Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4i 8V 96 r., dziwny stukot w silniku]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4i 8V 96 r., dziwny stukot w silniku]
Autor Wiadomość
luki22 



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Jaksonek



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 11:15   [R200 1.4i 8V 96 r., dziwny stukot w silniku]

Witam wszystkich forumowiczów :mrgreen: to jest mój pierwszy wpis , jestem posiadaczem rovera 214 i 8V z 96 r z instalacją LPG, kupiłem go w sierpniu i juz podczas zakupu wiedziałem o stukotach jakie dochodziły z silnika jest to odgłos metaliczny ,czytałem już na forum o podobnych przypadkach ale żaden nie pasował do moich objawów :wink: , sprzedający zapewniał mnie, że wystarczy wymienić popychacze i problem zniknie, tak tez zrobiłem wymieniłem wszystkie popychacze i stukot jak był tak jest od momentu zakupu przejechałem juz ponad 10000 km i ne odczuwam jakiegoś spadku mocy czy tez większego spalania, to co mnie dziwi to, stukot ten jest adekwatny do wysokości obrotów, zauważyłem, że jak jadę z jednostajną prędkością nie jest on aż tak bardzo zauważalny , zwiększa się natomiast gdybym chciał przyspieszyc, byłem już u paru mechaników i żaden nie potrafi określić przyczyny jedyne co potrafili określić, że dochodzi on z góry silnika.
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 12, 2008 11:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Gru 12, 2008 15:00   

Stuka tłok o tuleję. Standard. Jak auto nie bierze oleju, pali w normie i dynamika jest OK, to olej i pogłośnij radio.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



Wysłany: Nie Gru 14, 2008 14:11   Re: [R200 1.4i 8V 96 r., dziwny stukot w silniku]

luki22 napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów :mrgreen: to jest mój pierwszy wpis , jestem posiadaczem rovera 214 i 8V z 96 r z instalacją LPG, kupiłem go w sierpniu i juz podczas zakupu wiedziałem o stukotach jakie dochodziły z silnika jest to odgłos metaliczny ,czytałem już na forum o podobnych przypadkach ale żaden nie pasował do moich objawów :wink: , sprzedający zapewniał mnie, że wystarczy wymienić popychacze i problem zniknie, tak tez zrobiłem wymieniłem wszystkie popychacze i stukot jak był tak jest od momentu zakupu przejechałem juz ponad 10000 km i ne odczuwam jakiegoś spadku mocy czy tez większego spalania, to co mnie dziwi to, stukot ten jest adekwatny do wysokości obrotów, zauważyłem, że jak jadę z jednostajną prędkością nie jest on aż tak bardzo zauważalny , zwiększa się natomiast gdybym chciał przyspieszyc, byłem już u paru mechaników i żaden nie potrafi określić przyczyny jedyne co potrafili określić, że dochodzi on z góry silnika.
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc


A powiedz mi czy ci stuka przy hamowaniu silnikiem?
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Nie Gru 14, 2008 15:23   

Tak jak pisze Piter, dość częsta przypadłość K-seri
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 14, 2008 19:45   

mackol napisał/a:
A powiedz mi czy ci stuka przy hamowaniu silnikiem?


Nie, ale jak się przyspiesza, to jest lekki metaliczny stuk, normalna sprawa :)
 
 
luki22 



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Jaksonek



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 07:49   

Przepraszam, że nie mogłem odrazu odp. ale pisze z służbowego komp.

Szczerze to nie zwracałem uwagi czy stuka także przy hamowaniu silnikiem, ale tak jak wcześniej pisałem słychać je zarówno jak się odpali samochód i pracuje na wolnych obrotach o dzwięk ten narasta w miarę zwiększania obrotów
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 15, 2008 08:35   

luki22 napisał/a:
ale tak jak wcześniej pisałem słychać je zarówno jak się odpali samochód i pracuje na wolnych obrotach o dzwięk ten narasta w miarę zwiększania obrotów


U mnie nie narasta, jest taki sam non stop, jadąc stałą prędkością tego odgłosu brak, ale mi akurat to nie przeszkadza, troszkę na początku mi to dokuczało, ale teść, który serwisuje moje autko od momentu zakupu powiedział, że nic się nie dzieje i tylko lać i jeździć :)
 
 
luki22 



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Jaksonek



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 11:42   

Generalnie mnie też to nie przeszkadza :wink: , wolałem się upewnić czy takie "stukanie" nie doprowadzi do większej usterki, ale skoro mowisz, że wystarczy pamiętać o wymianie podstawych rzeczy i płynów, to mnie uspokoiłeś :mrgreen: , dziękuje za pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R 25 1.4]Dziwny stukot Roverek 25
kobeee83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Lip 02, 2010 17:43
kobeee83
Brak nowych postów [R200] Dziwny dźwięk
Speedy2203 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Wrz 25, 2013 00:39
sTERYD
Brak nowych postów [r200] dziwny dziwięk
gruby87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Paź 28, 2008 11:38
Brt
Brak nowych postów [r200] dziwny problem
zipen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Mar 07, 2013 17:17
zipen



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink