Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 216 Si, '96r] Silnik gaśnie_nie można odpalić
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 216 Si, '96r] Silnik gaśnie_nie można odpalić
Autor Wiadomość
dawmax 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 68
Skąd: Bielsko - Białą



Wysłany: Czw Maj 22, 2008 23:24   [R 216 Si, '96r] Silnik gaśnie_nie można odpalić

Witam

Mam problem z gasnącym silnikiem. Początkowo myślałem (i nadal podejrzewam), że to na skutek ostatniej mocnej dawki wilgoci z atmosfery, ni mogłem poraz pierwszy od 2 lat odpalić mojego roverka. Pomyślałem że to wilgoć/uszkodzone przewody, ale......Kiedy juz odpaliłem auto....chodziło normalnie, po przejechaniu ok 20 km, zgasło na biegu jałowym na światłach i ZONK...nie moge odpalić, w komorze silnika było już sucho.....Pogrzebałem w kablach WN....po którymś razie odpalił....zamknąłem klapę i już mam wsiadać do auta.....i znowu zgasł na biegu jałowym.....Pozniej niestety padł mi akumulator i musiałem zaporzyczyć inny....włożyłem akumulator....poruszałem kablami WN (szczególnie na cewce) i odpalił....i tak przejechałem następne 20 km.....Po przyjechaniu do domu zostawiłem na biegu jałowym.....i zgasł po ok 30 sekundach.....Następnie znowu problem z odpaleniem....Wróciłem do auta po 2 godzinach...Odpalił jak zawsze na dotyk.....I tak śmiga narazie.......////

Co to może być ? Przewody WN? Czujnik położenia wału korbowego? Czujnik przepływu paliwa? A możę coś innego???

Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o cenne wskazówki....Z góry wszystkim zainteresowanym dzięki!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 22, 2008 23:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian355 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Czw Maj 22, 2008 23:46   

A nie silniczek krokowy ??
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 10:01   

dawmax napisał/a:
Co to może być ?


Oczywiście sprawdziłeś czy styki nie są zaśniedziałe?
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 16:33   

dawmax napisał/a:
zgasło na biegu jałowym na światłach i ZONK...nie moge odpalić,
Przydałoby się w takiej sytuacji sprawdzić, czy jest iskra (problem z CPWK) oraz czy jest podawane napięcie na wtryskiwacze (problem z immo)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
dawmax 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 68
Skąd: Bielsko - Białą



Wysłany: Pią Maj 23, 2008 18:55   

Dziś przejechałem jakoś 3x6km i nie było żadnych problemów, nie mam pojęcia....Spóbuje przeczyścić krokowca....Dodam że od kiedy mam samochód (ok 50 kkm) nic nie grzebałem i nie wymieniałem poza filtrami i rozrządem w silniku. Nigdy nie było problemu, dopiero teraz w wilgotne dni.....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Maj 24, 2008 16:46   

a ja bym się przyjrzał bardzo uważnie cewce :wink:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
dawmax 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 68
Skąd: Bielsko - Białą



Wysłany: Sob Maj 24, 2008 17:22   

no i problem się powtórzył....Dzisiaj bez opadów, suche drogi, Auto zgasło i nie chciało zapalić, a że jechałem z kumplem to sprawdziliśmi czy jest iskra tak jak to radził PITER...ISkry nie było....Co w związku z tym? Wtryskiacze smigają, pompa paliwa pomuje, immo tez nie wykazyje jakis dziwnych oznak, jedynie ze co jakis czas okoła 1 raz na 2 tygodnie nie działa pilot...Wyciagam baterie i wkładam na nowo i wszyko hula. Jakie propozycje macie bo nie mam zbytnio zastępczego auta ??

[ Dodano: Sob Maj 24, 2008 18:46 ]
Po 30 minutach odpalił na dotyk.....Nie wiem czy dobry czujnik oglądałem, ale czy to jest ten umiejscowiony za silnikiem (oznaczony YDO...Made in germany) Obok wyjścia półosi ze skrzyni? Wyczyściłem (były 2 elementy czujnik z bolcem i przejściówka z kuklą? Czy to jest ten czujnik?)

Narazie auto chodzi, ok 10 minut na biegu jałowym z gazowaniem, zadnych problemów wszysktko śmiga idealnie.....Co Wy Na To??

[ Dodano: Nie Maj 25, 2008 11:36 ]
Przejechałem 2 x 20km z jednym postojem po 20 km. Znowu te same objawy z tym ze przed zgasnięciem auto kilka razy szarpało. Pozniej za jakies 30 minut odpalił od razu. I tak wrociłem do domu....I znowu działa....

Poradzcie? Czy kupować ten czujnik położenia wału korbowego?? Gdzie kupić? Co jeszcze ewentualnie sprawdzić?

[ Dodano: Nie Maj 25, 2008 13:49 ]
Cytat:
Nie wiem czy dobry czujnik oglądałem, ale czy to jest ten umiejscowiony za silnikiem (oznaczony YDO...Made in germany)


Ten czujnik to jest "gearbox speedo transceiver" tak więc nie dostałem się do czujnika położenia wału korbowego.

Poradźcie w którym miejsu jest on umiejscowiony w R200, 1.6...Czy trzeba coś demontować aby się do niego dostać? Czy swobodnie można go wyjąć? Czy nie będzie jakiś komplikacji po jego ponownym włożeniu ?

[ Dodano: Nie Maj 25, 2008 16:30 ]
Czy ewentualnie taki czujnik położenia wału korbowego.....będzie odpowiedni do mojego auta?

http://www.allegro.pl/ite...wego_rover.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 26, 2008 14:37   

dawmax napisał/a:
ISkry nie było....Co w związku z tym?

Albo CPWK albo problemy z cewką zapłonową.

[ Dodano: Pon Maj 26, 2008 14:37 ]
Czujnik z allegro będzie pasował.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
dawmax 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 68
Skąd: Bielsko - Białą



Wysłany: Pon Lip 28, 2008 22:49   

Co jeszcze może być powodem braku iskry......Niedawno kupiłem używaną cewkę i uzywany położenia wk. (wymieniłem jednocześnie) i auto odpaliło i chodziło cacy.....po pewnym czasie wjezdzając w dużą kałużę auto zgasło i niemozliwe bylo odpalenie...po odcholowaniu do domu i wymontowaniu cewki stwierdziłem zwarcie na cewce (była spalona). WYmieniłem ją na starą po wczesniejszym dokładnym osilikonowaniu (tak jak jest to zalecane na stronie Roverki.pl) i auto chodziło cacy.....Wczoraj wieczorem przyjechałem do domu po ok 2 tygodniach bezawaryjnej jazdy.....przegazowałem roverka.....Wyłączyłem silnik i poszedłem spac....Rano juz nie dał znaku życia, aż do teraz....Nie ma iskry....Próbowałem ze starą cewką i starym CPWK i nic.....Wogóle nie ma świecy.....

Czy coś oprócz cewki i CPWK (kopułka, przewdoy WN i palec nowe) może powodować że iskra nie pojawia się na cewce ??

pomóżcie...po powoli już tracę cierpliwość....po 2 latach bezawaryjnej jazdy nadszedł chyba czas na grzebanie pod maską

z góry dzięki za wsparcie!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Ukasz 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lip 28, 2008 23:25   

Może immo, baterie do wymiany w pilocie :bezradny:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dawmax 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 68
Skąd: Bielsko - Białą



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 06:10   

jak sprawdzić immo? Baterie w pilocie być moze są słabawe bo co jakis czas musze wyciągnąc je i zresetowac pilota (2 przyciski jednoczesnie przez 5 sekund) następnie wszystko smiga.....Teraz raczej tez....bo dioda gasnie a pompa paliwa działą.... cy Wy na to?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Ukasz 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 07:09   

Może immo nie pozwala odpalić bo nie jest rozbrojony (tylko, że wtedy piszczałaby centralka).
W takim razie wymień właśnie baterie od pilota i zobaczymy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dawmax 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 68
Skąd: Bielsko - Białą



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 15:23   

Czy to immo? skoro rozrusznik kręci normalnie?? Zaraz jadę po cewkę (nowa 116zł) wymienie i zobacze co dalej....

[ Dodano: Wto Lip 29, 2008 20:49 ]
Cewkę wymieniłem, auto odpaliło, ale nie od razu.........w zdenerwowaniu szarpnąłem dość znacząco wiązką kabli za silnikiem (CPWK, cewka, itd) do tego jeszcze poszarpałem przewodami w gumowej osłonce w klapie tylnej i odpalił.......

W takim razie upatruje wine w jakimś połączeniu, jakie są wasze sugestie? które połączenia należy sprawdzić aby wyeliminować problem raz na zawsze (przynajmniej na dłuzszy czas ) ??

[ Dodano: Sro Lip 30, 2008 09:36 ]
dzis rano to samo, nie odpalił, poszarpałem kablami i znowu działa.....Macie jakies propozycje?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Zeus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 69
Skąd: Raszyn-Rybie



Wysłany: Pią Sie 01, 2008 13:45   

Ja miałem ten sam problem co ty w swojej 200 ale wymieniłem baterie w pilocie ponad miesiąc temu i od tamtej pory problem jak na razie sie nie powtórzył, a samochód zaraz po tym jak mi zgasł został podłaczony pod komputer i nic nie wykazało także poza bateriami nie bardzo wiem co ci poradzic
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r200] nie można odpalic
wloditzki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Maj 08, 2012 07:00
EMERYT19
Brak nowych postów [R214Si '97] Nie można go rano odpalić
storm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Lis 20, 2007 15:24
storm
Brak nowych postów [r25 1.4] nie można odpalić pytanie o komputer
adamk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Kwi 04, 2009 13:25
penio
Brak nowych postów [214Si] Nie można odpalić, problem z immo
stapry Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Lis 05, 2012 21:03
stapry
Brak nowych postów [R25]Brak reakcji na kluczyk. Nie można odpalić autka.
cypaw Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pią Mar 09, 2012 17:40
cypaw



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink