Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zwariowana elektronika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zwariowana elektronika
Autor Wiadomość
cunioo 



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 5



Wysłany: Sob Lis 08, 2014 16:23   [R75] Zwariowana elektronika
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam, mam problem ze swoim roverkiem. Problem pojawia się podczas mycia albo deszczu a aura ostatnio nie sprzyja. Problem pojawił się już jakiś czas temu jak po wyjeździe z myjni, po przestaniu nocy rano zobaczyłem go z tylnymi szybami opuszczonymi. Teraz jest to samo. A mianowicie : po wyjęciu kluczyka że stacyjki nie gaśnie podświetlenie zegarów, świeci się ekran ten z licznikiem(światła oczywiście wylaczone), nie podnoszą ani nie opuszczają się szyby. Webasto odpinalem nic nie pomogło. Czytałem że mogą to być kanaliki tak więc dlubalem w tych obok teleskopów wyciągnąłem wszystkie liście jakie widziałem pod maską. Środek jest suchy a nie mam narazie jak się dostać do 2 ostatnich kanalikow odplywowych bo pada deszcz a ja nie mam dostępu do garażu. Co to może być i jak sobie z tym poradzić? Liczę na pomoc dzięki :)


#edit

Nie gaśnie podświetlenie licznika, zegarka itd podświetlane są przyciski. Ogółem nie odplywa prąd, można uruchomić wycieraczki np. Nie działa też centralny zamek. Następuje trabniecie
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 08, 2014 16:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lis 08, 2014 16:50   

cunioo napisał/a:
Co to może być i jak sobie z tym poradzić?
prawdopodobnie jest woda w grodzi miedzy silnikiem i kabiną , tam są 2 odpływy , trzeba to udrożnić i wysuszyć położone tam przewody. Odpływy są też dostępne od spodu auta.
np. https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=370726#370726
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
cunioo 



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 5



Wysłany: Sob Lis 08, 2014 18:55   

Jasne, spróbuje to ogarnąć jak przestanie padać i będzie ciut ładniej. Teraz zostaje odłączenie akumulatora i tyle...
Jak najlepiej przepchać te kanaliki?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lis 08, 2014 20:05   

cunioo napisał/a:
Jak najlepiej przepchać te kanaliki?
to są takie plastikowe rurki spustowe dł. około 15 cm o fi 2 cm , najłatwiej zrobić to na kanale albo podnośniku szukając ich w dnie grodzi .
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=33788
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
cunioo 



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 5



Wysłany: Pią Lis 14, 2014 19:30   

Powalczyłem trochę z tymi odpływami. Kanalik pod komputerem był zapchany dość bardzo ale tego pod serwem nie mogłem za żadne skarby znaleźć, ani pod samochodem ani patrząc pod serwo... No i nic to nie dało szczerze mówiąc. Co prawda lekko się polepszyło bo teraz świeci się tylko wyświetlacz ten od przebiegu ale dalej nie można zamknąć samochodu ani z kluczyka ani z pilota (jest sygnał klaksonu)

Co z tym fantem zrobić? ?Ktoś coś? :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 14, 2014 23:08   

sprawdz czy nie masz wody pod dywanikiem u kierowcy, jak miałeś zatkane odpływy to woda mogła się gdzieś przedostać do środka, pod wykładziną w miejscu gdzie masz przycisk otwierania bagażnika są punkty połączen masowych, odkręć przeczyść, psiknij kontaktem i przykręć na miejsce. Zamykanie przyciskiem koło ręcznego działa? jeśli tak to możesz sprawdzić czy po odłączeniu akumulatora działa zamykanie normalnie a po odpaleniu silnika, znów będzie problem to może być brak kontaktu na jeden z pinów przy EWS jeśli potwierdzi się motyw z wodą w środku to możesz mieć tak jak ja, że pin w EWS po prostu ugnił
_________________
75 Red Edition
 
 
cunioo 



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 5



Wysłany: Czw Lis 20, 2014 20:57   

Witam wszystkich, wody w samochodzie nie stwierdziłem, przycisk do zamykania drzwi obok ręcznego działa, można nim zamknąć.


Deszcze ustały, nakręcone troszkę kilometrów odpinając na dłuższe postoje akumulator (chociaż raz się rozładował :evil: ) i nagle jak ręką odjął... Kontrolki pogasły, radio się wyłączyło, drzwi z centralnego się zamknęły a alarm uzbroił bezproblemowo. JAK? Zakładam, że samochód po paru razach nagrzania odparował wodę skądś i problem ustał ale co zrobić żeby nie powstał drugi raz?

Jeszcze jedno pytanie.

Co odpowiada za kontrole panelu opuszczania szyb w drzwiach kierowcy? Ustawianie lusterek działa ale kontrolowanie szyb już nie (pasażerowie mogą szyby opuszczać i podnosić) jakiś bezpiecznik? przekaźnik? gdzie go szukać?


Pozdrawiam
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Lis 20, 2014 21:20   

Moduł komfortu, jak wykręcisz schowek to zobaczysz nad nim ten BCU
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Lis 20, 2014 22:43   

cunioo napisał/a:
Ustawianie lusterek działa ale kontrolowanie szyb już nie (pasażerowie mogą szyby opuszczać i podnosić)
odłaczenie akumulatora spowodowało dezaktywację ustawionego sterowanie szybami . Trzeba od nowa to ustawic.Jest też wyłącznik niezleżnego sterowania tylnymi szybami.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
cunioo 



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 5



Wysłany: Wto Gru 02, 2014 18:46   

@up
no jest taka możliwość choć wydaje mi się, że szyby przestały działać jeszcze przed odłączeniem akumulatora - jakos pare godzin po wizycie na myjni.
Poszperałem troche na forum ale nie znalazłem jak zsynchronizować te szyby, napisze ktoś jak to zrobić?

I jeszcze jedna prośba, linki na rave popadały ma ktoś i chciałby wysłać na mail na przykład? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z elektroniką
Lesnik985 Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Kwi 22, 2014 07:18
mimo66
Brak nowych postów [MG ZT-T] problem z elektroniką
HarryVip Rover serii 75, MG ZT 14 Sob Sie 22, 2015 12:08
wyrzy90
Brak nowych postów [R75] Problem z elektroniką
sad200 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Wrz 27, 2010 21:55
PD
Brak nowych postów [R75] Problem z elektroniką.
benben Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Kwi 17, 2010 08:00
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Problem z elektroniką
maraka Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lut 11, 2009 23:08
PHJOWI



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink