Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Skraplanie się wody na szybach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Skraplanie się wody na szybach
Autor Wiadomość
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 22:19   [R75] Skraplanie się wody na szybach
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Problem polega na tym ze po jezdzie przy temp takiej jak teraz(6-8C) i przy nawiewie ciaglym na nogi i szybe po wylaczeniu silnika i zostawieniu samochodu na zewnatrz na okres np. 4godzin na wewnetrznych szybach(glownie na przedniej) skrapla sie duza ilosc wody. Wody jest na tyle duzo ze musze ja wytrzec lub czekac 20min zeby wyschla od cieplego nawiewu. W czym jest problem?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 05, 2008 22:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 22:24   

Wilgoć w środku samochodu może być, lub filtr przeciwpyłkowy ( kabinowy ).
 
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 00:05   

A skad ta wilgoc sie bierze? Filtr przeciwpylkowy jest nowy.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 00:08   

Sprawdź dokładnie dywaniki, czy nie są mokre. Jeżeli tak, to już wiesz czemu szyby parują. Pozostaje znalezienie przyczyny zamoknięcia dywaników.
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 10:02   

Często zapychają się kanaliki odpływowe w podszybiu przez liście i trzeba je udrożnić.
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 18:41   

Sprawdzałem u siebie te kanaliki,sprawdziłem szczelność uszczelek,itd. i doszedłem do wniosku,że ten model tak ma.Przez 29 lat zmieniłem sporo samochodów,ale żaden nie miał tak porąbanej wentylacji!Mam nowy filtr,wszystko szczelne i nigdy jeszcze nie miałem tak zaparowanej szyby,zwłaszcza w nocy.Zaczynam się przyzwyczajać.W moim pierwszym angliku-Standard Ensign rocznik'58 wcale nie było wentylacji,bo "ulatała"i dobrze było.Taki urok.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 19:05   

Czytałem jeszcze, że wpływ na duże zaparowanie szyby ma brudna szyba :)
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 20:28   

patrysgn napisał/a:
W czym jest problem?
W zasadzie koledzy wszystko już napisali: wilgoć w aucie, brudna szyba, zapchany filtr kabinowy - innej możliwości nie ma.
Dziadek napisał/a:
Przez 29 lat zmieniłem sporo samochodów,ale żaden nie miał tak porąbanej wentylacji!
Hmm... a co w niej takiego porąbanego? Filtr kabinowy w podszybiu, dalej wentylator, parownik klimatyzacji, nagrzewnica, kanały powietrzne kierujące strumień w odpowiednie miejsce - to wszystko. Co w tym porąbanego lub innego od konstrukcji w innych autach?
Jedyna różnica jaką ja zauważyłem to fakt, że po wyłączeniu silnika automatycznie zamykany jest dopływ powietrza z zewnątrz - to faktycznie może utrudniać "odparowanie" wilgoci, ale zjawisko zaparowania szyby nie powinno występować w takim stopniu jak opisał patrysgn. Ja zostawiam auto na zewnątrz, wsiadam po 10-12 godzinach i nie mam takich "jaj".

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 21:42   

Paul napisał/a:
Sprawdź dokładnie dywaniki, czy nie są mokre. Jeżeli tak, to już wiesz czemu szyby parują. Pozostaje znalezienie przyczyny zamoknięcia dywaników.

Wlasnie Paul mam wode na dywanikach;/ i w lato nie bylo problemu z wilgocia na szybie przedniej ale teraz jest;/ czym ta woda na dywanikach moze byc spowodowana?
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 22:12   

Woda może dostawać się przez kilka czynników
- stare uszczelki w drzwiach
- Zatkane kanaliki odpływowe w podszybiu ( głównie to jest problemem - stare liście )
- Nieszczelna przednia szyba
- Może też być nieszczelny bagażnik - sprawdź jak tam stan się przedstawia, szczególnie w kole zapasowym czy nie ma wody.
 
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 22:52   

Uszczelki w drzwiach mam poszczepione mniejwiecej w polowie slupka(ale slyszalem ze to wada tego samochodu)...kanaliki odplywe pilnuje zeby nie byly zatkane przez liscie;) w bagazniku swego czasu mialem wode ale teraz jej nie ma bo ostatnio uzywalem kolo zapasowe i bylo suche wiec bagaznik tez raczej ok;) a przednia szyba byla wymieniana jakies 2 lata temu wiec nie wiem czy jest szczelna czy nie....
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 09:56   

Woda może dostawać się do środka przez źle założoną uszczelkę na przewodzie od pompy sprzęgła (w ścianie grodziowej). Wiadomo że pompy sprzęgła wymienia się w naszych autach dość często :cry: , więc może u Ciebie przy wymianie źle wciśnięto uszczelkę.

Na forum pisał ktoś o wycieku wody z nagrzewnicy do wnętrza auta, ale były to tylko przypuszczenia właściciela i niestety nie wiem jak się sprawa zakończyła.

A który dywanik masz mokry? Kierowcy, pasażera, czy może z tyłu?
Generalnie nie masz innego wyjścia jak dokładnie wysuszyć dywaniki i obserwować który i gdzie złapie wodę.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 16:51   

Mam skrzynie automatyczna wiec wersja ze sprzegłem odpada;) sprawdzalem juz parownik(kolo pasazera) i nie bylo tam wody i byl suchy:) mokre mam na dywaniku pasazera. Dywanik kierowcy i z tylu sa suche.
 
 
szamanpl 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 83
Skąd: j-w



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 17:11   

a może nagrzewnica ciepłego powietrza puszcza, lub którąś opaska nie trzyma, sprawdź czy nie masz ubytku cieczy chłodzącej (wtedy kapie przeważnie na dywanik pasażera)
_________________
sprzedany
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 17:39   

Jak bylem u mechanika to powiedzial ze poziom wszystkich plynow jest w normie;) ale sprawdze jutro jeszcze raz poziom plynu chlodzacego dla pewnosci.
 
 
gothead 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 12
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 20:32   

A może gdy wychodzisz z auta jakaś parka się ostro w nim kocha - to też może być przyczyna, pod warunkiem że zostawiasz drzwi otwarte.
Sorry za żart - ale miałem temat zaparowanego auta przy poprzednim samochodzie. Problemem była nieszczelność przy klapie bagażnika, trochę deszczu napadało, potem musiało gdzieś to "odreagować". I sie skraplało na szyby. Może poszukasz więc nieszczelności.
Nie zaleczając problemu tymczasowo można posłużyć się także pochłaniaczem wilgoci.
Na allegro widziałem no chyba że masz znajomych w szpitalu lub laboratorium do dostaniesz za free. Takie kulki w woreczku jak np. w butach masz jak kupujesz. Tyle że woreczek odpowiednio wieeeeekszy. Jak się zużyje to do mikrofali i jak nowy jest ;-D
Pozdrawiam, a ty pozdrów kochanków ze swojego auta :grin:
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 23:32   

Z ta parka to nie jest taki glupi pomysl:D:D ale to raczej nie od tego:P natomiast co do nieszczelnosci to mam naderwane, uszczepione uszczelki na wysokosci polowy slupka u kierowcy i pasazera...moze stad ta wilogoc;/ natomiast skad woda na dywaniku?
 
 
gothead 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 12
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 23:38   

patrysgn, Bo woda jaka dostała się do auta skrapla się tam gdzie jest zimno i byc moze stąd wlasnie szyby. Spróbuj jakos osuszyc auto, i uszczelnic te szpary. ja bym sie nie doszukiwal jakis cudoow niewidoow. Dla mnie to na 99% jest to.
Przerabialem podobna rzecz. Po podkreceniu klapy bagaznika w moim starym fordzie uszczelki zaszly na siebie i za jakis czas problem ustał. Ty albo musisz wymienic uszczeli, albo podzialac cos silikonem (amatorka - straszny bedzie widok)
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 22:23   

Ale zauwazylem ze woda na dywaniku pasazera jest tylko po wlaczeniu "AUTO" w wentylacji. Na ECON nie zauwazylem wody na dywaniku bo teraz jezdze na ECON i wyschlo...
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 22:28   

może odpływ z parownika klimy masz zatkany i skropliny zamiast "outside" spływają na dywanik ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] pompa wody
wleks Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 08, 2013 18:31
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Pompa wody
Binek84 Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Paź 21, 2010 10:19
apples
Brak nowych postów [R75] Pompa wody
adamlaziska Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Paź 20, 2009 20:03
apples
Brak nowych postów [R75] Wyciek wody
rover75card Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Lip 31, 2008 18:34
rover75card
Brak nowych postów [R75] pompa wody i termostat
Beny21 Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Gru 28, 2014 15:39
Beny21



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink