Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Cofanie licznika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Cofanie licznika
Autor Wiadomość
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 14:04   [R75] Cofanie licznika
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

czesc mam pytanko moze dosc oczywiste ale mnie nurtujace wiem ze auta z grupy VW(vag volkswagen auto group)mozna bardzo łatwo i szybko odmłodzic cofajac licznik za pomaca uzadzen dostepnych chociaz na allegro i wim ze jest to dosc madne w srud hand;azy i nie tylko, i moje pytanie czy sprawa jest równiez tak prosta w roverach i czy moze jest jakis sposób zeby w czasie kupna sprawdzic oryginalny przebeg.Dziekuje i pozdrawiam
PS dodam ze chodzi mi głównie o r75 w dizlu od bmw
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 16, 2008 14:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 14:15   

Mozna sprawdzic.Podlaczas pod komputer ktroym z reszta nalezy spradzic R75 przy kupnie.Wychodzi wtedy oryginalny przebieg.Nie mozna go zmienic a przynajmniej nie slyszalem zeby ktos w PL go zmienil.Na liczniku mozna zmienic ale i tak wyjdzie oryginal.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
Ostatnio zmieniony przez Zukowaty Nie Lis 16, 2008 14:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 16, 2008 14:27   

michałie, chłopie.... ja jestem tolerancyjny, mogę przymknąć oko na wiele, ale Twoja pisownia .... człowieku - j.polski skończyłeś korespondencyjnie ? Osobiście uważam, iż taką pisownią, interpunkcją i składnią zdań obrażasz ludzi którzy muszą to później przeczytać.... ;/ :sad: :sad:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 14:32   

Nurtuje mnie tylko pytanie czy kolega michałie nie potrzebuje tych wiadomosci do wlasnego uzytku...np.przebieg do uzgodnienia z kupujacym. Co niektorzy wiemy tutaj jak co i gdzie zrobic ale chyba takich rzeczy nie powonno sie podawac publicznie.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 14:34   

a ja znam takiego człowieka który zrobi że przy sprawdzaniu na T4 pokaże stan po przekręceniu zamiast autentycznego.nie wiem czy w roverach to potrafi ale VAG i wczystkie niemieckie bez problemu. :mrgreen:
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 14:40   

magneto w oplach to np. modul ABS ale w R75 nie jest to takie latwe i normalnym kompem tego nie zrobisz wedlug mojej najlepszej wiedzy
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 17:02   

niektóre cwaniaki nauczyły się cofać w r75 ale jednego modułu nikt w r75 nie przeskoczył jest to Ews w immo jest przebieg zapisany i tam rzadko kto chce wchodzić i grzebać bo może klucze wysłać w kosmos , a ja mam maszynek co sprawdzi we wszystkich 3 miejscach przebieg.

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 17:13 ]
poza tym dodam że niestety wy DRODZY KLIENCI ZMUSZACIE HANDLARZY DO COFANIA LICZNIKÓW , BO KAŻDY CHCE MIEĆ PRZEBIEG STO TYSIĘCY I AUTKO NP 1995 , ALBO DIESLA 2004 I 50 TYŚ . Sorki ale troche obracam się w temacie aut i słyszę jak kolega handlujący autkami mówi że mu wymyślają bo auto z 2001 roku ma na liczniku orginał 130 tyś km. Ja nigdy nie cofne licznik bo mam to gdzieś jak ktoś mi marudzi na przebieg to dowidzenia nie rozmawiam z klientem . Lepiej wiedzieć co należy zrobić z samochodem przy danym przebiegu , a nie potem kupić auto z małym przebiegiem i się wku.... bo ciągle się psuje . W tej chwili motoryzacja jest na tak wysokim poziomie że przebieg ok 700 tyś km dla silnika diesla to nie problem , a auto z niemiec robi przewążnie dużo kilometrów , i tym sympatycznym akcentem chce zakończyć wywód , fajnie było by gdyby w Polsce cofnięcie licznika traktowano jako przestępstwo finansowe.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 17:23   

PHJOWI masz u mnie wielki PLUS!!! Moim też nawykiem na prośbę korekty licznika jest do dnia dzisiejszego wymowne pokazanie bramy wyjazdowej z odpowiednim komentarzem,
gdyby wszyscy tak czynili nie byłoby takiego problemu. To i tak nazywa się oszustwo!!
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
marek78 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 97
Skąd: Gorlice



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 17:46   

Witam,mam pytanie odnośnie R25 2.0iDT czy jest taka sama sprawa z licznikiem jak w 75.Chodzi mi o to czy na T4 zobaczę autentyk przebieg.Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 18:05   

PHJOWI napisał/a:
Poza tym dodam że niestety wy DRODZY KLIENCI ZMUSZACIE HANDLARZY DO COFANIA LICZNIKÓW , BO KAŻDY CHCE MIEĆ PRZEBIEG STO TYSIĘCY I AUTKO NP 1995 , ALBO DIESLA 2004 I 50 TYŚ . Sorki ale troche obracam się w temacie aut i słyszę jak kolega handlujący autkami mówi że mu wymyślają bo auto z 2001 roku ma na liczniku orginał 130 tyś km. Ja nigdy nie cofne licznik bo mam to gdzieś jak ktoś mi marudzi na przebieg to dowidzenia nie rozmawiam z klientem . Lepiej wiedzieć co należy zrobić z samochodem przy danym przebiegu , a nie potem kupić auto z małym przebiegiem i się wku.... bo ciągle się psuje . W tej chwili motoryzacja jest na tak wysokim poziomie że przebieg ok 700 tyś km dla silnika diesla to nie problem , a auto z niemiec robi przewążnie dużo kilometrów , i tym sympatycznym akcentem chce zakończyć wywód , fajnie było by gdyby w Polsce cofnięcie licznika traktowano jako przestępstwo finansowe.

:brawo: :ok:

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 18:07 ]
Mam kumpla w Berlinie i w niemczech z tego co mi mowil nie oplaca sie kupowac diesla jesli jezdzisz mniej niz 50tys km rocznie.Czym wieksza pojemnosc tym oczywiscie wiekszy przebieg wymagany jest do oplacalnosci pojazdu z takim silnikiem.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 18:41   

argail napisał/a:
michałie, chłopie.... ja jestem tolerancyjny, mogę przymknąć oko na wiele, ale Twoja pisownia .... człowieku - j.polski skończyłeś korespondencyjnie ? Osobiście uważam, iż taką pisownią, interpunkcją i składnią zdań obrażasz ludzi którzy muszą to później przeczytać.... ;/ :sad: :sad:


:ok:
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 18:44   

w 25 nie ma możliwości sprawdzenia przebiegu.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 19:56   

Zukowaty napisał/a:
magneto w oplach to np. modul ABS ale w R75 nie jest to takie latwe i normalnym kompem tego nie zrobisz wedlug mojej najlepszej wiedzy


normalnego kompa on nie używa do takich celów. wydał kupę kasy na sprzęt - bo kręcenie liczników to jego praca ,a żeby coś przekręcić trzeba sie kilka dni wcześniej umawiać tyle ma pracy

PS. też nie jestem zwolennikiem cofania liczników. ja go poprostu znam :wink:
 
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 20:07   

Witam ponownie i przepraszam za moja pisownie i kaleczenie j.polskeigo, zadbam o to by moje posty miały rece i nogi i by mogło sie je przyjemnie czytac. Wracajac do tematu to nie mam zamiaru cofac licznika bo jeszcze swojego rovera nie mam, zbieram pienadze ciężko pracujac w Irlandi.I tak wczoraj byłem świadkiem co mozna zrobic z audi A6 i troche mnie to przeraziło, auto miało przejechane 113 tyś MIL a po chwili pokazywało 98tyś KM pozmieniali tam jeszcze kilka bajerów.No i tak sobie pomyslałem ze całkiem nieswiadomie mógłbym kupić odmłodzony w ten sposób samochód(czego bym nie chciał)ten gosć co cofał wie jak sprawdzic oryginalny przebieg,ale nie chciał sie ta informacją podzielić.I tak oto zrodziła sie we mnie chcec poznania sopsobu na sprawdzenie (nie koniecznie z urzyciem komputera)oryginalnego przebiegu.Dziekuję i przepraszam za błedy
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 20:10   

W grupie vag można sprawdzić bez kompa ile auto ma przejachane po przez kombinacje klimatronikiem.

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 20:12 ]
a komputerem w vw w sterowniku silnika edc 15 mozna też zobaczyć orginalny przebieg , zresztą wszystkie auta co mają sterownik edc15 lub edc16 firmy bosch można sprawdzić.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 20:37   

no tak my polacy z przebiegu robimy wielkie hallooo a niemcy maja to gdzies 500 tys to 500 tak sprzedaja dla nich wazne jest czy auto jest w porzadku i czy nic sie nie dzieje o przeniego to sie mozna bylo martwic w silnikach z lat 80 a tak jak kolega pisal wspolczesne silniki nawet tez 95 , 98 rok sa na tyle dobre i wytrzmale ze potrafia duzo. wiadomo roverki ogolnie sa znane z tego ze maja maly przebieg ale jesli kupujecie u handlarza to male szanse ze bedzie on maly... zreszta kazdy kto sie zna odrazu powie w przybizeniu ile auto przejechalo... moj kolega handlarz tak sie wycfanil ze ostatnio wymienia kierownice i te mieszki oraz plastiki od recznego i galki biegow ( wiadomo wytarte duzo km ) polska to taki kraj tu wszystk oda sie zrobic zeby bylo git. ja po swojego roverka pojechalem do niemiec kupilem lekko puknietego z orginalnym dokumentowanym przeiegeiem 66 tys. od 1 wlasiciela i wiem ze jest ok w srodku jak z salonu tu prosta zasada dla tycjh ktorzy wymagaja bog wie czego albo jedzie sami sobie cos kupic albo kupcie mlodsze auto i tyle
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75] wymiana licznika
dawidd Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Sie 09, 2023 20:17
marcin.misek
Brak nowych postów [ZT] Odczyt z licznika
j0zek Rover serii 75, MG ZT 18 Nie Lis 13, 2016 12:11
j0zek
Brak nowych postów [R75] eeprom ipk - licznika
marcin.misek Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Sty 26, 2015 00:10
HarryVip
Brak nowych postów [R75] Żarówki Licznika
DominikR75 Rover serii 75, MG ZT 17 Nie Sty 19, 2014 20:38
longer86
Brak nowych postów [R75] Wymiana licznika
kranik01 Rover serii 75, MG ZT 30 Wto Paź 16, 2012 10:32
arczi220



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink