Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Gdzie w Częstochowie albo okolicy założyć gaz?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Gdzie w Częstochowie albo okolicy założyć gaz?

jaka instalacje gazaowa wsadzic?
Autor Wiadomość
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 07:14   [R416] Gdzie w Częstochowie albo okolicy założyć gaz?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam
Niedawno zakupiłem samochód Rover 416Si Lux z 1996r i chciałbym wsadzić instalacje gazowa, tyle ze do tej pory jeździłem Dieslem i nie mam pojęcia o benzynowych silnikach i o instalacjach gazowych i chciałbym się Was poradzić, jaka założyć, jaki model jaki producent itd i ewentualnie gdzie w cz-wie montują dobrze te instalacje. Na co musze zwrócić uwagę przy wyborze? Chciałbym żeby autko nie osłabło po takim montażu. Na instalke mam przeznaczone ok 2500zl
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lut 26, 2011 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 07:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 09:30   

dawidd napisał/a:
Chciałbym żeby autko nie osłabło po takim montażu. Na instalke mam przeznaczone ok 2500zl

To w sam raz.
Załóż instalację IV generacji - silnik wtedy pracuje praktycznie jak na benzynie i nie daj się namówić na żadne oszczędności - na LPG oszczędza się na cenie paliwa, a nie na instalacji.
Poczytaj inne wątki na forum, ale polecane są instalacje BRC Sequent, a z troche tańszych instalacje z polskim sterownikiem STAG - sam mam taką, 22 tys. km w 8 miesięcy i żadnych problemów.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 12:39   

Dzis odwiedzilem jednego gazownika i zaproponowami sekwencje 4gas za 2500zl - co o tym myslicie?
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 13:08   

Witam :)
Nie wiedziałem, że na forum jest jeszcze ktoś z częstochowy :) Witam Cię bardzo serdecznie. Napisz u jakiego gazownika byłeś. Moim poprzednim autkiem jeździłem na gaz i mam spore doświadczenie z naszymi warsztatami.

Pozdrawiam
ps. Częstochowa będzie miała swój spocik lokalny ?:D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 15:34   

dawidd napisał/a:
Dzis odwiedzilem jednego gazownika i zaproponowami sekwencje 4gas za 2500zl - co o tym myslicie?

4gas to nic innego jak Stag300 sprzedawany pod szyldem InterCarsu.
Śmiało zakładaj, jeżeli tylko zakład jest kompetentny. Cena jest OK.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
sim 



Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 17:06   

Witam,

Mój znajomy zachwala serwis w Kusiętach, zakładał tam sekwencję. Napiszę jak tylko zdobędę dokładne namiary.

P.S. Jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich, od jakiegoś czasu śledzę forum a teraz szukam roverka dla siebie.

Pozdrawiam.
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 17:08   

Ja zakładałem gaz, aż w Lelowie u starszego pana. Znał się na rzeczy i założył fajnie. Później zaczęło się coś sypać i nie mogłem znaleźć serwisu, który znajdzie usterkę w końcu odnalazłem ją sam. W każdym razie witam kolejnego częstochowianina. Zakup Rover i będzie nas 3 :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 19:23   

ja właśnie byłem w kusietach, w środę mam zawieźć auto, ponoć ten serwis jest najlepszy w okolicy. Jak założą to dam żnąc jak chodzi autko
pozdrawiam
 
 
sim 



Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 19:27   

Ten zakład, o którym mowa to vis-eko.pl. Na stronie mają ceny instalacji.

WSL, walczę dzielnie o powiększenie częstochowskiej grupy roverków choć mam wrażenie, że odkąd zacząłem szukać bardziej poważnie to już nie ma tak ciekawych ofert jak były wcześniej :-)

Pozdrawiam.
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 00:07   

Haha wykupiliśmy wszystko? :) Znajdziesz znajdziesz, cierpliwości ;)


Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 21:38   

Witam
Dziś odebrałem auto z dumna instalacja 4Gas za 2500 pln
I takie moje spostrzeżenia
Pierwszy minus - gość nie opuścił nawet 50 zl z ceny
Drugi minus - Nie gasną mi diody we wskaźniku paliwa po wyłączeniu silnika (pewnie cos zle podpiął - niby nic ale takie za takie niedopatrzenia sie płaci renomą
Trzeci minus najpoważniejszy - przy gwałtownym wciśnięciu gazu auto sie przydusza i dopiero startuje, ale jak każdy mechanik zwalił winę na cos innego tym razem na przewody wysokiego napięcia lub świece
To moje ujemne uwagi

A plusy
-Fachowa obsługa, wszystko ładnie właściciel wytłumaczył, co gdzie jest itd.
-Była jazda próbna przed odbiorem
-Pokrowiec na kolo gratis
-Gazu miałem zalane ok 16l w butli na wyjeździe z zakładu ( brat kiedyś zakładał gaz na warszawskiej i kazali mu jechać zalać gaz żeby go ustawić i wyregulować - żenujące!)
-Ładnie wszyto zamontował - szczególnie podoba mi sie ze wcisnął wlew gazu koło wlewu paliwa i w ogóle nie widać ze mam instalacje gazowa
-Autko ładnie sie rozpędza, jak już jedzie nic nie szarpie, na razie jechałem 170, na benzynie w 2 os 190 szedł, ale teraz nie miąłem się gdzie rozpędzić

-Jak na razie straty mocy nie odczuwam, poza tym ze się przy starcie zadusza

Więcej uwag zamieszczę jak pojeżdżę, po 1000 km mam pierwsza regulacje to jeszcze wtedy cos więcej powiem

Jak na razie nie żałuje ze zapłaciłem 300-400zl więcej niż u konkurencji, mam nadzieje ze po kilku miesiącach powiem tak samo :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 21:45   

dawidd napisał/a:
Drugi minus - Nie gasną mi diody we wskaźniku paliwa po wyłączeniu silnika (pewnie cos zle podpiął - niby nic ale takie za takie niedopatrzenia sie płaci renomą

pewnie się podpiął pod zasilanie wskaźnika od benzyny, on też nie opada
Cytat:
Trzeci minus najpoważniejszy - przy gwałtownym wciśnięciu gazu auto sie przydusza i dopiero startuje, ale jak każdy mechanik zwalił winę na cos innego tym razem na przewody wysokiego napięcia lub świece

przewody i świece przy gazie muszą być tip top, napewno to nie jest normalne zachowanie silnika, więc jeśli zmiana przewodów i świec nic nie zmieni, to walcz :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 22:30   

Ciekawe czy zrobił jazdę kalibracyjną, czy poprzestał na autokalibracji ;) W szukajce wpisz "stag 300" i zobacz co Piter34 pisał o kalibracji takiej instalacji. Będziesz wiedział jak przycisnąć gazownika ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 23:03   

Nie znalazłem tego postu pitera34 - możesz Brt podesłać link do tego?
Świece były wymienienie 2 m-ce temy - no mógłbym jeszcze pokusić sie o wymianę przewodów ale cos mi sie wydaje ze to wina instalacji. Na benzynie silniczek chodzi równo, nic nie skacze, nie szarpie, jak wcisnę gaz to auto po prostu idzie jak strzała. Odpala tez od pierwszego. Pojeżdżę jeszcze trochę i zobaczę co i jak
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 23:15   

Bo u nas w częstochowie nie ma człowieka, który znał by się dobrze na LPG albo po prostu są nie roby które sie znają, ale odstawiają fuszerkę. Mnie auto strzelało. Jeździłem po mechanikach i kończyło się na podpięciu do komputerka i wyregulowania instalacji. W końcu sam znalazłem usterkę. Poszła uszczelka pod głowica i do komory świec wybijało olej. Po wymianie świec i uszczelki problem prawie ustał choć zdarzało się 'strzelanie'. Takich felerów miałem jeszcze kilka jak np. wkręcenie auta na wysokie obroty i nie daj Boże wysprzęglić autko bo gasło ;] Cudo.... Nie będę się wyrażał jak byłem ..... zdenerwowany :) Na to całe LPG. A i jeszcze jedno... u nas w częstochowie jest jedna śpiewka. Wymień pan przewody, świecie i filtr. I tak w kółko "To na pewno przewody".... Dramat :)


Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 23:39   

Np. TU jest sporo informacji :)

[ Dodano: 12 Wrzesień 2007, 23:42 ]
TU TEŻ są przydatne informacje :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 06:48   

Dziś gościa odwiedzę żeby mi prawidłowo podłączył ten przełącznik i niech zobaczy to przyduszanie. Swoja droga, mogą być zużyte przewody albo świece skora na benzynie wszystko jest ok?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 10:45   

dawidd napisał/a:
Swoja droga, mogą być zużyte przewody albo świece skora na benzynie wszystko jest ok?

Tak. LPG jest dużo bardziej czułe na jakość iskry niż benzyna - kiedyś miałem tak zużytą świecę (zaraz po zakupie auta i miałem fakturę z wymiany przez poprzedniego właściciela, tylko go oszukali w Hondzie na Witolińskiej i nic nie wymienili), że jak założyłem LPG (wtedy jeszcze się nie wiedziałem jak ważne dla LPG są świece) to na benzynie jeszcze chodził ok, a na gazie na 3 cylindry.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 11:11   

dawidd, wymień przewody i świece oraz kopułkę i palec dla świętego spokoju i lepszego samopoczucia. Jak się nic nie zmieni to jedź do gazownika i powiedz, że Twój kolega miał tak samo w tym samym modelu auta. Pomogło skrócenie i wyrównanie długości wężyków idących od wtrysków do kolektora ssącego. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 12:30   

Dzis byłem u gozownika, bo mi nie założył tapicerki pod kierownica i umówiłem sie na wstępne szlifowanie na jutro. Może bym i wymienił to świece przewody itd ale wole żeby sie najpierw gozownik pomęczył, wsadzę 200-300 zl i nic nie pomoże i po co mi to? Tym bardziej ze mam rachunki z paragonem z niemieckiego serwisu Bosha ze to było wymieniane 2 m-ce temu, a tam wątpię żeby oszukiwali na takich rzeczach.
Jeśli chodzi o te święcące diody w przełączniku B/G to gasną to po 5-10min - gazownik mówił ze tak może być - a co wy na to?

Dziś zaniepokoiła mnie całkowicie inna sprawa. Zauważyłem ze przy przekręconym kluczyku na pozycji 2 ale wyłączonym silniku kręcą mi sie cały czas wentylatory(wlasciwie na wlaczonym tez-tak jak by byly podpiete na ktotko i startuja zaraz po przekreceniu kluczyka) od chłodnicy i klimy. Wcześniej na pewno czego takiego nie było. Czy instalacja gazowa jest w jakikolwiek sposób połączona z termostatem albo czymś innym co może powodować ze wentylatory kręcą? Nie wiem w jaki one sposób sa połączone ale chyba szeregowo bo gdy wypiąłem wtyczke z silnika od wentylatora wody to ten od klimy tez sie zatrzymał. Sprawdzałem przekaźnik jest ok po prostu cały czas jest na pinach sterujących napięcie. Mogli na to wpłynąć jakoś czy oni nie maja z tym nic wspólnego i to po prostu zbieg okoliczności ze cos klękło w tym czasie co montowali gaz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Gdzie można sprawdzić komputer w okolicy Wrocławia?
kariniak Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sro Kwi 04, 2012 23:17
kariniak
Brak nowych postów [R416] Awaria w Częstochowie
przemek_w Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Czw Maj 29, 2008 13:25
Markzo
Brak nowych postów [R416 1.6 97r] Rytmiczny szum z okolicy rozrządu.
Lechos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 23 Nie Cze 21, 2009 11:18
oprawca_1978
Brak nowych postów [Rover 416 Si] Albo PŁYWAK albo ŻARÓWECZKA
Dr.Stein Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pią Sty 27, 2012 18:58
Dr.Stein
Brak nowych postów [R416 96r] klekotanie w okolicy przedniego lewego koła
dawidd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Sie 09, 2011 20:35
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink