuje również wygłuszenie drzwi matami bitumicznymi

Pytania:

1. Czy znacie lepsze glosniki w takiej cenie, stestowane
2. Czy wskazany bedzie wzmacniacz, jak tak to jaki polecacie za rozsądna cene
3. W jaki sposob robicie dystanse pod glosniki, chyba ze pasuja jakieś inne, bądz juz sa dostepne do R75

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Cze 13, 2011 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 17, 2011 22:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Maj 18, 2011 15:37   

RHL, dołóż ciut więcej i kup HSK, na pewno o wiele lepszy wybór. Co do tyłu, to podobno lepiej nie zakładać... Pod te HSK trzeba wzmacniacz.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sro Maj 18, 2011 17:20   

Dziś przyszły do mnie HSK-165 -285 zł z przesyłką, wyglądają zacnie :)Podłączyłem zaraz do wzmaka w innym aucie i grają pięknie. Także polecam te głośniczki. Ale tak jak Rowan napisał musisz też wzmaka kupić :) Co do dystansów, to drzwiczki jeszcze nie rozebrane ale zakupiłem 4 szt uniwersalnych i troszkę porzeźbie, wiem że kilka osób montowało na plastikach ale przy takich głośnikach to już profanacja. Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu uda mi się wstawić wszystko łącznie z wygłuszeniem drzwi, wtedy powiem coś więcej.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Maj 21, 2011 08:53   

Muszę w tym miejscu zaznaczyć dość ciekawy, aczkolwiek chyba nieprzyjemny temat... Szukając firmy, która doradziłaby mi jaką dokładnie konfiguracje sprzętową wybrać, znalazłem pewnego naprawde kompetentnego sprzedawcę z firmy, która jest jedną z większych w PL. Wtedy już pisząc do niego przerzuciłem się z zamiaru kupna "HSK" na Lanzary z nowej serii w podobnej cenie. Po kilku mailach rozmowa zeszła na moje wcześniejsze wizje konfiguracji i wymieniłem w niej "HSK". Ku mojemu zdziwieniu Pan odpowiedział, że w cenie ~300zł są to podróby, a oryginały kosztują około 700zł. Jako, że jest to sprzedawca nie do końca w to uwierzyłem i zacząłem grzebać w necie... Jak się jednak okazuje ww. Pan miał rację. Sami zobaczcie:
http://www.strefacaraudio...o/page__st__380
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sob Maj 21, 2011 16:59   

No to lipa... w takim razie 10 dni jeszcze nie minęło zwracam zgodnie z ustawą.

[ Dodano: Sob Maj 21, 2011 16:59 ]
Rowan - a co powiedział o tych Lanzarach tak patrzę i nawet nie drogie są.
Link
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Maj 21, 2011 18:20   

szpynior, no właśnie ja te kupuje. Podobno w tej cenie nie ma nic lepszego. Grają głośno i czysto przy niskich mocach, nawet pod radiem się sprawdzają.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sob Maj 21, 2011 21:22   

Rowan, To daj znać jak podłączysz, ja w poniedziałek odsyłam Hertze Nertze :) Także pewnie montaż przesunie mi się o tydzień.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Maj 22, 2011 08:59   

szpynior, no, ja nie wiem jeszcze dokładnie kiedy zamówię, bo wstrzymuję się z tym, bo czekam na radio. No, a jak już przyjdzie wszystko, to też muszę znaleźć troche czasu wolnego :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
RHL 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Jastrzębie Zdrój



Wysłany: Pią Maj 27, 2011 15:54   

Witam,

Zakupilem Hertz HSK i wzmacniacz Peying 800W, wszystko gra tylko jest jeden problem. Gdy odpalam auto slysze w glosnikach silnik.... Dlaczego tak sie dzieje, co jest przyczyna?
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Maj 27, 2011 22:16   

Co do podrabianych glosnikow Hertz to bardzo ciekawe bo ostatnio zamawialem cos do swojego Civica wlasnie z Chin (powiedzmy ze radio) i przegladalem mnostwo stron z chinskim car-audio , tak przypadkiem i na glosniki spojrzalem jesli byly na danej stronie i wiadomo rozne dziwne nazwy itd. Ale wlasnie znalezlem glosniki Hertz (zestaw komponentow 6.5") za smieszna cene tylko zamowienie min. 50 kompletow. Jasne ,wszystko jest teraz z Chin ,ale oferowane przez oficjalnych dystrybutorow na dany region. Nie natknalem sie na zadne inne markowe glosniki. :/
 
 
RHL 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Jastrzębie Zdrój



Wysłany: Czw Cze 16, 2011 18:53   

Opadaja mi juz rece :( przy odpalonym silniku sa takie zaklocenia ze nie da sie tego sluchac... zailanie mam puszczone zdala od kabli sygnalowych, masa do wzmaka z aku, stosowalem juz filtr, 2 radio i to samo... nie wiem co począć
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 16, 2011 19:42   

to jest taki pisk jakby w "rytm" obrotów? jak zwiększasz obroty to dźwięk się nasila? jeśli tak to też miałem coś podobnego w 416, tylko nie pamiętam już za bardzo co robiłem żeby to naprawić, coś chyba z masą było .... spróbuj może masę od radia podpiąć gdzie indziej :roll:
Gdzieś musi być przebicie tylko trza zlokalizować :wink:
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Cze 16, 2011 21:08   

RHL, u mnie kable sygnałowe są puszczone w jednej wiązce z kablem zasilającym i kablem od głośnika lewego i nie ma żadnych zakłuceń...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
RHL 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Jastrzębie Zdrój



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 00:04   

Rozwiazalem problem. Sęk tkwil w glosniku z przodu od kierowcy, kabel minusowy sie wypial id stykal sie z magnesem...A ja pol auta rozebralem:D
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 13:45   

A ja jednak wyłapałem minimalne zakłucenia. W czasie jazdy między 1800, a 2600rpm jest takie jakby piszczenie w głośnikach, o bardzo wysokiej częstotliwości i nie dużej głośności. I w tym przedziale obrotów silnika, słychać jak rowno z obrotami zmienia się ten dźwięk. Czyli musze rozebrać progi i puścić druga stroną sygnałówki, aczkolwiek i tak jest zmuszony to zrobić, ponieważ musze puścić przewód od kamery cofania.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów [R75] zmiana panelu audio
Voytec Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Mar 05, 2012 08:48
xROnx
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Zmiana audio porady.
Kasa313 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Wto Kwi 09, 2013 15:13
szpynior
Brak nowych postów [R75] Zmiana fabrycznego zestawu Car-audio
majkrosoft Car-audio, nawigacje, radia CB 16 Czw Lis 05, 2009 17:38
majkrosoft



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink