Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 16V 97r.] Bixenony
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 16V 97r.] Bixenony

porada w wyborze
Autor Wiadomość
vanetten 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 79
Skąd: Chorzów



Wysłany: Wto Lip 01, 2008 14:00   [R200 1.4 16V 97r.] Bixenony

Witam, zastanawiam się nad zakupem bixenonów H4 do mojego roverka, lampy w R200 są analogowe i nie posiadają spryskiwaczy ;) na zestaw chcę wydać ok 400pln wiem, że to za mało jak na xenony ale co mi tam :) co myślicie o TYCH


tommy45 dzięki nawet nie zauważyłem, już zabieram się za czytanie.
Ostatnio zmieniony przez vanetten Wto Lip 01, 2008 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 01, 2008 14:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tommy45 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: Żywiec



Wysłany: Wto Lip 01, 2008 14:41   

Na forum juz bylo wiele tematow co myslimy o xeonach w swiatlach ktore nie sa przystosowane do tego. Jeden temat jest nawet przyklejony w tym dziale. Poczytaj go najpierw :)
 
 
tysszek 




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 80
Skąd: Bogatynia



Wysłany: Nie Sie 31, 2008 20:15   

Nie będę zakładał nowego tematu tylko napiszę tu.

Czy jest problem z założeniem tych bixenonów do seryjnych lamp, chodzi mi o to czy żarnik pasuje bez problemu?! Oraz jak jest z miejscem na zamontowanie tych przetwornic, bo u mnie jest bardzo ale to bardzo mało miejsca!
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Sie 31, 2008 20:25   

tysszek napisał/a:
Czy jest problem z założeniem tych bixenonów do seryjnych lamp
Jest, prawo. Nie masz homologacji na zastosowanie tego źródła światła w tych reflektorach.
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 08:06   

vanetten napisał/a:
ale co mi tam
-tobie może nic,a pomyślałeś o innych kierowcach ? lubisz jak ktoś ci "wali" po oczach długimi ?albo w deszczu ?-bo tak własnie będą odbierać twoje prawie xenony założone do zwykłych refl.inni kierowcy.... :roll:
 
 
tysszek 




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 80
Skąd: Bogatynia



Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 08:58   

ah widzę wszyscy są przeciwni. To czy świeci po oczach to kwestia regulacji, bo mało kto to robi po założeniu xenownów i wali po oczach albo sam specjalnie podnosi, bo na długich ma zwykłe H1 i śmiech je włączać.
Dużo podróżuje i widzę że coraz więcej ludzi ma pozakładane pseudo ksenony. Teraz też już mniej osób razi tymi światłami. W swoim seacie miałem angel eyes i też na h1 założyłem ksenony, efekt był piorunujący i nie raziłem kierowców z naprzeciwka. Co do aktów prawnych to się zgadzam że ...... Mieszkam koło granicy. W niemczech taka przyjemność kosztuje od razu dowód rejestracyjny jeśli nie ma spryskiwaczy :(

Tak więc na pewno ktoś już je tu zakładał w h4 i mam pytanie gdzie umieścił przetwornice?!
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:12   

Polecamy:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=25900

Został specjalnie przygotowany i jest na samej górze tego kącika, po to, żeby takich pytań nie zadawać - jest tam dokładnie opisane co trzeba zrobić, żeby mieć dobrze działające "ksenony" i inne okoliczności z tym związane.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
tysszek 




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 80
Skąd: Bogatynia



Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 20:35   

chciałem tylko powiedzieć że na temat R200 nie ma tam ani słowa :(
 
 
vanetten 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 79
Skąd: Chorzów



Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 06:56   

Panowie - co do Bixenonów to powiem tak- w Chorzowie i okolicach jeździ coraz więcej aut z pseudo xenonami (seicento,corsy,kadety i inne) i jak na razie nikt się do nich nie dowala. A co do oślepiania to jest tylko kwestia regulacji- dodam jeszcze, że pytałem się pana z drogówki o bixenony czy można na takim zestawie za 300pln jeździć ( tak ) pytałem się go jeszcze czy jak będę już maił te xenony, to czy muszę montować spryskiwacze reflektorów i te czujniki (nic o tym nie wie) to mi powiedział, że jak auto przejdzie przegląd to policja nie ma prawa zabrać dowodu to tyle ode mnie pozdr...
 
 
michalswiatek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 146
Skąd: Szwecja



Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 08:37   

Cytat:
pytałem się pana z drogówki o bixenony czy można na takim zestawie za 300pln jeździć ( tak ) pytałem się go jeszcze czy jak będę już maił te xenony, to czy muszę montować spryskiwacze reflektorów i te czujniki (nic o tym nie wie) to mi powiedział, że jak auto przejdzie przegląd to policja nie ma prawa zabrać dowodu
- Ale wiekszosc policjantow z drogowki zna sie na swojej pracy, w przeciwienstwie do tego z ktorym rozmawiales...
_________________
obecnie MGF 1.8VVC 1997 i omega 2.6 V6 2001, był 620Si 1996
 
 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 10:47   

wedlug tego policjanta, jezeli moje autko przejdzie przeglad to moge w nim zalozyc przelotowke, przyciemnic przednia szybe i tlumik taki ze okna powywala... no bo przeszedl przeglad przeciez :lol:

widac ze ten policjant sie w ogole na rzeczy nie zna. spryskiwacze sa konieczne, tak samo jak (chyba) calkowicie gladki, przezroczysty klosz samej lampy. i tu nie ma przepros, zadnego normalnego przegladu nie powinienes przejsc jezeli nie masz spryskiwaczy i samopoziomujacych sie swiatel
_________________
O_o
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 10:49   

michalswiatek napisał/a:
- Ale wiekszosc policjantow z drogowki zna sie na swojej pracy, w przeciwienstwie do tego z ktorym rozmawiales...

Dokładnie.
vanetten napisał/a:
Panowie - co do Bixenonów to powiem tak- w Chorzowie i okolicach jeździ coraz więcej aut z pseudo xenonami (seicento,corsy,kadety i inne) i jak na razie nikt się do nich nie dowala.

Ale czy to znaczy, że to jest ok?
vanetten napisał/a:
A co do oślepiania to jest tylko kwestia regulacji- dodam jeszcze, że pytałem się pana z drogówki o bixenony czy można na takim zestawie za 300pln jeździć ( tak ) pytałem się go jeszcze czy jak będę już maił te xenony, to czy muszę montować spryskiwacze reflektorów i te czujniki (nic o tym nie wie) to mi powiedział, że jak auto przejdzie przegląd to policja nie ma prawa zabrać dowodu to tyle ode mnie pozdr...

1. Policjant zatrzymujący Cię na ulicy nie wie czy "ksenony" założyłeś przed, czy po przeglądzie, więc może je zabrać.
2. Policjant zawsze może zabrać Ci dowód i wysłać na dodatkowe badanie jeśli uzna, że coś jest nie tak (np. przegląd robiłeś w zimie, a letnie opony są poniżej normy).
3. Żeby to co Ci powiedzieli to była prawda, to powinienneś mieć coś takiego jak robią Niemcy z TUV - jeśli przerobiłeś auto, to jedziesz do TUV i oni po obejrzeniu wystawiają Ci papier na legalność tej konkretnej przeróbki (taki przegląd to 50 E) i już nikt nigdy się nie przyczepi. Niestety ZTCW w Polsce nie ma stacji, które wystawiają takie specjalistyczne kwity.
4. Czy regulujesz lampy po każdej zmianie obciążenia auta? Bo ja sporo jeżdżę w trasy nocami i mam ochotę zacząć wozić młotek albo procę, żeby wytłuc każdemu "mądremu" takie "ksenony" - zwykłe, źle ustawione H1, czy H4 da się jeszcze przeżyć, choć też nie jest przyjemnie, ale te pseudoksenony dają 2 razy mocniej i nie dość, że naprawde oślepiają, to tak męczą wzrok tych z przeciwka, że po 2h ma się dość.
tysszek napisał/a:
chciałem tylko powiedzieć że na temat R200 nie ma tam ani słowa

Ale jest o R25/MG ZR, poza tym kwestie prawne do wszystkich są takie same.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] jak zalozyc zderzak od MG ZR do R200(tylni)
radomraptile Tuning wizualny 40 Czw Maj 05, 2011 10:47
leszczu
Brak nowych postów [R200 i inne] Felga z ET 35 da się założyć do R200??
Viniu Tuning wizualny 21 Czw Maj 15, 2008 11:13
kris_1987
Brak nowych postów [r200] Zderzak od MG w r200?
Matius Tuning wizualny 60 Nie Lip 04, 2010 23:53
Matius
Brak nowych postów [R200 1.4 16v 98]
kolin Tuning wizualny 3 Nie Lip 29, 2007 20:15
R-200
Brak nowych postów R200
Opinia
jaro12 Tuning wizualny 11 Czw Mar 18, 2010 08:20
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink