Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Utrata mocy i szarpanie na drugim biegu!!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Utrata mocy i szarpanie na drugim biegu!!!
Autor Wiadomość
adrian23 




Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 63
Skąd: anglia



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 23:55   [R45] Utrata mocy i szarpanie na drugim biegu!!!
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2000

Po wymianie uszczelki pod głowicą i rozrządu zacząłem mieć problem z drugim biegiem. Dokładnie zaczęło szarpać. Obroty spadały po zmianie biegu z 1ki na 2kę z 3tysiący do 1tysiąca. Na pozostałych biegach w miarę normalnie.

Drugie co mnie niepokoi to ogólna utrata mocy. Szczególnie jak wjeżdżam pod górkę to mogę odczuć. Muszę auto rozpędzić minimum do 110km/h by płynnie wjechało, bo inaczej zwalnia mimo dodawania gazu. Wrażenie jakby się jechało vanem bez turbo.

Dodatkowo czasem przy wyłączonym silniku słychać pisk, jakby zwarcie. Pod spodem zamieszczam zdjęcie skąd się wydobywa ten pisk. Może ma to coś wspólnego z utratą mocy???

Proszę o sugestie.
_________________
adrian23
Rover 45 1.6l is '00
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 18, 2011 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 31, 2008 23:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Sie 01, 2008 01:04   

to co zaznaczyłeś to silnik krokowy. Normalne, że chwilę po wyłaczeniu silnia się jeszcze chwilę ustawia w pozycji do następnego zapłonu, ale skoro piszczy, to może wymagać minimum higieny ;)
a o tym to nawet ja z pół ksiązki napisałem, więc pewnie da się znajść ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
adrian23 




Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 63
Skąd: anglia



Wysłany: Pią Sie 01, 2008 14:56   

To na pewno nie jest silnik krokowy. W rave nazwane jest to IAC- Idle Air Control Valve (nie wiem jak po polsku).
Po odpięciu wtyczki z IAC dźwięk znika. A sama wtyczka wygląda dobrze. Dodam, że na jałowym biegu z obrotami jest w miarę normalnie.(przynajmniej ja niczego nadzwyczajnego nie zauważyłem).
Może cały IAC odkręcić i przeczyścić? Czy to może pomóc?
_________________
adrian23
Rover 45 1.6l is '00
 
 
misi3k 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sie 01, 2008 17:00   

adrian23 napisał/a:
W rave nazwane jest to IAC- Idle Air Control Valve (nie wiem jak po polsku).
a po polsku zawór biegu jałowego albo silnik krokowy :lol: Wierz koledze sTERYD, bo ma pojęcie o czym pisze.
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
snake0908 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 371
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Pią Sie 01, 2008 23:02   

adrian23 napisał/a:
Dodatkowo czasem przy wyłączonym silniku słychać pisk, jakby zwarcie. Pod spodem zamieszczam zdjęcie skąd się wydobywa ten pisk. Może ma to coś wspólnego z utratą mocy???


Witam

Ten pisk to rzecz normalna. Byl juz o tym watek i każdemu użytkownikowi R45 cos jeszcze chwile piszczy po wylaczeniu zaplonu. pozdro
_________________
[R 45 1.8 00r]
 
 
adrian23 




Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 63
Skąd: anglia



Wysłany: Sob Sie 02, 2008 00:30   

Co do piszczenia to mim zdaniem Snake0908 ma rację. Udało mi się znaleźć temat dotyczący tego zjawiska. To podobno normalne. Tylko jak długo powinno tak piszczeć po wyłączeniu zapłonu w R45?
Ale dalej nie wiem co powoduje spadek mocy i szarpanie na dwójce. Odkręciłem ten IAC i trochę przeczyściłem o ile tylko było to możliwe, bo jest to część która się nie rozbiera. Zobaczymy czy będzie coś lepiej. :???:
p.s.
Najgorsze że to nie jedyny z moich problemów. Elektryczne szyby są moim koszmarem. Zacinają się, a potem nie mogę ich zamknąć. Okryłem, że jeden z kabelków przy przekaźniku czasem nie łączy i na dodatek sam przekaźnik się grzeje. :sad:
To nie koniec.
Stuka lub klekocze mi w lewym przednim kole. Coś na pewno się zepsuło.Dodam że dwa miesiące temu uderzyłem tym właśnie kołem podczas skrętu. :sad:
No i jeszcze.
Klocki piszczą. Więc konieczna wymiana i zmiana płynu hamulcowego, bo poprzedni właściciel nie dbał o Roverka. :sad:

Mam nadzieję, że więcej niespodzianek nie ma dla mnie mój roverek. :lol:
_________________
adrian23
Rover 45 1.6l is '00
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Sie 02, 2008 02:49   

adrian23 napisał/a:
bo jest to część która się nie rozbiera

rozbiera się rozbiera... ;)
trzeba podłączyć po odkręceniu od rurki prowadzącej do kolektora po czym właczyć i wyłaczyć zapłon... i łapać bo ucieka pod wpływem sprężynki ;)

:evil: szukajcie a się nachodzicie :evil:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
kerys 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 94
Skąd: strzyżów



Wysłany: Sob Sie 02, 2008 10:11   

witam adrian23 jak rozwiążesz problem z utratą mocy i szarpaniem to daj znać na forum ja juz z tym się borykam od 6 miesięcy. na razie po hgf było troszkę lepiej ale nadal nie jest idealnie.
 
 
 
adrian23 




Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 63
Skąd: anglia



Wysłany: Sob Sie 02, 2008 13:08   

sTERYD napisał/a:
trzeba podłączyć po odkręceniu od rurki prowadzącej do kolektora po czym właczyć i wyłaczyć zapłon... i łapać bo ucieka pod wpływem


Masz może jakieś zdjęcia jak to się robi w R45. Bo łatwo coś popsuć, gorzej naprawić. :wink:

P.S. Moje wcześniejsze czyszczenie nic nie dało. :sad:
_________________
adrian23
Rover 45 1.6l is '00
 
 
snake0908 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 371
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Sob Sie 02, 2008 13:24   

sTERYD napisał/a:
rozbiera się rozbiera... ;)
trzeba podłączyć po odkręceniu od rurki prowadzącej do kolektora po czym właczyć i wyłaczyć zapłon... i łapać bo ucieka pod wpływem sprężynki ;)


Mi tez sie wydaje ze silniczek krokowy w R45 jest nierozbieralny. W 400-ce owszem, ale on wyglada inaczej (sklada sie z dwoch elemetow. Ale to tylko moje zdanie, moge sie mylic ;) . pozdro
_________________
[R 45 1.8 00r]
 
 
adrian23 




Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 63
Skąd: anglia



Wysłany: Sob Sie 02, 2008 16:07   

Zamieszczam zdjęcia IAC. I już wiem, że jest nierozbieralny. Jest to innym temcie. Oto link:http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=235523&sid=02c0bdf7712132be26b6fb2105d9cd2e#235523

[ Dodano: Sob Sie 02, 2008 18:09 ]
Poczytałem trochę na angielskim forum o roverkach a dokładnie o podobnym problemie jaki ja mam. Poniżej przedstawię po krótce do jakiego wniosku doszli.

Dwóch Anglików wymieniło prawie wszystko w samochodach a pomimo to dalej szarpało. Jeden z nich wymienił :
chłodnicę, pompę wodną,termostat,hgf, sensor od ustawiania pozycji wału rozrządu, cewkę zapłonową,przewody wysokiego napięcia,świece, filtry (paliwa,powietrza, oleju), katalizator i dwa czujniki tlenu, czujnik temperatury płynu chłodniczego,czujnik zużycia paliwa (MAP), IAC,i jeszcze parę rzeczy. Do tego jeszcze głowica i zawory zrobione. I dalej nie wiedział gdzie tkwi problem.

Wymyślił potem, co może być powodem szarpania zaraz po ruszeniu.
A mianowicie musi ECU źle odczytywać parametry z sensora tlenu lub sensor jest źle zamontowany lub jest gdzieś dziura w układzie i tlen dostaje się do układu. I przez to ECU odcina tlen i daje większą dawkę paliwa. A silnik zaczyna się dusić. Natomiast gdy już silnik jest rozgrzany lepiej radzi sobie z za wysoką dawką paliwa. :idea:

Co myślicie o tej teorii :?: :?: :?:

[ Dodano: Czw Wrz 18, 2008 19:49 ]
Ostatnio było już lepiej jakby samo się trochę wyregulowało. Ale po odłączeniu akumulatora znów pojawiły się szarpania. Dziwne. :!:
_________________
adrian23
Rover 45 1.6l is '00
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 416] Szarpanie na drugim biegu!!!
ccycekk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Lis 19, 2010 21:48
mielony22
Brak nowych postów [R41] Szarpie na drugim biegu
tomi78 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Sro Maj 14, 2008 14:49
tomi78
Brak nowych postów [R400] Szarpanie na 1 biegu.
danielp Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Sro Sty 14, 2009 10:26
sTERYD
Brak nowych postów [rover 400] szarpanie na 1 i 2 biegu
lepsiu18 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Sro Lut 26, 2014 20:38
lepsiu18
Brak nowych postów [r45] Szarpanie przy dodawaniu gazu, szczególnie na II biegu
toshi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Sie 09, 2013 03:43
sejwr



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink