Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Wyciek oleju, uszczelka Ajusa 11043800
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pon Sty 03, 2011 23:19
[R200] Wyciek oleju, uszczelka Ajusa 11043800
Autor Wiadomość
Ravik 



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 1
Skąd: Rybnik



Wysłany: Nie Sie 10, 2008 09:53   [R200] Wyciek oleju, uszczelka Ajusa 11043800
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1998

Na początek wypada się przywitać, tak więc witam wszystkich bardzo serdecznie i przechodzę do sedna sprawy.
Mam wyciek oleju pod pokrywą zaworów oraz zaraz poniżej. Zwróciłem uwagę na chyba wszystkie tematy dot. wycieku oleju i nie daje mi spokoju jedna sprawa. Poszukując uszczelek znalazłem stronkę domową firmy Ajusa i tam bardzo się zdziwiłem. Z informacji uzyskanych za pomocą forum ustaliłem, że w moim roverku jest uszczelka pokrywy zaworów (http://www.tomateam.pl/sklep/index.php?m_model=9&m_silnik=10&m_dzial=silnik&c=818), a poniżej znajduje się rozpołowienie głowicy, które uszczelnia się tylko odpowiednią pastą.
Na stronie Ajusa znalazłem do mojego modelu jak myślę zamiennik AJ 11080500. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że na stronie Ajusa znajduje się jeszcze jedna uszczelka z opisem pokrywa zaworów... AJ 11043800 (link do strony http://www.ajusa.es/CataO...ROVER%20GROUP).
Czy ta uszczelka będzie pasowała tam, czy ma być tylko pasta uszczelniająca i czy da się to uszczelnić bez demontowania rozrządu?

Właśnie sprawdziłem link do strony Ajusa.
W żółtym polu należy przeskoczyć na numer 8/61, lub 9/61 tam znajdują się uszczelki, o których wspomniałem.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 03, 2011 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 10, 2008 09:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Nie Sie 10, 2008 11:43   Re: [R200 1.4i `98] wyciek oleju, uszczelka Ajusa 11043800

Ravik napisał/a:
Na początek wypada się przywitać, tak więc witam wszystkich bardzo serdecznie i przechodzę do sedna sprawy.
Mam wyciek oleju pod pokrywą zaworów oraz zaraz poniżej. Zwróciłem uwagę na chyba wszystkie tematy dot. wycieku oleju i nie daje mi spokoju jedna sprawa. Poszukując uszczelek znalazłem stronkę domową firmy Ajusa i tam bardzo się zdziwiłem. Z informacji uzyskanych za pomocą forum ustaliłem, że w moim roverku jest uszczelka pokrywy zaworów (http://www.tomateam.pl/sklep/index.php?m_model=9&m_silnik=10&m_dzial=silnik&c=818), a poniżej znajduje się rozpołowienie głowicy, które uszczelnia się tylko odpowiednią pastą.
Na stronie Ajusa znalazłem do mojego modelu jak myślę zamiennik AJ 11080500. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że na stronie Ajusa znajduje się jeszcze jedna uszczelka z opisem pokrywa zaworów... AJ 11043800 (link do strony http://www.ajusa.es/CataO...ROVER%20GROUP).
Czy ta uszczelka będzie pasowała tam, czy ma być tylko pasta uszczelniająca i czy da się
to uszczelnić bez demontowania rozrządu?

Właśnie sprawdziłem link do strony Ajusa.
W żółtym polu należy przeskoczyć na numer 8/61, lub 9/61 tam znajdują się uszczelki, o których wspomniałem.



Ajusa generalnie nie jest dobrą firmą, robi niby uszczelki pod głowicę do Roverków, ale wystarczy spojrzeć na tą uszczelkę i porównać z dorbymi zamiennikami np. FAI, GLASER, ELRING, RENTZ, itd, żeby od razu gołym okiem stwiedzić, że Ajusa odpada.
Ja gdy mi mój poldi zrobił HGF-a dwa lata temu niecałe (przebieg 102 kkm miał wtedy), kupiłem uszczelkę marki FAI i oczywiście, defekt naprawiłem sam (nawet go opisałem - http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=27662) i zrobiłem już 45 kkm od tego czasu i jest super, zero jakichkolwiek defektów.

Przyznaję się, olałem całkowicie zalecenia rovera odnośnie zarówno odkręcania, dokręcania śrub głowicy, sprawdzania przydatności śrub oraz docierania głowicy, podszedłem do tego całkowicie po swojemu, i coś czuję, że była to słuszna decyzja.

Ja pokrywę górną wałków rozrządu dotarłem tez po swojemu (papier ścierny nr 1000, szkło od refelktora wagonu kolejowego - płaska strona jako wzorzec płaskości, najpierw na sucho, potem na mokro - płyn do naczyń) i uszczelniłem na początku na farbę olejną, a po jakimś roku, jak zaczęło się w jednym miejscu nagmiennie moczyć, nie za mocno nawet, to znowu to lekko dotarłem i skręciłem na sucho. I jest git, trzeba było zrobić to tak od razu.

W tym silniku jest jeszcze taka blachouszczelka, pomiędzy deklem górnym silnika a ww. skrzynką górną wałków rozrządu. Ja jej nie wymieniałem, tylko rogi przeczyściłem papierem i już. Nic nie cieknie. A olejek rzadki mam - Lotos syntetyk 5W40, po rozgrzaniu jest rzadszy od wody.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200] wyciek oleju
zipen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Wrz 27, 2013 18:30
robsson78
Brak nowych postów [r200 1.4 16v 99r.]wyciek oleju
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Cze 04, 2009 21:18
marcze83
Brak nowych postów [R200 1.4 16v 99r.] wyciek oleju
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Czw Maj 28, 2009 20:29
marcze83
Brak nowych postów [r200 1.4 16v 99r.] wyciek oleju
skąd znowu cieknie
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sro Sie 26, 2009 09:51
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink